Anykščiai su vaikais
Anykščiai su vaikais
Anykščiai su vaikais
2023-06-04

Anykščiai su vaikais

Anykščiai su vaikais  turbūt yra viena iš geriausių krypčių Lietuvoje. Čia daugybė pramogų, įdomių lankytinų objektų ir muziejų bei nuostabių vietų gamtoje. Be to čia yra keletas tikrai puikių nakvynės vietų ir smagių kavinių. Ką veikti su vaikais Anykščiuose, kur pramogauti, ką pamatyti ir kur pavalgyti visą informaciją rasite šiame straipsnyje.

Jei svarstote, kur šią vasarą praleisti savaitgalį ar atostogas, tuomet Anykščiai su vaikais yra geriausias Jūsų pasirinkimas. Mes į Anykščius vykstame labai dažnai, tiek vasarą, tiek žiemą, nes čia visuomet yra ką veikti. Labai rekomenduojame apsilankyti ir Jums.

Nesvarbu, ar norite ramaus poilsio, ar norite aktyviai praleisti laiką gamtoje, ar ieškote daug pramogų, ar smagių maudynių – Anykščiai su vaikais visuomet puikus pasirinkimas. Neveltui mūsų vaikai Motiejus, Greta ir Oskaras visuomet išgirdę, kad vykstame į Anykščius – džiaugiasi ir kartoja Anykščių miesto frazę „Keliam nykščius už Anykščius“.

Anykščių Gidas

Anykščiai su vaikais tikrai turi ką pasiūlyti visiems, nuo pačių mažiausių iki didžiausių. Tad dalinamės su Jumis trumpu gidu kur pramogauti, kur pavalgyti, kur nakvoti ir ką pamatyti. O toliau šiame straipsnyje galėsite paskaityti ir apie visus objektus išsamiau.

Kur pramogauti Anykščiuose

 1. Anykščių plaukimo baseinas BANGENIS su mini SPA
 2. Labirintų parkas
 3. Toks Kitoks miestelis
 4. Anykštietiškos vandens pramogos
 5. Šilelio triušių tvirtovė
 6. Anykščių siaurukas ir Siauruko muziejus
 7. Gyvūnų ūkis Anūkis
 8. Anykščių kartodromas
 9. Anykščių šilelio eko basų kojų takas
 10. Pramogų ir sporto centras „KALITA“
 11. Žirgynas VILARTAS
 12. „Cosmos“ Paukščių Takas
 13. Pramoginis traukinukas
 14. Safari parkas
 15. Dainuvos slėnis
 16. Žaidimų aikštelė prie viešbučio „Nykščio namai“
 17. WakePond
 18. Gamtos ir poilsio parkas Gradiali Anykščiai

Kur pavalgyti

 1. Karčiama Šaulių namai Skiemonyse
 2. Kavarsko koldūnai
 3. Žuvienės pašiūrė
 4. Basi Basi
 5. Safari parko picerija
 6. Cafe kepyklėlė

Kur apsistoti

 1. Restoranas-viešbutis „Nykščio namai“
 2. Gradiali Anykščiai
 3. Svečių namai Šaulių namai Skiemonyse
 4. TekaTeka stovyklavietė
 5. Kempingas Anykščiuose – „Po Žvaigždėmis“
 6. Barono vila
 7. Sodyba Brazylija

Ką pamatyti Anykščiuose

 1. Puntuko akmuo
 2. Medžių lajų takas
 3. Lynų kabantis tiltas
 4. Šv. Mato evangelisto bažnyčia (apžvalgos bokštas)
 5. „Praeities Takas“
 6. Bijeikių apžvalgos bokštas
 7. Tautodailininko Stanislovo Petraškos akmens tapybos paroda
 8. Angelų muziejus
 9. Istorijų dvarelis
 10. Miško muziejus
 11. Rašytojo Jono Biliūno sodyba – muziejus
 12. Žažumbrio ąžuolas
 13. Šventosios kairiojo kranto sveikatingumo takas
 14. Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnio istorinis kompleksas
 15. „Laimės Žiburys“
 16. Arklio muziejus
 17. Eko takas
 18. Daumantų atodanga
 19. Anykščių regioninio parko Lankytojų centro Interaktyvi ekspozicija

