Kelionės maršrutas automobiliu Lenkijoje su vaikais -
Kelionės maršrutas automobiliu Lenkijoje su vaikais
Kelionės maršrutas automobiliu Lenkijoje su vaikais
2023-04-30

Kelionės maršrutas automobiliu Lenkijoje su vaikais

Lenkija – puiki kryptis su vaikais. Čia daugybė pramogų ir vandens parkų, įdomių muziejų bei atrakcijų. O ir kainos Lenkijoje tikrai mažesnės Lietuvoje.  Mes labai dažnai važiuojame į Lenkiją pramogauti ir atostogauti. Norime su Jumis pasidalinti, koks kelionės maršrutas automobiliu Lenkijoje su vaikais yra pats populiariausias ir kurį rekomenduojame visiems tėvams.

Šis mūsų Jums paruoštas detalus kelionės maršrutas automobiliu Lenkijoje su vaikais skirtas tiems, kurie nori aplankyti populiariausias pramogas su vaikais Lenkijoje ir didžiausią Europoje vandens parką. Šiame straipsnyje rasite detalų maršrutą pagal dienas ir visą reikalingą informaciją, kaip susiplanuoti maršrutą, kur nakvoti ir ką veikti.

Kelionės planavimas

Šis mūsų paruoštas Jums kelionės maršrutas automobiliu Lenkijoje su vaikais puikiai šeimoms su įvairaus amžiaus vaikais. Kad kelionė puikiai pavyktų rekomenduojame jai tinkamai pasiruošti. Būtinai prieš kelionę paskaitykite mūsų paruoštą straipsnį „Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais“.

Visas mūsų rekomendacijas, kaip pasiruošti kelionei automobiliu automobiliu rasite straipsnyje „Kelionė automobiliu su kūdikiu ar vaiku“.

Jei tai Jūsų pirmoji kelionė su kūdikiu – skaitykite straipsni Pirmoji kelionė su kūdikiu“. O jei pirmoji su vaiku – skaitykite mūsų paruoštus patarimus straipsnyje Pirmoji kelionė su vaiku“.

Pirmoji kelionė su vaiku

Pirmoji kelionė su vaiku

Kadangi kelionės metu įveiksite visai nemažai kilometrų – būtinai pasirūpinkite vaikų užimtumu automobilyje. Tam Jums paruošėme straipsnį – „Kaip užimti vaikus kelionių metu“.

Taip pat būtinai pasirūpinkite užkandžiais vaikams. Lenkijoje labai didelis asortimentas įvairių užkandžių vaikams parduotuvėse. Tad pakeliui drąsiai sustokite maisto prekių parduotuvėse (Biedrionka, Kauflad) ir tikrai pripildysite vaikų užkandžių dėžutes skanėstais.  Ką skanaus pirkti ir daugiau informacijos apie apsipirkimą Lenkijoje galite paskaityti Apsipirkimas ir pramogos Lenkijoje Suvalkuose, Pramogos ir apsipirkimas Augustave Lenkijoje.

Ką pirkti Lenkijoje

Ką pirkti Lenkijoje

Pirma diena

Išvykstame labai anksti iš Lietuvos (rekomenduojame apie 5 valandą ryte), kad galėtumėte dažniau sustoti su vaikais, pailsinti kojytes. Taip pat ramiai papietauti. Mums labai patinka Zajazd Orchidea. Ši užeiga yra maždaug 80 km iki Varšuvos, tad mums tai būna puiki vieta papietauti ir pailsėti. O ir maistas čia labai skanus.

Toliau vykstame iki Vroclavo. Nuo Vilniaus iki Vroclavo kelionė trunka apie 9-10 valandų. Remiantis savo patirtimi keliaujant su vaikais ir darant keletą trumpų sustojimų bei vieną ilgesnį pietų sustojimą mums kelionė trunka apie 11-12 valandų. Kadangi laikas Lenkijoje skiriasi, galite tikėtis kad atvyksite apie 16.00 – 17.00 valandą į viešbutį. Aiško priklauso, kur gyvensite.

Rekomenduojame pasinaudoti Booking.com rezervacijų sistema – mums visada pasiteisina ieškant geriausių apgyvendinimo pasiūlymų.

Booking.com

Apsigyvenus viešbutyje rekomenduojame būtinai pasivaikščioti po Vroclavo senamiestį. Miestas labai gražus – ypač Turgaus aikštė, apstatyta renesanso stiliaus namais bei gotikos stiliaus rotušė. Taip pat pavakarieniauti senamiestyje.

