Ką veikti su vaikais Kaune - Kelionės su vaikais
Ką veikti su vaikais Kaune
Ką veikti su vaikais Kaune
2023-03-30

Ką veikti su vaikais Kaune

Kaunas – antras pagal dydį Lietuvos miestas, tad čia yra daugybė vietų, kur galite smagiai praleisti laiką su vaikais ir šeima. Garantuojame – vienos dienos neužteks. Tad planuokite čia visą savaitgalį. Visus atsakymus į klausimus, ką veikti su vaikais Kaune galite šiame straipsnyje.

„Kelionės su vaikais ®“ Jums paruošė išsamiausią gidą, ką veikti su vaikais Kaune. Čia rasite mūsų rekomendacijas apie įdomiausius žaidimų kambarius, originalias vietas, nematytas pramogas, pasivaikščiojimo maršrutus. Garantuojame – patiks ir mažesniems, ir paaugliams.

Ką veikti su vaikais Kaune – pramogos, pramogų parkai, žaidimų kambariai

Curiocity

Curiocity – didžiausias Baltijos šalyse vaikų edukacinis pramogų centras kokybiškam šeimų laisvalaikiui, kur nuostaba apims ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius! Jei nežinote, ką veikti su vaikais Kaune, keliaukite į Curiocity, bus smagu ne tik vaikams, bet ir tėvams.

Skrydis erdvėlaiviu į kosmosą, greitosios pagalbos ekipažo iššūkiai, kliūčių ruožas virš degančios ugnikalnio lavos, čiuožimas vaivorykšte, liepsnojančio namo gelbėjimas, detektyvinių situacijų narpliojimas, radijo laidų įrašų studija, kulinarinių užsiėmimų klasė, atskiros būrelių ir gimtadienių erdvės, renginių amfiteatras ir daugybė kitų galimybių žaisti, patirti, sužinoti, pajausti!

Analogų Baltijos šalyse neturintis edukacinis pramogų centras sukurtas šeimoms, auginančioms 1-13 metų vaikus bei mokyklų ir darželių grupėms. Daugiafunkcinio miesto įspūdį kuriančioje edukacinio centro erdvėse yra integruotos žaidybinės, edukacinės veiklos bei aktyvios pramogos, sudarytos sąlygos vaikams imituoti realaus gyvenimo situacijas, susipažinti su pasauliu, gamtos reiškiniais, įvairiomis profesinėmis veiklomis bei mokslo sritimis.

Čia galite švęsti įspūdingiausias vaikų šventes, rinktis iš daugiau nei 20 gimtadienio scenarijų. Lobio paieška, protmūšis, išlikimo pratybos, keramikos dirbtuvės, eksperimentai, maisto gaminimas, magija, šokiai ir dar daug visko jūsų laukia šventės metu.

Daugiau informacijos su tiksliomis Curiocity koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

ZOOPARK Kaunas

Zoopark – pirmasis Lietuvoje kontaktinis zoologijos sodas, duris atvėręs 2017 metų birželio 22 dieną. Čia lankytojai gali iš arčiau susipažinti su gyvūnais turėdami tiesioginį kontaktą – juos galima glostyti, maitinti, bendrauti ir stebėti.

Tai geriausias laisvalaikis su vaikais Kaune:

 • Čia gyvena 17 rūšių ir daugiau nei 100 gyvūnų, atvykę galite juos pažinti iš arčiau, paglostyti ar pamaitinti.
 • Unikalus edukacinis projektas, ugdantis vaikų kantrybę, švelnumą, rūpestingumą, atsakingumą, pažinimą.
 • Galimybė iš arti susipažinti su gyvūnų pasauliu, rūpinantis ir stebint augintinių gyvenimą.
 • Bendravimas su gyvūnais turi terapinių savybių.
 • Gyvūnais kasdien rūpinasi profesionalūs gyvūnų prižiūrėtojai ir veterinarai.
 • Gyvūnai šeriami pagal nustatytus racionus, kokybišku ir subalansuotu pašaru.

Edukacinės programos mokykloms, darželiams ir stovykloms. Zoopark taip pat siūlo išskirtinę galimybę gimtadienį paminėti gyvūnų apsuptyje!

Daugiau informacijos su tiksliomis Zoopark koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Džiaugsmoteka

3-čiame Kauno Akropolio aukšte įsikūrusi džiaugsmonautų susibūrimo vieta – Džiaugsmoteka, pasitinka kiekvieno kasdieninės laimės akimirkas.

Džiaugsmoteka – čia kiekvienas atras sau pramogą:

 • Tinklų debesis – turbūt didžiausias tinklų debesis Lietuvoje, leidžiantis įveikti aukščio baimę.
 • ZIP line čiuožykla – greitis ir adrenalino pliūpsnis.
 • JUST DANCE žaidimas – visus įtraukiantys šokiai.
 • Laipynių siena – paruošiantys užlipti į visus gyvenimo kalnus.
 • Mažylių erdvė – kamuoliukų baseinas, minkštas tunelis ir motoriką lavinantys žaislai.
 • Besisukanti čiuožykla – daugelio mėgstamiausia.
 • Magnetinė siena – kiekvienam augančiam kūrėjui.
 • Mažylių kavinė – vaidmenų žaidimai vystantys fantaziją.
 • Šviečiantis kamuoliukų baseinas – tarsi spalvų jūroje.

