Top85 gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje - Kelionės su vaikais
Top85 gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje
Top85 gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje
2023-07-03

Top85 gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

„Kelionės su vaikais ®“ dalinasi ATNAUJINTU  ir PAPILDYTU draugiškų vaikams gyvūnų ūkių ir parkų sąrašu-gidu visoje Lietuvoje. Daugelyje šių vietų ne tik galėsite stebėti gyvūnus ir jų gyvenimą, bet galėsite gyvūnus maitinti, vedžioti, glostyti. Taip pat šiose vietose rengiamos edukacijos, švenčiami gimtadieniai gamtoje, vyksta įvairiausiai renginiai ir edukacijos.

Jūsų patogumui Top85 gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje suskirstyti pagal apskritis. Vasara puikus metas keliauti po Lietuvą. Būtinai savo kelionėse nusimatykite aplankyti gyvūnų ūkius ir parkus – garantuojame geras emocijas visai šeimai. Šiame atnaujintame sąraše rasite ir visai naujų, neseniai duris atvėrusių ūkių, kuriems Jūsų apsilankymas bus labai didžiulis džiaugsmas.

Top85 gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje – daugelį čia paminėtų vietų rasite ir mūsų Kelionės su vaikais žemėlapyje – o jei paspausite ant aktyvios nuorodos ant ūkio ar parko pavadinimo, iškart galėsite perskaityti daugiau apie kiekvieną ūkį, rasti visus kontaktus ir koordinates.

Top85 gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

Top85 gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

Top85 gyvūnų ūkiai ir parkai Lietuvoje

Vilniaus apskritis

1. Tuomų ūkis (Ukmergės rajonas)

Tuomų ūkis kviečia visus atvykti ir susipažinti su gyvūnais iš arčiau, juos paglostyti, pamaitinti, pasimėgauti jų draugija. Ūkyje auginamos avytės, ožkytės, žavingosios alpakos, poniai, triušiukai, antys, kalakutai bei vištos.

Ūkyje galite įsigyti vilnonių siūlų ( iš 100% avies vilnos), susuktų į kamuoliukus. Taip pat kojinyčių kūdikiams iš alpakų vilnos siūlų. Taip pat ūkyje galite įsigyti kokybiškų ūkyje išaugintų ir išgautų maisto produktų – uogų, kiaušinių ar kokybiškos mėsytės.

Daugiau apie Tuomų ūkį. Tuomų ūkis priima ir gimtadienio ar kitas šventes.

2. Debesų ganykla (Vilniaus rajonas)

Jaunas ūkis Vilniaus rajone, Dasionių kaime. Šiuo metu ūkyje 4 arkliai – du žirgai ir du poniai, bei 2 triušiai. Šeimininkai ateityje planuoja plėstis ir turėti daugiau gyvūnėlių, tačiau, kaip jie sako: „mūsų tikslas yra ne kiekybė, o kokybiškos sąlygos gyvūnams – mūsų augintiniais turi plačias erdves, kurios suteikia judėjimo galimybę ir pasirinkimo laisvę.”

Ūkio erdvėse taip pat yra 24 kv.m. pavėsinė su supynėmis, laužavietė, piešimo lenta su kreidelėmis, balansinis takas per pelkę, smėlio paplūdimys ir kūdra.

Daugiau apie Debesų ganyklą. Šiuo metu priimami svečiai švęsti savo šventes arba atvažiuoti pasibūti piknikui gamtoje,taip pat organizuojamos vaikų vasaros stovyklos.

3. Rancho Pancho (Vilniaus rajone)

Rancho Pancho – nereali nauja vieta Vilniaus rajone! Kaubojų miestelis kaip is Western filmų! Edukacija apie indėnų kultūrą, pavėsinės, alpakos, pramogos, gimtadieniai!

Rancho Pancho kaimelyje organizuojamos edukacinės programos, skirtos įvairaus amžiaus vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems, grupėms ir pavieniams lankytojams, šeimoms. Programos metu pasakojama apie laukinių vakarų gyvenimą, kaubojų ir indėnų tradicijas. Edukacijos metu galėsite artimiau susipažinti su indėnų istorija, gyvenimo būdu, jų ginklais ir indėnų tradiciniais žaidimais bei kultiniais papročiais.

Pamatysite indėnų tradicinius būstus: Tipį, Vigvamą ir Hoganą. Matysite indėnų kasdieninio gyvenimo ekspoziciją bei turėsite galimybę išbandyti tradicinius indėnų žaidimus: šaudymas iš lanko, lankelių metimai ant bizono ragų, Šošenų pusiausvyros išbandymas ir kt. Edukacinės programos pabaigoje Jūsų lauks pažintis su egzotiškomis alpakomis.

Daugiau apie Rancho Pancho.

4. Vokės Vingio alpakos (Vilnius)

Pagaliau alpakas galima aplankyti ir su Jumis susitikti jau ir pačiame Vilniuje. Svarbiausia, kad čia atvykti galite ne tik savaitgaliais, bet ir po darbų ir pamokų – alpakų vakarienei. O taip pat atšvęsti savo šeimos šventę ar gimtadienį.

Vokės Vingio Alpakos kviečia visus norinčius susipažinti su alpakomis, jas pamaitinti, pasigrožėti ir stebėti jų natūralią elgseną. Bendravimas su alpakomis pakrauna geros energijos, optimizmo ir garantuoja šypseną veide. Tai puiki pramoga šeimai, vaikams ir draugams.

