Šiaulių rajonas su vaikais - Kelionės su vaikais
Šiaulių rajonas su vaikais
Šiaulių rajonas su vaikais
2024-06-12

Šiaulių rajonas su vaikais

Šiaulių rajonas su vaikais – tikrai turi kuo nustebinti! Apsilankę čia drąsiai galime taip pasakyti. Ir jei dar abejojate, kur keliauti su vaikais – tuomet labai rekomenduojame Šiaulių rajoną. Šiaulių rajonas turi išskirtinių, ekstremalių bei aktyvių pramogų, įdomių bei unikalių lankytinų objektų, gražiausių gamtos kampelių ir draugiškų gyvūnų ūkių.

Nuoširdžiai rekomenduojame Šiaulių rajonas su vaikais įtraukti į lankytinų vietų sąrašą ir kelionių maršrutus, nes tikrai liksite nustebę, o veiklos bus visai šeimai. Tad išsisaugokite šį mūsų straipsnį ir kviečiame atrasti šį nuostabų rajoną kartu. O jei keliausite čia, būtinai apsilankykite ir Šiauliuose. Mūsų paruoštas Šiauliai su vaikais: miesto gidas Jums padės atrasti gražiausias ir įdomiausias šio miesto vietas.

Šiaulių rajonas su vaikais

Šiaulių rajonas su vaikais

Šiaulių rajonas su vaikais

Šiaulių rajonas su vaikais – puiki kryptis visai šeimai, nes smagios veiklos ir lankytinų objektų čia ras visa šeima. Nuoširdžiai rekomenduojame skirti ne mažiau kaip dvi dienas, nes mes čia užtrukome dvi dienas ir tikrai dar ne viską spėjome aplankyti. Lankydami Šiaulių rajoną su vaikais, taip pat galite aplankyti ir Šiaulių miestą. Šiauliai su vaikais: miesto gidas – tai mūsų paruoštas išsamiausias Šiaulių miesto lankytinų objektų sąrašas ir rekomendacijos.

Šiaulių rajonas su vaikais

Šiaulių rajonas su vaikais

Šiaulių rajonas su vaikais – TOP lankytini objektai

Kryžių kalnas

Kryžių kalnas – vienas iš žinomiausių ir lankomiausių turizmo objektų Lietuvoje. Net jei ir nesate tikintys – nuoširdžiai rekomenduojame aplankyti su vaikais šią vietą. Ji tikrai įspūdinga, o ir čia tvyranti aura išskirtinė.

Vyresniems vaikams ši vieta puiki gyvosios istorijos pamoka. Ar žinojote, kad šios vietos istorija siekia net viduramžius? Viduramžiais ant šio kalno stovėjo medinė pilis, kronikose vadinta Kula, kurią 1348 m. sugriovė Livonijos kariuomenė. Ilgus metus kalnas, vadintas Pilies, Maldavimų kalnu, Jurgaičių, Domantų piliakalniu, stovėjo plikas. Vietiniai žmonės pasakojo, kad pirmieji kryžiai pastatyti XIX a. viduryje, meldžiant Dievo malonės ir sveikatos, nes žmonės šį kalną laikė šventa vieta. Kiti teigė, kad kryžius imta statyti žuvusiesiems 1831 m. ir 1863 m. sukilimuose prieš carinę Rusiją atminti. Numalšinusi sukilimą, okupacinė valdžia draudė statyti kryžius ir naikino jau pastatytus.

Nepaisant visko, Kryžių kalnas per visą Lietuvos okupacijos laikotarpį išliko didvyriško pasipriešinimo ir tikėjimo laisve simboliu.

Su vaikais galite pasivaikščioti siaurais kalno takeliais tarp kryžių. Prie įėjimo galite nusipirkti kryželį, jame užrašyti savo artimųjų ar šeimos vardus, palinkėjimus ir kryželį palikti kalne.

Naisiai

Naisiai – tai nedidelis ir nuostabus miestelis, kurį būtina aplankyti atvykus į Šiaulių apylinkes. Nors Naisiai labiausiai žinomi dėl juose vykstančio festivalio ir kažkada rodyto serialo per televiziją tokiu pavadinimu, tačiau šis nedidelė gyvenvietė tai itin įdomi ir savita vieta. Čia yra įsikūręs vienintelis Lietuvoje Baltų dievų muziejus, kurį puošia daugiau nei 50 ąžuolinių baltų dievų skulptūrų. Čia taip pat yra ir Baltų žolynų ir Šiaulių krašto literatūros muziejus bei Inkilų muziejus. O jei pasakysite, kad muziejai Jūsų nedomina, tada tiesiog rekomenduojame atvažiuoti čia pasivaikščioti, nes miestelis labai tvarkingas, o lankytini objektai – Saulės aikštė, Alkos kalnas, Ugnies aikštė, Mėnulio akis, Laimės ežeras, Meilės sala ir fantastiško dydžio Baltų arena – tikrai įspūdingi. Beje, ar žinojote, kad šios arenos dydis yra toks, kaip Romos Koliziejus. Arena talpina 25 000–30 000 lankytojų.

