Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje - Kelionės su vaikais
Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje
Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje
2024-07-26

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

„Kelionės su vaikais ®“ dalinasi NAUJAUSIU ir IŠSAMIAUSIU draugiškų vaikams gyvūnų ūkių, parkų ir panašių vietų sąrašu-gidu „Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje”. Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje siūlo unikalią galimybę ne tik pamatyti egzotinius ir vietinius gyvūnus, bet ir iš arti patirti kaimo gyvenimą bei gyvūnų priežiūrą. Šiame sąraše-gide „Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje” atrasite geriausius gyvūnų ūkius ir parkus Lietuvoje – nuo edukacinių bei šeimos ūkelių iki didžiulių zoologijos parkų, kur galite nuvykti su vaikais ir susipažinti su įvairiausiais gyvūnais, jų gyvenimu, netgi gyvūnus liesti, maitinti, glostyti, šukuoti.

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje – naujausiame sąraše rasite ir daugybę naujų, neseniai duris atvėrusių ūkių ir vietų. Taip pat šiose vietose rengiamos edukacijos, švenčiami gimtadieniai gamtoje, vyksta įvairiausiai renginiai.

Daugelį gide „Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje” paminėtų vietų rasite ir mūsų Kelionės su vaikais žemėlapyje – o jei paspausite ant aktyvios nuorodos ant ūkio ar parko pavadinimo, iškart galėsite perskaityti daugiau apie kiekvieną ūkį, rasti visus kontaktus ir koordinates.

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje suskirstyti pagal apskritis – paspauskite ant apskrities pavadinimo ir patogiai naviguokite mūsų sudarytame sąraše:

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje pagal apskritis

Vilniaus apskritis

1. Tuomų ūkis (Ukmergės rajonas)

Tuomų ūkis kviečia visus atvykti ir susipažinti su gyvūnais iš arčiau, juos paglostyti, pamaitinti, pasimėgauti jų draugija. Ūkyje auginamos avytės, ožkytės, žavingosios alpakos, poniai, triušiukai, antys, kalakutai bei vištos. Tuomų ūkis priima ir gimtadienio ar kitas šventes.

Ūkyje galite įsigyti vilnonių siūlų ( iš 100% avies vilnos), susuktų į kamuoliukus. Taip pat kojinyčių kūdikiams iš alpakų vilnos siūlų. Taip pat ūkyje galite įsigyti kokybiškų ūkyje išaugintų ir išgautų maisto produktų – uogų, kiaušinių ar kokybiškos mėsytės.

Daugiau apie Tuomų ūkį.

2. Debesų ganykla (Vilniaus rajonas)

Jaunas ūkis Vilniaus rajone, Dasionių kaime. Ūkyje pamatysite žirgus, ponius, triušius, ožkytes ir avytes.

Ūkio erdvėse taip pat yra 24 kv.m. pavėsinė su supynėmis, laužavietė, piešimo lenta su kreidelėmis, balansinis takas per pelkę, smėlio paplūdimys ir kūdra.

Šiuo metu priimami svečiai švęsti savo šventes arba atvažiuoti pasibūti piknikui gamtoje,taip pat organizuojamos vaikų vasaros stovyklos.

Daugiau apie Debesų ganyklą.

3. Rancho Pancho (Vilniaus rajone)

Rancho Pancho – nereali nauja vieta Vilniaus rajone! Kaubojų miestelis kaip is Western filmų! Edukacija apie indėnų kultūrą, pavėsinės, alpakos, pramogos, gimtadieniai!

Rancho Pancho kaimelyje organizuojamos edukacinės programos, skirtos įvairaus amžiaus vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems, grupėms ir pavieniams lankytojams, šeimoms. Programos metu pasakojama apie laukinių vakarų gyvenimą, kaubojų ir indėnų tradicijas. Edukacijos metu galėsite artimiau susipažinti su indėnų istorija, gyvenimo būdu, jų ginklais ir indėnų tradiciniais žaidimais bei kultiniais papročiais.

Pamatysite indėnų tradicinius būstus: Tipį, Vigvamą ir Hoganą. Matysite indėnų kasdieninio gyvenimo ekspoziciją bei turėsite galimybę išbandyti tradicinius indėnų žaidimus: šaudymas iš lanko, lankelių metimai ant bizono ragų, Šošenų pusiausvyros išbandymas ir kt. Edukacinės programos pabaigoje Jūsų lauks pažintis su egzotiškomis alpakomis.

Daugiau apie Rancho Pancho.

4. Vokės Vingio alpakos (Vilnius)

Pagaliau alpakas galima aplankyti ir su Jumis susitikti jau ir pačiame Vilniuje. Svarbiausia, kad čia atvykti galite ne tik savaitgaliais, bet ir po darbų ir pamokų – alpakų vakarienei. O taip pat atšvęsti savo šeimos šventę ar gimtadienį.

Vokės Vingio Alpakos kviečia visus norinčius susipažinti su alpakomis, jas pamaitinti, pasigrožėti ir stebėti jų natūralią elgseną. Bendravimas su alpakomis pakrauna geros energijos, optimizmo ir garantuoja šypseną veide. Tai puiki pramoga šeimai, vaikams ir draugams.

Tik nepamirškite prieš apsilankymą – pasiskambinti ar parašyti žinutę Facebooke ar Instagrame.

Daugiau apie Vokės Vingio alpakas.

5. Zoopark Vilnius (Vilnius)

Neįtikėtina vieta, kuri patiks bet kokio amžiaus vaikams, o ir suaugusiųjų nepaliks abejingų. Svarbiausia – ją galite lankyti bet kokiu oru. Čia rasite daugiau kaip 80 rūšių gyvūnų: pamatysite lemūrų šeimą, Pietų Amerikos džiunglių beždžionėles, surikatas, ir daug kitų gyvūnų iš viso pasaulio! Labai rekomenduojame. O smagiausia dalis, kad gyvūnus galėsite paglostyti ir pamaitinti.

Vasarą organizuojamos vaikų stovyklos.

Daugiau apie Zoopark Vilnius.

6. KEMK žirgynas (Vilniaus rajonas)

Mickūnų jojimo klubas KEMK žirgai – tai nedidelis žirgynas, kur Jus pasitiks jauki aplinka, be jokio šurmulio būdingo dideliems žirgynams.

Vykdomos jojimo pamokos, grupiniai užsiėmimai. Žirgyne įrengta jojimo aikštele su kliūtimis, nuo oro išdaigų saugo jaukus maniežas, aplink žirgyną nuostabūs miškai su puikiai žirgelių kanopoms tinkančiu gruntu.

Kiekvieną vasarą rengiamos edukacinio pobūdžio stovyklos su žirgais.

Daugiau apie KEMK žirgyną.

7. Raudoni vakarai (Vilniaus rajonas)

Raudoni vakarai – tai vieta visai šalia Vilniaus, tačiau rodos, kad toli nuo bet kokio didmiesčio. Miškų, pievų ir upės apsuptyje sukurta erdvė, kuri ne tik savo aplinka, bet ir idėjomis primena kaimą – kai viskas paprasta, jauku ir šilta.

Žirgų kaime ne tik mokoma joti ir rūpintis šiais gyvūnais, bet ir organizuojami žygiai gamtoje. Raudoni vakarai – nėra tiesiog žirgynas. Tai vieta, kur renkasi geri žmonės.

Žirgynas kviečia įvairaus amžiaus ir dydžio vaikų grupes edukaciniam laisvalaikio praleidimui! Organizuojami gimtadieniai, mokyklinių klasių ir darželinukų išleistuvės bei ekskursijos!

Daugiau apie Žirgyną Raudoni vakarai.

8. ALISA žaidimų šalis (Vilnius)

Žaidimų erdvė suderinta su gyvuoju kampeliu, kuriame gyvena triušiukai, jūrų kiaulytės, trys linksmos voverytės Degu. Gyvajame kampelyje auga daug augalų, akvariume plaukioja žuvytės, aplinka yra draugiška gamtai. Edukacinių užsiėmimų metu naudojamos natūralios, saugios gamtinės priemonės (konkorėžiai, gilės, lapai, tošės lapeliai ir kt.).

Daugiau apie ALISOS žaidimų šalį.

9. Grybų dvaro arklidės (Vilniaus rajonas)

Grybų dvaro arklidės – tai jauki, lankytojams pritaikyta švenčių erdvė, kurioje susipažinsite, paglostysite ir pajodinėsite arkliukais bei poniais. Grybų dvare auginami ir kiti gyvūnėliai – avys, ožkos, paukščiai, katės ir šuo. Nors šeimininkai čia pagrinde priima lankytojus įvairiomis progomis, atšvęsti gimtadienius, vestuves ar kitas sukaktuves, atvirų durų dienomis čia galima su šeima atvykti pabendrauti ir nusifotografuoti su gyvūnėliais bei paragauti skaniausių čirvinių blynų ar kitų skanėstų. Taip pat čia vaikams rengiamos ir edukacijos, kurių metu sužinosite daugiau apie arklius, galėsite juos paglostyti ir pamaitinti.

Daugiau informacijos apie ūkį  rasite Gimtadieniai ir šventės Grybų dvaro arklidėse.

10. JK Vėjai Laukuose (Ukmergės rajonas)

Įsikūrę Šventosios upės slėnyje. Treniruotės, priima sužolotus žirgus, taip pat konsultuoja žirgų priežiūros klausimais.

11. Ažumiškė II (Švenčionių rajonas)

Apie šia vietą rasite labai nedaug informacijos internete. Tai viensėdis Švenčionių rajono savivaldybėje. Čia dideliuose aptvaruose ganosi daugybė danielių, kuriuos galite drąsiai maitinti ir pabendrauti. Norėdami rasti šią vietą – į navigaciją veskite Ažumiškė II ir nepamirškite su savimi pasiimti obuolių, morkų ir kitų skanėstų gyvūnams.

12. Žibutės pievų ūkis (Ukmergės rajonas)

Norite susipažinti su juodagalvėmis – Antaniuku, Dore, Domicele, Madona, Juste ir Šonu? Susisiekite dėl kūrybinės popietės-žygio arba kitos veiklos, kurią ūkio šeimininkai gali priderinti pagal Jūsų poreikius.

13. Alpakų pieva (Vilniaus rajonas)

Alpakų pieva – tai augantis ūkis. Čia vaikų lauks švelniausio kailiuko alpakos ir nuostabus laikas gamtoje. Be to tai ideali vieta pabėgti nuo miesto šurmulio ir triukšmo.

14. Pelėdų parkas (Rudamina)

Pelėdų parkas – vieta visai netoli Vilniaus, kur turėsite galimybę susipažinti su įvairių rūšių pelėdomis iš arčiau, pajausti šių nuostabių gyvūnų didingumą. Parko šeimininkai – be galo atsidavę ir labai myli šiuo gyvūnus, todėl parkas toks išpuoselėtas ir jaukus.

