Sodyba "Vilko daina" - Kelionės su vaikais
Sodyba „Vilko daina”
Sodyba "Vilko daina"

Sodyba „Vilko daina”

Sodyba „Vilko daina” – šiuo metu čia gyvena penki Sibiro haskiai, du iš jų yra su labai blogomis istorijomis, išgelbėti prieglaudinukai, kurie reabilitavosi ir gyvena svajonių gyvenimą. Taip pat samojedas ir du grifoniukai. Du pagyvenę pelėdūnai, kurie negali gyventi laisvėje, todėl ieškojo namų. O dar ir katė, pelė ir tarakonas. Šeimininkai sako: „Tarpais kažkas atsikrausto, o kažkas išsikrausto…”

Gimtadieniai

Gimtadienis visada prasideda pažintimi su šuneliais, tinkamo elgesio aptarimu. Tada einama į žygį, jo metu dalyviai išbando bėgimo su šunimis įrangą. Grįžę ir pasistiprinę tęsia nuotykius pagal iš anksto pasirinktą programą (ieško lobio, žaidžia indėnus, atlieka miškinio paruoštas užduotis ar keliauja po naktinį mišką). Galiausiai žaidžia aktyvius kontaktinius žaidimus su šuneliais bei visi kartu sudainuoja vilkišką sveikinimą.

Programa trunka apie 2 valandas, o bendras kompanijos pasibuvimas sodyboje 3 valandas. Šiltuoju metų laiku vaišintis ir gimtadienio tortą skanauti siūlome apie 20 žmonių talpinančioje pavėsinėje, o šaltuoju – panašaus talpumo tipi stiliaus palapinėje su ugniakuru. Pageidaujant galima vaišes keptis kepsninėje arba ugniavietėje lauke.

Gimtadienio programos

  • Lobio ieškotojas – aktyvi programa. Rekomenduojama nuo 6 iki 99 metų. Naudodamiesi kompasu, žemėlapiu, nuorodomis dalyviai ieško paslėpto lobio. Reikės lipti į medžius, kastis požemin, skaičiuoti žingsnius bei atlikti kitus smagius lobio ieškotojų veiksmus. Atradę lobį visi dalyviai gauna nedidelę dovanėlę gimtadieniui atminti.
  • Jaunasis vadas – mažiau aktyvi, tačiau labai spalvinga programa. Rekomenduojama jaunesniems dalyviams. Jos metu paaiškės, koks gyvūnas-totemas globoja jaunąjį vadą bei jo svečius, bus gaminamas plunksnų papuošalas, paišomi veidai, mokomasi šaudyti iš lanko bei medžiojama miške.
  • Naktinis gimtadienis – rekomenduojama vyresniems nuotykių ieškotojams. Tinkamas laikas – spalis-balandis, kuomet tamsa ateina anksčiau.
  • Miškinio gimtadienis – smagios fizinės užduotys aktyviems vaikams: maskuotės kūrimas, lipimas į medį, ėjimas rastais, maišų mūšis ir panašios.

Edukacijos

Tai vienkartinis užsiėmimas, kuriame drauge mokysimės net tik kaip bendrauti su šunimis, bet ir sportuoti, pažinti, suvokti skirtumus, pamatyti panašumus, atsakomybės, komandinio darbo ir daug kitų dalykų. Aptarsime saugų ir tinkamą elgesį su gyvūnais, žmogaus bei šuns panašumus ir skirtumus, šunų kūno kalbos ypatumus. Kodėl šunys kartais įkanda žmogui ir kaip to išvengti. Pasakosime, klausime, diskutuosime. Tarpuose žaisime komandinius kontaktinius žaidimus su šuneliais. Užsiėmimo pobūdis pritaikomas bet kokio amžiaus vaikams ir paaugliams. Su mažesniaisiais kiek daugiau žaidžiame, su vyresniaisiais daugiau kalbame. Keturkojai specialiai apmokyti modeliai leis vaikams pasitikrinti gautas žinias gyvai.

Ikimokyklinukams ir pirmokams siūlome įtraukti skaitymo šuneliui epizodą, kuomet kiekvienas vaikas paskaito mūsų atsineštą arba mokytojos paruoštą tekstą, papasakojame apie skaitymo šuniui naudą formuojant pozityvų vaiko požiūrį į skaitymą.

Vyresniesiems siūlome galimybę individualizuoti užsiėmimą, pritaikyti atskirai klasei, jei vaikai jau yra išklausę saugaus elgesio pagrindus. Tuomet galima kalbėtis apie veislių paskirtį ir paskirties kintamumą, žmogaus atsakomybę, sveikos gyvensenos, sporto, mitybos, mokymosi svarbą ir daugybę kitų tuo metu aktualių dalykų, tik apie tai reikia sutarti iš anksto.

Užsiėmimo trukmė 45 minutės, darželinukams 30 minučių. Keliaujame po visą Lietuvą.

Kitos edukacijos:

  • Skaitymas šuniui – tinka įvairaus amžiaus skaitytojams – nuo raidelių jungimo į žodžius proceso žaidimo metu iki užsienio kalbos tarimo lavinimo ar ruošimosi kalbos įskaitai.
  • Klasės išleistuvės – programa priklausomai nuo dalyvių skaičiaus trunka apie 2 val. Visas laikas, skirtas Jūsų kompanijai pasibūti, pabendrauti, vaikams pažaisti savarankiškai yra 3 valandos.
  • Kalėdinė programa – atvykus visiems dalyviams, supažindiname su šuneliais: keturiais sibiro haskiais ir dviem mažyčiais grifonais. Einame į 2 km žygį; jo metu vaikai išbando bėgimo su šunimis įrangą – trosus su amortizatoriais, diržus. Grįžusius pasitinka Kalėdų Senelis ir pakviečia į didelę palapinę su laužu viduje į dirbtuvėles. Po dirbtuvėlių palapinėje pasivaišinama arbata, galima turėti užkandžių net juos greitai pasišildyti, pasikepti ant laužo (dešrelės, zefyrai, obuoliai ir t.t.). Po vaišių vyksta kontaktiniai žaidimai su šuneliais, mankštos tipo, su dresūros elementais.Trukmė 2 valandos.

Sodyboje „Vilko daina” vyksta ir dieninės vasaros stovyklos vaikams.

Sodyba "Vilko daina"