Zakopanė su vaikais - Kelionės su vaikais
Zakopanė su vaikais
Zakopanė su vaikais
2023-08-28

Zakopanė su vaikais

Zakopanė su vaikais – ar verta keliauti? Kokias trasas pasirinkti, kokios trasos lengvai įveikiamos vaikams. Ar vaikai patys įveiks kelią iki Morskie Oko? Ką veikti Zakopanėje, jei lija. Nuolatos sulaukiame Jūsų klausimų apie šią labai populiarią kryptį Lenkijoje! 

Jūs klausiate mūsų, o mes atsakome! Juk mūsų tikslas – kad Jūsų kelionės su vaikais taptų paprastesnės, lengvesnės ir puikiai suplanuotos!  Todėl  dalinamės savo ir net trijų šeimų, keliavusių Zakopanėje su vaikais patarimais, rekomendacijomis bei svarbiausia informacija. Staipsnyje rasite informaciją, kokias trasas pasirinkti su vaikais, ką svarbu žinoti ir kaip pasiruošti! Drąsiai sakome, kad Zakopanė su vaikais – misija įmanoma.

Zakopanė su vaikais – ką svarbu žinoti ruošiantis

Zakopanė – vienas draugiškiausių šeimoms miestų Lenkijoje. Zakopanė su vaikais puikus pasirinkimas tiems, kas ieško gamtos, pramogų, vandens parkų ir įdomių lankytinų vietų. Zakopanėje yra 60 km paruoštų trasų su skirtingo sudėtingumo šlaitais. Trasos žymimos spalvomis. Trasos spalvą matysite taip pat ir ant pakelės akmenų, kad nepamestumėte kelio. 

LABAI SVARBU! Trasos spalva nerodo jos sudėtingumo! Neapsigauskite. Juoda trasa žygiavimui kalnuose nereiškia, kad tai sudėtingiausia trasa. Nors taip žymimos slidinėjimo trasos. Juodos trasos – kaip tik dažniausiai yra trumpos trasos. Mėlynos – ilgos trasos. Raudonos –  pagrindinės trasos, vedančios link populiariausių maršrutų.

Tatrų nacionalinio parko lankymas yra mokamas! Prie pagrindinių įėjimų į parką yra bilietų pardavimo vietos. Bilieto kaina – 9 zlotai asmeniui.

Zakopanė pagrindinis miestelis, kurį būtina aplankyti su vaikais. Tačiau apsistoti rekomenduojame šiek tiek nuošaliau ar kituose miesteliuose, ypač jei keliaujate su vaikais.  Zakopanė šiek tiek primena Palangą. daug žmonių, šurmulio.

Booking.com
Ką aplankyti su vaikais Zkopanėje

Ką aplankyti su vaikais Zkopanėje

Zakopanė su vaikais – kada geriausia keliauti

Zakopanę galima lankyti visais metų laikais – ir visuomet ji bus kitokia ir turės, ką pasiūlyti. Jei mėgstate žiemos pramogas, slidinėjimą, puikus laikas į Zakopanę vykti būtent žiemą. Zakopanės regione yra net keletas didelių slidinėjimo centrų, tad galite išsirinkti sau tinkamiausią. Didžiausias iš – Kasprowy Wierch slidinėjimo centras.

Jei norite išvengti didelių žmonių srautų, nevykite vasarą. Nes vasaros metu Zakopanėje žmonių minios. Jei galvojate, kad žmonių srautai Jūsų negąsdina, pagalvokite dar kartą ir pažiūrėkite vasarą keliavusių nuotraukas. Kartais tiesiog fiziškai sunku prasibrauti pro žmones. Be to sunku rasti ir nakvynę, o ir kainos didesnės nei įprastai. Dažnai sunku rasti ir parkingo vietą ar gauti norimą laiką keltuvui.

Zakopanę puikus laikas lankyti ir rudenį bei pavasarį, nes gamta būna nuostabiai graži.

Zakopanė su vaikais

Zakopanė su vaikais

Lankytini objektai Zakopanėje bei ką dar nuveikti su vaikais

Pasivaikščiokite po patį Zakopanės miestelį, kuris išsiskiria savo ypatinga architektūra. Rastiniai nameliai smailiais stogais ir mažais langeliais, dažnai papuošti ir gėlėmis.

