Pakruojo dvaras - Kelionės su vaikais
Pakruojo dvaras
Pakruojo dvaras

Pakruojo dvaras

Pakruojo dvaras – didžiausias dvaras Lietuvoje, kuriame galite gyvai patirti dvarišką gyvenimą, vykusį prieš šimtą metų.

Pakruojo dvaras – gyvasis muziejus

Kiekvieną šeštadienį Pakruojo dvaras kviečia grįžti šimtą metų atgal ir patirti atgijusį dvaro gyvenimą. Kiekvienas ponas, dama, mažasis ponaitis ar panelytė čia gali tapti tikru dvariškiu. Prieš akis iškils dvaro ūkio darbai, kumečių ir dvaro Barono šeimos kasdienybė.

Atvykusiems diena prasideda pasipuošiant pas siuvėją dvaro kostiuminėje. Dvaro Tijūnui davus nurodymus didžiausiame Lietuvoje dvare visai diena užverda tikras senovinis gyvenimas.

Jūsų laukia

Teatralizuotos pažintys su dvariškiais, Barono ristūnų lenktynės, kvapų pasaulio atradimai Žako parfumerinėje, senovinės fotosesijos, laimės vienas kalimas pas kalvį, duonos kepimas su dvaro gaspadinę, bitininkės vaško dirbtuvėlės, avies kirpimas su vilnos velėja, ąsočių lipdymas pas puodžių. Žaldokas su visa savo šeimyna iš ką tik atkištų statinių kvies ragauti autentiško dvaro alaus, gaminamo pagal amžių saugomą receptą.

Drąsesnius lankytojus vilios tamsieji susitikimai Bausmių rūsyje.

Dvarišką romantiką ir eleganciją kvies pajausti gyva muzika rūmų salėje, ekskursijos su baronaite ir intriguojančios dvaro gyvenimo paslaptys bei linksmybės.

Nesvarbu už lango žiema ar vasara – dvaro gyvenimas verda ištisus metus. O pramogą ar užsiėmimą dvare ras ir mažas, ir paūgėjęs, ir jau visai subrendęs lankytojas.

Pakruojo dvaro svetainėje galite skaityti daugiau apie pramogas, renginius, SPA ir kitas paslaugas.

Gėlių festivalis

Pabėkite iš kasdienybės į V. Šekspyro pjesės beprotišką pasaulį, kur Jūsų laukia begalinė jūra žiedų, teatras ir cirkas, mirtini triukai ir gėlių harmonija, neįtikėtini nuotykiai suaugusiems ir pramogos vaikams kiekvieną dieną! Ką veikti vaikams didžiausiame vasaros festivalyje Lietuvoje.

Bilietus į festivalį PIGIAU įsigykite iš anksto.

Pramogos vaikams

Vaikų žaidimų zona

Vaikų žaidimų zonos dvare pažiba – gėlių karalystės pilis. Tai pati spalvingiausia vieta mažiesiems padūkti ir pasijusti tikrais princais ir princesėmis. Visai šalia pat veikia bei džiugina puošni senovinė karuselė – tai džiaugsmas ir mažiems, ir didesniems vaikams.

Beje, svarbu paminėti, kad greta besisukančių karuselių visada grodavo ir mugių vargonai, prieš kelis šimtus metų sukurti tam, kad pakeistų gyvai grojančius muzikantus. Masyvus ir puošnus instrumentas dažnai būdavo statomas atrakcionų parkuose šalia karuselių, todėl ir dvare rado būtent tokią vietą.

Lėlių teatras

Žaidimų pilyje padūkę ir karuselėje pasisupę vaikai kviečiame išvysti ir trumpus, tačiau užburiančius lėlių teatro pasirodymus. Keliskart per dieną vykstančiuose pasirodymuose lėlių magija sujungiama su nesenstančiais pasakojimais. Atgimę personažai ne tik nustebins mažuosius, bet ir taps fantastiška pažintimi su teatro pasauliu.

Senoviniai žaidimų automatai

Jei dienos eigoje dar pritrūktų žaidimų – senovinių žaidimų automatų (pinball) salė su niekur neregėtais ir net itin retais eksponatais iš viso pasaulio nustebins ne tik vaikus, tačiau ir jų tėvelius.

Dvaro gyvūnai

Mažųjų laukia gausus dvaro ūkio gyventojų būrys: žirgai, avys, triušiai, vištos, žąsys, antys ir kalakutai. Juos galima ne tik pamatyti, pabandyti paglostyti, tačiau ir pašerti jų mėgstamais skanėstais.

Greta įkurtame Sakalininkystės centre gyvena plėšrieji paukščiai iš viso pasaulio, tarp kurių ne tik ereliai, pelėdos ir sakalas, bet ir pats didžiausias pasaulyje skraidantis paukštis komandoras. Įgudęs dresuotojas čia pat rengia ir pasirodymus, kurie prikausto kiekvieno dėmesį, o pačius paukščius galima pamatyti iš itin arti.

Meilės sala ir laisvai gyvenantys ir straksintys triušiai. Kai kurie jų mielai leidžiasi paglostomi, pavaišinami traškiomis morkomis.

Čia taip pat būtina priminti ir turbūt apie vieną išskirtiniausių, tačiau ne mažiau mylimų dvaro gyventojų – dvikuprį kupranugarių Bučkį, kuris panorusius gali panešioti ant savo kupros.

Pakruojo dvaras – edukacijos

  1. Svečiuose pas dvaro keramikę 1-6 klasėms ir 7-12 klasėms
  2. Edukacinė programa „ŽIRGAS IR AŠ“
  3. Šampūno gamyba pas dvaro parfumerę
  4. Nėriniuotos nosinaitės istorija
  5. Dvariškas gyvenimas – Špyga taukuota!
  6. Dūzgiantis dvaro bičių gyvenimas
  7. Nerašytos dvaro istorijos
  8. Paveikslo tapymas su dvaro dailininku
  9. Svečiuose pas dvaro vėlėją
  10. Dvaro paslaptys ir burtai

Lankytojų patogumui

Dvare galite ne tik pramogauti, bet ir skaniai pavalgyti net keliuose restoranuose, ar praleisti naktį kaip tikri dvariškiai.

Pakruojo dvaro svetainėje galite skaityti daugiau informacijos apie nakvynę ir kambarių rezervaciją Malūnininko name, Dvaro rūmų viešbutyje, kitus pasiūlymus nakvynei.

Pakruojo dvaras su vaikais – išsami mūsų apžvalga ir rekomendacijos.

Pakruojo dvaras