Taip pat kiekvieno svajonių gimtadienių įgyvendinti – įsikūrę net keturi gimtadienių kambariai: laboratorijos, fėjų, atradėjų bei keliautojų.

Daugiau informacijos su tiksliomis Džiaugsmotekos koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Mergaičių SPA Kaune

Tai naujai duris atvėrusi vaikų gimtadienio švenčių bei smagaus laiko praleidimo su draugais erdvė. Čia galėsite pasijusti it tikrame SPA rojuje! O mamoms daugiau nereikės sukti galvos kur švęsti mergaičių gimtadienius. Visi atvykę gaus puikią galimybę pasilepinti įvairiomis veido kaukėmis, mini makiažais prie kosmetinio stalelio, masažuojančiomis vonelėmis su druskomis pėdutėms, nagų lakavimu, šukuosenomis, jaukia fotosesija ir dar daug kitų linksmų pramogų. Po SPA procedūrų su draugais galėsite žaisti stalo žaidimus, gaminti įvairiaspalvius kokteilius bei užsiimti kvepalų gamyba.

Daugiau apie mergaičių spa šventes: Mergaičių SPA – kur švęsti gimtadienius.

Daugiau informacijos su tiksliomis Mergaičių SPA koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Mergaičių SPA Kaune

Mergaičių SPA Kaune

Cinamon kids kino salė

Kino teatro Cinamon kids salė sukurta išskirtinai vaikams! Tai vienintelė tokio tipo salė visame Pabaltyje – joje naudojami interaktyvūs žaidimai, kurie įtraukia ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius, kadangi įrenginiai reaguoja į žmogų ir jo judesius. Be to, Cinamon kids salė visus lankytojus pasitinka pilna margaspalvių kėdžių bei animacinių kino filmų dekoracijų. Iki kino seanso vaikučių lauks čiuožykla iš didžiulės spragėsių dėžutės, interaktyvūs žaidimai: futbolas, šokiai, kliūčių ruožai nepaliečiant lazerio šviesos srauto, kaip tikroje slaptų agentų operacijoje.

Daugiau informacijos su tiksliomis Cinamon kids kino salės koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

#walk15 maršrutai su vaikais

Mobiliosios programėlės #walk15, vienijančios vien per 330 000 vartotojų, kūrėjų tikslas – įkvėpti eiti kiekvieną dieną. Nuolat atnaujinamoje programėlėje vartotojams suteikiama dešimtys įtraukiančių funkcijų, leidžiančių atrasti ir kurti gražiausias trasas, auginti aplinką tausojančius virtualius medžius, kurti ir dalyvauti žingsnių iššūkiuose, sukauptus žingsnius iškeisti į nuolaidas unikalioje žingsnių piniginėje. Na, o kad vaikščioti būtų smagiau, #walk15 komanda pasiruošusi pradžiuginti jus išskirtinio formato žygiais, ėjimo ir sveikatingumo renginiais. Kartu su #walk15 verta pasivaikščioti! Parsisiųskite nemokamą programėlę.

Partis šeimos pramogų parkas

Vasaros metu dirbantis pramogų parkas Kaune. Čia rasite penkis – 300m2 plotą užimančius, įvairių dydžių ir aukščių pripučiamus batutus, vietas piknikui, grill zoną, paviljoną asmeninėms šventėms. Tai tikrai puiki vieta Kaune, švęsti vaikų gimtadienius.

Čia gausu pramogų tiek mažesniems, tiek ir didesniems. Vaikams tikrai patiks kamuoliukų baseinas, putų ir muilo burbulų mašina bei įvairūs stalo žaidimai.

Pramogų parke yra ką veikti ir vaikučių tėveliams – jiems skirtos poilsio zonos su lauko baldais, sėdmaišiai medžių paunksnėje, stalo tenisas.

Daugiau informacijos su tiksliomis Partis koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Girstučio baseinas

Girstučio baseinas – tai Kaune įsikūręs baseinas, kuris didžiuojasi būdamas vienas iš didžiausių ir moderniausių sporto kompleksų Lietuvoje. Girstučio baseine organizuojamas aktyvus poilsis, laisvalaikis, tad čia galima ne tik plaukti, apsilankyti treniruoklių salėje, bet ir išbandyti grupinius užsiėmimus. Kiekvienas čia ras savo poreikius atitinkančias grupines treniruotes baseine ir salėse. 

Baseino erdvėje yra net 3 baseinai: 50 m., 25 m. bei pramoginis, nusileidimo kalnelis ir 4 sūkurinės vonios. Mėgstantiems pirties pramogas siūloma turkiška, aromaterapinė, infraraudonųjų spindulių ir karšto sauso oro pirtys. Čia įrengti masažo kabinetai, sulčių bei sveikuoliškų kokteilių kavinė, sporto prekių parduotuvė Swimpro bei vienintelis Lietuvoje vandenlenčių parkas baseine Wake up Kaunas Pool! Baseine įsikūrusi Plaukimo akademija Banga siūlo vaikų nuo 4 metų ir suaugusiųjų plaukimo treniruotes, stovyklas vaikų atostogų metu. Plaukimo akademija Banga bendradarbiauja su 150 metų veikiančia tarptautine ,,Swim England“ organizacija, kurios mokymo plaukti ir vertinimo sistema remiasi daugiau nei 80% Anglijos plaukimo klubų!