15. Laimė dabar ūkis (buvęs Indriuliškių ūkis) (Širvintų rajonas)

Sodybos šeimininkė, kaimą be galo mylinti mama Justina, čia priima visus norinčius aplankyti jauną ir besikuriantį ūkį, pabūti su gyvūnais, juos pamaitinti, paglostyti, pakalbinti. Čia pat galite ir pajodinėti su arkliais, o panorėjus šeimininkai suorganizuos ir žygį po miškus.

16. Trys paršeliai (Trakų rajonas)

Tai išskirtinė vieta ir pirmieji saugūs namai fermos gyvūnams Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Čia nuolatiniai namai suteikiami nuo paskerdimo, iš fermų ir blogų gyvenimo sąlygų išgelbėtiems gyvūnams. Čia galite pabendrauti su gyvūnais, pažinti jų asmenybes ir suprasti, kad kiekvienas gyvūnas yra vertas žmogaus pagarbos ir meilės.

17. Vilniaus universiteto botanikos sodas Kairėnuose (Vilnius)

Parko krašte ganosi ir arkliukai. Prūduose plaukioja antytės. Yra žaidimų aikštelė, namelis. Galite atsinešti pikniko krepšelį – yra specialios piknikui vietos, stalai, suolai.

18. Elnių SPA (Širvintų rajonas)

Elnių spa rasite netoli Kernavės. Nors elniai iš prigimties baikštūs, tačiau garantuojame, jog čia atvykę, rasite jų labai daug prie aptaro. Jie žino, kad atvykę svečiai juos maitina. Nereali patirtis ir smagus tiesiog garantuotas. Elniai mėgsta beveik visas daržoves ir vaisius – tad prieš važiuodami, nepamirškite pasiimti lauktuvių. Svarbu – sekite nuorodas, nes navigacija gali suklaidinti.

19. Lietuvos žirgynas (Vilniaus rajonas)

„Lietuvos žirgynas“ – seniausias ir didžiausias šalyje žirgynas. Pagrindinis „Lietuvos žirgyno“ uždavinys – išsaugoti ir gerinti nykstančias lietuviškas arklių veisles. Organizuoja eskursijas, jojimus, būrelius, edukacijas.

20. Juodasis gražuolis (Trakų rajonas)

Tai Matiškės kaime esantis žirgynas. Čia vykdomos jojimo treniruotės bei žygiai gamtoje su žirgais po Varnikų pažintinį taką. Vaikai gali pajodinėti ir ūkyje gyvenančiais poniais.

21. Brinkiškių žirgai (Vilniaus rajonas)

Tai didelėje, Brinkiškių kaime esančioje sodyboje įsikūręs žirgynas. Čia apsupti gamtos ramybės su šeima galite atvykti pajodinėti žirgais. Taip pat, padedant trenerių, vykdomos ir profesionalios jodinėjimo pamokos.

22. Laimos žirgai (Trakų rajonas)

Visai netoli Užutrakio esančiame Būdos kaime esantis žirgynas, kuriame kitokiais būdais pažinsite žirgus. Čia vykdomos edukacijos, žirgų istorijos, psichologijos ir elgsenos pažinimo programos. Taip pat meninės programos su žirgais. Ir žinoma, įvairūs žygiai bei pasivaikšiojimai su šiais žavingais gyvūnais.

23. Dūzginėlis (Vilniaus rajonas)

Dūzginėlis – tai Eilokiškių kaime esantis privačiam vaikų darželiui priklausantis ūkis. Tačiau čia, miškų apsuptyje esančiame ūkyje, gali apsilankyti visi. Dūzginėlyje auginamos žąsys, antys, vištos, šuo, avys. Šalia esančiame prūde plaukioja žuvytės, o darže auginamos įvairios kruopos, daržovės, uogos ir žolelės.

24. Vaigeliškių žirgynas (Vilniaus rajonas)

Tai gana naujas, mažai kam žinomas žirgynas Jurkiškėse. Čia vykdomos dailiojo jojimo treniruotės, galima su ūkio gyventojais pabendrauti uždarame manieže, šeimininkai papasakos jums apie žirgų priežiūrą, balnojimą ir jojimo taisykles.

25. Pamiškės jojimo klubas (Vilniaus rajonas)

Uosininkuose įsikūrusiame Pamiškės jojimo klube gyvena žirgai ir poniai. Čia galima atvykti treniruotėms lauko aikštelėje ar uždarame manieže, taip pat atvykti su šeima pajodinėti žaliaisiais miško takeliais.

26. Martinėlių ūkis (Širvintų rajonas)

Martinėlių šeimos ūkis, tai Zibalų seniūnijoje esantis biodinaminis ūkis sename dvare, kuriame auginami javai, galvijai bei kuriama bioįvairovė. Čia lankytojai sužinos, kas yra tvari žemdirbystė ir galės įsigyti ūkyje pagamintų produktų.

27. ŽSK Širvintų žirgai – ŽŪB „Žirgynas”  (Širvintų rajonas)

Kalnalaukio kaime esantis žirgynas. Čia galima apsilankyti su ekskursija, kurios metu žirgyno vadovė papasakojo apie žirgus, jų veisles ir kilmę, priežiūrą, varžybas, apdovanojimus. Susipažinsite su inventoriumi ir čia gyvenančiais gyvūnais. Čia taip pat galėsite pajodinėti.

28. Namelis prerijose (Širvintų rajonas)

Itin atokioje ir ramioje vietoje, Kryžliaukoje I įsikūręs ūkis, kuriame auginami žirgai. Norinčius smagiai praleisti laiką, pajodinėti ar pasivažinėti karieta, užsukti kviečia žirgai Kanoja ir Tilzitas. Čia taip pat galima lankytis ir žiemą.

29. Melkio žirgai  (Vilniaus rajonas)

Daučioniukų ir Daučionių kaimų sankirtoje esantis žirgynas. Čia atvykę galėsite pasivažinėti karieta ir ramiai pajodinėti apylinkių miškuose. Šeimininkė Aušra papasakos apie žirgų auginimo ir priežiūros ypatumus, o žiemą jūsų lauks pasivažinėjimas rogutėmis.

30. Alpakos Trakai (Trakai)

Tai pats pirmasis alpakų ūkis Lietuvoje. Šiame ūkyje auga dvidešimt dvi, baltos, kaštonės, margos ir kreminės spalvų kailiuko draugiškos alpakos. Lankantis alpakų ūkyje galėsite gyvūnėlius paglostyti ir pašerti šeimininkų suteiktu pašaru, savo maisto prašoma nesivežti. Čia taip pat yra parduotuvėlė, kurioje galima įsigyti iš alpakų vilnos siūlų pagamintų produktų.

31. Sudervės žirgynas „Laisvalaikio Žirgai” (Vilniaus rajonas)

Net dvi lokacijas turintis žirgynas, kurį galite aplankyti Grikieniuose ir Buivydiškėse. Atvykę galėsite pajodinėti aptvertoje lauko aikštelėje arba žirgynus supančiuose miškuose. Žirgų mylėtojai čia gali išsinuomoti žirgus gražiausioms šeimos fotosesijoms.

32. Paluknio žirgynas (Trakų rajonas)

Paluknyse esantis žirgynas, kuriame padedami profesionalių trenerių, joti išmoks ir vaikai ir suagusieji. Čia taip pat galima švęsti įvairias progas ar atvykti įamžinti  gražius šeimos momentus fotosesijoje.

33. Sudervės alpakos (Vilniaus rajonas)

Jei mėgstate alpakas – ši vieta jums tikrai patiks. Nors sudervės kaime esantis ūkelis yra nedidelis, čia iš miesto atsikelti ir mielus gyvūnėlius auginti, 4 vaikų šeima nusprendė sužinoję, jog jų sūnus turi autizmo požymių. Todėl, į ūkį mielai kviečiami visi negalią turintys vaikai, kuriems įėjimas bus visiškai nemokamas. Vietoje, galėsite nusipirkti maisto kibirėlį ir ekskursijos metu pamaitinti čia gyvenančias pūkuotasias alpakas.

34. Green Town (Vievis)

Patogioje vietoje ant Vilnius-Kaunas autostrados visas kompleksas, kuriame ne tik restoranas, bet ir pramogos visai šeimai. Čia rasite Mini zoo, kuriame ganosi lamos ir danieliai. Taip pat rasite du nemokamus batutus, žaidimų aikšteles, krepšinio, tinklinio bei futbolo aikšteles.

35. Alpakų slėnis (Vilniaus rajonas)

Alpakų slėnis – jauki erdvė gamtoje prie Vilniaus – susipažinimas su alpakomis ir ožkytėmis, gimtadieniai, iškylos, poilsis.

Grįžti į visų apskričių sąrašą.

Kauno apskritis

36. Zoopark Kaunas (Kaunas)

Tai Vilniaus Zoopark brolis dvynys Kaune, kurį labai rekomenduojame aplankyti. Jis taip pat randasi po stogu, tad galite lankyti bet kuriuo metų laiku. Zoopark – tai pirmieji Lietuvoje kontaktiniai gyvūnų parkai. Čia vyksta įvairios edukacijos, ekskursijos, o jei labai mylite gyvūnus – galite net ir gimtadienį atšvęsti.

Vasarą organizuojamos vaikų stovyklos.

Daugiau apie Zoopark Kaunas.

37. Vilko daina (Jonavos rajonas)

Sodyboje „Vilko daina” šiuo metu gyvena penki Sibiro haskiai, du iš jų yra su labai blogomis istorijomis, išgelbėti prieglaudinukai, kurie reabilitavosi ir gyvena svajonių gyvenimą. Taip pat samojedas ir du grifoniukai. Du pagyvenę pelėdūnai, kurie negali gyventi laisvėje, todėl ieškojo namų. O dar ir katė, pelė ir tarakonas. Šeimininkai sako: „Tarpais kažkas atsikrausto, o kažkas išsikrausto…”

Sodyboje organizuojami gimtadieniai bei įvairios edukacijos.

Daugiau apie sodybą „Vilko daina”.

38. Barborlaukio dvaro alpakos (Jonavos rajonas)

Lietuviškoje Šveicarijoje, ant tvenkinio kranto yra Barborlaukio dvaras, pastatytas dar  XIX amžiuje. Būtent šiame dvare vyko prezidento A.Smetonos sūnaus vestuvės, o dabar čia galima apsilankyti bei pasivaikščioti dvaro viduje ir ūkyje. Nors ūkyje auginami įvairūs paukščiai, lankytojų mylimiausi ir daugiausiai šypesnų vaikams keliantys – tai ūkio triušiukai ir alpakos. Čia auga net 40 alpakų, kurias aplankyti galima dalyvaujant edukacijose.  Apie alpakų gyvenimo ir elgesio ypatumus papasakos ir paglostyti bei pamaitinti jas leis draugiški dvaro darbuotojai. O pabendravus su gyvūnėliais, vaikai galės pabėgioti dvaro teritorijoje ar pasisupti lauke esančiomis sūpynėmis.

Čia taip pat yra krautuvėlė, kurioje parduodami ūkyje pagaminti maisto produktai ir parodoje „Auksinė alpaka” apdovanojimus laimėjusios, dvare augintų alpakų vilnos gaminiai. Gyvūnelius galima aplankyti ir žiemą, kalėdinės mugės metu, kuomet čia lankosi ir pats Kalėdų senelis!