Vaikams čia itin patiks Triušiukų sala. Tikrai taip, sala, kurioje laisvai gyvena daugybė grynaveislių triušių – belgų milžinai, Vokietijos dėmėtieji milžinai „drugeliai“, Kalifornijos triušiai, Zelandijos raudonieji. Netoli Triušiukų salos ir supynių parkas bei nuostabiai sutvarkyta pakrantė maudynėms. Šalia persirengimo kabinos ir sezono metu veikianti  kavinė. Čia pat ir puiki žaidimų aikštelė vaikams.

Autodromas / Kartodromas – Šiaulių TMC

Šią vietą norėjome aplankyti jau seniai, nes visa šeima esame dideli kartingų mėgėjai ir mylėtojai. Kartodromo trasa labai įdomi, su įkalne ir nuokalne, kokios nebuvome išbadę niekur Lietuvoje. Mums labai patiko. Nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti ir Jums.

Tačiau čia laukė ir kitos pramogos, kurių niekada nebuvome išbandę, bet labai labai norėjome išmėginti. Čia Šiaulių TMC autodrome yra žiedinė trasa. Šios trasos ilgis – 1,9 km. Čia Jūsų laukia virš 20 staigių posūkių, 300 m. ilgio trasos tiesiojoje galite išbandyti savo automobilio galingumą ir savo vairavimo gebėjimus.

Bet pati smagiausia ir laukiamiausia dalis – slidžios trasos. Esate apie jas girdėję? Mums tai buvo ekstremali ir labai įdomi, netgi sakytume unikali patirtis. Šiaulių TMC autodrome yra 2 moduliai su slidžiomis trasomis. Tai dinaminė stabdymo zona su nuolatine slydimo trasa ir dinaminė plokštė, skirta krovininių automobilių, autobusų bei lengvųjų automobilių galinei ašiai pastumti į kairę ar į dešinę, sukuriant automobilio galinės ašies šoninį slydimą.  Ir nuokalnė (įkalnė) su „U“ formos posūkiu nuokalnės pabaigoje. Sukibimo koeficientas, esant šlapiam paviršiui 0,25. Ši baltos spalvos danga užliejama ant asfalto ir ją sušlapinus gaunamas slidus paviršius. Net jei ir nesate dideli auto mėgėjai – išbandykite, nes tai buvo turbūt ekstremaliausia patirtis Lietuvoje, kokią išbandėme su visa šeima.

Kuršėnai – žymiojo vyniotinio miestas

Kuršėnai – tai didžiausias miestas Šiaulių rajone. Daugeliui jo pavadinimas yra žinomas dėl iš šio miesto kilusio populiaraus pyrago Kuršėnų vyniotinis. Tikrai taip, būtent šiame mieste prieš pusę amžiaus gimė išskirtinis desertas. Nors panašūs varškės kepiniai gaminami daugelyje miestų, tikrojo, tradicinio „Kuršėnų“ vyniotinio galima paragauti tik čia. Išduosime paslaptį, kad pyrago sumanytojos anūkė pagal močiutės receptą gamina šį vyniotinį ir jo galima įsigyti miesto centre esančios Maxima parduotuvės patalpose, mažoje salelėje.

Šiaulių rajonas su vaikais. Žymusis Kuršėnų vyniotinis

Šiaulių rajonas su vaikais. Žymusis Kuršėnų vyniotinis

Tačiau Kuršėnai žymūs ne tik vyniotiniu. Kuršėnus visoje Lietuvoje garsina 2020 metais visuomenei atvertas unikalios konstrukcijos, vienas gražiausių, moderniausių ir ilgiausių Lietuvoje – 262 metrų – pėsčiųjų til­tas per Ventos upę, kuris sujungia pagrindinę miesto – Lauryno Ivins­kio aikš­tę ir Kur­šė­nų dva­ro par­ką. Vaikams be galo patiks šalia esanti žaidimų aikštelė bei puikūs takeliai pasivažinėti dviračiu ar ant tilto kabančios supynės. Čia taip pat ir lau­ko tre­ni­ruok­liai, prie­plau­ka, mau­dyk­la, lau­ko te­ra­sa bei ža­lio­ji zo­na.