Aplankykite ir lenkų žiemos sporto pasididžiavimą – Didijį šuolių su slidėmis tramplino kompleksą Wielka Krokiew.

Pagrindinė Zakopanės gatvė Krupowki patenka į žinomiausių Lenkijos gatvių penketuką. Ji tęsiasi apie 1 kilometrą link garsiojo Gubaluwkos kalno. Čia daug kavinių, parduotuvių, tad galite nusipirkti suvenyrų, įvairios kalnų atributikos, lenkiškų delikatesų. Šiek tiek toliau yra ir Zakopanės turgus, kur galite rasti įvairių prekių.

Vasaros metu Zakopanėje veikia puikus batutų ir pramogų parkas. Žiemą būtinai apsilankytite slidinėjimo centruose. Jei Zakopanėje lankysitės žiemą labai rekomenduojame pasivažinėti rogėmis. Zakopanėje yra dvi važiavimo rogėmis rūšys: pasivažinėjimas šunų haskių rogėmis ir pasivažinėjimas žirgų rogėmis! Ši pramoga ypač patiks vaikams.

Kelionė į Zakopanę su vaikais. Ką svarbu žinoti

Kelionė į Zakopanę su vaikais. Ką svarbu žinoti

Zakopanės vandens pramogų parkas ir terminiai baseinai

Zakopanė turi puikų vandens parką ir nemažai terminių baseinų. O su vaikais tai puiki pramoga. Be to, kas gali būti smagiau nei po ilgo žygio pasinerti ir baseiną lauke ir grožėtis kalnais. Zakopanėje yra 7 pagrindiniai terminių baseinų parkai:⁣

Kokį pasirinkti su vaikais? Savo rekomendacijomis dalinasi mama Dovilė, šią vasarą keliavusi Zakopanėje su vyru ir penkių metų dukrele.

Terminiai baseinai Zakopanėje

Terminiai baseinai Zakopanėje

„Mūsų pagrindinis atrankos kriterijus šį kartą buvo – kuo daugiau pramogų vaikams. ⁣ Dėl to pasirinkome Terma Bania. Labai pasiteisino. Vaikams ten super – nuo varlinukų, įprastų atrakcionų, iki pripučiamų vandens čiuožyklų ir animatorių. Tuo tarpu suaugusiems, sakyčiau, variantas ne pats geriausias, nes būtent lauke yra tik vienas gilesnis termo baseinas (viduje dar keli), o juk lauke labiausiai ir norisi maudytis karštame vandenyje” – pasakoja Dovilė.

Antrasis šeimos pasirinkimas buvo Bukovina. Čia situacija Dovilės nuomone su suaugusiųjų lauko baseinais geresnė (daugiau ir didesni), bet vaikams pramogų pasirinkimas kur kas skurdesnis – beveik visi vaikų baseinai viduje ir tokie arba varlinukai, arba jau labai aukšti kalneliai. Ir pats parkas atrodo senesnis.⁣

„Rekomenduočiau Terma Bania, jei lankotės su vaikais vasarą (nes vanduo vaikų lauko atrakcionuose kiek vėsesnis ir žiemą didelė dalis jų neveikia)” – pataria mama.

Dovilės pastebėjimai – apsilankymas tiek viename, tiek kitame parke (3 asmenų šeimos bilietas) kainavo tiek pat – apie 50 eurų. Bukovina turi kombinuotų bilietų su keltuvais, derinant dvi pramogas galima sutaupyti.

Geriausi terminiai baseinai Zakopanėje

Geriausi terminiai baseinai Zakopanėje

⁣Morskie Oko

Turbūt vienas populiariausių ir lankomiausių objektų Zakopanėje tiek su vaikais, tiek be jų. 

Nuo stovėjimo aikštelės iki Morskie Oko kelias yra asfaltuotas, tad jį lengvai galima įveikti su vaikišku vežimėliu ar mažesniems vaikams su paspirtuku. Turėkite omenyje, kad su elektriniais paspirtukais suaugusiems ar kitomis priemonėmis judėti draudžiama. Atvykite į stovėjimo aikštelę, kurią rezervuokite internetu, kuo ankščiau, nes dažnai jau 8 rytos aikštelės būna užpildytos. Tad teks statytis dar toliau nuo jos ir papildomai prie maršruto prisidės keletas kilometrų. Labai patogu važiuoti ir autobusu iš miesto, nereikės sukti galvos dėl automobilio parkavimo. Daugiau informacijos ir maršrutus bei laikus rasite autobusų parko internetinėje svetainėje.

