MARGAS PONIS – smagiausias laikas tikrame kaime -
MARGAS PONIS – smagiausias laikas tikrame kaime
MARGAS PONIS – smagiausias laikas tikrame kaime
2023-05-19

MARGAS PONIS – smagiausias laikas tikrame kaime

Ar atsimenate vasaras pas senelius, kai basi lakstydavote po rytinę rasą? Tą ką tik nušienautų laukų kvapą? Nors mūsų laikais tokios atostogos tapo retenybe, tačiau yra vieta, kurioje visi kaimiški pojūčiai atgimsta.

MARGAS PONIS – smagiausias laikas tikrame kaime. Tai jaukiausia mums žinoma vieta, kurioje galima ne tik ramiai susipažinti su kaimo gyvūnais, organizuoti fotosesijas, bet ir praleisti šauniasią savaitę vaikų stovykloje!

MARGAS PONIS – gyvūnų ūkis tikrame kaime

Margas Ponis tai absoliučiai ypatinga vieta, kurią įsimylėjome iš pirmo žvilgsnio. Taip yra dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia, čia yra nuotabi aplinka su daugybe gyvūnų ir puikia, įdomia, gražiai pritaikyta šiuolaikiško kaimo infrastruktūra. O antra priežastis – patys šeimininkai! Tokie nuoširdūs ir draugiški, kad atrodo, jog visą gyvenimą juos pažįsti. Iškart aišku, kad žmonės įgyvendina čia savo svajonę ir kasdien tuo džiaugiasi, nes nepaisant gausybės sunkių darbų ūkyje vis kąžką vysto, tobulina, vis prigalvoja kūrybiškų ir smagių naujovių.

Apsilankę ,,Margame Ponyje” nustebsite kiek čia visko – 6 žirgai, 4 poniai, visokių veislių naminiai ūkio paukščiai, neapsakomo meilumo mažos ožkytės, triušiai. Visi jie turi vardus ir visi jie – didelės darnios šeimos dalis.

Žirgai ir poniai beveik visus metus gyvena laisvai. Bendravimas ir judėjimas, sako visad besišypsanti šeimininkė Apolonija, jiems svarbu. Žirgai labai ramūs, psichologinė būklė labai gera, nes jie laimingi.

Prasidėjo nuo svajonės apie juodą žirgą

Šis ūkis prasidėjo nuo vaikiškos svajonės, tiksliau nuo svajonės apie juodą žirgą. Kartą, dar būdama vaiku, Apolonija pareiškė: „Aš turėsiu juodą žirgą!“. Metai bėgo, mergina įstojo į universitetą, bet pasimokiusi vos tris mėnesius pajautė, kad kažko gyvenime trūksta. Tada ir nusipirko savo pirmąjį žirgą Soką – juodą!

Žirgą iš pradžių studentė apgyvendino žirgyne Kaune, nuolat pas jį važinėjo, prižiūrėjo. Galiausiai žirgas parvažiavo į senelių sodybą Dvariškiuose ir tapo sodybos puošmena. Sokui jau trisdešimt metų, jis iki šiol šioje sodyboje gyvena, mėgaujasi laiminga senatve ir pasitinka svečius.

Taip atsitiko, jog po kelerių metų, jau ištekėjusi ir vaikų susilaukusi Apolonija atvažiavo paskui savo juodąjį Soką į tą pačią senelių sodybą. Iš pradžių šeima į Dvariškes išvažiavo vasarai, bet kaimo gyvenimas taip juos įtraukė, kad čia ir pasiliko.

Ketvirtos kartos ūkis atgimęs naujai

Sodyba, kurioje įsikūręs ,,Margas Ponis” turi gilią istoriją, kuri prasidėjo Apolonijos prosenelio dėka. Sodyba pradėta kurti dar toliamais 1929 metais, proseneliai čia įdėjo daug vargo ir darbo. Tačiau istorija šeimyninkų nepasigailėjo – 1941 metais Apolonijos prosenelį su visa šeima ištrėmė. Taip ilgą laiką sodyba turėjo daug svetimų savininkų, kurie ją nuniokojo ir apleido. Tačiau prasidėjus nepriklausomybei močiutė su seserimi atsiėmė sodybą ir juodu, ilgu darbu ją pamažu atgaivino. Apolonija pabrėžia, jog yra be galo dėkinga, kad dabar gali globoti, saugoti ir plėtoti tai, kas jau buvo sukurta ankstesnių kartų.