Beje, užsukite ir į Kuršėnų dvarą. Kuršėnų dvaras – tai vienintelis vertingiausias medinės dvarų architektūros palikimas Šiaulių rajone. Išlikę autentiški laiptai, langų rėmai, medinės lauko durys. Dvaras labai gražus ir tikrai mums patiko.

Kadangi prie Kuršėnų yra molio, tinkančio dailiosios keramikos dirbiniams, mieste nuo seno klesti puodininkystė. Nuo praėjusio šimtmečio, Kuršėnai garsėjo prekymečiais, kuriuose visada buvo gausu molio dirbinių. Ir dabar Kuršėnai tebevadinami „Puodžių sostinė“.

Kurtuvėnai – žirgynas, dvaro kompleksas, lankytojų centras, bažnyčia

Kurtuvėnai – nuostabi kryptis su vaikais. Mums tai viena gražiausių vietų Šiaulių rajone. Nors Kurtuvėnų miestelis nedidelis, tačiau jame pramogų ir lankytinų objektų itin daug. Kurtuvėnuose galima pasivaikščioti itin sutvarkytame parke, pajodinėti žirgu, pamatyti atstatytu medinius dvaro objektu bei 2019 m. čia įkurtą lankytojų centrą.

Kurtuvėnų žirgynas ir Gyvojo žirgo muziejus

Mes keliaujant visuomet aplankome žirgynus, nes visa šeima žavimės šiais gyvūnais, o Motiejus su tėčiu labai mėgsta jodinėti. Kurtuvėnų dvaro žirgynas įsikūręs nuostabioje vietoje – regioniniame parke. Žirgyne gyvena virš 30 žirgų, čia vyksta jojimo mokyklos pamokos, individualios pamokos, norintys visada gali pamėginti pajodinėti. Aišku mes jodinėjome visa šeima. Čia taip pat galime pasivažinėti autentiška karieta, bričkele arba dvikinkiu vežimu. Jei ieškote labai unikalių patirčių – čia vyksta  išvykos raitomis regioninio parko maršrutais.

Jei norite susipažinti su žirgyno istorija bei jo gyventojais galima užsisakyti ekskursiją po Gyvojo žirgo muziejų. O jei Jūs ar vaikai norite susipažinti su žirgais iš arčiau galima užsisakyti ir edukacines programas. 

Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centras

Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centras puikus pavyzdys, kaip  regioninių parkų lankytojų centrai gali būti itin modernūs, įdomūs ir patrauklūs lankytojams. Visa lankytojų centro ekspozicija labai moderni, interaktyvi ir išties įdomi vaikams. Čia susipažinsite su Kurtuvėnų regioninio parko vertybėmis, kraštovaizdžio samprata, sąranga, kaita, išsaugojimu

Kurtuvėnų kompleksas

Kurtuvėnai – nuostabiai gražus miestelis. Pačiame jo centre – Kurtuvėnų Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia. Pasivaikščiokite po Kurtuvėnų dvaro kompleksą. Jame gausu įvairiausių dvariškų pramogų ir paslaugų. Čia yra nedidelė, bet labai jauki kavinė su milžinišku garažu transporto priemonių vaikams.  Kurtuvėnuose galima pasivaikščioti parke tarp tvenkinių, pasigrožėti atstatytu mediniu barokinių formų svirnu bei ratine, kurioje veikia jau ankščiau minėtas lankytojų informacijos centras ir ekspozicija – Kraštovaizdžio įvairovė.

Gyvūnai Šiaulių rajone

Dargaičiai ZOO

Mes labai mėgstame lankyti gyvūnų ūkius ir visur keliaudami juos aplankome, tad šį zoo tiesiog privalėjome aplankyti keliaudami Šiaulių rajone. Dargaičiai zoo arba Alpakų ūkis –tai  zoologijos sodas, įsikūręs Dargaičių kaime. Tai vienas didžiausių Šiaurės Lietuvoje ir Pabaltijyje zoo parkų, kuris priima pavienius lankytojus ir ekskursijas.

