Kelionė į Lenkijos pajūrį su vaikais - Kelionės su vaikais
Kelionė į Lenkijos pajūrį su vaikais
Kelionė į Lenkijos pajūrį su vaikais
2023-04-18

Kelionė į Lenkijos pajūrį su vaikais

„Kelionės su vaikais” viena iš įkūrėjų Jolita Lenkijos pajūryje buvo ne kartą. Keliavo ir be vaikų, nes Gdynioje jau daugiau nei 20 metų vyksta OPEN’ER festivalis! Pasirinko Lenkijos pajūrį ir su dviems vaikais – nes Lenkijos pajūryje rasite puikius paplūdimius, pigesnius kurortus, daugybę pramogų ir nuostabią gastronomiją.

Šis mūsų paruoštas straipsnis yra puikus gidas, jog kelionė į Lenkijos pajūrį su vaikais būtų sklandi, įdomi ir nepamirštama. Rasite informaciją apie Gdynia, Gdanską, Sopotą, Hel.

Mes visada apsistojame Gdynioje arba netoliese – iš ten patogu pasiekti ir HEL (taip vadinamą Lenkijos Nidą), ir Gdanską, ir Sopotą.

Paskutinį kartą gyvenome Rewa miestuke, viloje Dobrylko, kurios kieme yra ir mini žaidimų aikštelė. Miestelis irgi patiko, tik mums nepasisekė su orais, todėl veiklos ieškojome ne kieme. Beje, miestelyje yra kaitavimo spotai, todėl šis puikiai tiks kaituotojams.

Gdynia su vaikais

Baltijos jūros smėlio paplūdimyje „nuo nulio“ buvo pastatytas modernus uosto miestas. Pasivaikščiokite promenada, suvalgykite ledų, užkąskite kavinukėje, nueikite į žaidimų aikštelę paplūdimyje.

Gdynios paplūdimiai: Babie Doły, Orłowo, Redłowo beach ir mūsų mėgstamiausias miesto paplūdimys.

Gdynia – pramogos su vaikais

Akvariumas

Rekomenduojame apsilankyti akvariume, kuriame rasite žuvų, varliagyvių ir roplių iš viso pasaulio. Priešais akvariumą yra muziejinis laivas Dar Pomorza, laikomas gražiausiu Lenkijos tristiebu laivu.

Aquapark Reda

O jei nelepina oras – Aquapark Reda, vandens nuotykių šalis. Spalvinguose baseinuose ir besisukančiose čiuožyklose galite rasti tikrų ryklių, plaukiančių didžiuliame koralų rifų akvariume. Įspūdingiausia iš visų yra AquaSpinner, t.y. pirmoji besisukanti čiuožykla Europoje!

Vandens parke rasite Ryklio nusileidimo takelį. Nuo ryklio nasrų tiesiai į baseiną su tikrais rykliais – tai geriausia čiuožykla pasaulyje. Įšokę į atvirus ryklio nasrus, pradedame 60 metrų ilgio nepaprastai jaudinantį čiuožimą.

Piratų įlanka – baseinas patiems mažiausiems su nuostabiu laivu su septyniomis vandens čiuožyklomis. 30 cm gylio baseinas – rojus patiems mažiausiems. Mažylis gali saugiai žaisti. Čia galite rasti baseino vandens patrankų ir septynias čiuožyklas.

Eksperyment mokslo centras

Eksperyment mokslo centre veikia interaktyvi paroda, suteikianti erdvės kūrybiniams eksperimentams. Įvairios temos, interaktyvios pramogos – pamatykite, palieskite ir sužinokite.

Kviečiame visus apsilankyti ir leistis į kelionę atrasti ir tyrinėti pasaulį. Mokslo parodos, seminarai ir renginiai įtraukia, moko ir linksmina. Įvairios temos, interaktyvios pramogos – pamatykite, palieskite ir sužinokite. Ypatingai rekomenduojame viskuo besidomintiems vaikams.

Gdynia – kur apsipirkti ir pavalgyti

Didžiausias prekybos centras Šiaurės Lenkijoje „Riviera“. Čia rasite 240 parduotuvių, restoranų, kavinių, žaidimų aikštelę vaikams ir kino teatrą.

Mūsų atradimas – restoranas su vaizdu į uostą. Yra ir vaikų meniu. Skanaus maisto restoranas su nuostabiu vaizdu Mondo di Vinegre.

Gdanskas su vaikais

Į miestą geriausia patekti pro Auksinius vartus, tada pasivaikščioti Karališkuoju keliu. Mes rekomenduojame pasiimti ekskursiją po miestą su gidu.