Įsikūrusi čia Apolonija su vyru ir vaikais ėmėsi plėtros. Gyvūnų sodyboje daugėjo, o Apolonija suprato, kad norėdama čia būti ir išlaikyti visą ūkį turi rasti gerą sprendimą uždarbiui. Ir sugalvojo! Nusprendė sodyboje rengti jaukias šventes ir fotosesijas!

Senus sodybos pastatus pritaikė naujoms paskirtims – stilingą erdvę šventėms sukūrė buvusioje vištidėje, yra gimtadieniams skirta vasaros erdvė, įrengtas ir priestatas šventėms po stogu, tad nebebus baisus nei lietus, nei sniegas. Žiemą, beje, daržinėje būna įrengtas didelis žaidimo kambarys, kuriame vaikai gali „legaliai“ šokinėti ant šieno!

Sodyba tapo atvira visiems, kas nori čia surengti savo šeimos ar grupės šventę. Čia kiekvienas yra laukiamas:

  • gimtadienių šventėse
  • edukacijose
  • ekskursijose
  • fotosesijose
  • mergvakariuose
  • individualiose jojimo treniruotėse
  • dienos stovyklose
  • savaitinėse vasaros stovyklose.

Norint atvykti į „Margą ponį“, reikia susitarti iš anksto, nes atvykusiems visada skiriamas individualus laikas. Sodybos svečiai yra smagiai supažindinami su gyventojais ir jų išskirtinėmis istorijomis.

MARGAS PONIS – smagiausias laikas tikrame kaime

MARGAS PONIS – smagiausias laikas tikrame kaime

Gamtos stovykla su gyvūnais ,,Margas Ponis 2023”

,,Mūsų tikslas kiek įmanoma atkartoti močiutės kaimą, buvimą gamtoje su draugais, tarp gyvūnų. Mes kasmet įtraukiame naujas veiklas ir naujus žaidimus, tačiau tai nėra pats pagrindinis tikslas. Mums svarbu, kad vaikai gautų saugią aplinką, turiningą laiką su gyvūnais ir naujais draugais. Jei jūsų vaikas yra gamtos ir gyvūnų mylėtojas, labai jūsų lauksime mūsų stovyklose!” – su meile sako ,,Margo Ponio” stovyklos vadovė Apolonija.

Apolonija įsitikinusi – nors stovyklos konkuruoja tarpusavy vis naujomis pramogomis, bet iš kelerių metų švenčių organizavimo ir mamystės patirties ji žino – vaikams reikia paprastų dalykų, daug gamtos, gyvūnų artumo, ramybės, nuoširdžios draugystės ir jaukumo. Tokios ir yra ,,Margo Ponio” stovyklos.

,,Margame ponyje” šiemet vyks net kelios ypatingos stovyklos: penkių dienų stovykla su nakvyne ir dviejų dienų stovykla su nakvyne, o galima rinktis ir tiesiog dienos stovyklas. Vaikų amžius: nuo 5 metų iki 12 metų. Vienoje grupėje iki 15 vaikų.

Stovyklų pamainos

PENKIŲ DIENŲ STOVYKLA su nakvyne (vaikams nuo 7 metų): liepos 10 – 14 dienomis, kaina 300 eur, maitinimas (5 kartai per dieną).

DVIEJŲ DIENŲ STOVYKLA su nakvyne (vaikams nuo 6 metų): liepos 8 – 9 dienomis, kaina 140 eur, maitinimas (5 kartai per dieną).