Anykščiai su vaikais – Kelionės su vaikais rekomenduoja

Labirintų parkas ir Toks Kitoks miestelis

Anykščiai su vaikais – mums neįsivaizduojami be Labirintų parko. Labirintų parkas – tai unikalus ir vienintelis tokio tipo pramogų parkas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Labirintų parkas atsinaujina kiekvienais metais – tad jei buvote pernai, drąsiai galite vykti ir šiemet. 

Pagrindiniai parko objektai – labirintai. Tai vietos, kuriose bus išbandyti Jūsų orientavimosi įgūdžiai. Patikėkite, kaip smagu.

Parke taip pat yra ir veidrodžių ir juostelių labirintai. Juostelių labirinto neteko niekur dar matyti bet taip pat ir nepavyko rasti išėjimo iš jo. Čia vaikų ir visos šeimos laukia ne tik nerealūs labirintai bet ir dvi skirtingos padangų nusileidimo trasos, mini golfo aikštynas, vandens valtelės, traukinukas, velnio tunelis, šokinėjimo ir vandens pagalvės, mini laipyniu trasa, šaudykla, kreivų veidrodžių kambarys, apžvalgos aikštelės ir dar daugelis kitų pramogų.

Labai patogu, kad bilietas galioja visą dieną. Galima išeiti ir vėl grįžti. Čia pat vietoje ir yra ir kur pavalgyti. 

Šalia Labirintų parko yra ir Toks Kitoks miestelis. Mažame parko miestelyje, namai pastatyti ne pagal taisykles, kitoniškai: vienas namas „aukštyn kojom”, kitas – kreivai stovintis, trečias – besisukantis. Kiekviename iš jų laukia skirtingi pojūčiai. Būtinai jei dar nebuvote apsilankykite! Smagi pramoga tiek mažiems, tiek dideliems.

Toks kitoks miestelis

Toks kitoks miestelis

Anykštietiškos vandens pramogos

Norite išsimaudyti ar papramogauti vandenyje karštą dieną Anykščiuose? Tuomet kreipkitės į Anykštietiskas vandens pramogas, kurios jau 10 metų užsiima įvairių vandens pramogų organizavimu.

Norite ramiai su šeima paplaukioti po ežerą – puiku, Jus paplukdins ir katerio kapitonas. Norite paplaukioti vandenlentėmis ar vandens slidėmis – puiku, čia taip pat tą galite padaryti. Ekstremalių pojūčių išsiilgusiems Anykštietiškos vandens pramogos siūlo dvivietes, trivietes, keturvietes vandens padangas (pripučiamus vandens atrakcionus, tempiamus katerio). Norintiems pliūpsnio adrenalino – skrydis parašiutu virš ežero (nepilnamečiams tik su tėvų leidimu ir dalyvavimu, svoris iki 90kg)

Anykštietiškos vandens pramogos dirba savaitgaliais ir šventinėmis dienomis, gegužės-rugsėjo mėnesiais. Darbo dienomis dirba pagal atskirą susitarimą.

Ką veikti Anykščiuose

Ką veikti Anykščiuose

Pramoginis traukinukas

Pažintinė ir labai patogi pramoga Anykščiuose – pasivažinėjimas pramoginiu traukinuku. Jis pajuda nuo miesto centro iki Medžių lajų tako ir atgal! Nuvykus, galėsite pasivaikščioti miško takais, aplankyti Medžių lajų taką, Lynų kabantį tiltą, Puntuko akmenį, papramogauti Basų kojų eko take, Praeities take ir patekti į Šilelio triušių tvirtovę. Kadangi šie objektai šiek tiek nutolę nuo centro, tad juos pasiekti su traukinu labai patogu.

