Barborlaukio dvaras su vaikais - Kelionės su vaikais
Barborlaukio dvaras su vaikais
Barborlaukio dvaras su vaikais
2024-01-19

Barborlaukio dvaras su vaikais

Barborlaukio dvaras labai reikšmingas Lietuvos istorijai, tačiau šiandien ši vieta tai daugiau negu istorijos liudininkas. Tai ypatingo jaukumo sodyba, kuri jau iš tolo užburia vaizdais ir žada nepamirštamą laiką su šeima – pažintį ne tik su istorija, bet ir su gyvūnais, o taip pat smagias temines veiklas. Barborlaukio dvaras su vaikais yra puiki vieta visai šeimai.

Barborlaukio dvaras su vaikais

Barborlaukio dvaras su vaikais

Barborlaukio dvaras

Barborlaukio dvaras su vaikais puiki kryptis visais metų laikai įsikūrusi Lietuviškojoje Šveicarijoje. Tai labai gražus miestelis ypatingu pavadinimu, esantis Jonavos rajone. Jame ir įsikūręs Barborlaukio dvaras. Važiuojant link dvaro visus svečius pakeri senus laikus menanti liepų alėja, kuriai pasibaigus atsiveria vaizdas į dvarą ir už jo esančią nuostabią gamtą ir tvenkinį.

Barborlaukio dvaras, kaip savarankiškas ūkinis vienetas, minimas nuo XIX a. pr. Jo pavadinimas kildinamas iš moteriško asmenvardžio Barbora. Esą taip pavadintas buvo dvare gyvenančio bajoro Konstantino Dragato mamos Barboros garbei. Manoma, kad būtent šie bajorai – kilę iš vienos seniausių didikų giminių – įkūrė dvarą. Iki pat 1914 m. dvarvietėje stovėjo 3 pastatai, veikė Varpės upelį tvenkiantis vandens malūnas su gyvenamuoju pastatu ir svirnu.

Po Pirmojo pasaulinio karo keletą kartų šeimininkus pakeitęs dvaras galiausiai atiteko paskutiniams savo šeimininkams – Nasvyčiams. Steponas Nasvytis – žinomas visuomenės veikėjas, lietuvybės skleidėjas, vienas farmacijos Lietuvoje pradininkų – Nasvyčių šeima čia gyveno iki pat dvaro nacionalizavimo sovietmečiu (1944 m.).

Dvarui žinomumo pridėjo ir dar vienas svarbus įvykis – Stepono Nasvyčio dukra, pianistė Birutė Nasvytytė ištekėjo už prezidento Antano Smetonos sūnaus Juliaus. Būtent šiame dvare buvo ir iškilminga vestuvių puota. Nuo to laiko dvare nuolat lankydavosi prezidentas Antanas Smetona, kiti žymūs to meto politikai ir visuomenės veikėjai. Pasakojama, kad dvare Prezidentas A. Smetona tradiciškai švęsdavo savo vardines, ilsėdavosi su šeima.

Po karo dvaras buvo nacionalizuotas ir jame įkurta mokykla bei gyvenamieji kambariai mokytojams.

Barborlaukio dvaras su vaikais

Barborlaukio dvaras su vaikais

Barborlaukio dvaras šiandien

Nepaisant istorijos vingių, Barborlaukio dvaras buvo prikeltas iš giūvėsių ir naujai atgimęs puikiai prisitaikė veikti moderniais laikais.

Dabar čia galima surengti puošnias asmenines šventes arba atvykti apžiūrėti atnaujinto dvaro vidų, o šalia veikia šaunus alpakų ūkis, gyvena naminiai paukščiai bei žavieji triušiukai, veikia dvaro krautuvėlė. Visus metus vyksta smagios ir įtraukiančios edukacijos visai šeimai!

Barborlaukio dvaras su vaikais – dvaro ūkis

Šalia dvaro veikia labai jaukus alpakų ūkis, kuriame šiuo metu auginama apie 40 alpakų. Iš anksto skelbiami edukacijų laikai – pasitikęs lankytojus ūkio darbuotojas papasakoja apie alpakų gyvenimo ir elgesio ypatumus, leidžia jas paglostyti bei pamaitinti šeimininkų paruoštu maistu. Po edukacijų pas alpakas galima:

 • apžiūrėt dvaro ūkyje auginamus dekoratyvinius paukščius, 
 • mielus triušiukus, 
 • pasivaikščioti po dvaro teritoriją,
 • pasisupti lauko sūpynėse. 

Ūkis priima ir didesnes lankytojų grupes – susidarius didesnei nei 20 asmenų grupei (populiarus variantas darželiams, mokykloms ir stovykloms) – galima suderinti jums tinkamą laiką apsilankymui.