Dargaičiai zoo

Dargaičiai zoo

Šis zoo išskirtinai tvarkingas, gyvūnai prižiūrėti, turi daug erdvės. Būti čia vienas malonumas. O aišku smagiausia dalis – tai susipažinimas su alpakomis ir kitais gyvūnais. Šiuo metu ūkyje gyvena net 50 skirtinga gyvūnų rūšis: alpakos, lamos, kupranugaris, šinšilos, REX veislės triušiai, asiliukai, Kveslando salų avytės, olandų miniatiūriniai ožiukai, mažiausios pasaulyje veislės Falabella arkliukas, afrikiniai stručiai, Jokūbo avytės, Koburgo lapinės avytės, Hailendų veislės karvutė, arabų veislės žirgas, juodnosės avys.

Prižiūrint šeimininkams gyvūnus galima pašerti, paglostyti, kartu nusifotografuoti. Vaikai gali pajodinėti draugiškais poniais. Zoologijos sode įrengta didelė automobilių stovėjimo aikštelė, galima įsigyti kavos ir užkandžių, įrengtos poilsio erdvės. Prekiaujama alpakų vilnos siūlais, įvairiais alpakų vilnos gaminiais – kojinėmis, pirštinėmis, šalikais. Nuostabi vieta, kuri tikrai patiks ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Margas ponis

„Margas Ponis“ – tai vienas gražiausių ir jaukiausių gyvūnų ūkių, kokius tik galite rasti Lietuvoje. Jo savininkė Apolonija – nepaprasto šiltumo žmogus, kuris Jus priims kaip namuose. MARGAS PONIS – smagiausias laikas tikrame kaime – mūsų paruoštas pasakojimas apie šią vietą ir jos nuostabią šeimininkę.

Apsilankę ,,Margame Ponyje” nustebsite kiek čia visko – 6 žirgai, 4 poniai, visokių veislių naminiai ūkio paukščiai, neapsakomo meilumo mažos ožkytės, triušiai. Visi jie turi vardus ir visi jie – didelės darnios šeimos dalis.

Čia yra nuostabi aplinka su daugybe gyvūnų ir puikia, įdomia, gražiai pritaikyta šiuolaikiško kaimo infrastruktūra. Margas ponis organizuoja nuostabias edukacijas vaikams. Kiekvienas edukacijos dalyvis turi galimybę pasiruošti žirgą ar ponį jojimui. Edukacijos metu šukuojamas ir balnojamas žirgas. Pasakojama, kaip rūpintis žirgu. Margo ponio šeimininkė Apolonija, kuri beje yra nuostabaus nuoširdumo ir mielumo žmogus, papasakos daugybę įdomių dalykų apie žirgus. Edukacijos metu taip pat galėsite pajodinėti ir poniu ar žirgu. Apsilankymą čia būtinai rezervuokite iš anksto, nes ūkyje vienu metu priimama tik viena šeima.

Čia taip pat galima švęsti įvairias asmenines šventes, rengti fotosesijas, organizuoti įvairius renginius. Čia vyksta ir vasaros dienos stovyklos arba stovyklos su nakvyne.

Į Šiaulių rajoną tikrai dar grįšime

Mums tikrai čia patiko ir buvo labai įdomu – tad būtinai dar grįšime, nes liko daug neaplankytų vietų. Nespėjome aplankyti Bubių dvaro, neišsimaudėme Bubių tvenkinyje ar dar kitaip vadinamoje Šiaulių jūroje. Ją pamatėme užlipę ant Bubių piliakalnio. O dar kiek aktyvių pramogų liko neišbandytų. Tad sakome iki pasimatyto Šiaulių rajonui ir labai kviečiame ir Jus atrasti šį Lietuvos regioną.

Esame paruošę Jums ir kitų Lietuvos miestų gidus – ką veikti su vaikais Vilniuje, ką veikti su vaikais Kaune, Klaipėda su vaikais, Anykščiai su vaikais, Biržai su vaikais, Panevėžys: ką pamatyti –  tad labai kviečiame juos paskaityti ir pasinaudoti idėjomis smagiam laisvalaikiui ar net atostogoms su vaikais.

Straipsnis Šiaulių rajonas su vaikais  yra autorinis, jį paruošė  „Kelionės su vaikais ®“. Nuotraukos yra autorinės. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Aktyvios pramogos vaikams, Alpakų auginimas, Bubiai, Dargaičiai zoo, Ekstremalios pramogos, Gražiausi žirgynai Lietuvoje, Ką pamatyti Šiaulių rajone, Kryžių kalnas, Kuršėnų tvaras, Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centras, Kurtuvėnų žirgynas, Margas ponis, Naisiai, Naisiai su vaikais, pramogos vaikams, reklama, Šiaulių rajonas su vaikais, Šiaulių rajono gidas, Šiaulių TMC, Šlapios trasos, Tiltas per Ventos upę, Žiedinės trasos, Žirgynai Šiauliuose