Pramogos ir apsipirkimas Augustave Lenkijoje - Kelionės su vaikais
Pramogos ir apsipirkimas Augustave Lenkijoje
Pramogos ir apsipirkimas Augustave Lenkijoje
2023-04-11

Pramogos ir apsipirkimas Augustave Lenkijoje

Augustavas – nedidelis miestelis vos 50 kilometrų  nutolęs nuo Lietuvos-Lenkijos pasienio. Ir nors miestelis nedidelis, tačiau jame labai daug smagių veiklų ir pramogų. Rekomenduojame čia praleisti savaitgalį visais metų laikas, o vasarą ypatingai rekomenduojame ir poilsį prie ežero.

Šis mūsų paruoštas straipsnis pramogos ir apsipirkimas Augustave Lenkijoje yra puikus gidas visiems, kurie ieško informacijos apie tai kur pramogauti, kur apsipirkti, kur pavalgyti Augustave.

Pramogos – ką veikti Augustave?

Augustavas miestas prie daugybės ežerų, kurie sujungti kanalais. Tad daugiausiai pramogų čia vasarą. Patys lenkai labai mėgsta šį miestelį ir čia vyksta atostogauti. Pramogos ir apsipirkimas Augustave Lenkijoje gali būti smagi pramoga ne tik vasarą, bet ir visais metų laikais. 

Video apžvalgą apie Augustavą galite rasti mūsų Facebook paskyroje.

Viena iš pagridinių pramogų – pasiplaukiojimas ežerais ir juos jungiančiais  kanalais. Yra ilgesnių ir trumpesnių pasiplaukiojimų, galite plaukti dideliais ar mažesniais laiveliais. Taip pat galima užsisakyti ir privačius plaukimus. Yra ir teminis vikingų laivas. Kainos nėra didelės. Laiveliai plaukia visus metus, išskyrus kai jau būna labai šalta ir ežeras pašąla. Sezono metu laivelių pasirinkimas būna labai didelis.

Vasaros sezonu metu (sezonas čia dažniausiai liepos-rugpjūčio mėnesiai) prie uosto veikia batutai, dviejose vietoje, taip pat daugybė įvairių mini atrakcionų. Kitoje tiltelio pusėje nuo uosto, šalia kapinių įėjimo veikia atrakcionų ir karuselių parkas. 

Pramogos ir apsipirkimas Augustave Lenkijoje

Pramogos ir apsipirkimas Augustave Lenkijoje

Šalia miesto paplūdimio sezono metu veikia karstynių parkas. Nesezono metu mažesniems vaikams puikiai galima ir be karabinų ir apsaugų pasimėtauti žemiausiai esančia trasa. 

Kur keliauti su vaikais Lenkijoje

Kur keliauti su vaikais Lenkijoje

Kadangi Augustavas įsikūręs prie daugybės ežerų, labai populiaru čia plaukioti baidarėmis. Taip pat puikūs dviračių takai. Prie uosto yra nebloga žaidimų aikštelė vaikams. 

Ką veikti su vaikais Lenkijoje

Ką veikti su vaikais Lenkijoje

Miesto paplūdimys

Kaip ir minėjau, patys lenkai vasarą labai mėgsta ilsėtis prie ežerų, todėl ežerų pakrantės labai sutvarkytis, kaip ir šalia esanti infrastruktūra. Toks pats yra ne tik Augustavo, bet ir šalia netoli miestelių – Elk, Gyžycko, Mikolaikų

Augustavo miesto paplūdimys – tikrai nuostabus. Vasarą mums labai patinka ten ilsėtis. Ežero pakrantė smėlėta, labai labai lėtai gilėjantis krantas. Dalis paplūdimio aptverta mediniu tiltu, tad idealu su vaikais, nes vaikai neišplauks gilyn į ežerą. Sezono metu budi gelbėtojai. Veikia labai daug kavinių, užkandinių, ledainių. 