Tik nepamirškite prieš apsilankymą – pasiskambinti ar parašyti žinutę Facebooke ar Instagrame.

Daugiau apie Vokės Vingio alpakas.

5. Zoopark Vilnius (Vilnius)

Neįtikėtina vieta, kuri patiks bet kokio amžiaus vaikams, o ir suaugusiųjų nepaliks abejingų. Svarbiausia – ją galite lankyti bet kokiu oru. Čia rasite daugiau kaip 80 rūšių gyvūnų: pamatysite lemūrų šeimą, Pietų Amerikos džiunglių beždžionėles, surikatas, ir daug kitų gyvūnų iš viso pasaulio! Labai rekomenduojame. O smagiausia dalis, kad gyvūnus galėsite paglostyti ir pamaitinti.

Vasarą organizuojamos vaikų stovyklos. Daugiau apie Zoopark Vilnius.

6. KEMK žirgynas (Vilniaus rajonas)

Mickūnų jojimo klubas KEMK žirgai – tai nedidelis žirgynas, kur Jus pasitiks jauki aplinka, be jokio šurmulio būdingo dideliems žirgynams.

Vykdomos jojimo pamokos, grupiniai užsiėmimai. Žirgyne įrengta jojimo aikštele su kliūtimis, nuo oro išdaigų saugo jaukus maniežas, aplink žirgyną nuostabūs miškai su puikiai žirgelių kanopoms tinkančiu gruntu.

Kiekvieną vasarą rengiamos edukacinio pobūdžio stovyklos su žirgais.

7. Raudoni vakarai (Vilniaus rajonas)

Raudoni vakarai – tai vieta visai šalia Vilniaus, tačiau rodos, kad toli nuo bet kokio didmiesčio. Miškų, pievų ir upės apsuptyje sukurta erdvė, kuri ne tik savo aplinka, bet ir idėjomis primena kaimą – kai viskas paprasta, jauku ir šilta.

Žirgų kaime ne tik mokoma joti ir rūpintis šiais gyvūnais, bet ir organizuojami žygiai gamtoje. Raudoni vakarai – nėra tiesiog žirgynas. Tai vieta, kur renkasi geri žmonės.

Žirgynas kviečia įvairaus amžiaus ir dydžio vaikų grupes edukaciniam laisvalaikio praleidimui! Organizuojami gimtadieniai, mokyklinių klasių ir darželinukų išleistuvės bei ekskursijos!

Daugiau apie Žirgyną Raudoni vakarai.

8. Arklių slėnis (Vilniaus rajonas)

Tai – reabilitacinė erdvė sužalotiems ir savininkų atstumties. Čia galite su vaikais atvykti aplankyti arklius, juos pažinti, pamaitinti ir paglostyti. Būtina suderinti iš anksto atvykimo laiką.

9. Ažumiškė II (Švenčionių rajonas)

Apie šia vietą rasite labai nedaug informacijos internete. Tai viensėdis Švenčionių rajono savivaldybėje. Čia dideliuose aptvaruose ganosi daugybė danielių, kuriuos galite drąsiai maitinti ir pabendrauti. Norėdami rasti šią vietą – į navigaciją veskite Ažumiškė II ir nepamirškite su savimi pasiimti obuolių, morkų ir kitų skanėstų gyvūnams.

10. Žibutės pievų ūkis (Ukmergės rajonas)

Norite susipažinti su juodagalvėmis – Antaniuku, Dore, Domicele, Madona, Juste ir Šonu? Susisiekite dėl kūrybinės popietės-žygio arba kitos veiklos, kurią ūkio šeimininkai gali priderinti pagal Jūsų poreikius.

11. Alpakų pieva (Vilniaus rajonas)

Alpakų pieva – tai augantis ūkis. Čia vaikų lauks švelniausio kailiuko alpakos ir nuostabus laikas gamtoje. Be to tai ideali vieta pabėgti nuo miesto šurmulio ir triukšmo.

12. Pelėdų parkas (Rudamina)

Pelėdų parkas – vieta visai netoli Vilniaus, kur turėsite galimybę susipažinti su įvairių rūšių pelėdomis iš arčiau, pajausti šių nuostabių gyvūnų didingumą. Parko šeimininkai – be galo atsidavę ir labai myli šiuo gyvūnus, todėl parkas toks išpuoselėtas ir jaukus.

13. Laimė dabar ūkis (buvęs Indriuliškių ūkis) (Širvintų rajonas)

Sodybos šeimininkė, kaimą be galo mylinti mama Justina, čia priima visus norinčius aplankyti jauną ir besikuriantį ūkį, pabūti su gyvūnais, juos pamaitinti, paglostyti, pakalbinti. Čia pat galite ir pajodinėti su arkliais, o panorėjus šeimininkai suorganizuos ir žygį po miškus.

14. Trys paršeliai (Trakų rajonas)

Tai išskirtinė vieta ir pirmieji saugūs namai fermos gyvūnams Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Čia nuolatiniai namai suteikiami nuo paskerdimo, iš fermų ir blogų gyvenimo sąlygų išgelbėtiems gyvūnams. Čia galite pabendrauti su gyvūnais, pažinti jų asmenybes ir suprasti, kad kiekvienas gyvūnas yra vertas žmogaus pagarbos ir meilės.

15. Vilniaus universiteto botanikos sodas Kairėnuose (Vilnius)

Parko krašte ganosi ir arkliukai. Prūduose plaukioja antytės. Yra žaidimų aikštelė, namelis. Galite atsinešti pikniko krepšelį – yra specialios piknikui vietos, stalai, suolai.

