Apsipirkimas Lenkijoje: kaip sutaupyti - Kelionės su vaikais
Apsipirkimas Lenkijoje: kaip sutaupyti
Apsipirkimas Lenkijoje: kaip sutaupyti
2023-02-17

Apsipirkimas Lenkijoje: kaip sutaupyti

Lenkija – šalis į kurią vykstame su šeima pramogauti visus metus. Dėl daugybės priežasčių – tai ir nuostabi gamta, skanus maistas ir gražūs miestai. Tai ir didelė linksmybių pasiūla vaikams – vandens ir pramogų parkai, muziejai. O kur dar nuostabaus grožio kalnai ir fantastiškas pajūrys. Tačiau į Lenkiją mes vykstame ne tik pramogauti, bet ir apsipirkti. Apsipirkimą Lenkijoje galima puikiai priderinti prie pramoginės išvykos su vaikais.

Apsipirkimas Lenkijoje: kaip sutaupyti. Paklausite mūsų, kodėl apsipirkimas Lenkijoje turėtų būti įtrauktas į Jūsų kelionės maršrutą? O mes Jums atsakysime – nes apsipirkimas Lenkijoje tikrai padės Jums sutaupyti.

Kelionės su vaikais Jums paruošė apsipirkimo gidą Lenkijoje, kuris padės sutaupyti ir rasti geriausias parduotuves.

Kodėl Lenkijoje apsipirkti pigiau

Apsipirkimas Lenkijoje gali padėti sutaupyti Jums dėl keleto priežasčių.

Viena iš jų – Lenkijoje 2023 m. galios nulinis PVM maisto produktams. Nulinis PVM Lenkijoje galioja produktams, kuriems anksčiau buvo taikomas lengvatinis 5 proc. tarifas, tokiems kaip mėsa, daržovės, vaisiai, košės ir kūdikių maistas.

Be to, Lenkijos rinka yra didesnė, su aktyvesne konkurencija. Čia ženkliai daugiau prekybos tinklų ir prekinių ženklų, kurių Lietuvoje nerasite.

Kaip sutaupyti apsiperkant Lenkijoje

Dalinamės su Jumis pagrindinėmis taisyklėmis, kaip sutaupyti apsiperkant Lenkijoje – nesvarbu, ar perkate internetu ar vietoje.

Būtinai prieš kelionę parsisiųskite parduotuvių elektronines nuolaidų korteles į savo mobiliuosius telefonus! Šiuo metu populiariausios maisto prekių parduotuvės (Kaufland, Lidl, Biedrionka) leidžia registruoti paskyrą lenkiškai kortelei su lietuvišku telefono numeriu! Jei nenorite registruoti kortelių, tiesiog paieškokite internete, įvairiose grupėse ar forumuose rasite nuolaidų kortelių nuotraukų! Jas pakanka nuskanuoti kasoje ir veikia puikiai. Tikrai galite lengvai sutaupyti – dažnai su kortele perkant parduotuvės taiko tikrai geras nuolaidas arba 1+1 akcijas.

Atsiskaityti kortele Lenkijoje dažniausiai labiau apsimoka nei keistis grynuosius pinigus. Tačiau svarbu žinoti, kad mums įprasti bankai, kurių korteles turime, dažniausiai taiko valiutos konvertavimo ir grynųjų išgryninimo iš Lenkijoje esančių bankomatų mokesčius. Pasitikslinkite įkainius savo finansinėje įstaigoje, tačiau vis vien už pinigų išgryninimą iš Lenkijos bankomatų bankai ima tam tikrą procentą (±2%). Nepaisant to, mūsų patirtis tokia, kad gryninti iš Lenkijoje esančio bankomato su kortele gali būti naudingiau už keitimą valiutų keitykloje. Norėdami sutaupyti, naudokite mobiliosiuos bankininkystės myTU kortelę, su kuria galėsite išsigryninti net 200 eurų per mėnesį nemokamai (bus taikomas tuo metu esantis tarptautinis valiutos kursas be jokių papildomų konvertacijos įkainių).