Kur apsistoti Augustave

Mums labiausiai patinka viešbutis Hotel Warszawa Spa&Resort. Tai puikus 4* viešbutis ant ežero kranto. Turi du vaikų žaidimų kambarius, žaidimų aikštelę lauke. Taip pat labai puikų, nors ir nedidelį spa su baseinu. Ypatingai tinka su vaikais, nes baseino vanduo labai šiltas. Pusryčių metu patiekiami tradiciniai regiono patiekalai, o švediškas stalas – tikrai įspūdingas. Pats viešbutis turi ir puikų restoraną, laivelių, vandens dviračių nuomą (veikia vasarą). Viešbutis nuo miesto nutolęs apie 2 km. Tačiau iki miesto yra puikus pasivaikščiojimo takas palei ežerą. Kaina 2 suaugusiems ir vaikui svyruoja apie 450 zlotų (100 eurų). Jei kaip ir mes mėgstate trumpas savaitgalio spa išvykas – šis viešbutis kaip tik Jums. 

Rezervuokite per booking.com rezervavimo sistemą – geriausios sąlygos garantuotos.

Šalia yra Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów. Taip pat puiki vieta apsistosti. Čia didesnis pasirinkimas įvairių gydomųjų procedūrų, tačiau kambariai ir aplinka paprasesnė nei Warszawa Spa&Resort, nes tai sanatorija. Turi didelį baseiną ir siūlo labai daug procedūrų, kurios beje labai kokybiškai atliekamos. 

Dar vienas puikus pasirinkimas – Hotel Wojciech. Tik šis viešbutis įsikūręs toli nuo pačio miesto, tad teks vykti iki Augustavo automobiliu. Turi taip pat baseiną.

Jei ieškote pigesnio ir paprastesnio varianto – Oaza U Tadeusza. Labai puiki vieta, itin maloni šeimininkė. Iš didelio savo namo padariusi daugybę nuomuojamų kambarių. Esame kartą čia apsistoję. Labai puikus kainos ir kokybės santykis. 

Kur pavalgyti Augustave

Nesvarbu, kur keliaujame visuomet vadovaujamės tam tikromis taisyklėmis, kur valgyti. Visų pirma skaitome atsiliepimus, tuomet žiūrime ar daug automobilių stovi prie restoranų ir ar valgo daug vietinių. Jei reikia rinktis maitinimo įstaigą keliaujant (tarkime važiuojant Lenkijoje ar kitur autostrada) – vyro auksinė taisyklė, žiūrėti ar stovi daug fūrų. Jei jų daug – vadinasi maistas skanus, jo daug ir vieta gera.

Kaktusik

Tai vieta panaši į mūsų HBH Palangoje. Rekomenduojame joje apsilankyti vasarą arba kuomet šilta, nes itin didelė lauko teritorija ir mega terasa, vaikams žaidimų aikštelė, yra ponis. Čia pat nuojuoja ir pirtį, kambarius. Maistas tradicinis, šiek tiek moderinizuotas, bet tikrai skanus, kainos draugiškos.

Kur pavalgyti Lenkijoje

Kur pavalgyti Lenkijoje

Pod jabloniami

Visą sezoną veikianti kavinė prie pat uosto. Didelė terasa su gražiu vaizdu. Vaikams nedidelė žaidimų aikštelė. Labai skanus maistas. Vaikams puikios picos.

Prosto Z Mostu

Turbūt labiaus „fancy“ vieta visame Augustave. Labai stilinga aplinka, itin mėgstama vietinių. Prie pat kanalo ir uosto.

Pramogos Lenkijoje

Pramogos Lenkijoje

Abro

Tradicinė užeiga Augustavo užmiestyje. Maistas tipiškas lenkiškas, porcijos labai didelės, kainos labai draugiškos. Viduje labai didelis vaikų žaidimų kambarys, didelė terasa. Lauke taip pat aikštelė vaikams.