16. ALISA žaidimų šalis (Vilnius)

Žaidimų erdvė suderinta su gyvuoju kampeliu, kuriame gyvena triušiukai, jūrų kiaulytės, trys linksmos voverytės Degu. Gyvajame kampelyje auga daug augalų, akvariume plaukioja žuvytės, aplinka yra draugiška gamtai. Edukacinių užsiėmimų metu naudojamos natūralios, saugios gamtinės priemonės (konkorėžiai, gilės, lapai, tošės lapeliai ir kt.).

Daugiau apie ALISOS žaidimų šalį.

17. Elnių SPA (Širvintų rajonas)

Elnių spa rasite netoli Kernavės. Nors elniai iš prigimties baikštūs, tačiau garantuojame, jog čia atvykę, rasite jų labai daug prie aptaro. Jie žino, kad atvykę svečiai juos maitina. Nereali patirtis ir smagus tiesiog garantuotas. Elniai mėgsta beveik visas daržoves ir vaisius – tad prieš važiuodami, nepamirškite pasiimti lauktuvių. Svarbu – sekite nuorodas, nes navigacija gali suklaidinti.

18. Lietuvos žirgynas (Vilniaus rajonas)

„Lietuvos žirgynas“ – seniausias ir didžiausias šalyje žirgynas. Pagrindinis „Lietuvos žirgyno“ uždavinys – išsaugoti ir gerinti nykstančias lietuviškas arklių veisles. Organizuoja eskursijas, jojimus, būrelius, edukacijas.

Kauno apskritis

19. Zoopark Kaunas (Kaunas)

Tai Vilniaus Zoopark brolis dvynys Kaune, kurį labai rekomenduojame aplankyti. Jis taip pat randasi po stogu, tad galite lankyti bet kuriuo metų laiku. Zoopark – tai pirmieji Lietuvoje kontaktiniai gyvūnų parkai. Čia vyksta įvairios edukacijos, ekskursijos, o jei labai mylite gyvūnus – galite net ir gimtadienį atšvęsti.

Daugiau apie Zoopark Kaunas.

20. Vilko daina (Jonavos rajonas)

Sodyboje „Vilko daina” šiuo metu gyvena penki Sibiro haskiai, du iš jų yra su labai blogomis istorijomis, išgelbėti prieglaudinukai, kurie reabilitavosi ir gyvena svajonių gyvenimą. Taip pat samojedas ir du grifoniukai. Du pagyvenę pelėdūnai, kurie negali gyventi laisvėje, todėl ieškojo namų. O dar ir katė, pelė ir tarakonas. Šeimininkai sako: „Tarpais kažkas atsikrausto, o kažkas išsikrausto…”

Sodyboje organizuojami gimtadieniai bei įvairios edukacijos. Taip pat organizuojamos vaikų vasaros stovyklos.

Daugiau apie sodybą „Vilko daina”.

21. Myliu kaimą (Kaišiadorių rajonas)

Miške įkurtoje poilsiavietėje – rančoje vaikai turi galimybę bendrauti su įvairiais draugiškais gyvūnais, pajodinėti žirgu arba poniu, palakstyti didelėje pievoje kartu su ožkomis, paglostyti triušius, palesinti vištas, žaisti lauko žaidimus, suptis sūpynėse, pamankštinti pėdas basakojų take. Prieš atvykstant visada būtina susitarti.

22. Jonavos alpakos (Jonavos rajonas)

Alpakos – labai smalsūs ir švelnūs gyvūnai. Jų snukučius visada puošia šypsenos, jų buvimas šalia mažina stresą ir žadina gerumą širdyje. Mažytis, bet jaukus alpakų ūkis yra įsikūręs Jonavoje šalia 2-ojo tvenkinio. Turbūt nežinome nei vieno vaiko, kuris būtų abejingas šiems gyvūnams.

23. Gyvas kalnas (Kaišiadorių rajonas)

Tai yra šeimos ūkis, kuris gyvuoja jau 21 metus. Ūkyje galima pamatyti įvairiausių gyvūnų – pradedant mažais ką tik išsiridenusiais viščiukas, baigiant poniais ir kitais didesniais gyvūnais. Čia juo galėsite paglostyti, pamaitinti ir betarpiškai pabendrauti.

24. Laisvalaikio slėnis (Jonava)

Puiki vieta, kurioje vaikai gali pamaitinti gyvūnus bei smagiai praleisti laiką gamtoje.

25. V. ir V. Živatkauskų ūkis (Kėdainių rajonas)

Natūralios pievos – viena didžiausių Vidurio Lietuvos gamtos vertybių. Tam, kad šį grožį išsaugotų, Vilma ir Valdas įdarbino karvutes: mėsinių galvijų banda ganosi šiose natūraliose pievose, švariai nuėda užželiančias pievas, saugo jas nuo užkrūmijimo (ko karvutės neįveikia jie iškerta rankomis) ir patikimai gelbsti Nevėžio slėnį. V. ir V. Živatkauskų ūkis buvo įrašytas vienuoliktuoju Lietuvos ūkiu į Baltijos aplinkos forumo sudarytą „Kitokių ūkių“ sąrašą. Ūkyje vykdomos edukacijos.

26. Gyvūnų slėnis (Jonavos rajonas)

Slėnyje vyksta edukacinis apsilankymas ūkyje visai šeimai, laisvalaikio jodinėjimas, edukacinės programos vaikų grupėms, gimtadienių programos ir kitos veiklos gamtoje bei su gyvūnais.

