Kelionė automobiliu su kūdikiu ar vaiku
Kelionė automobiliu su kūdikiu ar vaiku
Kelionė automobiliu su kūdikiu ar vaiku
2023-04-25

Kelionė automobiliu su kūdikiu ar vaiku

Kiekviena kelionė vaikui, nesvarbu, kokio amžiaus jis bebūtų, tai galimybė patirti naujų įspūdžių, praleisti daugiau laiko su šeimos nariais. Bet dažnai pačios kelionės tampa ir dideliu iššūkiu ne tik tėvams, bet ir patiems vaikams.

Kelionė automobiliu su kūdikiu ar vaiku yra dažnai pasirenkamas keliavimo būdas su vaikais, tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Kaip tinkamai pasiruošti kelionei automobiliu, kad tai netaptų alinančia savaitgalio ar atostogų pradžia, o tuo labiau ir nesugadintų suplanuoto laisvalaikio sveikatos negalavimais? Į šį klausimą Jums padės atsakyti mūsų patarimai, kuriais dalinamės šiame straipsnyje.

Kelionė automobiliu su kūdikiu ar vaiku – kaip pasiruošti

Kelionė automobiliu su kūdikiu ar vaiku yra puikus keliavimo būdas, tačiau būtina jam tinkamai pasiruošti. Šie patarimai padės susiplanuoti sėkmingą kelionę:

  1. Būtina susiplanuoti kelionės maršrutą ir sustojimų laiką, kurį turite derinti pagal vaiko amžių. Jei kūdikis žindomas – sustojimus planuokite pagal maitinimo grafiką. Darželį lankantys vaikai rytais ir po pietų užsiima aktyvia veikla, o apie 12.00 valandą yra guldomi pietų miego, tad panašią schemą reikėtų taikyti ir keliaujant – pietų miego metu reikėtų važiuoti ilgiausią maršruto dalį. Mokyklinio amžiaus vaikai yra pripratę prie pamokų režimo – pamokos trunka po 45 minutes, o tarp jų visada būna pertraukos. Jei reikia važiuoti ilgesnį atstumą, kelionė iki sustojimo turėtų trukti ,,dvi pamokas”. Mūsų ilgametė patirtis rodo, kad geriausia, jei vaikas nemiega, daryti trumpus sustojimus kas dvi valandas.
  2. Prieš keliaujant, skirkite šiek tiek laiko ir išanalizuokite kelionės maršrutą ir ką įdomaus galite pamatyti pakeliui. Rekomenduojama pasidomėti, kur yra žaidimų aikštelės ir jose sustoti bent dešimčiai minučių. Vaikai pasidžiaugs, pažais ir keliauti toliau bus lengviau. Pasidomėkite programėle Playground Buddy, ji padės rasti žaidimų aikšteles visur, kur keliaujate.
  3. Pasirūpinkite lango apsauga nuo saulės.
  4. Automobilinė kėdutė. Labai svarbu pasirinkti tinkamą vaikui pagal svorį, ūgį, amžių. Ji kelionės metu užtikrina ne tik saugumą, bet ir patogumą.
  5. Atsarginis kelias. Taip mes vadiname ekstra maršrutą, kurį renkamės, jei pagrindiniame kelyje susidaro spūstys. Tai labai aktualu jei ruošiatės keliauti ilgųjų savaitgalių metu ar penktadieniais.
Kelionė su vaiku ar kūdikiu automobiliu

Kelionė su vaiku ar kūdikiu automobiliu

Patarimai kelionės metu

Šie mūsų per daugybę keliavimo metų patikrinti patarimai padės užtrikrinti, kad kelionė su kūdikiu ar vaiku būtų smagi visai šeimai ir ilgai išliktų prisiminimuose:

  1. Tinkama temperatūra. Dauguma žmonių, automobilyje įjungia kondicionierių taip, kad spėtų net sušalti – tai didžiulė klaida, ypač keliaujant su vaikais. Temperatūra automobilyje vasaros metu nuo lauko temperatūros gali skirtis tik 5 laipsniais – ne daugiau. Dažniausias negalavimas tiek vaikams, tiek suaugusiems kelionės pradžioje būna perštinti gerklė. Todėl turėkite po ranka vaikams tinkamų pastilių nuo gerklės bei atsakingai reguliuokite temperatūrą automobilyje.
  2. Maistas, užkandžiai ir gėrimai – dalis sėkmingos kelionės. Jie ne tik atlieka pasisotinimo funkciją, bet ir puikiai užima laiką. Kelionei puikiai tinka lazdelėmis pjaustytos daržovės – agurkai, paprikos, morkos, kepti arba virti vištienos gabalėliai, vaisiai ir uogos, kuriuos būtinai nuplaukite prieš kelionę, avižų batonėliai, javainiai, trapučiai, kukurūzų lazdelės. Ištikus krizinėms situacijoms visada rekomenduojama turėti kažką, ką labai mėgsta vaikai ir kuo neleidžiama mėgautis kasdien – ledinukai, saldainiai, sultys.
  3. Kelioninė apranga. Svarbiausia, kad būtų patogi, nevaržanti judesių. Jei vykstate į šventę, perrenkite vaiką jau tik atvykus į vietą, nepuoškite jo iškart, nes vaikui bus nepatogu, jis gali sukaisti, o ir yra tikimybė, kad susipurvins užkandžiaudamas. Be to, visada turėkite atsarginių rūbelių, o jeigu vykstate į ilgesnę kelionę tai turėkite porą švarių komplektų po ranka.
  4. Svarbiausius daiktus susidėkite į rankinį bagažą. Kad prireikus netektų iškrauti viso automobilio, patartina po ranka visada turėti: minkštą žaislą, pagalvėlę ar po sprandu dedamą ritinėlį, lengvą antklodę, sauskelnių, drėgnų servetėlių ir drabužėlių persirengti. Automobilyje įvairiose situacijose gali pagelbėti ir popierinių rankšluosčių ritinėlis.
  5. Jei vaikas jau didelis vaiko žaislus sudėkite taip, kad norėdamas pats galėtų juos pasiimti (labai patogūs mini krepšeliai, kabinami ant priekinės sėdynės).
Kelionė automobiliu su kūdikiu ar vaiku. Ką pasiimti

Kelionė automobiliu su kūdikiu ar vaiku. Ką pasiimti

Kūdikio maitinimas kelionės metu

Jei žindote kūdikį, tačiau kartais jam duodate buteliuką, ar maitinate nutrauktu pienu ir nerimaujate kaip reikės tą daryti kelionės metu – nebijokite. MOMCOZY – tai belaidis elektrinis pientraukis, kuris tiesiog sukurtas aktyviai gyvenančioms ir keliaujančioms mamoms.

MOMCOZY pientraukis, kaip ir rankiniai pientraukiai, neturi jokių varžančių judėjimą laidų, o tuo pačiu jo veikimas yra pilnai elektrinis, tad nereikalauja papildomų pastangų! Be to, turite abi laisvas rankas, kurios gali tuo metu vairuoti automobilį, laikyti mažylį, stumti vežimėlį, skaityti knygą ar gulėti paplūdimyje. Jis yra beveik nepastebimas, tad niekas net nesupras ką Jūs veikiate.

Apie mūsų patirtį naudojant šį pientraukį, sitaucijas, kada jis tikrai praverčia bei kodėl jis tas daiktas, kurį visiškai rekomenduojame net ir žindančioms mamoms skaitykite straipsnyje Geriausias pientraukis kelionėms.

Geriausias pientraukis kelionėms

Geriausias pientraukis kelionėms

Kaip ilgoje kelionėje išvengti iššutimų ir kitų odos problemų?

Iššutimai ir kaip padėti vaikui

Kai kūdikis daug laiko praleidžia vienoje pozicijoje (šiuo atveju sėdimoje) kyla rizika dėl užpakaliuko iššutimų, juolab jei vaikelis alergiškas, turi labai jautrią odą. Tai ypač aktualu, jei keliaujate vasarą, kai vaikutis dar papildomai prakaituoja, o užpakaliukas kėdutėja nuolat kaista.

Mums labiausiai šiuo atveju pasiteisino natūralus kremas nuo iššutimų Weleda. Iš tikrųjų naudojame daug Weleda produktų, nes mus, dar gimus pirmagimiui Motiejui, tiesiog užkabino šių produktų sudėtis – visiškai natūrali! Nei vieno dirbtinio priedo, tik natūralios medžiagos ir aliejai, su medetkų (turi gydomąjį, raminamąjį poveikį) ekstraktu. Palyginus su kitais kremais nuo iššutimų, Weleda yra labiau aliejinis, tad ir tepasi lengviau, plius net jei užpakaliukas jau kiek sukaitęs, sudėtyje esantys aliejukai ir medetkos kaip mat odelę nuramina, pamaitina ir plius apsaugo nuo aplinkos veiksnių.

Kremas vaikams nuo iššutimų

Kremas vaikams nuo iššutimų

Mes Paulei tepėme šiuo kremu ir kitas problemines vietas, pvz. kaklą ar sulenkimus už kelių, kur dėl mažų storuliukų odos sluoksnių irgi kartais kaista odelė. Kremas pirmagimiui Motiejui gelbėjo ir vasarą, kai užpakaliukas pasidengė prakaitiniu bėrimu, o mažasis žmogutis kasėsi ir nagučiais apdraskė užpakaliuką. Manau vasaros kelionėms su Paule irgi puikiai pasitarnaus. Nors ir šiaip vasarą, kai vaikučiai daug prakaituoja, rekomenduojam patepti po sauskelne šio kremo, kad nebertų ir nešustų.