Girstučio baseine laukiami įvairaus amžiaus lankytojai – čia vyksta mankštos su kūdikiais nuo 7 mėn., vaikams įrengtas negilus šilto vandens baseinėlis su fontanu, yra nusileidimo kalnelis, pramoginis baseinas su masažinėmis srovėmis. 

Daugiau informacijos su tiksliomis Girstučio baseino koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Pabėgimo kambarys „Atrakink“

Tai puiki vieta šeimos pramogoms – pabėgimo kambariai, kur įtampa susipina su gera nuotaika o adrenalinas liejasi per kraštus. „Atrakink“ pabėgimo kambariai yra strategiškai labai patogioje vietoje, pačiame miesto centre – Kęstučio g. 54. Čia įrengti trijų skirtingų lygių kambariai, todėl pramoga tinkama apsilankyti ir su mažesniais vaikais ir su paaugliais.  Pabėgimo kambariai visame pasaulyje yra labai populiarus grupinis žaidimas, kurio pagrindinis tikslas – ištrūkti iš užrakinto kambario per 60 minučių.

Tam, kad ištrūktumėt Jums prireiks sutelkti loginį mąstymą, vaizduotę ir pastabumą. Tai puikus būdas smagiai praleisti laiką.

Atrakink siūlo pabėgti net iš keturių pabėgimo kambarių: kambaryje „Bukanierius“ spruksite nuo nuožmių piratų, kambaryje „Eruditas“ sutiksite seną išminčių, bet didžiausi pavojai tyko dviejuose identiškuose kambariuose „Laboratorija“.

O jei yra proga švęsti – gimtadienį ar kitą smagią šventę,  pabėgimo kambariuose „Atrakink” yra galimybė rezervuoti jaukią salytę.

Daugiau informacijos su tiksliomis pabėgimo kambario koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Hello Park

Hello Park yra pirmasis ir vienintelis daugialypės terpės parkas Kaune. Tad ieškodami įdėjų, ką veikti su vaikais Kaune šį parką būtinai turite įtraukti į savo lankomų idėjų sąrašą. Šiame parke yra interaktyvių atrakcijų visai šeimai. Tai daugiau nei žaidimų aikštelė. Čia įvykiai vystosi pagal jūsų vaizduotės taisykles. Parkas apjungia įvairialypės terpės žaidimus, fizines instaliacijas ir spalvingas projekcijas, kurias apipina įvairiomis istorijomis.

Čia galite smagiai praleisti laiką su visa šeima ir švęsti daugialypės terpės gimtadienį – tai bus įdomu tiek suaugusiems, tiek vaikams. Parke nėra amžiaus apribojimų.

Vaiko gimtadienis Hello Park yra stebuklingas nuotykis. Čia vaikai gali patekti į realaus dydžio animacinių filmų pasaulį ir su juo susipažinti. Yra daugybė stulbinančių teminių zonų: batutai, sūpynės, čiuožyklos, piešimo kambariai ir šokių aikštelės.

Įdomi šių daugialypės terpės žaidimų mechanika lavina jūsų vaiko logiką, mąstymą, vaizduotę, judrumą, koordinaciją ir kitus įgūdžius. Šie smagūs ir edukaciniai užsiėmimai patiks visai jūsų šeimai.

Hello park turi net 6 skirtingas gimtadienio sales.

Daugiau informacijos su tiksliomis Hello Park koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Laivas Raketa

Raketa – keleivinis laivas ir inžinerinė legenda nuo septintojo dešimtmečio plaukusi vaizdingiausiais Nemuno vingiais ir slėniais. Ne vieną keliautojų kartą sentimentais apdovanojusios kelionės atgimsta su nauja įgula ir istorijomis.

Nesumeluota istorija mena, jog populiariausias bilietas šiuo laivu buvo Kaunas – Nida. Kelionė vaizdingoms Nemuno pakrantėmis, baigdavosi mylimame Kuršių Nerijos uoste. Maršrutas tapo tikru hitu: laukti jo tekdavo ilgose eilėse, o bilietai tirpdavo lyg pirmojo būtinumo gėrybės.

Įkvėpti legendinio laivo idėjos ir nostalgiškų praeities vaizdinių laivas verčia naują istorijos puslapį ir kviečia į legendino maršruto nuotykį pasinerti drauge su visa šeima.

Laivo įgula paruošė optimaliausią kelionės grafiką jūsų patogumui: Raketa Nemunu kursuos nuo ketvirtadienio iki sekmadienio maršrutu Kaunas-Nida-Kaunas. Bilietus galite įsigyti laivo Raketa internetinėje svetainėje. Vaikams iki 4 metų plaukimas nemokamas, o Raketos partneriai visus keliaujančius vaikus apdovanojama labai naudingomis dovanėlėmis.

Daugiau informacijos su tiksliomis laivo koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

V-R Shop

V-R shop Jums siūlo galimybę praleisti laiką nepamirštamai. Užsukę čia su vaikais galėsite pasinerti į virtualių žaidimų sūkurį, išbandyti VR pabėgimo kambarius, vairavimo simuliatorius, žiūrėti įvairius edukacinius bei pramoginius video ar tiesiog stebėti besilinksminančius draugus.

V-R shop profesionalų komanda nuolat domisi VR pasaulio naujienomis ir stengiasi Jums pasiūlyti naujausias inovacijas išbandyti patiems.

VR žaidimų erdvės ir vairavimo simuliatoriai

Šiuo metu čia yra įrengtos net 6 VR žaidimų erdvės ir 3 vairavimo simuliatoriai. Čia galite pramogauti tiek vieni, tiek  ir su būriu draugų.