Daugiau informacijos apie dvarą rasite straipsnyje „Barborlaukio dvaras su vaikais”.

39. Jonavos alpakos (Jonavos rajonas)

Alpakos – labai smalsūs ir švelnūs gyvūnai. Jų snukučius visada puošia šypsenos, jų buvimas šalia mažina stresą ir žadina gerumą širdyje. Mažytis, bet jaukus alpakų ūkis yra įsikūręs Jonavoje šalia 2-ojo tvenkinio ir gyvuoja jau šeštus metus. Turbūt nežinome nei vieno vaiko, kuris būtų abejingas šiems gyvūnams. Nemokamai pamatyti besiganančias Jonavos alpakas galima kasdien (esant geram orui) važiuojant ar einant dviračių taku nuo Juodmenos gatvės pusės. Jeigu norite su alpakomis praleisti daugiau laiko – pamaitinti (tik alpakoms skirtu pašaru), paglostyti, pavedžioti ar tiesiog pasidžiaugti jų draugija ir pamedituoti – būtina užsiregistruoti ekskursijai.

Daugiau apie Jonavos alpakas.

40. Perliniai danieliai (Kauno rajonas)

Perlinių danielių parkas tai unikali vieta Lietuvoje! Tai vieta, kur galima pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti gamta, ramybe ir nuostabia perlinių danielių draugija. Tai erdvė ramiam laisvalaikiui su šeima, kur galite piknikauti, ramiai skaityti knygą ar švęsti šventes.

Labai patogiai pasiekiamas traukiniu bei automobiliu, šeimoms su vaikais draugiškas parkas, esantis vos 13 minučių kelio nuo Kauno centro.

Šiame didelės teritorijos parke pamatysite laisvai lakstančius į dėmėtuosius elnius ir stirnas panašius gyvūnėlius – danielius. Tai gana reti gyvūnai, todėl vaikštinėjant girioje kažin ar pavyktų tokius raguotuosius gražuolius pamatyti. Be perlinių danielių, parke gyvena ir labai mieli triušiukai bei pūkuotauodegės voverytės.

Čia kartu su vaikais galėsite ramiai praleisti laiką kepant dešreles ar zefyrus nemokamose pikniko vietose, kur rasite įrengtas šašlykines, kepsnines, iešmus, malkas ir vandenį. Ruošiant šeimynos užkandžius, nepamirškite su savimi pasiimti morkų, obuolių, salotų ir riešutų, kuriuos mielai iš jūsų rankų suvalgys parko gyventojai.

Daugiau apie Perlinių danielių parką.

41. Lietuvos etnografijos muziejus (Kaišiadorių rajonas)

Ar žinojote, jog Rumšiškėse esančiame etnografijos muziejuje galima pamatyti ne tik Lietuvos regionų ir miestelių praeitį atspindinčius eksponatus? Muziejuje yra ir gyvoji ekspozicija – čia auga lietuviškų veislių avys, ožkos ir karvės. Taip pat net keturių veislių arkliai. Kaspinais, gėlėmis ir žvangučiais puošti arkliukai jus pavežios vežimaičiu ar fajetonu vienu iš pasirinktų maršrutų. Taip pat galėsite pajodinėti. Moksleiviams čia rengiamos ir ekskursijos-edukacijos apie sodybas supančių augalų, vabzdžių ir vandens telkinių gyventojų bei naminių gyvūnų rūšis ir svarbą žmogaus gyvenime.

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

42. Harmony Park (Prienai)

Netoli Birštono esančiame Prienų mieste yra didžiausias Lietuvos poilsio kompleksas. Tarp daugelio čia siūlomų būdų praleisti laisvalaikį, yra ir Harmony parko žirgynas bei hipodromas. Žirgyne galima lankytis bet koku metų laiku, kadangi čia įrengtas modernus ir šiuolaikiškas uždaras maniežas, o kai šilta, lydimi patyrusio trenerio, galėsite pajodinėti lauko aikštynuose. Taip pat yra edukacijų ir pažintinių ekskursijų. Lankytis čia gali ir naujokai ir patyrę, žirgynas atviras visomis dienomis išskyrus pirmadienius ir antradienius.

„Kelionės su vaikais” įspūdžius rasite straipsnyje Harmony park su vaikais.

Kviečiame pasekti Harmony parko Facebook arba Instagram socialinius tinklus, kuriuose rasite visą naujausią informaciją apie renginius, varžybas ir čempionatus, vykstančius dešimt tūkstančių žiūrovų talpinančiame hipodrome.

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

43. OžkaMalė ūkis (Prienų rajonas)

Kupriuose neseniai atsidarė naujas, natūralus ožkyčių ūkis. Be krūvos žaismingų, smalsių ir labai draugiškų ožkyčių, čia gyvena ir alpakos bei triušiukai – visus šiuos švelnius gyvūnėlius galėsite paglostyti ir pamaitinti, ramiai praleisti laiką su šeima vaikštant žaliuojančiose ūkio pievose arba sudalyvauti smagioje edukacijoje, kurios metu šeimininkė jus pamokys pamelžti ožkytę, o vėliau galėsite paragauti jos šviežio pieno. Čia taip pat yra parduotuvėlė, kurioje rasite pieno produktų – sūrio, pieno, jogurto, kefyro. Prieš atvykstant būtinai susitarkite dėl apsilankymo su ūkio OžkaMalė šeimininke.

Ūkio teritorijoje taip pat rasite vaikų žaidimų aikštelę, pripučiamą batutą, pavėsinę. Yra galimybė organizuoti ir rengti privačias šventes, vaikų gimtadienius ir kt. Yra pavėsinė, šašlykinė. Visos su asmeninėmis šventėmis ir edukacijomis susijusios detalės derinamos individualiai.

Daugiau apie OžkaMalė ūkį.

44. Basomis per kadagynę (Kauno rajonas)

Dar viena nauja ir išskirtinė erdvė atsidariusi Arlaviškių kaime, Kauno rajone. Tai gryname ore, po atviru dangumi, netoli Kadagių slėnio įsikūrusi laisvalaikio erdvė su užkandinių terasa,  800 metrų ilgio eko – basų kojų taku ir gyvūnėliais. Čia sutiksite mielus gyventojus – draugiškus ožiukus ir straksančius triušiukus, kuriuos galima paglostyti ir pamaitinti.

Basomis per kadagynę – puiki vieta atvykti kartu su visa šeima ir praleisti laiką gamtoje. O patiems mažiausiems, iki dviejų metukų vaikams – apsilankymas nemokamas.

45. Myliu kaimą (Kaišiadorių rajonas)

Miške įkurtoje poilsiavietėje – rančoje vaikai turi galimybę bendrauti su įvairiais draugiškais gyvūnais, pajodinėti žirgu arba poniu, palakstyti didelėje pievoje kartu su ožkomis, paglostyti triušius, palesinti vištas, žaisti lauko žaidimus, suptis sūpynėse, pamankštinti pėdas basakojų take. Prieš atvykstant visada būtina susitarti.

46. Gyvas kalnas (Kaišiadorių rajonas)

Tai yra šeimos ūkis, kuris gyvuoja jau 21 metus. Ūkyje galima pamatyti įvairiausių gyvūnų – pradedant mažais ką tik išsiridenusiais viščiukas, baigiant poniais ir kitais didesniais gyvūnais. Čia juo galėsite paglostyti, pamaitinti ir betarpiškai pabendrauti.

47. Laisvalaikio slėnis (Jonava)

Puiki vieta, kurioje vaikai gali pamaitinti gyvūnus bei smagiai praleisti laiką gamtoje.

48. V. ir V. Živatkauskų ūkis (Kėdainių rajonas)

Natūralios pievos – viena didžiausių Vidurio Lietuvos gamtos vertybių. Tam, kad šį grožį išsaugotų, Vilma ir Valdas įdarbino karvutes: mėsinių galvijų banda ganosi šiose natūraliose pievose, švariai nuėda užželiančias pievas, saugo jas nuo užkrūmijimo (ko karvutės neįveikia jie iškerta rankomis) ir patikimai gelbsti Nevėžio slėnį. V. ir V. Živatkauskų ūkis buvo įrašytas vienuoliktuoju Lietuvos ūkiu į Baltijos aplinkos forumo sudarytą „Kitokių ūkių“ sąrašą. Ūkyje vykdomos edukacijos.

49. Gyvūnų slėnis (Jonavos rajonas)

Slėnyje vyksta edukacinis apsilankymas ūkyje visai šeimai, laisvalaikio jodinėjimas, edukacinės programos vaikų grupėms, gimtadienių programos ir kitos veiklos gamtoje bei su gyvūnais.

50. Lietuvos zoologijos sodas (Kaunas)

Tikriausiai net nereikia pristatinėti šios vietos – visi esame bent kartą buvę didžiausiame Lietuvos zoologijos sode. Pastaraisiais metais Kauno zoologijos sodas buvo užsidaręs atnaujinimui, o dabar jau galite čia apsilankyti su šeima ir apžiūrėti naujai įkurtas erdves bei sužinoti daugiau apie čia gyvenančias nykstančias gyvūnų rūšis.

Tikrai labai rekomenduojame, kas mums patiko rasite „Kelionės su vaikais” naujausioje apžvalgoje.

Daugiau apie Lietuvos zoologijos sodą.

51. Dexterių ūkis(Kauno rajonas)

Labai jaukus šeimos ūkis, kuriame rudens metu galima nemokamai apsilankyti ir pasidaryti nuostabių šeimos nuotraukų. Čia taip pat auginami gražuoliai Dexteriai, kuriuos pamatysite apsilankymo metu. Smagiausia šį ūkį lankyti per Helovyno šventę, kai nuimamas moliūgų derlius.

Daugiau apie Dexterių ūkį.

52. Nibrių žirgynėlis (Prienų rajonas)

Nuostabioje vietoje – Nemuno upės pakrantėje esantis gyvūnų ūkis, kuriame auga žirgai, šunys, triušiukai, vištos su viščiukais, asiliukas, šunys. Kol vaikai glostys gyvūnėlius ir maudysis vandenyje, čia galėsite pajausti tikrą kaimo gyvenimo atmosferą, kai norisi jog laikas sustotų ir šis momentas niekada nesibaigtų.

53. Saulės vartų Romuva (Kaišiadorių rajonas)

Jei nežinote, kas yra Romuva – tai bendruomenė, išpažystanti senovės Baltų tikėjimą. Tokių Lietuvoje yra 16. Susipažinti su Romuvos bendruomenės papročiais, kultūra ir nariais galite įvairiuose renginiuose. Čia taip pat auginamos karvytės, kurios yra labai mylimos, kadangi pagal Baltų tikėjimą – gamta ir joje gyvenantys gyvūnai yra šventi ir juos reikia saugoti bei mylėti. Būtent Saulės vartų Romuvoje auginami ir kiti naminiai gyvūnėliai, taip pat yra paukščių kiemelis, kurį galite atvykti aplankyti su šeima.