Marijampolės apskritis

27. Šunskų fazanynas (Marijampolės rajonas)

Tai vienintelė vieta Lietuvoje, kur galima susipažinti su įvairių rūšių fazaninių paukščių šeimos porūšiais. Neabejojame – daugelis vaikų tikrai nėra matę tokio paukščio.

28. Ąžuolų vila (Kazlų Rūdos rajonas)

Ąžuolų vila – tai be galo jaukus ir mažutis šeimos ūkelis. Jo šeimininkai į kaimą pabėgo vos prieš keletą metų. Čia rasite įvairių paukščių, gyvūnų ir sodybą, kuri tiesiog spinduliuoja jaukumu ir ramybe. Tobula vieta fotosesijoms.

29. Ožiukų mokykla (Šakių rajonas)

Užsispyrusių ir išdykusių ožiukų ūkis, kuriame vaikai galės juos paglostyti, pamaitinti ir susidraugauti. Ūkyje taip pat rasite ir kitų naminių gyvūnų.

30. Kristiano alpakos (Kazlų rūda)

Labai smagi vieta pabendrauti ir susidraugauti su mielosiomis alpakomis. Svarbu – gyvūnus galima maitinti tik šeimininkų duotu maistu, savo atsivežti negalima.

31. Kavarijos zoo (Kalvarija)

Šiame zoo gyvena egzotiniai gyvūnai iš įvairių pasaulio kraštų: guanakai, tigrai, zebrai, vilkai, alpakos, lamos ir dar daug kitų. Tarp daugybės žinduolių eksponuojami ir paukščiai: stručiai, povai, balandžiai, papūgos. Šiuo metu mūsų zoologijos sode yra virš 40 egzotinių ir naminių gyvūnų rūšių. Taip pat čia yra puiki žaidimų aikštelė vaikams.

32. Uosijos žirgai (Vilkaviškio rajonas)

Rengiami žygiai į gamtą , taip pat žygiai rengiami ir mažiesiems su poni klasės žirgeliais, tėveliai gali lydėti mažuosius. Jojimo pamokos mažiesiems.

33. Stebuklingi draugai (Šakių rajonas)

Edukaciniai užsiėmimai, dirbtuvės, paskaitos, konsultacijos asistuojant gyvūnams.

Tauragės apskritis

34. Nemuno alpakos (Jurbarko rajonas)

Dar viena puiki vieta su nuostabiais šeimininkais, kur galite susipažinti su draugiškosiomis alpakomis. Dėl apsilankymo rekomenduojame susitarti iš anksto.

35. Alpakų spalvos (Jurbarko rajonas)

Ūkyje auginamos alpakos, jų nuostabi vilna paverčiama siūlais, mezginiais, veltinukais ir siūlais.

36. Arūno žirgynas (Jurbarko rajonas)

Arkliukai visų laukia kiekvieną savaitgalį prie Panemunės pilies.

Utenos apskritis

37. Alpakalnis (Molėtų rajonas)

Alpakalnis – rojus tikriems gyvūnėlių mylėtojams! Tai šeimos ūkis, kuriame kiekvienas lankytojas gali asmeniškai susipažinti su didžiule meile ir išskirtinėmis sąlygomis laikomais gyvūnais: alpakomis, įvairių veislių vištomis, viščiukais, šetlando poniuku, švelniakailiu triušiuku ir kitais ūkio gyventojais.

Jeigu pavargote nuo kasdienio šurmulio ar norite atsikratyti blogos nuotaikos apsilankykite „Alpakalnyje” ir tikrai išvažiuosite pilni gerų emocijų.

Alpakalnis kviečia švęsti vaikų gimtadienius, darželių, pradinių mokyklų išleistuves.

Daugiau apie Alpakalnį.

38. Labirintų parkas (Anykščiai)

Labirintų parkas – vienas iš mėgstamiausių mūsų pramogų parkų Lietuvoje. Čia ne tik gausu įvairių pramogų ir atrakcijų visai šeimai, bet taip pat veikia ir nedidelis gyvūnų ūkis. Parkas ir gyvūnų ūkis veikia tik sezono metu.

Daugiau apie Labirintų parką.

 39. Anūkis (Anykščiai)

Čia su vaikais pasijusite tarsi kaime: galėsite pamatyti bei pašerti, paglostyti vaikštinėjančias avis, ožkas, karves, arklius, įvairius paukščius, įeiti į triušių aptvarą. Taip pat čia gausu ir įvairių pramogų. Taip pat yra galimybės švęsti įvairias šventes. Nutolęs vos kilometrą nuo Anykščių.

40. Lapės slėnis AVM (Zarasų rajonas)

Čia galėsite pajodinėti su žirgais, susipažinti su įvairiais gyvūnais ir išgirsti įdomiausių pasakojimų iš sodybos šeimininkų. Čia auginami grynaveisliai žirgai, Anglo Nubian ožkos, Šiurkščiavilnės avys, veisliniai ūkiniai paukščiai.

41. Triušiukų slėnis (Utenos rajonas)

Triušiukų slėnyje galima susipažinti su daugiau daugiau nei 50 skirtingų veislių triušių ir triušiukų, taip pat galima pasigrožėti tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, nutrijomis, įvairiais paukščiais. Garantuojame, kad neliks nei vieno abejingo šiem mieliems gyvūnams. O vaikams tai bus nepakartojama patirtis.