Vienoje žaidimo vietoje gali žaisti nuo vieno iki keturių žaidėjų pakaitomis. Žaidžiantį draugą, patogiai įsitaisę, galėsite stebėti televizoriaus ekrane.

VR pabėgimo kambariai

Tai premium klasės VR pabėgimo patirtys, kurias Lietuvoje galite išbandyti tik pas mus, V-R Shop’e!
Galėsite nusikelti į Prince of Persia pasaulį, kur Jums teks išmokti valdyti laiką su laiko durklu. O gal norėsite apsilankyti Assassin’s Creed® pasaulyje ir ten tyrinėti piramides, ar plaukti legendiniu Argonautų laivu Senovės Graikijoje? Jūsų taip pat lauks tokios VR pabėgimo patirtys kaip Černobylis, Alisa Stebuklų šalyje, Išlikimas ir dar daugiau.

Jei atsibodo tradiciniai pabėgimo kambariai, užsukite pas mus ir pasinerkite į stebuklingus nuotykius!

Salės nuoma gimtadieniams ir kitoms šventėms

Kviečiame švęsti visas progas V-R Shop! Suaugusiųjų ir vaikų gimtadienius, mergvakarius, bernvakarius, įmonės vakarėlius ir visas kitas šventes organizuokite pas mus ir nepamirštami įspūdžiai garantuoti!

Pasirinkti galite iš dviejų žaidimų salių.

Daugiau informacijos su tiksliomis V-R Shop koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Vairuok formulę

Esi formulių gerbėjas arba tiesiog nori pajusti ką jaučia lenktynininkai varžybų metu? O gal nori aplėkti Nemuno žiedo trasą greičiausiu keleivį vežančiu automobiliu? Tuomet laukiame Jūsų adrenalino kupinoje pramogoje su dviviete formule!

Šis unikalus bolidas gimė kaip lenktyninis automobilis, laimėjo nevienerias varžybas ir tik vėliau modifikavus kokpitą atsirado vieta keleiviui. Didžiausi privalumai – lengva konstrkcija (500 kg) ir aerodinaminės savybės būdingos tik formulių klasės lenktyninėms mašinoms. Nors Kačerginės Nemuno žiede jis negali pasigirti didžiausiu maksimaliu greičiu (tik 210 km/h), tačiau pakabos ir aerodinamikos savybės leidžia ratą apsukti per 1 min. 15 s.!

Prieš važiavimą formule, Jūsų laukia pažintinė kelionė automobiliu po Nemuno žiedą, susipažinimas su bolidu ir pilotu.

Bolidą pilotuos ilgametis automobilių lenktynininkas du kart Lietuvos vicečempionas Rokas Markevičius.

Išbandžiusieji sako – nuo tos dienos jų supratimas apie lenktynes pasikeičia. Garantuojame abejingų neliks nei suaugusiųjų nei paauglių. O jei formule važiuos vaikas, lenktyninkas pažada, kad jį pavežios lėčiau, bet ne mažiau įspūdingai.

Daugiau informacijos su tiksliomis Vairuok formulę koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Senso namai

Čia įrengtas multisensorinis kambarys, skirtas lavinti pirminius lytėjimo, regos, klausos, uoslės ir judėjimo pojūčius. Pojūčių kambaryje yra įvairių įrenginių: burbulų vamzdis, šviesos pluoštai, tamsos namelis, begalybės tunelis, kamuoliukų baseinas, šviesos kubas bei stalas. Gausu sensorinių ir tamsoje šviečiančių priemonių, kurias lankytojai galės laisvai tyrinėti. Skamba atpalaiduojantys muzikos garsai, kas erdvę pripildo ramybės ir padeda atsipalaiduoti ne tik atėjusiems vaikams, bet ir suaugusiems.

Tyrimai parodė, kad multisensorinė aplinka stimuliuoja pojūčius, mažina agresiją, nerimą, blaškymąsi, yra alternatyva vaistams ir izoliacijai, sustiprina laimės jausmą ir pan.

Šie pojūčių namai atviri visiems. Tiek sveikos raidos vaikams,bei suaugusiems, tiek turintiems autizmo spektro sutrikimus, ADHD, regos susilpnėjimą, demenciją ir kt. Čia galima atvykti asmeniniam seansui su šeima, draugais ir būti erdvėje vieniems.

Daugiau informacijos su tiksliomis Senso namai koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Senso namai

Senso namai

Ką veikti su vaikais Kaune – muziejai

Lietuvos aviacijos muziejus

Muziejaus fonduose saugoma virš 20 tūkstančių eksponatų (tarp jų – per 40 skraidymo aparatų), o ekspozicijos plotas siekia 4700 kvadratinių metrų. Didelių gabaritų orlaiviai bei Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technika eksponuojama 2 ha ploto atviroje lauko aikštelėje. Šiuo metu veikia tik lauko ekspozicija, o pagrindinis ekspozicijos pastatas kol kas rekonstruojamas.

Daugiau informacijos su tiksliomis muziejaus koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Velnių muziejus

Dėl remonto darbų muziejus laikinai nedirba. Vis dėlto verta jį įtraukti į ateities planus. Vieninteliame pasaulyje Velnių muziejuje saugoma per 3 tūkstančius velniukų – vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūrinių, suvenyrų, kaukių ne tik iš Lietuvos, bet net iš 70 pasaulio šalių.