Vroclavo miesto simbolis – nykštukai. Jų pilnas visas miestas! Tiems, kurie nori sumedžioti visus nykštukus, yra išleistas žemėlapis ir sukurta programėlė išmaniajam telefonui. Nykštukų „ambasada“ –interneto puslapis. Jame yra trumpas kiekvieno nykštuko aprašymas. Pažadame vaikams nykštukų medžioklė – puiki pramoga.

Per pirmąją kelionės dieną reikia nuvažiuoti apie 850 km. (Skaičiuojame atstumą nuo Vilniaus).

Antra diena

Po pusryčių viešbutyje keliaukite į patį nereliausią ir didžiausią Lenkijoje zoologijos sodą. Vroclavo zoologijos sodas buvo įsteigtas 1865 m., kuomet miestas dar buvo Prūsijos karalystės dalimi. Tai – ne tik pats seniausias, bet ir pats didžiausias zoologijos sodas Lenkijoje. 33 hektarų teritorijoje galite išvysti 1100 skirtingų rūšių gyvūnų. Iš viso čia gyvena daugiau nei 14000 individų, atkeliavusių iš įvairiausių pasaulio kampelių – Afrikos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Azijos, Australijos. Rekomenduojame įsigyti bilietus iš anksto.

Vroclavo zoologijos sodas

Vroclavo zoologijos sodas

2014 m. muziejuje  įkurtas Afrikariumas (sukurtas iš Afrikos ir akvariumo žodžių derinio). Dėl įrenginio koncepcijos Afrikariumas tapo unikaliu pasauliniu kompleksu, pristatančiu Afrikos aplinką. „Raudonoji jūra“ (1 mln. l talpos rezervuare sukurti koraliniai rifai, tarp kurių nardo 60 rūšių spalvingų žuvyčių), „Rytų Afrika“ (didžiuliame akvariume nardantys begemotai), „Mozambiko kanalas“ (18 m permetomas akrilo tunelis, kuriuo keliaudamas gali grožėtis vėžliais, rajomis, lyg raketos pralekiančiais rykliais), „Kongo upės džiunglės (krokodilai, sirenos), „Skeletų pakrantė“ (medūzos, morenos, kiti įdomūs duobagyviai ir unguriažuvės). Afrikos žemynui skirta ekspozicija lankytojui leidžia pasijusti esant ne tik džiunglėse, bet ir po vandeniu, kur gali nors visą dieną stebėti Afrikos pakrančių ir gelmių fauną. Ne veltui šis paviljonas Lenkijoje yra atrakcija Nr. 1.

Vroclavo zoologijos sodas

Vroclavo zoologijos sodas

Po apsilankymo išvykstate link Katovicų, kur nakvojate viešbutyje. Rekomenduojame pasinaudoti Booking.com rezervacijų sistema – mums visada pasiteisina ieškant geriausių apgyvendinimo pasiūlymų.

Booking.com

Priklausomai nuo to kiek užtruksite zoologijos sode ir Afrikaniume ir kada atvyksite į Katovicus – turime Jums dvi rekomendacijas.

Rekomendacijos Katovicų mieste

Mums labai patinka Nemo vandens parkas įsikūręs netoli Katovicų miesto. Turi tris baseinus lauke, kurie veikia sezono metu, lauko batutus vaikams, taip pat lauko ir vidaus kavinę. Viduje puiki zona vaikams. Daugiau informacijos su tiksliomis Nemo vandens parko koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ Krokuvos lankytinų vietų žemėlapyje.

Jeigu mėgstate apsipirkinėti – labai rekomenduojame Fashion House Sosnowiec. Fashion House Sosnowiec yra labai didelis išparduotuvių centras netoli Katovicų. Čia rasite mūsų mėgstamą vaikiškų prekių parduotuvę Smyk, taip pat Guess, Benetton, Nike, Puma, Reebok, Regatta, New Balance ir daugybę kitų parduotuvių.

Per dieną nuvažiuojate apie 300 kilometrų.

Trečioji diena

Po pusryčių viešbutyje, apartamentuose ar jaukioje kavinėje keliaukite į Energylandia. Tai didžiausias atrakcionų parkas Lenkijoje, kuriame įrengtos trys pagrindinės zonos: Bajkolandia (skirta patiems mažiausiems), Šeimos ir Ekstremalioji.

Pačių mažiausių parko lankytojų laukia vaikystės rojus: ne tik karuselės ir traukinukai, bet ir mėgstamiausių pasakų herojai.

Kelionės maršrutas automobiliu Lenkijoje su vaikais

Kelionės maršrutas automobiliu Lenkijoje su vaikais

Šeimos zona įkurta Vikingų kaimelyje nenuvils ir adrenalino dozę padidins plaukimas tikru vikingų laivu pašėlusia upe, Drakono ir Bumerango traukinukai, interaktyvi monstrų ataka ir dar daugybė smagių atrakcijų.