42. Šilelio triušelių tvirtovė (Anykščių rajonas)

Šalia Lajų tako, Anykščių šilelyje, toje pačioje vietoje, kur yra Anykščių basų kojų takas ir Išnykusių gyvūnų skulptūrų parkas – nauja pramogų erdvė – Šilelio triušiukų tvirtovė. Čia įrengtas 500 metrų kliūčių ruožas, kurį įveikti prireiks ištvermės ir įgūdžių. Įveikus kliūčių ruožą pasieksite tvirtovę: čia atsiveria šilelio panorama su laisvėje lakstančiais triušeliais, kuriuos galima ir pamaitinti, ir pabūti jų apsuptyje. Veikia tik sezono metu.

43. Paukščių kaimas (Ignalinos rajonas)

Vieta Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur galėsite išvysti daugybę įvairių paukščių. Galima užsisakyti labai įdomias edukacines programas.

44. Safari parkas (Anykščių rajonas)

Aptvertame 50 hektarų kalvų, miškelių, pelkių parke rasite daugiau nei 150 gyvūnų – čia laisvai ganosi danielių kaimenė, laksto juodieji afrikos stručiai, ramiai žolę rupšnoja Highland raguočiai ir išdykauja lamos, asiliukai, alpakos bei muflonai. Galima pažvelgti į gyvūnų pasaulį iš arti ir be jokių gardų, lyg jie būtų laisvėje. Parką galima lankyti tik važinėjant parko visureigiu, todėl būtinos vairuotojo teisės.

45. Arklio muziejus (Anykščiai)

Tai vienintelis toks muziejus Baltijos šalyse. Jame viskas apie arklius – lietuviškas arklių veisles, žemės ūkio įrankius. Muziejus įkurtas autentiškoje XX a. pradžios troboje bei įvairiuose senoviniuose pastatuose. Čia galėsite susipažinti su juodos ruginės duonos kepimo tradicijomis ir patys jos išsikepti. Muziejaus teritorijoje ir apylinkėse turėsite progą pažinti liaudies amatus, pajodinėti, pasivažinėti arklių traukiamu vežimu bei pažaisti senovinius lietuvių žaidimus.

46. Alantos žirgai (Molėtų rajonas)

Arklininkystės ekologiniame ūkyje gyvena senųjų žemaitukų veislės šeimyna ir mažieji Šetlando poniukai, taip pat šiame ūkyje auginami ir juodieji Angus veislės galvijai. Mažiesiems svečiams yra įrengtos supynės, lauko batutas. Mažuosius Šetlando poniukus galima paglostyti ir pavaišinti duona.

47. Sodyba „Barono vila“

Barono vila – unikalus rojaus kampelis tiems, kurie ieško sielos ir kūno poilsio. Čia, tarp dviejų krantų, atrasite tyvuliuojantį ežerą, kvepiantį mišką, beribes pievas, o jose – ramiai besiganančius elnius bei danielius.

Šiaulių apskritis

48. Margas ponis (Pakruojo rajonas)

Margas ponis – pirmiausia, čia yra nuotabi aplinka su daugybe gyvūnų ir puikia, įdomia, gražiai pritaikyta šiuolaikiško kaimo infrastruktūra. O antra priežastis – patys šeimininkai! Tokie nuoširdūs ir draugiški, kad atrodo, jog visą gyvenimą juos pažįsti. Iškart aišku, kad žmonės įgyvendina čia savo svajonę ir kasdien tuo džiaugiasi, nes nepaisant gausybės sunkių darbų ūkyje vis kąžką vysto, tobulina, vis prigalvoja kūrybiškų ir smagių naujovių.

Apsilankę ,,Margame Ponyje” nustebsite kiek čia visko – 6 žirgai, 4 poniai, visokių veislių naminiai ūkio paukščiai, neapsakomo meilumo mažos ožkytės, triušiai. Visi jie turi vardus ir visi jie – didelės darnios šeimos dalis.

Galite švęsti šventes ir gimtadienius. Organizuojamos ir vaikų vasaros stovyklos.

Skaitykite apie ūkį: MARGAS PONIS – smagiausias laikas tikrame kaime.

49. Dargaičių zoo (Šiaulių rajonas)

Dargaičių zoo istorija prasidėjo nuo alpakų auginimo. Tačiau šiuo metu čia galite išvysti alpakas, lamas, kupranugarį, asiliukus, stručius, ponius, triušius, mini olandiškus ožiukus, avytes ir kitus gyvūnus. Smagiausia dalis, kad visus šiuo gyvūnus galėsite paglostyti ir pamaitinti. O kur dar daugybė pramogų, kurios laukia Jūsų zoo.

50. Raiba Plunksna (Šiaulių rajonas)

Čia auginama labai daug įvairiausių paukščių, graužikų, laukinių gyvūnų ir begalės rūšių ožkyčių ir avyčių. Visus gyvūnus galima maitinti savo atsivežtu maistu (morkos, obuoliai, salotos, kopūstai).

51. Triušiukų slėnis (Naisiai)

Triušių saloje vasaros sezono metu laisvai gyvena daugybė triušių. Jei gyvena aptvarke, tačiau į aptvertą teritoriją eiti negalima. Taip pat šeimininkai prašo nemaitinti gyvūnėlių. Teritorija labai sutvarkyta, puiki vieta pasivaikščioti ir išsimaudyti.

52. Ūkis „Gamtos kišenėje“ (Šiaulių rajonas)

Nedideliame ūkyje laikomi įvairūs gyvūnai, pieninės avys. Čia pasijusite kaip pas močiutę kaime, o ir vaikams tai bus nepakartojama patirtis. Čia galima ir apsistoti mažame namelyje.