54. Dailiojo jojimo mokykla (Jonavos rajonas)

Vieta, kurioje galite pajodinėti kilniais ir grakščiais gyvūnėliais –  žirgais. Meškonių kaime esančioje jojimo mokykloje, galima profesionaliai treniruoti jojimo įgūdžius, tačiau priimami ir naujokai, norintys susipažinti su žirgais ir ramiai pajodinėti laukuose.

55. Kariūnas ir Žygūnas (Kauno rajonas)

Tai vieta, kurioje galima mokytis profesionalaus jojimo meno, išmokti prižiūrėti žirgus bei susipažinti su jų kasdieniu gyvenimu, įpročiais. Šią vietą rasite Jackiškiuose, gana netoli MEGA prekybos centro.

56. Gorilų ūkis (Kaišiadorių rajonas)

Naujai atkurtoje, senoje Vaitkūnų kaime stovinčioje sodyboje stovi išskirtinai pavadintas ūkis. Tačiau gorilos čia negyvena. Iš anksto suderinus ekskursiją, galėsite pamatyti ir pamaitinti ūkyje gyvenančius tauriuosius elnius. O gegužės – birželio mėnesiais, jei pasiseks, galima pamatyti kaip bandoje gimsta ir pirmuosius žingsnius žengia elnių mažyliai.

57. Senosios Gegužinės ūkis (Kaišiadorių rajonas)

Tai Neries upės pakrantėje esanti kaimo turizmo sodyba, kurioje kasmet vyksta didžiausios lašišų gaudymo varžybos. Čia apsistojus galėsite susipažinti ir su ūkyje augančiomis avimis ir arkliukais bei ramiai praleisti vakarą geriant arbatą ir džiaugiantis kaimo ramybe.

58.Kauno žirgai (Kaunas)

Visus metus, bet kokiu oru veikiantis žirgynas su maniežu, kuriame galima pajodinėti žirgais, ar sudalyvauti hipoterapijoje. Mokantiems jodinėti siūloma smagi pramoga – jodinėjimas prie Nemuno upės. Žirgyną galima pasiekti ir viešuoju transportu.

59. Pajiesio žirgai (Kauno rajonas)

Pajiesio kaime esančiame žirgyne, galima išsinuomoti čia gyvenančius gražuolius šeimos fotosesijoms, šventėms ar kitoms progoms. Čia auga ir žirgas, pagal kurio veido prototipą buvo sukurta prie Kauno pilies stovinti skulptūra „Laisvės karys“.

60. Žirgų takais (Kauno rajonas)

Prabėgti upe su žirgais, nusifotografuoti su poniu, sudalyvauti jojimo teniruotėje ar žirgų terapijoje galite Neveronyse esančiame žirgyne. Jei nesate girdėją apie žirgų terapiją, ji padeda lavinti impulsų kontrolę, emocinį sąmoningumą, savivertę, socialinius gebėjimus, pasitikėjimą ir empatiją. Labai naudinga programa autizmo spektro ir/ar raidos sutrikimų turintiems vaikams, kurie čia mielai priimami ūkio šeimininkų.

61. Gynios slėnis (Kauno rajonas)

Žygiuoti gynios slėnyje, maudytis su žirgais Pociūnų tvenkinyje, šaudyti iš lanko į taikinius, pažvejoti ir naktį išsimiegoti indėniškoje palapinėje kviečia Vingių kaimo ūkio savininkai. Čia taip pat vyksta vaikų vasaros stovyklos.

62. Pamiškės pasaka (Kauno rajonas)

Bičių ir alpakų ūkis, siekiantis parodyti gamtos ir gyvūnų teikiamą poveikį žmonių savijautai.

63. Sherolle Vila (Kaišiadorių rajonas)

Sodyba yra gamtos apsuptyje, kurioje gyvena ne tik avys su ėriukais, bet ir kelios dešimtys triušių, laisvai lakstančių pievose.

Grįžti į visų apskričių sąrašą.

Marijampolės apskritis

64. Šunskų fazanynas (Marijampolės rajonas)

Tai vienintelė vieta Lietuvoje, kur galima susipažinti su įvairių rūšių fazaninių paukščių šeimos porūšiais. Neabejojame – daugelis vaikų tikrai nėra matę tokio paukščio.

Šunskų fazanynas

Šunskų fazanynas

65. Ąžuolų vila (Kazlų Rūdos rajonas)

Ąžuolų vila – tai be galo jaukus ir mažutis šeimos ūkelis. Jo šeimininkai į kaimą pabėgo vos prieš keletą metų. Čia rasite įvairių paukščių, gyvūnų ir sodybą, kuri tiesiog spinduliuoja jaukumu ir ramybe. Tobula vieta fotosesijoms.

66. Ožiukų mokykla (Šakių rajonas)

Užsispyrusių ir išdykusių ožiukų ūkis, kuriame vaikai galės juos paglostyti, pamaitinti ir susidraugauti. Ūkyje taip pat rasite ir kitų naminių gyvūnų.

67. Kristiano alpakos (Kazlų Rūda)

Labai smagi vieta pabendrauti ir susidraugauti su mielosiomis alpakomis. Svarbu – gyvūnus galima maitinti tik šeimininkų duotu maistu, savo atsivežti negalima.

68. Kavarijos zoo (Kalvarija)

Šiame zoo gyvena egzotiniai gyvūnai iš įvairių pasaulio kraštų: guanakai, tigrai, zebrai, vilkai, alpakos, lamos ir dar daug kitų. Tarp daugybės žinduolių eksponuojami ir paukščiai: stručiai, povai, balandžiai, papūgos. Šiuo metu mūsų zoologijos sode yra virš 40 egzotinių ir naminių gyvūnų rūšių. Taip pat čia yra puiki žaidimų aikštelė vaikams.

69. Uosijos žirgai (Vilkaviškio rajonas)

Rengiami žygiai į gamtą , taip pat žygiai rengiami ir mažiesiems su poni klasės žirgeliais, tėveliai gali lydėti mažuosius. Jojimo pamokos mažiesiems.

70. Saldūs ūsai (Šakių rajonas)

Matijošiškės kaime esantis ekologinis ūkis, apsodintas šimtais gražiausių žiedų. Iš jų vasarą bitutės renka medų. Čia galima įsigyti įvairių medaus produktų. Atvirų durų dienų metu ūkio šeimininkai kviečia sudalyvauti rengiamose edukacijose, sužinoti apie bites ir bitininko darbą bei paragauti įvairių skanumynų.

71. Stebuklingi draugai (Šakių rajonas)

Edukaciniai užsiėmimai, dirbtuvės, paskaitos, konsultacijos asistuojant gyvūnams.

72. Bagota ciba (Kazlų Rūda)

Agurkiškėje įsikūręs ožkyčių ūkis. Čia su draugiškais šeimininkais ir energingomis ožkytėmis galėsite leistis į žygius po aplinkinius miško tekelius.

73. Europos alpaka (Vilkaviškio rajonas)

Augalų kaime įsikūręs alpakų ūkis. Čia galėsite pasimėgauti ramia suvalkijos krašto gamta ir pasivaikščioti su pūkuotomis ūkio gyventojomis. Prieš atykstant dėl vizito susisiekite su ūkio šeimininkais.

74. Kukarskės sodyba (Šakių rajonas)

Kidulių kaime esančioje kaimo turizmo sodyboje auga įspūdingo grožio povai. Tokių dar neteko niekur matyti. Be šių karališkų paukščių šioje ramybės oazėje auga žąsys ir vištos, katinėlis bei keli šuneliai.

Grįžti į visų apskričių sąrašą.

Tauragės apskritis

75. Nemuno alpakos (Jurbarko rajonas)

Dar viena puiki vieta su nuostabiais šeimininkais, kur galite susipažinti su draugiškosiomis alpakomis. Dėl apsilankymo rekomenduojame susitarti iš anksto.

76. Alpakų spalvos (Jurbarko rajonas)

Ūkyje auginamos alpakos, jų nuostabi vilna paverčiama siūlais, mezginiais, veltinukais ir siūlais.

77. Arūno žirgynas (Jurbarko rajonas)

Arkliukai visų laukia kiekvieną savaitgalį prie Panemunės pilies.

78. Jok žemaituku (Tauragės rajonas)

Netoli „Jūros” upės, vaizdingoje vietoje esantis žirgų jojimo centras. Puiki vieta norintiems pajodinėti žirgais gamtoje.

Grįžti į visų apskričių sąrašą.

Utenos apskritis

79. Alpakalnis (Molėtų rajonas)

Alpakalnis – rojus tikriems gyvūnėlių mylėtojams! Tai šeimos ūkis, kuriame kiekvienas lankytojas gali asmeniškai susipažinti su didžiule meile ir išskirtinėmis sąlygomis laikomais gyvūnais: alpakomis, įvairių veislių vištomis, viščiukais, šetlando poniuku, švelniakailiu triušiuku ir kitais ūkio gyventojais.

Jeigu pavargote nuo kasdienio šurmulio ar norite atsikratyti blogos nuotaikos apsilankykite „Alpakalnyje” ir tikrai išvažiuosite pilni gerų emocijų.

Alpakalnis kviečia švęsti vaikų gimtadienius, darželių, pradinių mokyklų išleistuves.

Daugiau apie Alpakalnį.

80. Labirintų parkas (Anykščiai)

Labirintų parkas – vienas iš mėgstamiausių mūsų pramogų parkų Lietuvoje. Čia ne tik gausu įvairių pramogų ir atrakcijų visai šeimai, bet taip pat veikia ir nedidelė triušiukų erdvė, taip pat ant lieptelio yra žuvyčių maitinimo zona. Parkas ir gyvūnų ūkis veikia tik sezono metu.

Daugiau apie Labirintų parką.

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

81. Medūkis (Zarasų rajonas)

Daugiau kaip 30 metų gyvuojantis ekologinis šeimos bitynas Medūkis siūlo edukacines programas, medaus degustacijas jaunoms šeimoms, smalsių moksleivių ar draugų grupėms, poilsį bei ramybę bičių apsuptyje visiems norintiems. Edukacijų metu, sužinosite kaip senoviniu būdu lieti žvakę iš bičių vaško bei pamatysite kaip medus atkeliauja nuo avilio iki stiklainiuko, galėsite viską ragauti, liesti, klausti.

Nekantraujame pasidalinti savo susižavėjimu įdomiu bičių gyvenimu  bei kartu patirti medaus įvairovę, bičių vaško naudą, vildamiesi tik vieno – įkvėpti tyrinėti, pažinti bei išsaugoti bičių pasaulį  – pasakoja bičių ūkio įkūrėjas.

82. Safari parkas (Anykščių rajonas)

Safari parkas – tai unikali ir vienintelė tokia vieta Lietuvoje! Tai nuostabios šeimos verslas, kurie jam atiduoda visą širdį, todėl parkas išpuoselėtas, itin tvarkingas ir be gali įdomus tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Aptvertame 50 hektarų kalvų, miškelių, pelkių parke rasite daugiau nei 200 gyvūnų – čia laisvai ganosi zebrai, danieliai, juodieji afrikos stručiai, Highland raguočiai, lamos, alpakos, muflonai, asiliukai, velso poniai, kupranugariai, buivolai. Į gyvūnus galite pažvelgti iš arti ir be jokių gardų, lyg jie būtų laisvėje. Galite vairuoti Safari parko visureigį pafys ar parką pažiūrėti su turu. Bet atsmosfera tiesiog wow! Mūsų vaikams labai labai patiko.