Anykščiai su vaikais

Anykščiai su vaikais

Medžių lajų takas ir Puntuko akmuo

Medžių lajų takas – yra vienas žymiausių pasivaikščiojimo takų ne tik Lietuvoje, bet ir visame Pabaltijyje. Tai pirmasis šiame regione takas, kuris vingiuoja Anykščių šilelio medžių viršūnėmis, nuo žemės pakildamas net į 21 m aukštį. Anykščių regioniniame parke esantis lajų takas driekiasi 300 m ir baigiasi 34 m aukščio apžvalgos bokštu, iš kurio galima pasigrožėti įspūdinga poeto A. Baranausko apdainuoto Anykščių šilelio gamta bei Šventosios upės vingiais, o tolumoje pamatyti aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštu. Medžių lajų takas ypatingas tuo, kad kiekvienu metu laiku jis labai skirtingas. Tai ką matote vasarą ar ankstyvą pavasarį visiškai skiriasi nuo to ką matote žiemą. Keliaudami iki Medžių lajų tako pradžios ir įėjimo – būtinai aplankykite ir Puntuko akmenį.

Šilelio triušių tvirtovė, Basų kojų eko takas ir Praeities takas

Visi šie trys objektai yra vienoje vietoje, šiek tiek toliau nuo Medžių lajų tako, bet lengvai pasiekiami pėstute, tad patogu aplankyti kartu. Ekologiškas basų kojų takas patiks ir vaikams, ir suaugusiems. Tako ilgis 1 km 200 metrų. Tai visiškai natūralus, gamtos apsuptyje įrengtas pėsčiųjų takas, kuriuo keliaujama tik basomis. 

Triušelių tvirtovę pasieksite įveikę 500 metrų kliūčių ruožą. Jį įveikti tikrai prireiks ištvermės ir įgūdžių, bet vaikams bus labai smagu. Įveikus kliūčių ruožą pasieksite didingą tvirtovę, į kurią patekus, atsivers žadą atimanti šilelio panorama su laisvėje lakstančiais triušeliais. Juos galėsite pamaitinti, glostyti.

Keliaudami Praeities taku rasite milžiniškas, iš medžio drožtos skulptūras. Jas kūrė ir tebekuria šalyje ir užsienyje žinomas medžio drožėjas Valerijus Kunigėlis. Skulptūrų parke – krokodilas, beždžionės, vėžlys, mamutas ir kiti įspūdingo dydžio gyvūnai. Vaikams tikrai bus įdomu.

Anykščiai pradeda vasaros turizmo sezoną

Anykščiai pradeda vasaros turizmo sezoną

Baseinas „Bangenis“ – puiki vieta atsipalaiduoti po visos dienos pramogų

Turbūt nėra vaikų, kurie nemėgsta maudytis. Mums lankantis įvairiuose miestuose apsilankyti baseine ar spa yra tiesiog privaloma. Ne išimtis ir Anykščiai. Baseinas „Bangenis“ tiesiog puikus, prižiūrėtas, turi mažą, labai šiltą vaikų baseiniuką, hiromasažinius baseinus, sūkurinę vonią, o pirčių net nespėjome visų aplankyti. Tikrai sunku patikėti, kad tokiame mažame mieste yra toks didelis baseinas su daugybe papildomų paslaugų. O kaina – tikrai labai nedidelė. Labai rekomenduojame.

Ką veikti Anykščiuose

Ką veikti Anykščiuose

Kalitos kalnas

Kalitos kalnas – tai objektas kuris dažniausiai lankomas tiek vasarą, tiek žiemą. Jei būsite Anykščiuose, būtinai užsukite čia.

Ko gero žymiausias ir populiariausias objektas čia, prie kurio laukia daugiausiai lankytojų – rogučių trasa. Beveik 500 m atkarpoje – įvairūs posūkiai, kilpą, tramplinas, linksmieji kalneliai. Rogutės skrieja iki 40 km/h, todėl adrenalinas bei neišdildomi įspūdžiai garantuoti tiek mažam, tiek dideliam. Labai smagu, kad rogutės veikia visą sezoną. Tiek vasaros, tiek žiemos pramogų Anykščiuose neisivaizduojame be šių rogučių. Taip pat čia ir nusileidimas padangomis ir mašinėlės vaikams, virtauli realybė bei kavinė.