53. Katinų muziejus ir Gyvūnijos sodas (Šiauliai)

Vandos Kavaliauskienės 1990-aisias įkurto ir jos vardu pavadinto Katinų muziejaus lankytojus su džiaugsmu pasitinka katės ir „muziejaus direktoriumi“ vadinamas išdykėlis katinas Perlas. Muziejaus prieigose taip pat yra įkurtas ir gyvasis kampelis, kuriame gyvena įvairūs egzotiški gyvūnai. Čia lankytojai gali pamatyti pitoną, žiurkinį, amūrinį, kukurūzinį, Taivanio žalčius, driežus, krokodilus, net mielą mažą beždžionėlę. Dvi skirtingos ekspozicijos puikiai papildo viena kitą – tūkstančiai kačių gali apsukti galvą, tad tiesioginis kontaktas su kitais gyvūnais padeda atsigauti iš svaigulio.

54. Skruzdėlynės viensėdis (Kelmės rajonas)

Žemaitiškoje sodyboje šeimininkas Marijus Čekavičius vysto ekologinį ūkį, augina senąsias prigimtines daržoves, senojo tipo kiaules, žaliakojes vištas, senuosius žirgus – žemaitukus. Skruzdėlynės viensėdyje siūloma pažintinė veikla senojo tipo žemaitukų auginime, jojimo žemaitukais pamokos, raitųjų skautų žygiai po lankytinas apylinkių vietas.

55. Pakruojo dvaras (Pakruojis)

Pakruojo dvare galite pajodinėti arkliais ir pasivažinėti karieta, pasigrožėti plėšriųjų paukščių kolekcija, ar net paglostyti kupranugarį.

Panevėžio apskritis

57. Šiaurinė ranča (Biržai)

Labai rekomenduojame – visus gyvūnėlių mylėtojus kviečiame aplankyti šios rančos gyventojus ir smagiai praleisti dieną naminių gyvūnėlių apsuptyje.

Rančoje gyvena įvairūs naminiai gyvūnėliai- alpaka, lama, ponis, mini arkliukas, mini avytės, aviukas Šonas, asilas, mini ožiukai, triušiai, povai, fazanai, antys, vištos, kanarėlės ir kiti. Šiuos gyvūnėlius galėsite ne tik aplankyti bet ir pamaitinti ar paglostyti.

Daugiau apie Šiaurinę rančą ir Smagiausias Kirkilų parkas ir mieliausia Šiaurinė ranča.

58. Kirkilų pramogų parkas (Biržai)

Kirkilų pramogų parke laukia daugybė smagių pramogų skirtų visai šeimai. O triušiukų erdvė nepaliks abejingo nė vieno!

Kirkilų pramogų parkas

Kirkilų pramogų parkas

59. Panevėžio alpakų ūkis (Panevėžio rajonas)

Panevėžio alpakų ūkis yra puiki vieta mažiems ir dideliems smagiai praleisti savaitgalį gamtoje ir susipažinti, kaip gyvena alpakos. Alpakos – labai švelnūs, smalsūs ir jaukūs terapiniai gyvūnai. Bendravimas su jomis suteikia daug gerų emocijų. Čia gyvenančios alpakos pripratusios prie bendravimo su žmonėmis, jos leidžiasi glostomos. Prieš vykstant rekomenduojama paskambinti iš anksto.

60. Janinos sraigių ūkis (Panevėžio rajonas)

Janina Krištaponienė jau dešimtmetį yra entuziastinga sraigių augintoja. Ūkininkė užsiima „Helix Aspersa Maxima“ sraigių auginimu, sraigių bei mažų sraigiukų pardavimu, priima ekskursijas, organizuoja edukacines programas nuo sraigių auginimo iki paruošimo vartojimui.
Janinos sraigių ūkis labai mėgstamas vaikų, nes atvykę mažieji pasaulio tyrinėtojai randa ištisą sraigių karalystę – net akmenėliai čia sraigėmis pavirtę.

61. Kristinos ir Jurio Milišiūnų avių ūkis (Biržų rajonas)

Garantuojame, tiek Jūs, tiek vaikai liksite sužavėti – šiame ūkyje net 800 įvairių veislių avių. Ar galėjote pagalvoti, kad tiek daug jų egzistuoja. O čia galėsite su Jomis susipažinti iš arčiau ir turiningai su vaikais praleisti laiką. Vienoje iš penkių pastatytų jurtų įkurta avinukų ekspozicija, kurioje – per 1000 eksponatų. Lentynose nugulė visi daiktai ir suvenyrai, susiję su avimis, surinkti per daugiau nei dešimtį metų.

62. Pašilių stumbrynas (Panevėžio rajonas)

Naujai, gražiai sutvarkyta teritorija. Stumbrus stebėti galima nuo dengtos pakylos – apžvalgos aikštelės, atsikvėpti naujose pavėsinėse šalia stumbrų aptvaro.

63. Rokiškio dvaras (Rokiškio rajonas)

Čia rasite daugybę mielų ir žmonėms labai draugiškų gyvūnų, kuriuos galėsite ir paglostyti ir pamaitinti.

64. Dapkų ūkis (Rokiškio rajonas)

Šiame ūkyje galėsite susipažinti su įvairiais paukščiais, gyvūnais, pajodinėti ir pamaitinti gyvūnus. Nuostabi vieta su labai draugiškais šeimininkais.