Pati parko teritorija itin tvarkinga ir labai graži! Safari parke taip pat galite švęsti vaikų gimtadienius specialiai įrengtoje ir safario tema papuoštoje palapinėje. Toks gimtadienis įsimins tikrai ilgam! Čia įrengtoje palapinėje galėsite privačiai švęsti savo vaiko gimtadienį, o pro langus matyti besiganančius stručius, zebrus, buivolus ir kupranugarius.

83. Triušiukų slėnis (Utenos rajonas)

4,5 ha plote, aptvertoje teritorijoje, eksponuojama daugiau nei 50 skirtingų veislių triušių ir triušiukų: Belgijos milžinai, Vokietijos dėmėtieji milžinai, Prancūzijos avinai, Didieji šviesiai sidabriniai, Didžioji šinšila, Bugundijos, Marderis, Vienos mėlynieji Naujosios Zelandijos baltieji ir raudonieji, Kalifornijos, Japonijos, Rex, Angora, dekoratyviniai ir kt.

Triušiukų slėnyje taip pat galima pasigrožėti tauriaisiais elniais, danieliais, Kamerūno ir Boer ožkytėmis, avytėmis, alpakomis, lamomis, kupranugariu, kengūromis, arkliukais ir asiliuku, Watusi veislės karvytėmis, šinšilomis, įvairiais paukščiais: stručiais, fazanais, kalakutais, dekoratyvinėmis vištytėmis, žąsimis, antimis, putpelėmis ir kitais šio slėnio gyventojais.

Slėnyje galima ne tik susipažinti su gyvūnais ir paukščiais, paglostyti ir pamaitinti triušiukus, bet ir papramogauti: pajodinėti Poni arkliuku, pašokinėti ant batuto, pasisupti ant sūpynių, pamėtyti kamuolį į krepšį, pažaisti smėlio dėžėje ar tiesiog pailsėti pavėsinėje, pasivaišinti kava, ledais ir užkandžiais, pasigrožėti gamta.

84. Utenos žirgynas (Utena)

Jodinėjimas žirgais, ekskursijos Utenoje su žirgais, pasivažinėjimas vežimaičiu po Uteną.

„Septyniais tiltais Utenoje“ – tai valandos trukmės pažintinė ekskursija Utenos mieste. Ekskursija išskirtinė, nes Uteną pažinsite patogiai įsitaisę žirgų traukiamame vežimaityje, o kinkinio vadeliotojas ponas Leonardas įdomiai papasakos tiek apie miesto istorinius pastatus, tiek apie modernias erdves. Tikrai labai originali atrakcija.

85. Ekologiškas Kinderio limuzinų ūkis (Utenos rajonas)

Ūkyje galėsite susipažinti su gurmanų prancūzų išvestos veislės istorija, jų išskirtinėmis savybėmis, prisiliesti prie jų fiziškai, pavaišinti, nusifotografuoti , įsigyti sausai brandintos jautienos kepsnių (ir ne tik) tiesiai iš ūkio.

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

86. Anūkis (Anykščiai)

Čia su vaikais pasijusite tarsi kaime: galėsite pamatyti bei pašerti, paglostyti vaikštinėjančias avis, ožkas, karves, arklius, įvairius paukščius, įeiti į triušių aptvarą. Taip pat čia gausu ir įvairių pramogų. Taip pat yra galimybės švęsti įvairias šventes. Nutolęs vos kilometrą nuo Anykščių.

87. Lapės slėnis AVM (Zarasų rajonas)

Čia galėsite pajodinėti su žirgais, susipažinti su įvairiais gyvūnais ir išgirsti įdomiausių pasakojimų iš sodybos šeimininkų. Čia auginami grynaveisliai žirgai, Anglo Nubian ožkos, Šiurkščiavilnės avys, veisliniai ūkiniai paukščiai.

88. Paukščių kaimas (Ignalinos rajonas)

Vieta Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur galėsite išvysti daugybę įvairių paukščių. Galima užsisakyti labai įdomias edukacines programas.

89. Arklio muziejus (Anykščiai)

Tai vienintelis toks muziejus Baltijos šalyse. Jame viskas apie arklius – lietuviškas arklių veisles, žemės ūkio įrankius. Muziejus įkurtas autentiškoje XX a. pradžios troboje bei įvairiuose senoviniuose pastatuose. Čia galėsite susipažinti su juodos ruginės duonos kepimo tradicijomis ir patys jos išsikepti. Muziejaus teritorijoje ir apylinkėse turėsite progą pažinti liaudies amatus, pajodinėti, pasivažinėti arklių traukiamu vežimu bei pažaisti senovinius lietuvių žaidimus.

90. Alantos žirgai (Molėtų rajonas)

Arklininkystės ekologiniame ūkyje gyvena senųjų žemaitukų veislės šeimyna ir mažieji Šetlando poniukai, taip pat šiame ūkyje auginami ir juodieji Angus veislės galvijai, mielos ožkytės. Mažuosius Šetlando poniukus galima paglostyti ir pavaišinti duona. Taip pat čia, tarp miškų ir laukų, gamtos ramybėje, galima sutikti gerves, lapę, barsuką, o kartais net ir stirnas ar briedį.

Mažiesiems svečiams yra įrengtos supynės, lauko batutas. Su gyvūnėliais galėsite bendrauti visiškai NEMOKAMAI, apsistoję viename iš šios sodybos namelių.

Daugiau informacijos apie Alantos žirgus.

Alantos žirgai

Alantos žirgai

91. Sodyba „Barono vila“ (Anykščių rajonas)

Barono vila – unikalus rojaus kampelis tiems, kurie ieško sielos ir kūno poilsio. Čia, tarp dviejų krantų, atrasite tyvuliuojantį ežerą, kvepiantį mišką, beribes pievas, o jose – ramiai besiganančius elnius bei danielius.

92. Molėtų žirgai (Molėtų rajonas)

Mažame kaimelyje, prie Dūrių ežero esantis žirgynas, kuriame galima atvykti su šeima gamtos ramybėje pajodinėti žirgais bei pabraidžioti ežere.

93. Augų ūkis (Ignalinos rajonas)

Ūkis, kuriame auginamos karvytės, ožkytės, žirgai, čia gaminami įvairiausi pieno produktai, nufilmuota ne viena maisto televizijos laida. Čia galima sudalyvauti sūrio gaminimo edukacijose bei degustacijose ar įsigyti ūkio produktų.

94. Arčiau gamtos Anykščiai (Anykščių rajonas)

Danieliai, hailendai ir alpakos gyvena šioje ramybės ir hormonijos oazėje. Čia galima išsinuomuoti baidares ir paplaukioti šalia esančiose upėse, susipažinti su gyvūnėliais ir juos pašerti o naktį praleisti sodyboje, stebint gyvūnėlius per langą.

95. Dubingių žirgynas (Molėtų rajonas)

Iš visų pusių supamas ežerų, visai netoli Vilniaus ir Utenos apskritis skiriančios ribos esantis žirgynas. Čia galima atvykti ir žiemą, pajodinėti moderniame manieže. Šalimais yra mini zoo, kuriame auginami elniai, danieliai ir muflonai, gražuolės alpakos, poniai ir mini arkliukai, ganosi mini ožkytės ir avys.

96. Vilartas (Anykščių rajonas)

Anykščių regioninio parko apsuptyje rasite tokį žirgyną, kuriame galėsite išjoti į gamtą, pabraidžioti su žirgeliais upėje ir paglostyti ponę vardu Abba.

97. Baltadvario žirgai (Molėtų rajonas)

Profesionaliai treniruotis jojimo meno, ar tiesiog susipažinti ir paglostyti žirgelius galite Bitlesių kaime esančiame žirgyne.

98. Viktorijos Jovarienės ekologinis ūkis (Utenos rajonas)

Ūkio šeimininkė augina įvairias ekologiškas daržoves, turi vaismedžių ir uogakrūmių, taip pat rūpinasi dviejų saugomų veislių karvėmis bei yra žirgų ašviečių mylėtojų klubo vadovė, augina sustambintus žemaitukus. Ūkininkė taip pat organizuoja įvairias šventes – Žolinę, naktigones.

Sodybos šeimininkė taip pat įkūrusi daugiau kaip tūkstantį įvairių eksponatų žirgo tema turintį arklininkystės muziejų.

99. Bitininkystės muziejus (Ignalinos rajonas)

Čia galite stebėti bitutes per stiklinį avilio langą – vaikams tikrai patiks. 4 hektarų teritorija su hamakais liepų kalne ir Tauragnos upele, su taikių bičių bendruomene, su natūraliomis žydinčiomis pievomis. Muziejus turi ką pasiūlyti ir technologijų gerbėjams: audiogidai kalbantys keturiomis kalbomis, interaktyvi vidaus ekspozicija su žaidimais, filmukais ir testais, medžio skulptūros su kinetiniais elementais prabylančios net penkiomis kalbomis. Gurmanams siūlomos ir edukacininės programos: nuo skoninių iki bitininkystės amato pristatymo.

Grįžti į visų apskričių sąrašą.

Šiaulių apskritis

100. Margas ponis (Pakruojo rajonas)

Margas ponis – pirmiausia, čia yra nuotabi aplinka su daugybe gyvūnų ir puikia, įdomia, gražiai pritaikyta šiuolaikiško kaimo infrastruktūra. O antra priežastis – patys šeimininkai! Tokie nuoširdūs ir draugiški, kad atrodo, jog visą gyvenimą juos pažįsti. Iškart aišku, kad žmonės įgyvendina čia savo svajonę ir kasdien tuo džiaugiasi, nes nepaisant gausybės sunkių darbų ūkyje vis kąžką vysto, tobulina, vis prigalvoja kūrybiškų ir smagių naujovių.

Apsilankę ,,Margame Ponyje” nustebsite kiek čia visko – 6 žirgai, 4 poniai, visokių veislių naminiai ūkio paukščiai, neapsakomo meilumo mažos ožkytės, triušiai. Visi jie turi vardus ir visi jie – didelės darnios šeimos dalis.

Galite švęsti šventes ir gimtadienius. Organizuojamos ir vaikų vasaros stovyklos.

Skaitykite apie ūkį: MARGAS PONIS – smagiausias laikas tikrame kaime.

101. Pakruojo dvaras (Pakruojis)

Pakruojo dvare mažųjų laukia gausus dvaro ūkio gyventojų būrys: žirgai, avys, triušiai, vištos, žąsys, antys ir kalakutai. Juos galima ne tik pamatyti, pabandyti paglostyti, tačiau ir pašerti jų mėgstamais skanėstais.