Daugiau informacijos su tiksliomis muziejaus koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Muziejus Atominis bunkeris

Čia pristatoma unikali kolekcija ,,KGB bunkeris”, kurioje paviešinta slapta sekimo įranga ir prietaisai, naudoti NKVD, KGB ir milicijos spec. tarnybose. Iki šiol apie KGB naudotą sekimo techniką galėjome tik paskaityti knygose arba pamatyti kino filmuose apie Džeimsą Bondą.

Daugiau informacijos su tiksliomis muziejaus koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius

Šiuolaikiškai ir interaktyviai pristatoma lietuvių tradicinė muzika. Instrumentus galima ne tik apžiūrėti, bet ir išgirsti jų garsus, pagroti, sudainuoti sutartinių karaoke.

Daugiau informacijos su tiksliomis muziejaus koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Karo muziejus

Ypatingas dėmesys čia yra skiriamas militariniam Lietuvos paveldui, tad ekspozicijose yra įspūdingos ginklų ir karo technikos kolekcijos. Salės suskirstytos pagal laikotarpius ir temas.

Daugiau informacijos su tiksliomis muziejaus koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

T.Ivanausko zoologijos muziejus

Muziejaus ekspozicija išdėstyta per 3 aukštus, kur rasite didžiulę gyvūnų skeletų, iškamšų kolekciją. Klasikinė ekspozicija dabar papildyta interaktyviais informaciniais terminalais – iš jų galima patiems pasižiūrėti filmuotą, animuotą medžiagą apie biogrupių atstovus. Interaktyvūs terminalai skatina virtualiai keliauti, patirti gyvąją gamtą, išgirsti paukščių balsus, susipažinti su gamtosauga Lietuvoje ir pasaulyje.

Daugiau informacijos su tiksliomis muziejaus koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Medicinos ir farmacijos muziejus

Turėsite galimybę pamatyti farmacijos skyriaus ekspoziciją, receptų kambarį (oficiną), koktoriją (kur buvo gaminami užpilai bei nuovirai), materialinį kambarį (kur buvo laikomos medžiagų atsargos), labaratoriją, rūsį su įdomiais eksponatais.

Daugiau informacijos su tiksliomis muziejaus koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Vaikų literatūros muziejus

Muziejus vadinamas PASAKŲ NAMU, čia apsilankę maži ir dideli pamatys, išgirs, sužinos apie geriausias lietuvių literatūrines pasakas, eilėraščius, pjeses ir jų kūrėjus. Čia galima žaisti, kurti, svajoti – čia VISKAS LEIDŽIAMA. Net ir EKSPONATUS LIESTI RANKOMIS! Tokį muziejų bent kartą per visus mokymosi metus privalo aplankyti kiekvienas vaikas ir mokytojas. Net neskaitantieji vaikai bus paskatinti ugdyti įprotį – SKAITYTI.

Daugiau informacijos su tiksliomis muziejaus koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Ką veikti su vaikais Kaune

Ką veikti su vaikais Kaune

IX Fortas

IX forto muziejaus ekspozicijos lankytojus supažindina su abiejų okupacijų – sovietų ir nacių – Lietuvai atneštu skausmu ir kančiomis, tremtimi, Gulagų kalėjimais, žydų holokaustu, au aplink miestą buvusios Kauno tvirtovės gynybinių įtvirtinimų savita ir įdomia karine architektūra su tragiškais įvairių žmonių, patekusių į IX fortą, likimais. Rekomenduojame lankytis su vyresniais vaikais.

Daugiau informacijos su tiksliomis muziejaus koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Ką veikti su vaikais Kaune – teatrai

Kauno valstybinis muzikinis teatras

Tai antras pagal dydį teatras Lietuvoje. Čia statomi visų muzikinės scenos žanrų spektakliai – nuo operų, miuziklų iki pačių melodingiausių spektaklių vaikams. Šiuo metu teatro repertuare yra penki muzikiniai kūriniai vaikams.

Naujausias kūrinys – premjera „Aladinas“ – pradedamas rodyti nuo spalio 29 d. Tai paslaptingai žaismingas ir rytietiškai spalvingas baletas vaikams. Baleto centre – skirtinguose pasauliuose gyvenančių Aladino ir Džino, prie lempos prirakintos žavingosios Žasminos, sultono vietą svajojančio užimti ir tapti pasaulio valdovu Džafaro likimų istorija.

Kiti kūriniai – operos „Guliverio kelionės“, „Dryžuota opera“, baletas „Sniego Karalienė“ bei muzikinė pasaka „Mažoji burtų fleita“ taip pat nepaliks abejingų jaunųjų žiūrovų ir jų tėvelių. Visi kūriniai žavi savo melodijomis ir pasakojama muzikine kelione.

Daugiau informacijos su tiksliomis teatro koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Nacionalinis Kauno dramos teatras

Gali teisėtai didžiuotis pradėjęs Lietuvos profesionaliojo teatro gyvavimą. Tai buvo pirmasis profesionalus teatras visoje Lietuvoje. Laisvės alėjos prieigose  veikiantis Nacionalinis Kauno dramos teatras turi net keletą salių – Didžiąją ir Mažąją  scenas, Rūtos ir Ilgają sales. Didžiosios scenos ir Rūtos salės fojė nuolat eksponuojamos parodos.