Energylandia

Energylandia

Ekstremalioji zona – patiems drąsiausiems. Majų traukinuku pakilsite į 33 metrų aukštį, Formulės 1 atrakcionu lėksite 100 km/h greičiu, o Vandens traukinuku pakilsite į 60 metrų aukštį ir leisitės žemyn 110 km/h greičiu.

Labai rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto patikimoje ir išbandytoje rezervacijų sistemoje.

Apie kelionę į Energylandia taip pat skaitykite straipsniuose „Kelionė traukiniu į Krokuvą su vaikais”,„Krokuva su vaikais: Energylandia parkas ir zoologijos sodas“

Rekomenduojame į parką vykti nuo jo atidarymo ir būti iki pat uždarymo. O jei vyksite vasarą – rekomenduoajme skirti dar vieną dieną Energylandia vandens parkui. Nes jis įspūdingas ir tikrai jį verta aplankyti.

Kelionė traukiniu į Krokuvą su vaikais

Kelionė traukiniu į Krokuvą su vaikais

Po parko būsite tikrai pavargę – tad keliaukite su vaikais ilsėtis į viešbutį. Jei vis tik norėtumėte pavakarienauti Krokuvoje rekomenduojame:

  • Judah food market. Labai populiari maisto furgonėlių vieta. Randasi žydų kvartale.
  • Wezze krafta. Labai populiari vieta tarp jaunimo ir turistų. Turi puikų kiemelį ir kepa labai skanias picas.
  • Pod wawelem. Lenkiškos ir vokiškos virtuvės miskas. Labai skanus maistas ir milžiniškos porcijos. Kainos labai draugiškos.
  • Barka. Restoranas laive, Vistulos upėje. Vyksta koncertai, paprastas, bet tikrai skanus maistas.

Nuo Katovicų iki Energylandia apie 50 kilometrų. Priklauso, kur nakvosite po Energylandia ir ar vyksite iki Krokuvos. Tačiau per dieną nuvažiuosite greičiausiai ne daugiau nei 100 kilometrų.

Jei nuspręsite likti Krokuvoje, tikrai rasite gerų apgyvendinimo variantų Booking.com sistemoje.

Booking.com

Ketvirtoji diena

Atsikelikite šiek tiek ankščiau, vaikai galės pamiegoti automobilyje ir važiuokite iki Suntago vandens parko. Atstumas apie 300 kilometrų. Su neilgu sustojimu jį įveikiste per keturias valandas, nes kelias geras. Suntago  – tai didžiausias Europoje vandens pramogų parkas, kurio dydis apie 70 000 kv. m. Per dieną jame gali apsilankyti apie 15 tūkst. žmonių. Šiame vandens pramogų parke, kuriame oro temperatūra siekia apie 32 laipsnius ir auga 740 palmių, atgabentų iš Malaizijos, Floridos ir Kosta Rikos, galėsite smagiai leisti laiką. Parkas suskirstytas į tris atskiras zonas. „Relax Suntago“, „Jamango“ ir „Saunaria Suntago“.

Parkas dirba nuo 10.00 val. išskyrus šventines dienas. Čiuožyklos dirba nuo 13.00 val., nuo tada pradeda daugėti žmonių. Jei norite pasimėgauti parku, kuomet yra mažiau žmonių – atvykite nuo 10.00 val. Geriausia vykti paprastą darbo dieną, ne savaitgalį, nes žmonių tikrai daug.

Nors parke kavinių ir restoranų tikrai daug, tačiau esant didesniam žmonių skaičiui gali reikėti laukti ir daugiau nei valandą. Maisto pasirinkimas didelis – nuo picų iki azijietiško maisto ir ledų. Kainos tikrai draugiškos. Yra keletas kavinių, kur mamos galės išgerti ir vyno, ar kokteilį.

Rekomenduojame su savimi turėti gėrimų ar užkandžių, vasarą lauke, o žiemą viduje laisvai galite surengti pikniką. Maisto ir gėrimų laisvai galima įsinešti į parką.

Suntago vandens parkas

Suntago vandens parkas

Rekomendacijos apsilankymui Suntago vandens parke

Bilietus įsigykite iš anksto, nes eilės dvigubai ar trigubai trumpesnės patekti į parką jau turint įsigytus bilietus. Be to, turėdami bilietą esate garantuoti 100 proc., kad pateksite į parką, nes žmonių skaičius per covid pandemiją buvo ribojamas. Bilietus galite įsigyti parko internetinėje svetainėje.