65. Zanapolio ūkis (Rokiškio rajonas)

Taurieji elniai, highlendai. Kažkur tolumoje išgirsite žemę drebinantį baubimą. Pasirodo -tai Hornas, kurio masė virš 2 tonų, bet jis įsivaizduoja, kad yra mielas ir mažas jautukas. Tokių, kaip Hornas, čia gyvena apie 10 ir dar 5 mažyliai. Visi išgirdę duonos maišelių čežėjimą lėtu, bet tvirtų žingsnių žengia lankytojų link. Aišku tik drąsiausi išdrįsta iš savo rankų duoti duonos, bet kas išdrįs, įspūdžiai visam gyvenimui.

66. Paukščių ūkis Broniaus Juzelskio sodyboje (Rokiškio rajonas)

Broniaus sodyba įsikūrusi Rokiškio rajone šalia Juodonių piliakalnio, gražioje, ramioje vietoje prie dviejų tvenkinių. Lankytojai gali apžiūrėti tradicinių lietuviškų paukščių ūkį. Dėl apsilankymo ir edukacinių užsiėmimų prašome susitarti iš anksto.

67. Sodeliškių dvaro gyvūnų ūkis (Biržų rajonas)

Sodeliškių dvaro teritorijoje, kurioje gausu įvairių pramogų ne tik vaikams, bet ir suaugusiems gyvena įvairūs gyvūnai – alpakos, elniai. Sodybos šeimininkai mielai kviečia su jais susipažinti plačiau.

68. Gamtos mokykla (Panevėžys)

Gamtos mokykla, tarsi mini zoologijos sodas su įvairiomis edukacinėmis ir aplinkosauginėmis erdvėmis. Čia puoselėjamas artimas ryšys, darna su gamta, diegiama meilė ir rūpestis jai. Gamtos mokykloje gyvena įvairūs paukščiai: vištos, žąsys, fazanai, karveliai ir kiti. Taip pat juodas ir didelis paukštis – kranklys, kurį galima bandyti prakalbinti ir sulaukti atsakymo „labas“ arba „ate“, jeigu krankliui bus nuotaika galima bandyti megzti pokalbį. Vaikų džiaugsmui triušiai, ožkos, poniai ir asiliukas. Gyvūnėlių sodelyje gyvena smulkieji gyvūnai: graužikai, papūgos, šildosi vėžliai ir iguanos, kiti ropliai.

69. Bistrampolio dvaro gyvūnų ūkis (Panevėžio rajonas)

Mini zoologijos parkas Panevėžio rajone, Bistrampolio dvare. Šiuo metu mūsų ūkyje galite aplankyti įvairius gyvūnus, juos pamaitinti ir paglostyti. Labai gražiai sutvarkyta teritorija.

Alytaus apskritis

70. Valkininkų aerodromas (Varėnos rajonas)

Pažintis su Žemaitukų slėnio žirgais ir kitais augintiniais. Treneris Saulius Sinkevičius, žemaitukų veislės žirgų augintojas, šios veislės saugotojas bei žirgininkystės tradicijų puoselėtojas.

71. Karpiškių žvėrynėlis (Varėnos rajonas)

Ši vieta gyvūnų mylėtojo įkurtas Dzūkijos zoologijos sodas . Tai sužeistų, išgydytų laukinių gyvūnų prieglauda! Užsukus į žvėrynėlį galima rasti tai, kam retas liks abejingas. Nuo pačių įvairiausių rūšių paukščių iki vilkų. Čia priglausti sužeisti, pagydyti, sodybos šeimininkų rūpestingai prižiūrimi laukiniai gyvūnai. Žvėrynėlį puoselėja pats sodybos šeimininkas padedamas žmonos Marytės. Už gyvūnų globą B. Jurgelevičius nominuotas Lietuvos šviesuolio vardu.

72. Hailedų parkas (Alytaus rajonas)

Hailendai – tai labai mielai ir draugiškai atrodanti škotiška karvių veislė. Jie turi didelius ragus ir akis dengiančius karčius. Arminų kaime gali susipažinti su šiais unikaliai gyvūnais iš arčiau.

73. Voveryčių miškelis (Alytaus rajonas)

Tai vieta apie kurią tikrai nėra daugelis girdėjęs. Tai nei parkas, nei zoo, tai laisva ir laukinė teritorija, kurioje gyvena voverytės. Nepamirškite riešutukų, garantuojame su jais, tikrai sutiksite daug miško gyventojų, kurie nepraleis progos paragauti šių skanėstų iš Jūsų rankų.

74. Stėgalių stumbrynas (Varėnos rajonas)

Dzūkijos nacionalinis parkas kviečia į stumbryną, įrengtą tarp Marcinkonių ir Zervynų. Naujajame stumbryne jau gyvena 10 stumbrų, tame tarpe ir keli čia gimę jaunikliai. Jame lankytojai nuo apžvalgos aikštelės gali stebėti stambiausius Europos žvėris ekspoziciniame aptvare.

Telšių apskritis

75. Girūnė (Plungės rajonas)

Vienkiemyje, įsikūrusiame natūralių pievų, miškų ir pelkynų apsuptyje Žemaitijos nacionaliniame parke galėsite ramiai pabūti su ūkio gyvūnais, juos glostyti, myluoti, maitinti, eiti pasivaikščioti su ožkomis laukinėje gamtoje.