Odelės priežiūra kelionės metu

Jei kelionės metu nakvojate ne namie, niekada neesate tikri dėl vandens kokybės, ypač kurortiniuose miestuose. Todėl į kiekvieną kelionę, net trumpiausią, pasiimam pienelio į vonią mažylei (naudojome ir vyresnėliui), kad ne tik švelniai nupraustų odelę, bet ir nuramintų ją, pamaitintų. Šis pienelis yra nerealiai švelnaus medetkų kvapo, o odelė, net alergiška, yra po jo minkšta, švelni, tinkamai sudrėkinta. Po jo galima net ir nenaudoti kitų priemonių, kadangi šis pienelis yra natūraliai riebesnės struktūros ir veikia kartu kaip drėkinamasis losjonas.

Vis dėlto jei naudojate kitas priemones prausimuisi arba vaikelio oda yra sausesnio tipo ir norite ją papildomai pamaitinti – išbandykite kūno pienelį, kuris yra labai lengvos struktūros ir tepasi labai greitai ir lengvai. Jei vykstate ilgiau automobiliu, patepkite šiuo kremuku vaiko žandukus, rankytes, ypač vasarą, kai oras dėl kondicionieriaus ar vėjelio automobilyje itin sausas. 

Kūdikių odos priežiūra

Kūdikių odos priežiūra

Na o jei keliaujate šaltuoju sezonu arba mėgstate snieguotas ir vėjuotas kryptis – įsimeskite į lagaminą ir Weleda kremo nuo šalčio ir vėjo. Tai riebus tepaliukas, kuris apsaugos net ir nuo žvarbiausio vėjo. Šį kremuką, beje, jau daug metų naudojame ir vyresnėliui, kai žiemą einam čiuožti su rogutėm nuo kalno. Žandai visada yra 200 proc. apsaugoti! Jis tikrai pravers ir vasarą, ypač prie jūros, kai yra vėsesnis oras ar pučia vėjukas.

Iš tikrųjų, visus šiuos minėtus produktus ilgai naudojome ir vyresnėliui, dar net ir dabar esant reikalui patepam problemines vietas. Kadangi šio gamintojo produktus pamilome nuo pirmo patepimo, tai drąsiai rekomenduojam išbandyti ir šampūną, šampūną-dušo pienelį 2in1 (šitas mūsų absoliutus ilgametis topas, kurį naudojom net mes suaugę tėvai kelionėse).

Patikėkite, negalėsite vėliau naudoti nieko kito! Visus šiuos produktus naudojome su pirmagimiu, naudojome su mažąja sese ir pirkom draugams dovanų, nes kai surandi gerą ir sveiką produktą, ypač vaikučiams, norisi dalintis juo su visais!

Ką veikti kelionės metu ir kaip užimti mažesnius vaikus

Nesvarbu, ar ši kelionė automobiliu trunka tik keliolika minučių, ar kelias valandas – iš anksto reikia pasirūpinti, kuo užimsite vaiką. Užimtumą reikia planuoti atsižvelgiant į vaiko amžių, temperamentą, pomėgius. Rekomenduojame ilgesnei kelionei, jei tik yra tokia galimybė, pasiimti kokį nors naują žaisliuką ar žaidimą, kuris tikrai turėtų ilgesniam laikui sudominti vaiką.

KONTRASTINĖS KORTELĖS. Šios kortelės puikiai tiks užimti mažiausius keliauninkus. Mes turime ir nuo trijų savaičių Paulė kelionių metu naudoja „Aikiu“ kelionines korteles. Jos itin patogios, nedidelės, susegtos į knygelę, lengvai nusivalo drėgna servėtėle.

ANTROJI PINIGINĖ. Į nenaudojamą piniginę, geriausia su kuo daugiau skyrelių, sudėti įvairias senas korteles, sulankstykite žurnalų iškarpų. Tai būdavo įdomiausias užsiėmimas iki kokių dviejų metų vaikui. Užimdavo ir valandą, kol viską apžiūrėdavo.

ATSPĖK KAS MAIŠELYJE. Į nepermatomą maišelį įdėkite įvairių daiktų atsižvelgiant į vaiko amžių (šaukštas, mašinytė, šukos, kremo indelis, saga, drožtukas). Ir leiskite vaikui tik iš apčiuopimo atspėti kas tai.