Miestas žavi spalvingais namais ir žinoma karališkais laivais. O jei norite pažvelgti į miestą iš kitos pusės – leiskitės į apžvalginę kelionę po Gdanską 12 vietų istorinio lenkiško laivo kopija.

Jei domitės istorija aplankykite Istorijos muziejų, esantį pagrindinėje rotušėje. Būtinai nuveskite vaikus į apžvalgos galeriją, iš kurios galėsite pažvelgti į Gdanską iš viršaus. Prie pat Rotušės stovi Neptūnas – garsiausias Gdansko fontanas.

Gdansko paplūdimiai: Jelitkowo, Jelitkowo Klipper, Brzezno prieplauka, Brzezno Spa, Stogi, Sobieszewo, Orle ir Swibno.

Patariame: pasidomėkite turistine kortele – jei planuojate aplankyti daugybę lankytinų vietų, patogiausias ir ekonomiškiausias sprendimas – gauti Gdansko turistinę kortelę. Turistinės kortelės yra 3 variantai: „Transportas“. „Ekskursijos“ ir „Šeima ir pramogos“. Šeimos paketas suteikia jums nemokamą įėjimą į 12 lankytinų vietų ir nuolaidas 21 lankytinoje vietoje, pramogų vietoje, taip pat 15 restoranų ir kavinių.

Įsigykite Šeimos paketą iš anksto ir mėgaukitės pramogomis su vaikais.

Pramogos su vaikais Gdanske

Oliwa zoologijos sodas

Rekomenduojame vieną dieną skirti didžiausio Lenkijos zoologijos sodo „Oliwa“ lankymui. Jo plotas yra apie 125 hektarai, jame yra gyvūnų iš visų septynių žemynų.

Sutiksite dramblius, žirafas, begemotus, beždžiones, pingvinus, kengūras. Liūtai, pritraukiantys daugybę plėšriųjų gyvūnų mylėtojų, pastaruoju metu yra didžiausia atrakcija.

Be gražių pasivaikščiojimų aikštelių, kuriose galėsite grožėtis gamtos grožiu, taip pat galite leistis į ekskursiją „Retro traukiniu“ ar pajodinėti žirgu. Patiems mažiausiems lankytojams įkurtas „Mažasis zoologijos sodas“ – tai vienintelė vieta visame zoologijos sode, kur vaikai gali maitinti ir liesti gyvūnus.

„Beždžionių vaga“ yra papildoma atrakcija. Tai virvių trasa, skirta mažiesiems aktyvaus poilsio mėgėjams.

Hewelianum centras

Hewelianum centras, mokslo centras – būtinas aplankyti kiekvienam vaikui, besilankančiam Gdanske. Čia vaikai gali mėgautis kūrybine žaidimų aikštele, P. Klekso laboratorija ir Judėjimo galerija, naktiniais vaiduoklių susitikimais.

Nacionalinis jūrų muziejus

Gdansko pajūrio atmosferą pajusite ir Nacionaliniame jūrų muziejuje. Jūsų laukia daugybė pramogų – sužinosite apie jūrų istoriją ir kultūrą kruopščiai atrinktų eksponatų dėka. Viskas sukurta patiems mažiausiems lankytojams, kurie norėtų pasijusti tikrais buriuotojais, malonumui. Organizuoti regatą ir valdyti laivų bei jachtų modelius. Pasinaudokite galimybe apžiūrėti vienintelę Lenkijoje parodą, kurioje galite įlipti į tikrą laivą.

Nemokamos pramogos

Kraina Zabawy Reigano parkas Gdansko Przymorze rajone. Pakrantėje yra nemokama žaidimų aikštelė, kurioje smagiai praleisite laiką – karuselės, čiuožyklos, sūpynės, mediniai nameliai ir laipiojimo sienelės. Šalia žaidimų aikštelės įrengta promenada vežimėliams ir dviračių takas. Riedučių ar riedlenčių mėgėjams yra speciali Skate Plaza aikštė.

Kur pavalgyti Gdanske

Aplankykite legendinę Hard Rock Cafe. Čia galite įsigyti labai gerą pasiūlymą – burgeris ir gėrimas vos už 15,50 eur.

Sopotas su vaikais

Sopotą mes pavadinome Lenkijos „Palanga“. Švarus smėlis Sopoto paplūdimiuose ir saugus maudymasis jūroje – tai tik keletas vietų, kurias galite aplankyti su vaikais.