Teatro repertuare yra penki spektakliai vaikams – „Emilių Emilis“, „Kiškis pabėgėlis“, „Labas, Lape!”, „Paštininkas ir serbentai“, „Žydroji paukštė“. Spektakliuose vaizduojama meilė, draugystė, vaikystės nuotykiai, klaidos, kurios moko mus gyventi, tikėjimas turtina vaikų vaizduotę bei žadina kūrybiškumą.

Daugiau informacijos su tiksliomis teatro koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Kauno valstybinis lėlių teatras

Tai lėlių ir pasakų karalystė, kuri daugiau nei penkis dešimtmečius kviečia mažąjį žiūrovą leistis tiesos, grožio ir pažinimo keliu. Kiekvieną sezoną mažiesiems pasakų mylėtojams siūloma apsilankyti net 26 repertuariniuose spektakliuose. Tai įvairių šalių pasakų inscenizacijos, originalioji dramaturgija vaikams. Keli pastatymai skirti suaugusiųjų auditorijai.

Taip pat teatras organizuoja įvairius edukacinius renginius, vasaros stovyklas, šviečiamąsias programas įvairaus amžiaus auditorijoms, rengia muziejaus fondų parodas.

Tarp rodomų spektaklių galima rasti net patiems mažiausiems 10-24 mėnesių mažyliams sukurtą interaktyvų judesio spektaklį „Pasaulėliai“. Tad spektaklių daug ir įvairioms amžiaus grupėms, belieka išsirinkti įdomiausią istoriją, herojus ir aplankyti juos šiame jaukiame, išskirtiniame teatre.

Daugiau informacijos su tiksliomis teatro koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Kauno miesto kamerinis teatras

40-ies metų istoriją menantis teatras, sieja teatro tradicijas su naujausiomis scenos meno „madomis“. Teatre yra 2 kamerinės erdvės, skirtos artimam sceninio veiksmo ir žiūrovo ryšiui kurti.

Teatro repertuare – įvairūs žanrai, temos ir teatro formos visoms amžiaus grupėms. Repertuare penki spektakliai skirti šeimoms: muzikinis judesio spektaklis-ritualas „7 ratai“, interaktyvus edukacinis spektaklis „Iš kur aš?“, pasakojimai „Milžinas Mažylis“, „Superherojai“ ir „Vėjo prigimtis“.

Daugiau informacijos su tiksliomis teatro koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

„Girstučio“ kultūros ir sporto centras

Propaguoja profesionalų teatro, muzikos, šokio, dailės meną, skatina mėgėjų meną, ieško naujų turiningo laisvalaikio praleidimo, gyventojų tarpusavio bendravimo formų, atsižvelgiant į skirtingas amžiaus, pomėgių ir išsilavinimo grupes.

Šiuo metu čia rodomi dveji spektakliai vaikams – „Šunyčiai kompiuterinio žaidimo pasaulyje“ ir „Žaislų nuotykiai“. Interaktyvūs, nuotaikingi ir pamokantys spektakliai tikrai nepaliks abejingų!  Vaikų ir herojų laukia netikėtos pažintys su įvairiais personažais, šokiai, dainos bei smagi muzika.

Kauno šokio teatras „Aura”

Pirmasis šiuolaikinio šokio teatras Lietuvoje. „Aura“ nuolatos dirba su įvairiais tarptautiniais projektais, kviestiniais šokio meistrais iš užsienio, bendradarbiauja su įvairių sričių menininkais. Teatre veikia ilgametė „Auros“ šokio studija, kurioje vyksta šokio pamokos įvairaus amžiaus vaikams.

Praėjusiais metais pristatyta pirmoji premjera skirta vaikams – „Aš kaip ir tu“. Spektaklio veikėjai drauge su vaikais leidžiasi į kelionę per keturis pasaulio žemynus. Čia jie išvys skirtingų tautų šokius, išgirs vaikystėje dainuotas dainas bei sekamas pasakas originalo kalba. Visi galės žaisti vaikiškus žaidimus, kurie pasirodo visur yra tokie patys.

Lėlių teatras „Nykštukas”

Gyvuoja nuo 1974 metų. Savo veiklą jis pradėjo kaip vaikų lėlių teatras, spektaklius statęs laisvalaikio centre „Senasis trestas“. Šiuo metu – šeimyninis, mobilus, repertuarinis teatras, kuriame kuriami ir rodomi spektakliai vaikams. Tai teatras skirtas patiems mažiausiems žiūrovams.

Šiuo metu repertuare šešiolika spektaklių, tai liaudies ir klasikinių pasakų interpretacijos. Teatras sėkmingai gastroliuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Teatras taip pat rengia seminarus ir edukacines programas.

Daugiau informacijos su tiksliomis teatro koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Žaidimų aikštelės Kaune

Žaidimų aikštelė Soboro aikštėje

Gera plastikinė danga, kartais būna vėjuota. Visai šalia yra restoranas „Piano piano“, kur tėvai, jeigu nori ne tik prisėsti šalia ant suoliukų, bet ir atsigaivinti, tuo pačiu stebint vaikus. Truputį paėjus Laisvės alėja (pagal vaikų žaidimų matus – penkiasdešimt didelių žingsnių) – yra „Casa del Pasta“, tikrai pritaikyta makaronų mėgėjams.