Iki Morskie Oko galima nuvykti tiek pirmyn, tiek atgal arklių traukiamais vežimais. Žmogui kainuoja 90 zlotų pirmyn ir 50 zlotų atgal.

Atžygiavus iki Morskie Oko galima apeiti ežerą ir užkopti iki Czarny Staw pod Rysam ežero arba iki aukščiausios Lenkijos Tatrų viršūnės Rysy. Čia jau, deja, su vaikišku vežimėliu ar paspirtukais nepavyks.

Kasprowy Wierch

Dar viena labai populiari kryptis Zakopanėje. Jei planuojate keltis keltuvu – labai rekomenduojame įsigyti bilietus internetu gerokai iš anksto. Nes jų arba paprasčiausiai nebeliks ar negausite norimu laiku. Taip pat yra galimybė įsigyti bilietus vietoje. Bet gali tekti laukti tikrai ilgose eilėse ir visuomet yra tikimybė, kad galite bilietų negauti arba gausite tik Jums netinkamu ar nepatogiu laiku. Bilietai kainuoja priklausimai nuo laiko ir amžiaus. Vaikams  ir jaunimui pirmyn atgal 109 zlotai, į vieną pusę 89 zlotai. Suaugusiems 129 zlotai, į vieną pusę 109 zlotai. Bilietus geriausiai įsigyti internetu oficialioje internetinėje svetainėje.

Kokios trasos tinkamos su vaikais Zakopanėje. Kasprowy Wierch

Kokios trasos tinkamos su vaikais Zakopanėje. Kasprowy Wierch

Kokios trasos tinkamos su vaikais Zakopanėje. Kasprowy Wierch

Kokios trasos tinkamos su vaikais Zakopanėje. Kasprowy Wierch

Gubalowka

Jei turite nedaug laiko atvykę į Zakopanę ar tiesiog norite pasigrožėti kalnais, bet nenorite žygiuoti, tuomet Gubalowka puikus pasirinkimas.

Į šį kalną galima užkilti funikulieriumi, kuris keliasi beveik iš pačio Zakopanės miestelio centro. Tiek prie funikulieriaus, tiek Gubalowka kalno viršuje yra  mini turgeliai, vyksta įvairi prekyba. Kalno viršuje yra kavinių, kuriose galėsite atsigaivinti, pavalgyti. Taip pat šis maršrutas tinka jei turite pusę laisvos dienos – atvykote po pietų ar išvykstate vakarop. 

Ką pamatyti Zakopanėje

Ką pamatyti Zakopanėje

Rusinowa Polana

Sakoma, kad iš šio slėnio atsiveria gražiausias vaizdas į Tatrus. Mama Dovilė, neseniai aplankiusi šį slėnį dalinasi savo rekomendacijos apie Rusinova Polana. Slėnyje, kurį supa kalnai, ganosi ožkytės, galima nusipirkti ožkų sūrio, įrengtos vietos piknikui.⁣ Dabar įprasta sakyti, kad žygis į Rusinowa Polana itin tinka pradedantiesiems kalnų žygiaiviams ir šeimoms su mažais vaikais. ⁣

„Išties – link slėnio veda mažiausiai dvi nesudėtingos trasos, labiau primenančios pažintinius takus. Viena iš jų (žalia trasa, vedanti pro Goly Wierch) įveikiama net dviračiu ar vaikišku vežimėliu (tiesa, ši trasa, kurią mes pasirinkome grįžimui, nepasirodė nei labai vaizdinga, nei įdomi). Daug įdomesnė buvo mėlyna trasa, kuria atėjome į priekį – ji veda pro Sanktuarium Maryjne na Wiktorówkach (šventovę), įsikūrusią labai vaizdingoje vietoje, turinčią įdomią atsiradimo legendą, o be to, joje vienuoliai vaišina žolelių arbata, galima pasipildyti vandens atsargas.⁣

Svarbu paminėti, kad nors pasiekti Rusinowa Polana visai nesudėtinga, tačiau savo žygį visada galima pratęsti įvairaus ilgio ir sudėtingumo maršrutais, nes, kaip ir minėta, pro ten veda daugybė Tatrų trasų. Mes taip ir padarėme – pasiekę slėnį, nutarėme pakilti į Gesija Szyja, ir tai buvo fantastiškas sprendimas bei tos dienos vyšnaitė ant torto” – pasakoja Dovilė.