Zajazd Wiwa

Augustavo priemiestyje įsikūrusi kavinė. Atrado ją vyras vadovaudamasis principu “kur daug fūrų vairuotojų”. Vieta super – įrengta amerikietišku diner principu. Labai faina aplinka, maistas tikrai skanus ir labai didelės porcijos.

Labai neblogas restoranas yra ir mūsų mėgstamame viešbutyje Hotel Warszawa Spa&Resort. Jei esate apsistoję čia – tikrai rekomenduojame išbandyti ir jų virtuvę.

Apsipirkimas Augustave Lenkijoje

Augustavas nėra didelis mietas, tačiau čia yra keletas neblogų vietų, kur galite apsipirkti. Kaip sutaupyti apsiperkant Lenkijoje rasite mūsų paruoštame straipsnyje „Apsipirkimas Lenkijoje: kaip sutaupyti“.

Drabužių ir kitų pramoninių prekių geriausia ieškoti REDMILL prekybos miestelyje. Jis visai netoli Kaufland prekybos centro. Ten galite rasti mūsų mėgstamą vaikiškų prekių parduotuvę SMYK, taip pat avalynės parduotuvę CCC, vokišką pigių rūbų ir apyvokos prekių parduotuvę KIK. Taip pat Sinsay, Pepco partuotuves. Sporto prekių parduotuvę Martes. Rekomenduočiau užsukti ir į ten esančią įvairių pigių smulkmenų parduotuvę Tedi. Čia rasite žaislų, karnavalo prekių, namų apyvokos, vonios smulkmenų. 

Pramogos ir apsipirkimas Augustave Lenkijoje

Pramogos ir apsipirkimas Augustave Lenkijoje

Būdami Lenkijoje visuomet aplankome ir vaistinę. Čia kainos ženkliai skiriasi nuo Lietuvos ir kai kuriuos medikamentus ar vaistinėse parduodamą kosmetiką galite nusipirkti ir perpus pigiau nei Lietuvoje. Lenkijos vaistinėse taip pat galioja ir Lietuvoje išrašyti receptai. Tačiau juos reikia turėti popierinius. Mums labiausiai patinka Apteka Gemini, ji yra prieš Kaufland parduotuvę, visiškai kitoke pusėje. Kiek esame pirkę čia dažniausiai būna geriausios kainos.

Maisto parduotuvės

Būnant Lenkijoje verta apsipirkti ne tik pramoninių ir maisto prekių. Yra trys pagrindinės maisto prekių parduotuvės – Biedrionka, Kaufland ir Lidl.

Būtinai prieš kelionę parsisiųskite parduotuvių elektronines nuolaidų korteles į savo mobiliuosius telefonus! Šiuo metu populiariausios maisto prekių parduotuvės (Kaufland, Lidl, Biedrionka) leidžia registruoti paskyrą lenkiškai kortelei su lietuvišku telefono numeriu! Jei nenorite registruoti kortelių tiesiog paieškokite internete, įvairiose grupėse ar forumuose rasite nuolaidų kortelių nuotraukų! Jas pakanka nuskanuoti kasoje ir veikia puikiai. Jei nerasite, parašykite mums, atsiųsume. Tikrai galite puikiai sutaupyti – dažnai su kortele perkant parduotuvės taiko tikrai geras nuolaidas arba 1+1 akciją.

Daug vokiškų mums patinkančių prekių rasite ir Kaufland prekybos tinkle. Augustave yra labai didelė Kaufland parduotuvė. Lidl Lenkijos parduotuvėse asortimentas panašus į lietuviško Lidl asortimentą. Tačiu rasite ir kitokių prekių.