Daugiau informacijos su tiksliomis žaidimų aikštelės koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Ramybės parko žaidimų aikštelė

Tikrai didelė, įvairi aikštelė (priklauso šalia esančiai mokyklai, todėl pagrindiniai varteliai kartais būna uždaryti, tačiau nuo mokyklos pusės visada būna atviri). Tikrai didelė su daug atrakcijų, pavėsyje nuo saulės.

Nemuno salos žaidimų aikštelė

Visai naujai padaryta aikštelė, šalia yra ir suaugusiems pasportuoti. Pavasarį gražu ir tiesiog prasieiti prie Nemuno dėl gėlių gausos/sakurų.

Muzikinio teatro sodelio aikštelė

Šiuo metu renovuojama, tačiau giliau yra dar viena mažutė aikštelė, įlindus prie restorano „Bajorkiemis“. Tačiau ji labiau orientuota į mažesnius vaikus.

Santakos žaidimų aikštelė

Viena žaidimų aikštelė yra arčiau pilies prie Nemuno (dengta akmenukais, todėl didesnė galimybė susižaloti, tačiau vaikams taip pat patinka tuos akmenukus dėlioti) ir dar viena nauja kitoje pusėje Jono Pauliaus II aikštės (arčiau Vytauto bažnyčios amfiteatro) šią vasarą tik atidaryta (su batutais ir pan.).

Daugiau informacijos su tiksliomis žaidimų aikštelės koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Santakos žaidimų aikštelė

Santakos žaidimų aikštelė

Mega prekybos centro žaidimų aikštelė

Aikštelė prie Megos prekybos centro. Su minkšta danga. Vaikams patinka nemažiau nei žaidimų kambariuose.

Daugiau informacijos su tiksliomis žaidimų aikštelės koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Parkai ir kitos įdomios vietos su vaikais

Vienybės aikštė

Karštomis dienomis vaikai be galo mėgsta lakstyti tarp šokančių fontanų arba leistis kaskadiniu upeliu. Vyresnieji savo jėgas išbando su paspirtukais/dviračiais/riedlentėm – ten reljefas specialiai tam pritaikytas (rimtesni riedlenčių mėgėjai dažniausiai renkasi atskiroj erdvėj netoli Santakos/Vytauto bažnyčios amfiteatro). Vienybės aikštėje veikia keli restoranai ir kavinės.

Daugiau informacijos su tiksliomis Vienybės aikštės koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Vienybės aikštė

Vienybės aikštė

Santakos aikštė

Vaikai, be žaidimų aikštelių, Kauno pilies, Vyčio paminklo, kažkodėl visada sustoja pasižiūrėti robotukų žoliapjovių, kaip jie kabarojasi tais šlaitais bepjaudami veją, matyt kažkoks hipnotizuojantis reikalas. Ir tiems kas turi valdomas mašinėles/keturračius (truputį rimtesnio lygio), tai Kauno pilies grioviai nuostabiai tarnauja kaip puiki trąsa išbandyti jų galimybes (nemažai entuziastų susirenka).

Daugiau informacijos su tiksliomis Santakos aikštės koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Santakos parkas

Santakos parkas

Kiemo galerija

Dėl nuotraukų galima aplankyti Ožeškienės g. esančią Kiemo galeriją. Vaikams tikrai įdomi vieta. Prieš daugiau nei dešimtmetį į namą šiame kieme atsikraustęs menininkas Vytenis Jakas pastebėjo, kad kaimynai susvetimėję ir pamiršę bendrą kiemo praeitį. Čia gyvenusių žydų šeimų nuotraukas ėmęs perkėlinėti ant sienų V. Jakas sulaukė didelio palaikymo. Kieme vienas po kito randasi ir kiti objektai, savo pėdsakus palieka vis nauji menininkai, čia vyksta kaimynų šventės, nuolat užsuka turistai.

Žaliakalnis

Iš centro (Putvinskio g.) link Prisikėlimo bažnyčios galima keltis funikulieriumi. Unikali patirtis, nes tokio daugiau jau niekur nerasi (mokama, tačiau kaina tikrai simbolinė). Nusiteikit – važiuodamas jis traška braška, nuo vaizdo kvapo tikrai neužims, tačiau negali sakyti praėjusio šimtmečio atmosferą perteikia puikiai.

Daugiau informacijos su tiksliomis koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Ąžuolyno parkas

Ąžuolyne smagu pasivaikščioti, vėlgi yra skulptūrų, vaikų žaidimų aikštelių ir pan. Per jį perėjus ateinate į Zoologijos sodą – vienintelį tikrą Lietuvoje, tačiau dabar uždarytą rekonstrukcijai. Kai atsidarys, manau, bus dar geriau, bet ir iki rekonstrukcijos buvo smagu ne tik po jį pasivaikščioti, bet ir dalyvauti loterijoje. Prie narvų yra barkodai, kuriuos nuskenavus gauni įdomų klausimą apie konkretų gyvūną ir surinkus tam tikrą teisingų atsakymų skaičių dalyvauji loterijoje ir gali laimėti prizą. Įtariu, kad dalyvaujančių nebūdavo tiek daug, todėl kiek ėjom, tiek prizus pasiėmėme.

Pažaislis

Kylant į kalną (šalia stovėjimo aikštelės) yra padarytas visai neblogas paplūdimys su persirengimo būdelėmis. Taip pat yra žaidimų aikštelė, krantas nuožulnus, vėjo dažniausiai nėra, smėliukas, tad vaikams puikiai tinka.