Geriausias dalykas yra tai, kad mobili bankininkystė myTU atsiskaitymams taiko tuo metu esantį tarptautinį valiutos kursą ir neprideda jokių papildomų fiksuotų ar procentinių mokesčių už valiutos konvertavimą. O naudojant įprastą debetinę ar kreditinę kortelę užsienyje, už kiekvieną operaciją ar atsiskaitymą kortele, dažniausiai yra skaičiuojami mokesčiai. Jie priklauso nuo Jūsų turimos kortelės banko mokesčių.

Atsiskaitant Lenkijoje, mes rekomenduojame mokėti myTU kortele ir visuomet rinktis mokėjimą tos šalies valiuta, kurioje esate! Tai labai svarbu. Banko kortelių skaitytuvas mokant kortele Jūsų paprašys pasirinkti valiutą (zlotai ar eurai). Rinkitės zlotus, tuomet išvengsite papildomo prekybininko taikomo mokesčio. Perkant už labai mažą sumą, kartais banko kortelių skaitytuvai neprašo pasirinkti valiutos. Tačiau jei perkate už didesnę sumą ir skaitytuvas neprašo pasirinkti valiutos, informuokite pardavėją, kad norite mokėti zlotais. Šią taisyklę svarbu prisiminti ne tik apsipirkinėjant Lenkijoje, bet ir keliaujant kitur pasaulyje, ne euro zonoje.

SVARBU. Lenkijoje parduotuvės nedirba sekmadieniais, išskyrus tam tikras nustatytas datas. Tad planuodami savo apsipirkimą – būkite atidūs ir planuokite atsakingai. Pridedame ir kalendorių, kokiomis datomis parduotuvės veiks ir sekmadieniais.
Apsipirkimas Lenkijoje: kaip sutaupyti

Apsipirkimas Lenkijoje: kaip sutaupyti

Apsipirkimas Lenkijos internetinėse parduotuvėse

Jei patys nedrįstate vykti apsipirkti į Lenkiją – galite tą padaryti ir neišeidami iš namų. Yra daugybė tarpininkų, kurie Jūsų nusipirktas prekes gali pristatyti į Lietuvą. O taip pat yra ir nemažai parduotuvių, kurios siunčia prekes į Lietuvą tiesiogiai.

Apsiperkant Lenkijos internetinėse parduotuvėse taip pat svarbu nepamiršti, kad Lietuvos bankai paskaičiuos tam tikrus mokesčius už mokėjimą užsienio valiuta. Norėdami išvengti šio mokesčio – rekomenduojame naudotis mobiliąja bankininkyste myTU, kuri pritaikys tuo metu esantį tarptautinį valiutos kursą be jokių papildom mokesčių.

Visai netrukus paruošime Jums straipsnį ir su mūsų mėgstamiausiomis parduotuvėmis ir prekybos centrais Lenkijoje.

„Kelionės su vaikais“ ir myTU Jums linki gero apsipirkimo Lenkijoje. Straipsnis publikuojamas ir myTU bloge.

Straipsnyje Apsipirkimas ir pramogos Lenkijoje Suvalkuose rasite ne tik patarimus dėl apsipirkimo Suvalkuose, bet ir kur pramogauti su vaikais. Daugiau apie pramogas Lenkijoje: Mandoria didžiausias uždaras pramogų parkas LenkijojeKelionė į Varšuvą traukiniu su vaikais – rimtas iššūkis, ar smagi patirtis?

myTU – „Kelionės su vaikais ®“ partneris.

Pasilengvinkite savo kasdienybę pirkdami dovanas kartu su visa šeima naudodami myTU Lietuva mobiliąją bankininkystę. Tėvai gali patogiai naudotis nemokamomis finansinėmis paslaugomis, o nuo 7 metų amžiaus, atidaryti sąskaitą mobiliuoju telefonu ir savo atžaloms.