Na, o jei norėsite įsigyti kokią šiltą alpakos vilnos kojinę, skubame jus patikinti – čia rasite aukščiausio lygio vilną! Lietuvos alpakų ir lamų augintojų asociacijos organizuotoje parodoje „Auksinė alpaka” Barborlaukio dvaro alpakų dvejos vilnos laimėjo pirmąsias vietas, o Eicho vilna gavo parodos čempiono titulą!

Šeimininkai išties daug dėmesio ir meilės skiria šiems švelniems gyvūnams. Nuolat kelia kvalifikaciją, gilina žinias apie alpakų priežiūrą ir dresūrą.

Bene daugiausiai simpatijų ir dėmesio sulaukia ne tik alpakos, bet ir mažieji pūkuotukai – triušiukai. Vardus jie gavo ne šiaip iš galvos – juos jiems siūlė “internautai”, taigi dvaro ūkio paskyros Facebook sekėjai. Konkursas buvo išties rimtas ir sėkmingas – penki triušiukai gavo naujus vardus, o kiekvienas lankytojas gali juos ne tik palepinti skanėstais, bet ir priglausti, pamyluoti ir net nusifotografuoti.

Barborlaukio dvaro produkcijos krautuvėlė

Barborlaukio dvare įrengta jauki parduotuvėlė, kurioje galima įsigyti dvaro produkcijos:

 • įvairaus skonio medaus (su ir be priedų),
 • žiedadulkių;
 • saldumynų,
 • skanumynų,
 • alpakų vilnos siūlų,
 • alpakos vilnos mezginių
 • patalynės iš alpakos vilnos (turime net kūdikio lovytei pritaikytų dydžių)
 • įvairių suvenyrų, pavyzdžiui mielų žaislinių alpakų.

Barborlaukio dvaras su vaikais – edukacijos ir veiklos

Šaunus ir kupinas beprotiškiausių idėjų kolektyvas nuolat ieško būdų, kaip nudžiuginti lankytojus. Jau porą žiemų dvaras sėkmingai rengė Kalėdų kiemelius, kurių metu vyksta Kalėdinė mugė, alpakų ir triušiukų lankymas.

Kalėdų kiemelyje atvykstančiųjų kasmet laukia suvenyrai ir skanumynai, karšti gėrimai, dovanėlių mugė, linksmybių kalnelis, Kalėdinio pašto dirbtuvės bei savo rezidencijoje vaikų lauks pats Kalėdų senelis!

Jei praleidote tokį smagumą šią žiemą, būtinai įsirašykite sau į kitos žiemos planus.

Barborlaukio dvaro nuoma šventėms

Svajojate apie nebanalią vietą šventei? O gal norite švęsti ten, kur šventė Lietuvos elitas? Būtent Barborlaukio dvare vyko viena šauniausių vestuvių puotų – Smetonos ir Nasvytytės šeimos sukūrimo proga. Čia susitikdavo ir jaunosios Lietuvos inteligentija. O dabar čia galite švęsti savo šventę ir jūs!

Atnaujintas Barborlaukio dvaras yra visai šalia Šveicarijos tvenkinio, tad tai ideali vieta Jūsų įsimintiniausioms šventėms bei fotosesijoms. Barborlaukio dvarą galite rinktis tiek jaukioms asmeninėms šventėms, tiek verslo renginiams paminėti, tiek konferencijoms ir seminarams.

Tai prabangiai jauki vieta elegantiškai ir įsimintinai Jūsų šventei:

 • Iškilminga dvaro salė, talpinanti iki 80 svečių;
 • Išpuoselėta aplinka, liepų alėja, rožynas su arka;
 • Galimos ceremonijos lauke (10×10 m arkinės palapinės nuoma);
 • Jaukūs miegamieji, talpinantys 71 svečią nakvynei;
 • SPA zona – jacuzzi, sauna, turkiška pirtis;
 • Yra galimybė išsinuomoti juodą FORD MUSTANG efektingiems kadrams.

Dvejojate? Atvykite gyvai apžiūrėti, pajusti prabangia istorija alsuojančią Barborlaukio dvaro aurą! Dvaro administracija gali padėti rengiant šventę ir rekomenduoti profesionalius paslaugų tiekėjus, su kuriais dirba ne vienerius metus.

Pikniko zonos nuoma

Šiltuoju sezono metu nuomojama ir pikniko zona su šašlykinėmis, lauko stalais, didele pavėsine. Išpuoselėta didelė erdvė vaiko gimtadieniams, krikštynoms ar šiaip laiko praleidimui gamtoje.

Fotosesijos

Barborlaukio dvaras – išskirtinė vieta surengti jūsų švenčių jaukias fotosesijas išpuoselėtoje dvaro aplinkoje, bei autentiška prabanga dvelkiančiame viduje. Galimos asmeninės, šeimos fotosesijos dvare. Nuostabi aplinka pagyvins jūsų fotosesijas išpuoselėtoje lauko teritorijoje.

Beje, yra galimybė į fotosesijas įtraukti ir alpakas, auginamas dvaro ūkyje.

Šis straipsnis Barborlaukio dvaras su vaikais yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.