Five Polish Ponds Valley/Dolina Pięciu Stawów Polskich

Dar vienas labai papuliarus maršrutas Zakopanėje, kurio tikslas penki tvenkiniai apsupti kalnų viršūnemis. Maršrutas nėra lengvas, tačiau vaikams įveikiamas. Deja, su vaikišku vežimėliu netinkamas. Priklausomai kaip žygiuosite – reikės įveikti apie 20 kilometrų. Žygis prasideda Palenica Białczańska automobilių stovėjimo aikštelėje (kaina – 65 zl/diena). Kaip ir visas automobilų aikšteles būtinai rezervuokite iš anksto. O ryte atvykite kuo ankščiau. Žygis iki Five Polish Ponds Valley prasideda tuo pačiu asfaltuotu keliu, vedančiu link Morskie Oko. O paėjus maždaug tris kilometrus reikia pasukti į dešnią žaliuoju maršrutu link Five Polish Ponds Valley. Šiame maršrute galime pamatyti ir didžiausią Lenkijos Tatruose esantį krioklį Wielka Siklawa, kuris krenta žemyn iš 70 m aukščio.

Mūsų rekomendacijos ir patarimai planuojantiems kelionę į Zakopanę su vaikais

  1. Zakopanė – labai populiari kryptis, tad turistų ir lankytojų srautai tikrai dideli. Jei tik turite galimybę ir žinote savo planus – rezervuokite viską iš anksto (keltuvus, viešbučius, parkavimo aikštelę). 
  2. Žygius pradėkite ir visur atvykite kuo ankščiau. Nes dažnai jau ir 8 val. ryto aikštelės būna pilnos.
  3. Pasirūpinkite tinkama avalyne vaikams ir sau.
  4. Turėkite pleistriukų, tikrai pravers. Labai rekomenduojame turėti ir IcePower šaldantį gelį su sumušimų ir raumenų patempimų. 
  5. Oras kalnuose visada permainingas – tad turėtkite šiltesnių bei neperšlampamų rūbų. 
  6. Pasirūpinkite apsauga nuo saulės. Kalnuose saulė itin kaitri ir, deja, atostogos gali baigtis po pirmojo žygio, nes galite itin stirpiai nudegti saulėje. Mes renkamės Dermedic saulės kosmetiką, apie kurią galite paskaityti mūsų paruoštame straipsnyje Geriausia saulės kosmetika vaikams.
  7. Labai nemažai naudingos informacijos galite rasti programėlėje Trails Tatra Mountains.
Kelionė į Zakopanę

Kelionė į Zakopanę

Kur pavalgyti Zakopanėje

Zakopanėje, kaip ir beveik visoje Lenkijoje maisto porcijos tikrai didelės, tad būtinai pagalvokite prieš užsisakydami ar tikrai esate alkani. Keliaudami Lenkijoje dažnai dalinamės vieną porciją su vaiku.

Karczma Szymaszkowa yra fainas ir jaukus restoranas, kuriame įvairūs tradiciniai lenkiški patiekalai, bet svarbiausia yra žaidimų kampelis vaikams.

Jei norite papietatuti linksmai keliaukite į Karczma Muzykantsko. Čia groja muzikantai ir sukurta tikrai smagi atmosfera. O ir maistas tikrai patiks, jei mėgstate tradicinę lenkų virtuvę.

Bacówka užeiga, žinoma dėl sotaus kalnų maisto, kuris tikrai labai skanus. Čia beje ir labai smagi aplinka.

Księstwo Góralskie – prabangus viešbutis restoranas, su labai stilinga aplinka. Šios vietos nepastebėti pagrindinėje gatvėje tiesiog neįmanoma.

Būtinai būdami Zakopanėje paragauskite „Oscypek“. Lenkija didžiuojasi savo tradicniu rūkytu avies pieno sūriu. Tikras sūris turi būti gaminamas iš šviežio, nepasterizuoto avių pieno arba sumaišius su karvių pienu. Būtinai paragaukite!