Mums Sopotas asocijuojasi su daugybe paplūdimių ir restoranais tiesiog „ant smėlio“. Restoranai ir kavinės turi įrengtas paplūdimio žaidimų aikšteles, kai kuriose netgi siūlo galimybę palikti vaiką priežiūrai.

Medinis Sopot tiltas – 511 metrų ir yra ilgiausia medinė prieplauka Europoje. Tik mums pasirodė keista, jog įėjimas į medinę prieplaukos dalį nuo balandžio 30 d. iki rugsėjo 30 d. yra mokama. Ypač kai mes Lietuvoje patys turime nuostabų Palangos tiltą.

Pasivaikščiokite Sopot paplūdimiu – pamatysite vieną įspūdingiausią Grand hotel viešbutį su nuostabiais gėlynais. Pačiame mieste gražūs skverai, aikštės, miestas sutvarkytas, apsodintas gėlynais. Sopoto platūs smėlio paplūdimiai, besitęsiantys 4,5 km. Tai vieni geriausiai prižiūrimų Gdansko įlankos paplūdimių.

Pasivaikščiokite Monciak pagrindine promenada. Nueikite prie įžymiojo Sopoto Kreivo namo. Neabejotinai tai populiariausia asmenukių vieta mieste.

Sopockie Blonia – puiki vieta su vaikais. Kelių hektarų rekreacinė zona. Čia rasite žaidimų aikšteles su sūpynėmis, karuselėmis, smėlio dėžėmis, tuneliais, laipiojimo uolomis ir kt. Yra zona žaisti futbolą, kepsninės ir šunų vedžiojimo aikštelė.

Tomis dienomis, kai orai prastesni galima dieną praleisti vandens pramogų Sopoto vandens parke.

HEL – Lenkijos „Nida“

Tikroji Hel širdis yra Wiejska gatvė, laikoma viena gražiausių gatvių turistiniuose miesteliuose prie Lenkijos Baltijos jūros. Čia yra daugybė žvejų namų, gausu restoranų, barų, kavinių ir parduotuvių, kuriose turistai gali paragauti tradicinės virtuvės patiekalų ir įsigyti suvenyrų.

Hel taip pat turi šalia kyšulio esantį švyturį, kurio vieta yra strateginė. Jo dėka laivai, plaukiantys į Gdansko ir Gdynės uostus, žino, kaip pasirinkti, kad neužstrigtų pakrantės seklumoje.

Neabejotina atrakcija mažiausiems Hel lankantiems turistams yra garsusis ruonių draustinis, Gdansko universiteto Okeanografijos instituto jūrų stotis. Nepaisant to, kad ruonių centras yra labai populiarus tarp lankytojų, tai tyrimų ir mokslo įstaiga, pristatanti, kaip ruoniai gyvena jūroje. Kelis kartus per dieną galima stebėti, kaip gyvūnai šeriami medikų mokymų metu, o visą laiką galima stebėti įvairius žaidimus ir linksmybes, kuriomis plaukiodami baseinuose mėgaujasi ruoniai.

Mes važiuojame i Hel visai dienai dėl Hel paplūdimių ir kopų – puiki vieta praleisti laiką su vaikais, o taip pat kartu aplankyti ruonių draustinį.

Kelionė iš Lenkijos pajūrio su vaikais – netikėtas atradimas grįžtant į Lietuvą

Grįždami į Lietuvą sustojome pailsėti ir pernakvoti miestuke Ilawa. Turistinis kurortas yra Ilawskie ežerynuose, prie ilgiausio Lenkijos ežero – Jeziorak. Gražus jaukus miestukas, jaukūs restoranėliai, koncertai ir spalvoti fontanai. Puiki vieta, jei nenorite skubėti namo.

Apie keliones Lenkijoje skaitykite – Apsipirkimas ir pramogos Lenkijoje Suvalkuose, Pramogos ir apsipirkimas Augustave Lenkijoje, Pramogų parkai Lenkijoje su vaikais, Kelionė traukiniu į Krokuvą su vaikais, Krokuva su vaikais: Energylandia parkas ir zoologijos sodas, Kelionė į Tatrus su vaikais ir kūdikiu. O informaciją, ką veikti Varšuvoje rasite straipsnyje Kelionė į Varšuvą traukiniu su vaikais – rimtas iššūkis, ar smagi patirtis?.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė  „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Junkitės prie kelionės su vaikais po Lenkiją grupės. Dalinkimės įspūdžiais ir atradimais kaimyninėje šalyje.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.