Greta įkurtame Sakalininkystės centre gyvena plėšrieji paukščiai iš viso pasaulio, tarp kurių ne tik ereliai, pelėdos ir sakalas, bet ir pats didžiausias pasaulyje skraidantis paukštis komandoras. Įgudęs dresuotojas čia pat rengia ir pasirodymus, kurie prikausto kiekvieno dėmesį, o pačius paukščius galima pamatyti iš itin arti.

Meilės sala ir laisvai gyvenantys ir straksintys triušiai. Kai kurie jų mielai leidžiasi paglostomi, pavaišinami traškiomis morkomis.Čia taip pat būtina priminti ir turbūt apie vieną išskirtiniausių, tačiau ne mažiau mylimų dvaro gyventojų – dvikuprį kupranugarių Bučkį, kuris panorusius gali panešioti ant savo kupros.

Daugiau apie dvarą straipsnyje Pakruojo dvaras su vaikais.

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

102. Katinų muziejus ir Gyvūnijos sodas (Šiauliai)

Vandos Kavaliauskienės 1990-aisias įkurto ir jos vardu pavadinto Katinų muziejaus lankytojus su džiaugsmu pasitinka katės ir „muziejaus direktoriumi“ vadinamas išdykėlis katinas Perlas. Muziejaus prieigose taip pat yra įkurtas ir gyvasis kampelis, kuriame gyvena įvairūs egzotiški gyvūnai. Čia lankytojai gali pamatyti pitoną, žiurkinį, amūrinį, kukurūzinį, Taivanio žalčius, driežus, krokodilus, net mielą mažą beždžionėlę. Dvi skirtingos ekspozicijos puikiai papildo viena kitą – tūkstančiai kačių gali apsukti galvą, tad tiesioginis kontaktas su kitais gyvūnais padeda atsigauti iš svaigulio.

103. Kurtuvėnų žirgynas ir jojimo mokykla „Girniukas” (Šiaulių rajonas)

Kurtuvėnų dvaro žirgynas įsikūręs nuostabioje vietoje – regioniniame parke. Žirgyne gyvena virš 30 žirgų, čia vyksta jojimo mokyklos pamokos, individualios pamokos, norintys visada gali pamėginti pajodinėti. Aišku mes jodinėjome visa šeima. Čia taip pat galime pasivažinėti autentiška karieta, bričkele arba dvikinkiu vežimu. Jei ieškote labai unikalių patirčių – čia vyksta išvykos raitomis regioninio parko maršrutais. Jei Jūs ar vaikai norite susipažinti su žirgais iš arčiau galima užsisakyti edukacines programas.

104. Dargaičiai zoo (Šiaulių rajonas)

Tai vienas didžiausių Šiaurės Lietuvoje ir Pabaltijyje zoo parkų, kuris priima pavienius lankytojus ir ekskursijas. Šis zoo išskirtinai tvarkingas, gyvūnai prižiūrėti, turi daug erdvės. Dargaičių zoo istorija prasidėjo nuo alpakų auginimo.Šiuo metu ūkyje gyvena net 50 skirtinga gyvūnų rūšis: alpakos, lamos, kupranugaris, šinšilos, REX veislės triušiai, asiliukai, Kveslando salų avytės, olandų miniatiūriniai ožiukai, mažiausios pasaulyje veislės Falabella arkliukas, afrikiniai stručiai, Jokūbo avytės, Koburgo lapinės avytės, Hailendų veislės karvutė, arabų veislės žirgas, juodnosės avys.

Prižiūrint šeimininkams gyvūnus galima pašerti, paglostyti, kartu nusifotografuoti. Vaikai gali pajodinėti draugiškais poniais. Zoologijos sode įrengta didelė automobilių stovėjimo aikštelė, galima įsigyti kavos ir užkandžių, įrengtos poilsio erdvės.

105. Raiba Plunksna (Šiaulių rajonas)

Čia auginama labai daug įvairiausių paukščių, graužikų, laukinių gyvūnų ir begalės rūšių ožkyčių ir avyčių. Visus gyvūnus galima maitinti savo atsivežtu maistu (morkos, obuoliai, salotos, kopūstai).

106. Triušiukų slėnis (Naisiai)

Triušių saloje vasaros sezono metu laisvai gyvena daugybė triušių. Jei gyvena aptvarke, tačiau į aptvertą teritoriją eiti negalima. Taip pat šeimininkai prašo nemaitinti gyvūnėlių. Teritorija labai sutvarkyta, puiki vieta pasivaikščioti ir išsimaudyti.

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

107. Ūkis „Gamtos kišenėje“ (Šiaulių rajonas)

Nedideliame ūkyje laikomi įvairūs gyvūnai, pieninės avys. Čia pasijusite kaip pas močiutę kaime, o ir vaikams tai bus nepakartojama patirtis. Čia galima ir apsistoti mažame namelyje.

108. Skruzdėlynės viensėdis (Kelmės rajonas)

Žemaitiškoje sodyboje šeimininkas Marijus Čekavičius vysto ekologinį ūkį, augina senąsias prigimtines daržoves, senojo tipo kiaules, žaliakojes vištas, senuosius žirgus – žemaitukus. Skruzdėlynės viensėdyje siūloma pažintinė veikla senojo tipo žemaitukų auginime, jojimo žemaitukais pamokos, raitųjų skautų žygiai po lankytinas apylinkių vietas.

109. Urbonų ranča „Žiogas” (Joniškio rajonas)

Žiogo rančoje, gyvena žirgai, avys, ožkytės ir triušiukai. Čia vyksta ir vaikų stovyklos.

110. Jojimo klubas Vanagiškė (Šiaulių rajonas)

Vanagiškės jojimo klube vaikai ir suagusieji gali treniruotis jojimo žirgais meno aikštėje arba jodinėti aplink esančiuose laukuose.

111. Kaimo turizmo sodyba Gaja (Kelmės rajonas)

Šioje sodybje rasite daug mielų gyvūnėlių: ožkyčių, avyčių, žirgų, ponių, lamų, kupranugarių. Čia taip pat dažnai vyksta žygiai su asiliukais.

112. Naisių žemaitukų žirgynas (Naisiai)

Gražiąjame Naisių kaime, iš anksto užsiregistravus, galima pajodinėti žirgais žemaitukais čia esančioje lauko aikštėje. Pabalnoti žirgą ir su juo susidraugauti padės čia dirbančios trenerės.

113. Tautinių žirgai (Šiaulių rajonas)

Tautinių kaime esantis šeimos žirgynas, kuriame auga grakštieji, apdovanojimus laimėję žirgai ir mažyliai poniai. Čia, gryname ore, vyksta užsiėmimai su žirgais, kurių metu išmoksite pažinti jų emocijas ir kūno kalbą, priežiūros ypatumus ir kaip saugiai elgtis prie žirgų.

Grįžti į visų apskričių sąrašą.

Panevėžio apskritis

114. Šiaurinė ranča (Biržai)

Labai rekomenduojame – visus gyvūnėlių mylėtojus kviečiame aplankyti šios rančos gyventojus ir smagiai praleisti dieną naminių gyvūnėlių apsuptyje.

Rančoje gyvena įvairūs naminiai gyvūnėliai- alpaka, lama, ponis, mini arkliukas, mini avytės, aviukas Šonas, asilas, mini ožiukai, triušiai, povai, fazanai, antys, vištos, kanarėlės ir kiti. Šiuos gyvūnėlius galėsite ne tik aplankyti bet ir pamaitinti ar paglostyti.

Daugiau apie Šiaurinę rančą ir Smagiausias Kirkilų parkas ir mieliausia Šiaurinė ranča.

115. Kirkilų pramogų parkas (Biržai)

Kirkilų pramogų parke laukia daugybė smagių pramogų skirtų visai šeimai. O triušiukų erdvė nepaliks abejingo nė vieno!

Apie smagiausią Kirkilų parką daugiau.

Kirkilų pramogų parkas

Kirkilų pramogų parkas

116.Raubonių pramogų parkas (Pasvalio rajonas)

Tikriausiai daugeliui teko girdėti apie šį neseniai atsinaujinusį parką ir linksmuosius jo atrakcionus. Tačiau ar žinojote, kad Raubonių pramogų parke yra ir gyvūnėlių zona? Parke esančiame gyvūnėlių ūkyje rasite alpakas, stirnas, avis, kengūras, triušiukus, surikatas, ožiukus, šeškus ir dar daug kitų. Visus šiuos gyvūnus galima paglostyti ir pamaitinti jiems skirtu maistu, kurį galėsite įsigyti vietoje vos už 1 eurą. O jei norite vaikai gali pajodinėti ir poniuku (tai kainuoja papildomai 2 eurus).

Daugiau informacijos apie Raubonių parką rasite straipsnyje Raubonių pramogų parkas.

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

117.Kristinos ir Jurio Milišiūnų avių ūkis (Biržų rajonas)

Garantuojame, tiek Jūs, tiek vaikai liksite sužavėti – šiame ūkyje net 800 įvairių veislių avių. Ar galėjote pagalvoti, kad tiek daug jų egzistuoja. O čia galėsite su Jomis susipažinti iš arčiau ir turiningai su vaikais praleisti laiką. Vienoje iš penkių pastatytų jurtų įkurta avinukų ekspozicija, kurioje – per 1000 eksponatų. Lentynose nugulė visi daiktai ir suvenyrai, susiję su avimis, surinkti per daugiau nei dešimtį metų. Čia vyksta edukacinė programa „Avis aprengs ir pamaitins“.

Daugiau apie Milišiūnų ūkį.

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

118. Ilzenbergo dvaras (Rokiškio rajonas)

Prie pat Latvijos sienos esančiame Ilzenbergo dvare vasaros sezono metu parko lankytojai gali iš arti pažinti juodgalves avis, alpakas, prie tvenkinio įsikūrusias juodasias gulbes, tvenkinyje plaukiojančius japoniškus karpius, salotų lapus kramsnojančius triušiukus, naktį pasirodančius šikšnosparnius, fermoje gyvenančius karves ir veršelius, antis bei kalakutus.

Visas šis ūkis yra ne tik dekoratyvinis, bet ir atlieka savo tikrąją ūkinę funkciją – gamina šviežią, natūralų maistą. Kiaušiniai, pieno produktai, mėsa, o taip pat medus ir konservai bei uogienės iš šio ūkio keliauja nuolat į tolimiausius Lietuvos kampelius, kur firminėse ar partnerių parduotuvėse yra pasiekiami kiekvienam.

Ilzenbergo dvaro veiklos patiks visai šeimai.

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

119. Vienkiemio oazė (Biržų rajonas)

Ramioje ir jaukioje sodyboje „Vienkiemio oazė” galima apsistoti autentiškuose nameliuose ir pamatyti netoliese, šalia miško žingsniuojančius gražuolius danielius. Sodybos kieme taip pat laksto mielas ir draugiškas šeimininkų šunelis ir šeimos narys Narsas. Čia galima atvykti su vaikais ir augintiniais, kieme rasite vaikų žaidimų aikštelę, galėsite pažvejoti, paplaukioti baidarėmis ir pasimėgauti kitomis kaimo gyvenimo pramogomis.