Pats Pažaislis yra įspūdingas: būna ekskursijos viduje arba tiesiog galima pasivaikštioti aplink arba įeiti į kiemelį prie bažnyčios (įėjimas pro kairėje pusėje esančias nedideles dureles, perėjus vieną kiemą ir durys kairėje jau į pagrindinę aikštę). Šalia yra automobilių stovėjimo aikštelė, iš jos galima patekti į „Monte Pacis“ restoraną.

Dar toliau pavažiavus miško keliukais (Pažaislį po dešine palikus) atvykstate į Jachtclubą. Ten galima pasivaikščioti, vaikams yra pripučiami batutai, sūpynės, galima išsinuomoti laivelį ir paplaukioti po Kauno marias, galima atsisėsti ir pavalgyti bežiūrint į vandenį arba bežaidžiančius vaikus.

Daugiau informacijos su tiksliomis koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Panemunės šilas

Dažniausiai pasistatom mašiną Šančiuose prie Panemunės tilto ir tuomet keliaujam juo žemyn pėstute arba su dviračiais/paspirtukais (tik vaikus būtina pristabdyti, nes nuolydis nemažas) ir tuomet važiuojam miško takeliais arba Panemune. Nuo Smetonos alėjos pusės yra vaikų žaidimų aikštelė, vieta žaisti krepšiniui. Žmonės maudosi tiek prie tilto, tiek prie žaidimų aikštelės. Žiemom ten važiuojam pažiūrėti gulbių.

Daugiau informacijos su tiksliomis koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Lampėdžiai

Puiki vieta maudynėms. Yra du privažiavimai – vienas iš Raudondvario plento jau sukant į Aplinkelį po dešine puse. Yra mokamas įvažiavimas, taip ir vadinasi Lampėdžių paplūdyms. Ten sutvarkyta, yra persirengimo kabinos, tualetai. Yra kempingas. Netoli yra wake parkas (mėgstantiems dar toks yra Akademijoje).

Kitas Senasis pliažas – iš Raudondvario plento sukam į Kulautuvos g. ir ten gale gatvės laikomės dešiniau. Mes važiuojam link Uno parko, nes mano nuomone ten gražiausias smėlis, šalia yra žaidimų aikštelė.

Daugiau informacijos su tiksliomis koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Aleksotas

Aleksote yra botanikos sodas: gražu pasivaikščioti, yra vaikų žaidimų aikštelė su nučiuožimu užsikabinus. Taip pat Aleksoto panorama į centrą (gražiausia vakare).

Daugiau informacijos su tiksliomis koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

„Radisson hotel Kaunas“  – geriausia vieta nakvynei su vaikais Kaune

Jei nuspręsite po pramogų Kaune, likti nakvoti – nuoširdžiai rekomenduojame pačioje miesto širdyje, įsikūrusį „Radisson Hotel Kaunas“ viešbutį.

Po dienos, kurią praleisite pramogaudami Kaune su vaikais galėsite atsipalaiduoti ir pailsėti viešbučio SPA centre arba nueiti į „Two Senses“ restoraną pasimėgauti sezoniniu á la carte meniu, o gal tiesiog pailsėti patogioje lovoje.

„Kelionės su vaikais” taip pat ilsėjosi šiame viešbutyje, lankydami Kauną. Galime pasakyti – viešbutis tiesiog nuostabus. Užsienyje labai populiaru šeimos kambariai, tačiau Lietuvoje jų beveik nėra. Turiu omenyje ne tiesiog du sujungtus kambarius ar kambarius su papildoma lova. Tai atskiras kambarys vaikams, kuris yra šalia tėvų miegamojo kambario. Vaikų kambaryje dviaukštė lovytė, žaismingos detalės, o tualete rasite vaikišką naktipuodį. Bet to viešbutyje vykdoma Rad Family programa – vaikai čia pasitinkami su dovanėlėmis, lipdukais, spalvinimo knygele.

Mums labai patiko, kad viešbutyje tikrai didelis pusryčių pasirinkimas. Ir net tik įprastų tradicinių pusryčių – bet gausu ir sveikesnių, ypač vaikams tinkamų, variantų. Nors ir smulkmena, tačiau apgalvota. Jei neturite laiko pasimėgauti kavos puodeliu pusryčių metu ir skubate, čia pat Jūsų patogumui kavos puodeliai, kuriuose galite pasiimti su savimi išsinešimui. Taip pat, bet jau mums, labai aktualu, kad „to go” kavos puodeliai yra be pridėto plastiko, o dangteliai – iš cukranendrių pluošto.

Mes užsisakėme per booking.com viešbučių rezervavimo sistemą, nes kaina buvo geriausia.

Daugiau informacijos su tiksliomis viešbučio koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAUNO lankytinų vietų žemėlapyje.

Jei Jums patiko mūsų straipsnis apie tai ką veikti su vaikais Kaune, rekomenduojame paskaityti ir straipsnį „Ką veikti su vaikais Vilniuje“.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Batutai Kaune, Curiocity, Girstučio baseinas, hello park, Ką pamatyti Kaune, Ką veikti Kaune, Ką veikti su vaikais Kaune, Kaunas, Kaunas su vaikais, Kaunas vaikams, Kauno žemėlapis, kelionės su vaikais, Laisvalaikio idėjos, pramogos su vaikais, Pramogos su vaikais Kaune, reklama, Žaidimų aikštelės Kaune, Žaidimų kambariai Kaune, zoopark Kaunas