Apie Kalitos kalną žiemą skaitykite straipsnyje Žiemos pramogos Anykščiuose.

Dainuvos nuotykių slėnis

Tai geriausia vieta aktyviai praleisti laiką ir pasidžiaugti gamta. Parko lankytojai keliaudami nuo medžio ant medžio, įveikdami lengvas ir sudėtingas trasas patirs neišdildomų įspūdžių ir aštrių pojūčių. Kiekvienas lankytojas, nesvarbu koks jo amžius ar fizinis pasirengimas, čia išsirinks sau tinkamą trasą. Parke yra 6 skirtingo sudėtingumo trasos, kurios įrengtos iki 13 metrų aukščio. Patys drąsiausi gali mėgautis „Skrydį per Šventąją“ kurio bendras ilgis net virš 300 metrų! Labai smagu, kad parke yra trasų, kurios yra tinkamos ir mažesniems vaikams – jiems yra įrengtos net dvi „Mažylių trasos“. Jei dar turėsite jėgų, galėsite išbandyti 9 metrų aukščio kibių sieną. Ekstremaliausiems yra „Big Swing” supynės iš 13 metrų aukščio su 2–3 metrų laisvu kritimu.

Anykščių kartodromas

Anykščių technikos sporto klubas ,,Motorsportas“ siūlo pasivažinėti vieninteliais Lietuvoje galingiausiais pramoginiais kartingais. Kadangi mūsų šeimos vyrams labai patinka kartingai – tad visuomet čia apsilankome.

Anykščiai su vaikais

Anykščiai su vaikais

Istorijų dvarelis

Istorijų dvarelis – tai labai interaktyvus muziejus labiau orientuotas į vaikus, tačiau tikrai įdomus ir tėvams. Čia sužinosite apie Anykščių miesto istoriją – tačiau būkite tikri, tai tikrai nėra nuobodus muziejus. Čia viskas labai interaktyvu, viską galima paliesti ir patiems pabandyti.

Anūkis

Čia su vaikais pasijusite tarsi kaime: galėsite pamatyti bei pašerti, paglostyti vaikštinėjančias avis, ožkas, karves, arklius, įvairius paukščius, įeiti į triušių aptvarą. Taip pat čia gausu ir įvairių pramogų. Taip pat yra galimybės švęsti įvairias šventes. Nutolęs vos kilometrą nuo Anykščių. Labai rekomenduojame apsilankyti. 

Pramogos, maudynės ir nakvynė „Nykščio namai“

Apsilankymo Anykščiuose neįsivaizduojame be „Nykščio namai“. Viešbutis įsikūręs ramioje vietoje, tačiau lengvai pasiekiamas nuo miesto centro. Visos Anykščių pramogos šalia. Didelis pliusas, kad vaikai iki trejų metų nakvoja nemokamai, jei naudojasi bendra lova su tėvais. Viešbutis turi naują ir labai modernų SPA centras. Čia rasite ir puikų nedidelį baseiniuką patiems mažiausiems vaikams. Taip pat baseiną su plaukimo priešsrove, kaskada ir masažinėmis srovėmis, sūkūrinę vonią. Taip pat ir sauną bei garinę pirtį. Šis SPA tobulas su mažais vaikais.

Aktyvaus poilsio mėgėjų laukia sporto salė, lauko teniso kortai, krepšinio aikštelė, boulingas, biliardo baras su žaidimų kambariu, kuriame galima žaisti stalo tenisą, stalo futbolą, smiginį, kerlingą ir oro ritulį. Vasarą šalia viešbučio veikia nuostabi žaidimų aikštelė.

Daugiau apie nakvynę ir pramogas „Nykščio namai“ rasite informacijos straipsnyje „Nakvynė su vaikais Anykščiuose“.