120. Brolių medus (Kupiškio rajonas)

Brolių medus, tai Lukonyse esantis bičių ūkis, kuriame rengiamos įdomios edukacijos vaikams. Kiekvienais metais „Brolių medus“ organizuoja apie 150 linksmų edukacijų. Taip pat, siekdami kuo aiškiau perteikti ir parodyti vaikams bičių gyvenimą sukonstravo išmanųjį avilį.

Edukacijų metu vaikai supažindinami su ilgu ir įdomiu procesu, iki kol medus atsiranda ant mūsų stalo. Vaikai sužino kaip yra auginamos bičių motinėlės, kokiu būdu jos yra ženklinamos, kaip jos supakuojamos ir siunčiamos kitiems bičiuliams paštu. Edukacijų metu medus liejasi per kraštus: degustuojami natūralūs produktai, taip pat sukamos žvakės ir liejami žaisliukai.

„Brolių medus“ pagrindinis tikslas edukuojant vaikus yra supažindinti juos su bičių pasauliu iš nepaprastai arti. Toks artumas gali pakeisti natūralią vaikų bičių baimę. Ši baimė po edukacijų gali virsti pagarba, susižavėjimu ar net meile.

121. Panevėžio alpakų ūkis (Panevėžio rajonas)

Panevėžio alpakų ūkis yra puiki vieta mažiems ir dideliems smagiai praleisti savaitgalį gamtoje ir susipažinti, kaip gyvena alpakos. Alpakos – labai švelnūs, smalsūs ir jaukūs terapiniai gyvūnai. Bendravimas su jomis suteikia daug gerų emocijų. Čia gyvenančios alpakos pripratusios prie bendravimo su žmonėmis, jos leidžiasi glostomos. Prieš vykstant rekomenduojama paskambinti iš anksto.

122. Janinos sraigių ūkis (Panevėžio rajonas)

Janina Krištaponienė jau dešimtmetį yra entuziastinga sraigių augintoja. Ūkininkė užsiima „Helix Aspersa Maxima“ sraigių auginimu, sraigių bei mažų sraigiukų pardavimu, priima ekskursijas, organizuoja edukacines programas nuo sraigių auginimo iki paruošimo vartojimui.
Janinos sraigių ūkis labai mėgstamas vaikų, nes atvykę mažieji pasaulio tyrinėtojai randa ištisą sraigių karalystę – net akmenėliai čia sraigėmis pavirtę.

123. Pašilių stumbrynas (Panevėžio rajonas)

Naujai, gražiai sutvarkyta teritorija. Stumbrus stebėti galima nuo dengtos pakylos – apžvalgos aikštelės, atsikvėpti naujose pavėsinėse šalia stumbrų aptvaro.

124. Rokiškio dvaras (Rokiškio rajonas)

Čia rasite daugybę mielų ir žmonėms labai draugiškų gyvūnų, kuriuos galėsite ir paglostyti ir pamaitinti.

125. Dapkų ūkis (Rokiškio rajonas)

Šiame ūkyje galėsite susipažinti su įvairiais paukščiais, gyvūnais, pajodinėti ir pamaitinti gyvūnus. Nuostabi vieta su labai draugiškais šeimininkais.

126. Zanapolio ūkis (Rokiškio rajonas)

Taurieji elniai, highlendai. Kažkur tolumoje išgirsite žemę drebinantį baubimą. Pasirodo -tai Hornas, kurio masė virš 2 tonų, bet jis įsivaizduoja, kad yra mielas ir mažas jautukas. Tokių, kaip Hornas, čia gyvena apie 10 ir dar 5 mažyliai. Visi išgirdę duonos maišelių čežėjimą lėtu, bet tvirtų žingsnių žengia lankytojų link. Aišku tik drąsiausi išdrįsta iš savo rankų duoti duonos, bet kas išdrįs, įspūdžiai visam gyvenimui.

127. Paukščių ūkis Broniaus Juzelskio sodyboje (Rokiškio rajonas)

Broniaus sodyba įsikūrusi Rokiškio rajone šalia Juodonių piliakalnio, gražioje, ramioje vietoje prie dviejų tvenkinių. Lankytojai gali apžiūrėti tradicinių lietuviškų paukščių ūkį. Dėl apsilankymo ir edukacinių užsiėmimų prašome susitarti iš anksto.

128. Sodeliškių dvaro gyvūnų ūkis (Biržų rajonas)

Sodeliškių dvaro teritorijoje, kurioje gausu įvairių pramogų ne tik vaikams, bet ir suaugusiems gyvena įvairūs gyvūnai – alpakos, elniai. Sodybos šeimininkai mielai kviečia su jais susipažinti plačiau.

129. Gamtos mokykla (Panevėžys)

Labai įdomi ir išskirtinė vieta, kurioje rasite įvairių su gamta ir gyvūnais susijusių erdvių, edukacijų, ekspozicijų. Čia įrengtame „vabzdžių viešbutyje” pamatysite įvairius vabzdžius ir sužinosite apie jų naudą visai ekosistemai. Viduje taip pat rasite paukščių iškamšų kolekciją, o edukacinių programų metu vaikai galės susipažinti su įvairiais naminiais gyvuliais ir paukščiais.

Gamtos mokykla, tarsi mini zoologijos sodas su įvairiomis edukacinėmis ir aplinkosauginėmis erdvėmis. Čia puoselėjamas artimas ryšys, darna su gamta, diegiama meilė ir rūpestis jai. Gamtos mokykloje gyvena įvairūs paukščiai: vištos, žąsys, fazanai, karveliai ir kiti. Taip pat juodas ir didelis paukštis – kranklys, kurį galima bandyti prakalbinti ir sulaukti atsakymo „labas“ arba „ate“, jeigu krankliui bus nuotaika galima bandyti megzti pokalbį. Vaikų džiaugsmui triušiai, ožkos, poniai ir asiliukas. Gyvūnėlių sodelyje gyvena smulkieji gyvūnai: graužikai, papūgos, šildosi vėžliai ir iguanos, kiti ropliai.

130. Bistrampolio dvaro gyvūnų ūkis (Panevėžio rajonas)

Mini zoologijos parkas Panevėžio rajone, Bistrampolio dvare. Šiuo metu mūsų ūkyje galite aplankyti įvairius gyvūnus, juos pamaitinti ir paglostyti. Labai gražiai sutvarkyta teritorija.

131. Angoros ožkos (Panevėžio rajonas)

Jei mylite pūkuotasias angoros ožkytes ir norėtumėte su jomis susipažinti bei sužinoti kaip apdirbama jų vilna (mohera), užsukite į Mickiemės kaime esantį ožkų ūkį.

132. Nausodės žirgai (Panevėžio rajonas)

Pajodinėkite žirgyno teritorijoje su instruktoriumi arba leiskitės į turistinį žygį gamtoje Nausodės kaime, netoli Nevėžio upės esančiame žirgyne.

133. Gintarinė pasaga (Pasvalys)

Gintarinė pasaga – jau pavadinimas atspindi, jog šiame Pasvalio ūkelyje gyvena blizgūs ir elegantiški, šeimininkų mylimi žirgai. Čia galima atvykti pasimokyti jojimo meno pradedantiesiems ir pažengusiems.

134. Biržų žirgynas (Biržų rajonas)

Netoli Eko basų kojų parko, Draseikiuose, įsikūręs jaukus žirgynas, kuriame galite atvykti su vaikais pajodinėti, pasivažinėti karieta ar pasidaryti gražią šeimos fotosesiją.

135. Vaidos žirgai (Panevėžys)

Susipažinti su žirgais, pabendrauti ir pajodinėti galite čia, padedami trenerių profesionalų.

136. Molainių žirgynas (Panevėžio rajonas)

Vaizdingoje vietoje, tarp dviejų tvenkinių įsikūręs Molainių žirgynas, kuriame gausu veiklų žirgų mylėtojams. Jei mylite gyvūnus ir norėtumėte susipažinti su jais iš arčiau, atvykite pabūti gamtoje ir smagiai su šeima praleisti laiką Molainių žirgyne su vienu iš dešimties čia augančių žirgų. Šiame žirgyne galėsite pajodinėti žirgais, sudalyvauti edukacijoje, juos paglostyti ir pamaitinti. O jei norite mokintis jojimo meno profesionaliai bei ateityje dalyvauti varžybose jums tikrai padės šio žirgyno patyrę treneriai.

Be jodinėjimo Molainių žirgyne galite atvykti pasidaryti gražią fotosesiją su žirgais. Arba sudalyvauti hipoterapijoje (gydymas arklių pagalba). O norintiems laikyti žirgus čia rengiami naudingi seminarai, kuriuose sužinosite visą reikalingą informaciją iš patyrusių srities atstovų.

Daugiau informacijos apie Molainių žirgyną.

Molainių žirgynas

Molainių žirgynas

Molainių žirgynas

Molainių žirgynas

137. Salų dvaras  (Rokiškio rajonas)

Penkioliktame amžiuje pastatytas Salų dvaras, senovėje priklausęs kilmingai LDK laikų giminei. Šiuo metu čia galima apsilankyti, švęsti šventes ar pietauti dvaro restorane. Čia taip pat gyvena Ponis Rublis ir ristūnas Boni, kviečiantys svečius pabendrauti ir pajodinėti dvaro apylinkėse.

138. Laumžirgių slėnis (Biržų rajonas)

Laumžirgių slėnis – tai edukacinis kaimas Telšių rajone, Kirkiliuose. Čia gyvena ožkytės, alpakos, poniai, žirgai ir šunelis. Visi vaikai juos gali aplankyti, pamaitinti ir paglostyti dalyvaujant čia rengiamose stovyklose ir edukacijose.

Grįžti į visų apskričių sąrašą.

Alytaus apskritis

139. Valkininkų aerodromas (Varėnos rajonas)

Pažintis su Žemaitukų slėnio žirgais ir kitais augintiniais. Treneris Saulius Sinkevičius, žemaitukų veislės žirgų augintojas, šios veislės saugotojas bei žirgininkystės tradicijų puoselėtojas.

140. Juodoji gražuolė (Alytaus rajonas)

Įsikūręs vos 10 km nuo Alytaus miesto, Genių kaime, nedidelis šeimos ūkis Juodoji Gražuolė siūlo ramybės ir gamtos grožio kupiną atokvėpį nuo kasdienio miesto šurmulio. Lengvai pasiekiamas asfaltuotu keliu ir viešuoju transportu, mūsų ūkis kviečia Jus į pasaulį, kur Jūsų laukia kaimo ramybės žavesys ir mūsų šeimos šiluma.

Juodoji Gražuolė – tai namai įvairiems gyvūnams. Čia sutiksite ir triušiukus, ir viščiukus su ančiukais. Gyvena čia ir žąsys, kalakutai, perlinės vištos. Mūsų šeima taip pat kviečia susipažinti su avimis, miniatiūrine karve su jos mažyliu, poniais ir didingu gražuoliu žirgu. Taip pat vaikams ypač bus smagu dūkti drauge su veisliniais šunimis ir trispalve katyte. Visi ūkio gyventojai – ne tik augintiniai, bet ir mūsų mylimi draugai bei, žinoma, šeima.