VAIKO MĖGSTAMOS DAINELĖS. Prieš kelionę įrašykite į tinkamą laikmeną, kurią galėsite naudoti automobilyje, vaiko mėgstamas daineles.

KNYGELĖS IR KNYGELĖS SU LIPDUKAIS. Labai patogu, neužima daug vietos, o veikla labai įtraukianti ir smagi. Mums labai patinka knygelės iš leidyklos Flintas. Taip pat labai patogių ir įdomių knygelių kelionėms turi ir Banana Panda. Daugiau apie įvairias veiklas kelionių metu iš Banana Panda galite paskaityti straipsnyje „Kaip užimti vaikus kelionių metu“.

Su nuolaidos kodu KELIONESSUVAIKAIS gausite 20 % nuolaidą visam „Banana Panda“ asortimentui.

Vaikas keliauja automobiliu

Vaikas keliauja automobiliu

PATOGIAI TVIRTINAMI ŽAISLAI. Šiuo metu yra tikrai nemažas pasirinkimas žaislų vaikams, kurie patogiai tvirtinasi prie kėdučių, sėdynių atlošų. Jie labai patogūs, nes nenukris, automobiliui judant ar važiuojant.

ŽAISLŲ GRANDINĖLĖ. Mums labai pasiteisinęs visiškai mūsų išradimas. Paimti ilgesnę virvelę ir ja į grandinėlę surišti įvairius žaislus (nenaudojamą ranktą, minkštą žaislą, plastikinį kramtuką – tinka viskas, kas įdomu Jūsų vaikai). Mums pasiteisino, nes tokiu atveju žaislai nepasimeta, nenukrenta ant žemės.

Ką veikti kelionės metu ir kaip užimti vyresnius vaikus

BINGO. Pasiruoškite lentelę arba atsispausdinkite lapą su paveikslėliais (jei vaikas mažesnis) su objektais, kuriuose galite pamatyti kelionės metu (šviesaforas, žalia mašina, arklys, dviejų aukstų namas ir panašiai) per langą. Labai įtraukianti veikla.

SAKINYS IŠ AUTO NUMERIŲ. Labiau tinkamas vyresniems vaikams. Sugalvokite žodį iš Jūsų aplenkto automobilio numerio raidžių.

KĄ DARYTUM JEI…? Labiau tinkamas vyresniems vaikams. Sugalvokite įdomesnių klausimų prieš kelionę ir visi šeimos nariai atsakykite paeiliui. Ką darytum, jei laimėtum milijoną, ką darytum, jei atsidurtum negyvenamoje saloje, ką pirktum, jei galėtum pasirinkti bet ką iš žaislų parduotuvės, ką darytum, jei tamptum nematomas ir panašiai. Tikrai labai lavinantis vaizduotę žaidimas.

Kelionė automobiliu su kūdikiu ar vaiku. Ką pasiimti

Kelionė automobiliu su kūdikiu ar vaiku. Ką pasiimti

AŠ ŽINAU. Kiekvienas šeimos narys vardina kokį žino gyvūną, patiekalą, valgomą daiktą, nevalgomą daiktą.

AŠ RUOŠIUOSI Į… Sugalvokite, kur ruošiatės keliauti ir įvardinkite po vieną daiktą, kuris būtinas į šią kelionę. Kelionės gali būti įvairios. Keletas mūsų naudojamų (slidinėti, į kalnus, į paplūdimį, į mišką grybauti, į pikniką)

PASAKA PO VIENĄ ŽODĮ. Visi šeimos nariai sakydami po vieną žodį kuria pasaką. Atrodo nuobodu – pabandykite, gaunasi tikrai smagus pasakojimas ir daug juoko.

VEIKLOS KORTELĖS. „Banana Panda” veiklos rinkiniai  tai labai patogios kelionei kortelės, kurios neužima daug vietos, nes susiriša į nedidelę knygelę. Kiekviena kortelė su tam tikra užduotimi. Smagiausia – kad kortelės yra daugkartinės, nes atlikus užduoti ją švariai nuvalysite ir vėl vaikas galės ją atlikti.  Užduotėlės labai įvairios ir nemontoniškos – tai linijų sekimas, taškų jungimas, trūkstamų elementų piešimas, formų atkūrimas.

Su nuolaidos kodu KELIONESSUVAIKAIS gausite 20 % nuolaidą visam „Banana Panda“ asortimentui.

Ką veikti su vaikais kelionių metu

Ką veikti su vaikais kelionių metu

Visą informaciją apie pasiruošimą kelionei su vaikais bei ką veikti keliaujant rasite straipsniuose „Pirmoji kelionė su kūdikiu”, „Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais” ir „Kaip užimti vaikus kelionių metu”.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.