Bilietų kainos mažesniems vaikams nustatomos pagal ūgį iki 90 cm, iki 120 cm. Nors didžioji dalis čiuožyklų yra skirtos nuo 120 cm, tačiau čiuožyklą prižiūrintis asmuo sprendžia, ar leisti vaikui ja leistis.

Yra trys zonos, su vaikais galima patekti tik į Jamango. Kitose zonose žmonių tikrai mažiau, nes daugelis į parką atvyksta su vaikais.

Beje, prieš įeinant į parką yra parduotuvė – jei kartais pamiršote plaukimo ratą, šlepetes, šampūną ar kitą maudynėms reikalingą atributiką.

Rekomenduojame parkui skirti visą dieną, nes veiklos tikrai daug. Keturių valandų bilieto tikrai per mažai, nes nespėsite išbandyti net ir nedidelės dalies pramogų. O apie dviejų valandų bilietą net ir neverta galvoti!

Patikėkite, po Suntago vandens parko tikrai norėsite vykti į viešbutį ir pailsėti.

Rekomenduojame pasinaudoti Booking.com rezervacijų sistema – mums visada pasiteisina ieškant geriausių apgyvendinimo pasiūlymų.

Booking.com

Priklausomai nuo to, kur nakvosite Varšuvoje, atstumas nuo Suntago bus apie 50 kilometrų. Jei vis tik pasirinktumėte Suntago praleisti keturias valandas – turėsite laiko pasivaikščiojimui ar vakarienei Varšuvoje. Informacijos, ką veikti Varšuvoje rasite straipsnyje Kelionė į Varšuvą traukiniu su vaikais – rimtas iššūkis, ar smagi patirtis?.

Kelionės maršrutas automobiliu Lenkijoje su vaikais

Kelionės maršrutas automobiliu Lenkijoje su vaikais

Vakarienei į Food Hall Browary – čia rasite maisto įvairiems skoniams – nuo picų iki Tailando virtuvės ar ispaniškų užkandžių. Vieta erdvi, turi jaukų kiemelį, daug staliukų viduje bei kėdutes vaikams. Mums taip pat labai patinka ir Bar Koszyki. Tai kai labai didelis maisto turgus. Itin populiari vieta.

Per dieną nuvažiuosite apie 350 kilometrų.

Penktoji diena

Po pusryčių važiuokite į Koperniko mokslo centrą. Koperniko mokslo centre galite apsilankyti parodose, kuriose daugelį „eksponatų“ galima paliesti ir, tikrąja šio žodžio prasme, išbandyti patiems. Centre taip pat galite apsilankyti Robotų teatro bei Aukštos įtampos teatro spektakliuose arba sudalyvauti moksliniuose eksperimentuose. Jūsų taip pat laukia mini dirbtuvės centro laboratorijose bei kvapą gniaužiantys pojūčiai viename moderniausių planetariumų Lenkijoje. Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto, nes muziejus labai populiarus.

Po apsilankymo muziejuje papietaukite ir važiuokite namo. Papietauti labai rekomenduojame restorane Podwale 25. Tai itin didelis vokiško stiliaus restoranas Varšuvos senamiestyje prie pat gynybinės miesto sienos. Jei mėgstate bavariško stiliaus restaranus, vokiškas dešreles – šis restoranas Jums patiks taip pat, kaip ir mums. Čia ir labai skanus vietoje gaminamas alus. Porcijos labai didelės, o maistas tikrai skanus.

Iki Vilniaus – 500 kilometrų. Su keliais sustojimais užtruksite apie 7 valandas.

Šią kelionę galite susiplanuoti ir ilgesnę – pasilikti vieną dieną Krokuvoje, bei vieną dieną Varšuvoje.

Šis kelionės maršrutas automobiliu Lenkijoje su vaikais tai trumpasis variantas, kuris leis Jums susipažinti su didžiausiais ir populiariausiais lankomais objektais su vaikais Lenkijoje. Tačiau vandens parkų, pramogų parkų ir labai įdomių muziejų Lenkijoje labai daug. Jei ieškote daugiau idėjų, kur nuvykti pramogauti su vaikais Lenkijoje – visą informaciją rasite straipsnyje Pramogų parkai Lenkijoje su vaikais.

Apie keliones Lenkijoje skaitykite –  Kelionė į Tatrus su vaikais ir kūdikiu, Kelionė į Lenkijos pajūrį su vaikais.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė  „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Junkitės prie kelionės su vaikais po Lenkiją grupės. Dalinkimės įspūdžiais ir atradimais kaimyninėje šalyje.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.