Pramogos ir apsipirkimas Augustave Lenkijoje

Pramogos ir apsipirkimas Augustave Lenkijoje

Labiausiai iš visų mes mėgstame Biedrionka. Čia būna labai skanių sūrelių/užkandukų vaikams su herojais, taip pat geros sudėties labai skanių vaikiškų dešrelių kamuoliuko formos. Taip pat Motiejaus mėgstamų Paw Patrol ar Minnions makaronų. Biedrionka panašį į Lidl prekybos tinklo parduotuves, neturi sveriamų prekių skyriaus, tačiau maisto produktų pasirinkimas itin didelis. Čia perkame ir lenkiškas sauskelnes Dada. Jos tikrai kokybiškos, pirkome mūsų pirmagimiui, o dabar naudojame ir antram vaikui. Dažnai joms būna akcija 1+1, o ir kaina be akcijos būna tikrai gera. Labai mėgstame

Pramogos ir apsipirkimas Augustave Lenkijoje – savaitgalio planas

Pramogos ir apsipirkimas Augustave Lenkijoje yra puiki savaitgalio idėja Jūsų šeimai. Mūsų planas šaltuoju sezono metu Augustave būna toks. Iš Vilniaus išvykstame šeštadienį ryte, atvykę į Augustavą aplankome keletą parduotuvių, papietaujame ir įsiregistruojame dažniausiai į Warszawa Spa&Resort. Einame į baseiną, žaidimų kambarį ir keliaujame vakarieniauti. Sekmadienį lėtai papusryčiaujame, einame dar į baseiną, išsiregistruojame iš viešbučio ir einame pasivaikšcioti iki miesto paplūdimio palei ežerą, iki karstynių parko. Važiuojame namo, kartais dar pakeliui aplankome ir Suvalkų vandens parką.

Augustavas - ką veikti

Augustavas – ką veikti

Jei vykstame vasarą – tuomet stengiamės išvykti penktadienį ir nakvojame dvi dienas. Nes labai smagu praleisti daugiau laiko paplūdimyje. Vaikui daug pramogų – kurios beje žymiai pigesnės nei Lietuvoje. 

Naudinga informacija vykstantiems į Augustavą

Mes į Augustavą vykstame per Lazdijų pasienio postą. Iš kart už jo kairėje pusėje yra dvi keityklos. Jose kursas būna panašus. Keičiant didesnę sumą visuomet net ir be derybų duoda geresnį kursą. O jei keisite didelę sumą – galite drąsiai derėtis. Tik nepravažiuokite. Šios keityklos yra iškart kirtus Lietuvos-Lenkijos sieną. Antrame namelyje, toliau nuo Lietuvos – darbuotojos turi vaikams ledinukų. Tad nors ir keičiame nedidelę sumą, visuomet sustojame.

Pavažiavus už keityklų šiek tiek toliau – mums puikiai pažįstama parduotuvė Vynoteka. Čia rasite ne tik Vynotekai būdingų prekių, bet ir mėsos, bakalėjos produktų tikrai geromis kainomis. O ir Vynotekos pagrindinio asortimento kainos žymiai geresnės nei Lietuvoje.

Pravažiavus Vynoteka parduotuvę yra benzino kolonėlė, kurioje dažniausiai kuras yra pigesnis nei pačiame Augustave arba kitoje artimiausioje benzino kolonėlėje Circle K esančioje Giby miestelyje.

Netoli Augustavo yra ir Suvalkai. Taip pat puiki vieta apsipirkimui ir pramogoms Lenkijoje. Apie Suvalkus skaitykite straipsnį „Apsipirkimas ir pramogos Lenkijoje Suvalkuose“.

Apie keliones Lenkijoje skaitykite – „Kelionė traukiniu į Krokuvą su vaikais”  ,„Krokuva su vaikais: Energylandia parkas ir zoologijos sodas“,Kelionė į Tatrus su vaikais ir kūdikiu“. O informaciją, ką veikti Varšuvoje rasite straipsnyje „Kelionė į Varšuvą traukiniu su vaikais – rimtas iššūkis, ar smagi patirtis?”.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė  „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.