VIENOS DIENOS DIENINĖS STOVYKLOS (vaikams nuo 5 metų): birželio 21 – 22 dienomis ir liepos 5-6 dienomis (abi dienas veiklos bus skirtingos, galite rinktis – vaiką leisti vieną ar dvi dienas), kaina 50 eur/diena, maitinimas (1 kartas per dieną).

,,Margo ponio” stovyklos veiklos

BENDRAVIMAS – tai pagrindinė veikla, kuri vyks visos stovyklos metu, visų veiklų metu bus daug laiko išklausyti ir kuo daugiau pažinti mažuosius draugus. Vaikus vadovai skatins bendrauti kaip komanda ir palaikyti vienas kitą. Patiems droviausiems bus skiriamas ypatinga dėmesys, kad galų gale vaikai jaustųsi kaip namie. Tai šios stovyklos pagrindinė mintis ir TIKSLAS.

VEIKLOS SU GYVŪNAIS – susipažinsite, glostysite, maitinsite, mokysitės tinkamai pasirūpinti.

VEIKLOS SU PONIAIS – šukuosite, balnosite, josite. Apolonija pažymi, kad to reikia tam, kad vaikai suprastų – gyvūnais reikia pirmiau tinkamai pasirūpinti, sukurti ryšį, o jojimas tai tik vienas iš akcentų.

EDUKACIJOS – mokinsitės balnoti ir pasiruošti ponį arba žirgą.

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖLĖS – piešite ir kursite su nuostabiąja kaimo močiute ELENA.

ŽAIDIMAI – komandiniai žaidimai, tradicinė lobių paieška, vandens ir miltelių karas, estafetės.

MAUDYNĖS – jei oras bus tinkamas, atsigaivinsite po aikštės purkštukais.

FOTOSESIJA – vadovai skirs laiko ir vaikus įamžins su ožkytėmis ir kitais gyvūnais.

VAKARONĖS – filmų vakarai, zefyrai ant laužo ir įdomios istorijos.

ŽYGIAI – žygiai vyks su žirgais arba be jų (priklausys nuo oro sąlygų). Aplankysite mišką ir pasėdėsite prie laužo.

MARGAS PONIS – smagiausias laikas tikrame kaime

Apolonija pažymi, jog jos šeima ypač didelį dėmesį skiria paprastumui ir jaukumui.

,,Mūsų tikslas, kad pas mus atvykę jaustumėte šilumą ir svetingumą. Estetiškai apipavidaliname kaimo autentiškumą, o kaimas be gyvūnų yra ne tikras kaimas. Rytais saulę pasitinka gaidžio pasisveikinimas, pakilus saulei atokaitoje šildosi katinas, o vakarėjant, nurimus mašalų spiečiams į pievas ragauti žolės išeina žirgai. Tai reikia pajausti!” – pasakoja visad besišypsanti šeimininkė ir kviečia kviečia visus, iš anksto suderinus laiką, aplankyti šį draugišką ūkį.

Tad jei norėsite, kad vaikai praleistų šioje sodyboje vieną šauniausių vaikystės savaičių arba tiesiog norėsite apsilankyti važiuodami pro šalį – praneškite Apolonijai, rezervuokite laiką ir įsidėkite į kuprinę patogią avalynę – nuotykių, atradimų ir smagaus laiko čia nepritrūks!

Visi kontaktai ir tikslios MARGAS PONIS koordinatės „Kelionės su vaikais“ lankytinų vietų su vaikais žemėlapyje.

Apie visas mūsų rekomenduojamas stovyklas skaitykite Geriausios vaikų vasaros stovyklos. Jūsų patogumui visos stovyklos su nakvyne pagal apskritis atskirame straipsnyje: Vasaros stovyklos su nakvyne pagal apskritis.
Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Norite sužinoti apie stovyklas ir būrelius – prisijunkite prie mūsų grupės.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
fotosesija su gyvūnais, geriausios stovyklos, gyvūnų ūkis, poniai, reklama, stovykla gamtoje, stovykla kaime, stovykla miesto vaikams, stovykla mylintiems gyvūnus, stovykla su gyvūnais, tikras kaimas, žirgynas