76. Žvėrinčius (Telšių rajonas)

Miškininkų įkurta vieta siekiant supažindinti visuomenę su laukinių gyvūnų gyvenimu. Gamtos apsuptyje, iš patogiai įrengtų aikštelių galima stebėti didžiųjų apuokų, lūšių ir stumbrų gyvenimus. Taip pat laukia Žemaitukas ir Taipanė, o kantresni gali pasigrožėti elniais, danieliais ir muflonais. Vaikams įrengta žaidimų aikštelė.

77. Pavirvytės dvaras (Mažeikių rajonas)

Mažieji dvaro lankytojai turi puikią galimybę iš arčiau susipažinti su neįprastomis, škotų hailendų veislės, karvutėmis ir kitais dvare auginamais gyvūnais.

78. Sedos žirgynas (Mažeikių rajonas)

Čia galite turiningai praleisti laiką su šeima ir draugais – jodinėdami bei fotografuodamiesi su žirgais. Išjojus į gamtą galima sutikti laukinių žvėrių bei paukščių, grožėtis Žemaitijos kraštovaizdžiu.

Klaipėdos apskritis

79. Radailių Dino parko zoo (Klaipėdos rajonas)

Šis parkas – tai visiškas vaikų rojus. Nors gyvūnų parkas nėra didelis, tačiau vaikams jis tikrai patiks – galima užeiti į gyvūnų aptvarus, juos paglostyti ir ramiai pabūti po visų aktyvių pramogų. Labai rekomenduojame šį parką.

Daugiau apie Dino parką ir Dino stovykla ir TOP pramogos su vaikais pajūryje.

80. HBH žvėrinčius (Žibininkai)

1 ha miško plote laisvai vaikšto ir plaukioja virš 40 naminių gyvūnų ir paukščių rūšių. Vaikus pasitiks keisčiausiais kuodais pasipuošusios vištos, antys, žąsys, skeltalūpiai triušiai, lamos, asilai, ožkos, avys bei dar visokių augintinių, su kuriais galėsite iš arčiau susipažinti, kartu pasivaikščioti, nusifotografuoti ar net juos pamaitinti.

Aplankykite ir HBH “Pelkių taką” – eidami miško takeliu galėsite mėgautis gamta, pasiklausyti paukštelių balsų ar net prisirinkti uogų ir grybų!

Užsukite į Skulptūrų parką – vaikščiodami „Sveikatos ir šposų taku“, galėsite mėgautis tarp medžių pasislėpusiomis skulptūromis.

Kad mažieji nenuobodžiautų, įrengtos įdomios ir aktyvios vaikų žaidimų aikštelės tiek lauke, tiek viduje.

Pramogaukite nuotykių parką ,,Lūšies takas“. O kur dar daugybė kitų aktyvių pramogų, tokių kaip jodinėjimas poniais, šaudymas iš lanko.

Na ir žinoma išalkę užsukite į restoraną ir vasaros barus su tradiciniu maistu ir ne tik, kur meniu pritaikytas kiekvieno skoniui – sau mėgstamą patiekalą atras visi lankytojai nuo mažo iki didelio.

Būtinau aplankykite HBH kompleksą, jei atostogaujate pajūryje.

81. Lietuvos jūrų muziejus (Klaipėda)

Šios vietos turbūt nereikia pristatinėti nei vienam. O aplankyti šį muziejų yra turbūt kiekvienos šeimos tradicija. Labai smagu, kad muziejus nuolat atsinaujina, pristato naujų edukacijų ir projektų, tad drąsiai planuokite išvyką čia, net jei ir lankėtės čia pernai.

82. Mindaugo Ivanausko zoo sodyba (Salantai)

Tai privati Zoo sodyba Salantų miestelyje, Kretingos raj., kuri gyvuoja jau daugiau nei trisdešimt metų. Čia rasite daugybę įdomių gyvūnų, labai gražiai sutvarkytą aplinką, kurioje puikiai su šeima ir vaikais galėsite praleisti laiką.

83. Vinetu kaimas (Kretingalė)

Tai išskirtinė vieta, kurioje tikrai privalu apsilankyti visiems gamtos mylėtojams. Tai ir gyvosios indėnų istorijos muziejus po atviru dangumi, ir įvairios edukacijos bei pramogos, turistiniai žygiai. O be visa ko – čia gyvena ir daugybė įvairių gyvūnų: naminių paukščių, avių, ožkų, arklių. Vaikai gali juos pamaitinti, glostyti.

84. Čiobrelių rojus (Klaipėdos rajonas)

Čiobrelių rojus, yra nedidelis alpakėlių ūkis Klaipėdos rajone. Svarbu – ūkį aplankyti galima tik iš anksto užsiregistravus.

85. Klaipėdos zoologijos sodas (Klaipėdos rajonas)

Zoologijos sode šiandien yra apie 200 vienetų gyvūnų. Šią kolekciją sudaro per 150 rūšių, iš kurių nemažai yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas. Nuo 2014 metų sodas gavo zoologijos sodo statusą. Klaipėdos zoologijos sodas gali didžiuotis turėdamas vienus iš rečiausių Baltijos šalyse baltuosius tigrus.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Atrandame Lietuvą, ekologinis ūkis, geriausi gyvūnų parkai Lietuvoje, geriausi gyvūnų ūkiai Lietuvoje, gimtadienis gyvūnų ūkyje, gimtadienis sodyboje, gyvūnai, gyvūnų parkai, gyvūnų parkai Lietuvoje, gyvūnų ūkiai, gyvūnų ūkiai Lietuvoje, Keliaujame po Lietuvą, Keliaujančios šeimos, kelionės su vaikais, sodybos su gyvūnais, zoo Lietuvoje