Čia galima švęsti ir gimtadienius ar kitas šeimos šventes, pasidaryti gražių nuotraukų ir sudalyvauti įdomiose edukacijose.

141. Karpiškių žvėrynėlis (Varėnos rajonas)

Ši vieta gyvūnų mylėtojo įkurtas Dzūkijos zoologijos sodas . Tai sužeistų, išgydytų laukinių gyvūnų prieglauda! Užsukus į žvėrynėlį galima rasti tai, kam retas liks abejingas. Nuo pačių įvairiausių rūšių paukščių iki vilkų. Čia priglausti sužeisti, pagydyti, sodybos šeimininkų rūpestingai prižiūrimi laukiniai gyvūnai. Žvėrynėlį puoselėja pats sodybos šeimininkas padedamas žmonos Marytės. Už gyvūnų globą B. Jurgelevičius nominuotas Lietuvos šviesuolio vardu.

142. Hailedų parkas (Alytaus rajonas)

Hailendai – tai labai mielai ir draugiškai atrodanti škotiška karvių veislė. Jie turi didelius ragus ir akis dengiančius karčius. Arminų kaime gali susipažinti su šiais unikaliai gyvūnais iš arčiau.

143. Voveryčių miškelis (Alytaus rajonas)

Tai vieta apie kurią tikrai nėra daugelis girdėjęs. Tai nei parkas, nei zoo, tai laisva ir laukinė teritorija, kurioje gyvena voverytės. Nepamirškite riešutukų, garantuojame su jais, tikrai sutiksite daug miško gyventojų, kurie nepraleis progos paragauti šių skanėstų iš Jūsų rankų.

144. Stėgalių stumbrynas (Varėnos rajonas)

Dzūkijos nacionalinis parkas kviečia į stumbryną, įrengtą tarp Marcinkonių ir Zervynų. Naujajame stumbryne jau gyvena 10 stumbrų, tame tarpe ir keli čia gimę jaunikliai. Jame lankytojai nuo apžvalgos aikštelės gali stebėti stambiausius Europos žvėris ekspoziciniame aptvare.

145. Varėnės žirgai (Varėnos rajonas)

Pačioje Dzūkijos širdyje – Senojoje Varėnoje esantis žirgynas, kuriame vyksta edukacijos ir žygiai su žirgais visai šeimai.

146. Royal Horse Resort (Alytaus rajonas)

Balkasodžio kaime esanti didžiulė poilsio erdvė su moderniu žirgynu. Šalia Nemuno, miškų apsuptyje auginami žirgai ir alpakos. Čia galima pajodinėti lauko aikštėse ir vidaus manieže.

Grįžti į visų apskričių sąrašą.

Telšių apskritis

147. Girūnė (Plungės rajonas)

Vienkiemyje, įsikūrusiame natūralių pievų, miškų ir pelkynų apsuptyje Žemaitijos nacionaliniame parke galėsite ramiai pabūti su ūkio gyvūnais, juos glostyti, myluoti, maitinti, eiti pasivaikščioti su ožkomis laukinėje gamtoje.

148. Žvėrinčius (Telšių rajonas)

Miškininkų įkurta vieta siekiant supažindinti visuomenę su laukinių gyvūnų gyvenimu. Gamtos apsuptyje, iš patogiai įrengtų aikštelių galima stebėti didžiųjų apuokų, lūšių ir stumbrų gyvenimus. Taip pat laukia Žemaitukas ir Taipanė, o kantresni gali pasigrožėti elniais, danieliais ir muflonais. Vaikams įrengta žaidimų aikštelė.

149. Pavirvytės dvaras (Mažeikių rajonas)

Mažieji dvaro lankytojai turi puikią galimybę iš arčiau susipažinti su neįprastomis, škotų hailendų veislės, karvutėmis ir kitais dvare auginamais gyvūnais.

150. Sedos žirgynas (Mažeikių rajonas)

Čia galite turiningai praleisti laiką su šeima ir draugais – jodinėdami bei fotografuodamiesi su žirgais. Išjojus į gamtą galima sutikti laukinių žvėrių bei paukščių, grožėtis Žemaitijos kraštovaizdžiu.

151. Rietavo Žirgynas (Plungės rajonas)

Čia laikoma nykstanti žirgų rūšis – žemaitukai. Susipažinti ir pajodinėti Lože, Patriotu, Gratija, Kolta, Kema, Ketoma ir poniu spartaku, bei paglostyti ožiuką Kazimierą galite iš anksto rezervavę atvykimo laiką.

152. Virš Ąžuolų (Plungės rajonas)

Virš Ąžuolų – tai sodyba-žirgynas prie Platelių ežero. Be žirgų čia gyvena ir ožiukas. Šioje sodyboje rengiamos edukacijos, galima atvykti pajodinėti žirgais.

Grįžti į visų apskričių sąrašą.

Klaipėdos apskritis

153. Radailių Dino parko zoo (Klaipėdos rajonas)

Dino parkas tai visiškas vaikų rojus. Nors gyvūnų parkas nėra didelis, tačiau vaikams jis tikrai patiks – galima užeiti į gyvūnų aptvarus, juos paglostyti ir ramiai pabūti po visų aktyvių pramogų. Čia rasite mielus ir draugiškus triušiukus bei pūkuotas lamas. Labai rekomenduojame šį parką.

Daugiau apie Dino parką ir Dino parko stovyklas vaikams.

154. HBH žvėrinčius (Žibininkai)

1 ha miško plote laisvai vaikšto ir plaukioja virš 40 naminių gyvūnų ir paukščių rūšių. Vaikus pasitiks keisčiausiais kuodais pasipuošusios vištos, antys, žąsys, skeltalūpiai triušiai, lamos, asilai, ožkos, avys bei dar visokių augintinių, su kuriais galėsite iš arčiau susipažinti, kartu pasivaikščioti, nusifotografuoti ar net juos pamaitinti.

Aplankykite ir HBH “Pelkių taką” – eidami miško takeliu galėsite mėgautis gamta, pasiklausyti paukštelių balsų ar net prisirinkti uogų ir grybų!

Užsukite į Skulptūrų parką – vaikščiodami „Sveikatos ir šposų taku“, galėsite mėgautis tarp medžių pasislėpusiomis skulptūromis.

Kad mažieji nenuobodžiautų, įrengtos įdomios ir aktyvios vaikų žaidimų aikštelės tiek lauke, tiek viduje.

Pramogaukite nuotykių parką ,,Lūšies takas“. O kur dar daugybė kitų aktyvių pramogų, tokių kaip jodinėjimas poniais, šaudymas iš lanko.

Na ir žinoma išalkę užsukite į restoraną ir vasaros barus su tradiciniu maistu ir ne tik, kur meniu pritaikytas kiekvieno skoniui – sau mėgstamą patiekalą atras visi lankytojai nuo mažo iki didelio.

Būtinau aplankykite HBH kompleksą, jei atostogaujate pajūryje.

155. Lietuvos jūrų muziejus (Klaipėda)

Šios vietos turbūt nereikia pristatinėti nei vienam. O aplankyti šį muziejų yra turbūt kiekvienos šeimos tradicija. Labai smagu, kad muziejus nuolat atsinaujina, pristato naujų edukacijų ir projektų, tad drąsiai planuokite išvyką čia, net jei ir lankėtės čia pernai.

Lietuvos jūrų muziejus

Lietuvos jūrų muziejus

156. Mindaugo Ivanausko zoo sodyba (Salantai)

Tai privati Zoo sodyba Salantų miestelyje, Kretingos raj., kuri gyvuoja jau daugiau nei trisdešimt metų. Čia rasite daugybę įdomių gyvūnų, labai gražiai sutvarkytą aplinką, kurioje puikiai su šeima ir vaikais galėsite praleisti laiką.

157. Vinetu kaimas (Kretingalė)

Tai išskirtinė vieta, kurioje tikrai privalu apsilankyti visiems gamtos mylėtojams. Tai ir gyvosios indėnų istorijos muziejus po atviru dangumi, ir įvairios edukacijos bei pramogos, turistiniai žygiai. O be visa ko – čia gyvena ir daugybė įvairių gyvūnų: naminių paukščių, avių, ožkų, arklių. Vaikai gali juos pamaitinti, glostyti.

Vinetu kaimas

Vinetu kaimas

158. Čiobrelių rojus (Klaipėdos rajonas)

Čiobrelių rojus, yra nedidelis alpakėlių ūkis Klaipėdos rajone. Svarbu – ūkį aplankyti galima tik iš anksto užsiregistravus.

159. Klaipėdos zoologijos sodas (Klaipėdos rajonas)

Zoologijos sode šiandien yra apie 200 vienetų gyvūnų. Šią kolekciją sudaro per 150 rūšių, iš kurių nemažai yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas. Nuo 2014 metų sodas gavo zoologijos sodo statusą. Klaipėdos zoologijos sodas gali didžiuotis turėdamas vienus iš rečiausių Baltijos šalyse baltuosius tigrus.

160. Sodyba Vienkiemis (Kretingos rajonas)

Prie pat Akmenos ežero įsikūrusi sodyba, kurioje rasite mini zoologijos sodą. Jame gyvena įvairiausi gyvūnėliai – vištos, žąsis, antis, povai, alpakai, lamos, avys, ožiukai ir triušiukai. Graži ir didelė teritorija, yra vaikų žaidimų aikštelės vaikams.

161. Gamtos perlas (Karklė)

Gamtos perlas – tai Karklėje esantis safaris. Čia didelėje erdvėje gyvena paukščiai, stumbrai, meškos, šernai bei stručiai. Taip pat galėsite pamaitinti parke augančius danielius, elnius ir briedę Meilę. Na o viduje rasite vienintelį Lietuvoje iškamšų ir medžioklės trofėjų muziejų, kuriame saugomi ne tik miško bet ir egzotinių gyvūnų eksponatai.

162. Rusnės žirgai (Šilutės rajonas)

Susipažinti su žirgais ir poniais, jais pajodinėti bei suadlyvauti hipoterapijoje kviečia pajūrio žirgynas „Rusnės žirgai”. Čia taip pat vyksta būreliai ir stovyklos vaikams.

Grįžti į visų apskričių sąrašą.
Šis straipsnis Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje straipsnyje naudojamos autorinės nuotraukos, kurias griežtai draudžiama naudoti be leidimo.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Atrandame Lietuvą, ekologinis ūkis, geriausi gyvūnų parkai Lietuvoje, geriausi gyvūnų ūkiai Lietuvoje, gimtadienis gyvūnų ūkyje, gimtadienis sodyboje, gyvūnai, gyvūnų parkai, gyvūnų parkai Lietuvoje, gyvūnų ūkiai, gyvūnų ūkiai Lietuvoje, gyvūnų ūkiai pagal apskritis, gyvūnų ūkių ir parkų gidas, gyvūnų ūkių sąrašas, išsamiausias gyvūnų ūkių žemėlapis, Keliaujame po Lietuvą, Keliaujančios šeimos, kelionės su vaikais, sodybos su gyvūnais, zoo Lietuvoje