Ką veikti Anykščiuose su vaikais

Ką veikti Anykščiuose su vaikais

Gamtos ir poilsio parkas Gradiali Anykščiai

Gradiali poilsio kompleksas įsikūręs atokioje vietovėje, Anykščių krašto kampelyje prie Rubikių ežero. Čia galite apsigyventi puikiose vilose ir džiaugtis įvairiomis aktyvaus laisvalaikio pramogomis. Vaikams – čia rojus. Mažiesiems svečiams skirtos net keturios skirtingos žaidimų erdvės. Pagrindinis vaikų žaidimų kompleksas yra net 200 m2 ploto! Spalvingi tilteliai, čiuožyklos, alpinisto tvorelės, bokšteliai ir kiti iššūkiai. Laisvalaikio kambarys, esantis pirmajame „Ežero“ vilos aukšte, neleis nuobodžiauti šaltuoju metų sezonu, esant lietingam orui ar jaukiais vakarais. Stalo bei kortų žaidimai, šachmatai, šaškės, domino, „Xbox“ konsolė.

Karčiama Šaulių namai

Karčiama Šaulių namai – laukia Jūsų ne tik dėl skaunaus lietuviško maisto, bet ir dėl jaukios aplinkos.

Čia taip pat galite susiplanuoti ir jaukią nakvynę visiškai naujuose svečių namuose.

Vaikai ypač laukiami – yra žaidimų aikštelė, vaikiškas meniu karčiamoje.

TekaTeka stovyklavietė

TekaTeka stovyklavietė – draugiška vieta šeimoms su vaikais ir augintiniais. TekaTeka stovyklavietė, įsikūrusi Anykščių mieste, nuostabios gamtos apsupty.

Stovyklavietėje jūs turėsite galimybę užmigti palapinėje po žvaigždėtu dangumi, būti pažadinti paukščių čiulbėjimo, turėti nuotykių kupiną dieną ir pamiršti kietą žemę, o su ja ir nepatogų miegmaišį.

Čia taip pat galėsite: švęsti asmenines šventes didžiojoje palapinėje, kurioje gali būti įrengta pokylių salė, šokių aikštelė ar padengtas švediškas stalas; vakarais su šeima vakaroti prie laužo; ilsėtis hamakuose ir tiesiog mėgautis gamtos harmonija; kurti gražius prisiminimus su šeima.

Siaurukas ir Siauruko muziejus

Būnant Anykščiuose – labai rekomenduojame pasivažinėti Siauruko trumpaisiais reisais. Siauruko muziejuje galima pamatyti garvežį „Kukuška”, kitus siaurojo geležinkelio riedmenis, ryšio ir signalizavimo priemones. Stotyje – laukiamojo salė, tarpukario Lietuvos stoties viršininko kabinetas. Galima išbandyti veikiančius eksponatus – rankinę dreziną bei triratį ant bėgių.

Šventosios kairiojo kranto sveikatingumo takas

Puikus pėsčiųjų-dviračių takas, idealus tiek pasivaikščioti, tiek pasivažinėti. Takas jungia jau esamas pėsčiųjų-dviračių trasas: Anykščiai – Niūronys ir Anykščiai – Puntuko akmuo. Bendras tako ilgis – 14 km. Nuo miesto centro juo galima pasiekti Dainuvos slėnį, Medžių Lajų taką, Punto akmenį bei trijų lauko pramogų kompleksą – Šilelio triušių tvirtovę, Basų kojų eko taką ir Praeities taką.

Anykščiai su vaikais žiemą ir ką veikti šaltuoju metų laikų čia straipsnyje Žiemos pramogos Anykščiuose.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Anykščiai, Anykščiai su vaikais, Anykščiuose su vaikais, arklio muziejus, Atrandame Lietuvą, baseinas, gyvūnų ūkis, Ką pamatyti Anykščiuose, Kalitos kalnas, kelionės su vaikais, kelionės su vaikais rekomenduoja, Kur nakvoti Anykščiuose, Kur pavalgyti Anykščiuose, labirintai, Labirintų parkas, Lankytinos vietos Anykčiuose, Medžių lajų takas, nusileidimo trasa, pramogos su vaikais, Puntuko akmuo, reklama, Siaurukas, vasaros rogutės