Zakopanė su vaikais (6 ir 10 metų) – Ingos šeimos kelionė

Visiems besiruošiantiems į Zakopanę mama Inga rekomenduoja pasirūpinti vaikų rūbais ir avalyne, nes ne visi takeliai yra asfaltuoti. “Kitą kartą kai važiuosime būtinai įsigyti reikės avalynę. Prieš kelionę buvome apsipirkti Decatlone termo rūbus, kuprines, labai likome patenkinti” – pasakoja Inga.

Trasos Zakopanėje yra įvairios nuo lengvesnės iki sudėtingų, bet vaizdingų. “Mūsų šeima neieško lengvų kelių, mes visuomet drąsiai renkamės sudėtingas.” – sako Inga.

Ingos šeima gyveno viešbutyje, kuriame yra 9 kambariai pačiam miesto centre. Modernus, su vaizdu į kalnus, su pusryčiais šeimai kainavo 500 eurų už 3 naktis. “Sakyčiau brangoka, tai kitą kartą kai važiuosime, tikrai paieškosime, ko nors pigiau, nes realiai mes 9.00 val išeidinėjome į kalnus ir 19.00- 20.00 valandą grįždavome” – pasakoja Inga.

Kokios trasos tinkamos vaikams Zakopanėje

Kokios trasos tinkamos vaikams Zakopanėje

Inga taip pat dalinasi ir savo maršrutu su vaikais.

Pirmoji diena

„Ši kelionė į kalnus buvo mūsų pirmoji, todėl net neįsivaizdavome, kas mūsų laukia. Mes rinkomės mėlyna ir raudona trasą. Oras mums taip pat nebuvo labai palankus, tačiau noras pamatyti kalnus ir užlipti į viršūnę buvo daug didesnis, nei kažkoks vasaros lietus. Buvome nusipirkę lietpalčius, turėjome su savimi striukes, kaip sakoma ruošiamės blogiausiam” – šypsodamasi pasakoja Inga. 

“Pirmą dieną pasirinkome ilgiausią trasą į Morskie Oko. Į vieną pusę atkarpa buvo 9 kilometrai. Neskaitant, kad dar lipome stačiu kalnu iki antrojo ežero ir dar ėjome aplink Morskie Oko” – priduria Inga.

“Tą dieną mums pavyko įveikti 23 kilometrus savo kojytėmis. Buvo galimybė rinkti kelionę iki ežero su arklio tempiamu vežimu, tačiau mes norėjome eiti patys. Juk čia ir atvykome vaikščioti. Labai pergyvenau dėl dukros, nes ji tokių atstumų dar niekada nėjo, bet kas kartą paklausus jos, kaip ji jaučiasi, ji atsakydavo „viskas gerai, man patinka”. O sūnus profesionalus lotynų šokėjas, daug šoka, daug sportuoja, tai net neabejojome, kad jis įveiks” – vaikais džiaugiasi Inga!

Antroji diena

“Jei nuoširdžiai kalbant, tai labai džiaugiuosi savo vaikais, nes jie mums net tokios motyvacijos įnešė, kad labai jiems patiko ir ėjo, ir ėjo pirmyn, dar ir lipdami į 80% statumo kalną, sako einam greičiau” – šypsosi Inga.

“Na, o antrą mūsų dieną įvyko kažkas neapsakoma, susidūrėme su galinga gamtos stichija. Pakilome su keltuvu į Kasparovo viršūnę, o jau nuo viršūnės, žinoma, kad mes ir vėl rinkomės raudoną trasą, juodos pabijojome dėl lietaus ir stipraus vėjo. Su vyru tikrai jautėme baimę ir adrenaliną, bet jautėmės kaip karžygiai ir stipriai įsikibę vaikus už rankų ėjome tikslo link. Buvo sunku, bet vaizdai viską kompensavo. Mums labai patiko, labai džiaugiuosi, kad mes tai padarėme, tikrai dar grįšime” – apie įspūdingą kelionę pasakoja Inga.

Zakopanė su 7 metų vaiku – mamos Ritos kelionės planas

„Keliavome su 7 metų vaiku. Pirmą dieną skyrėm Morskie Oko. Į priekį pasirinkom važiavimą su arkliuku ir tai buvo geras pasirinkimas, nes turėjome jėgų vėliau apeiti visą Morskie oko ežerą ir užlipti iki Czarny Staw pod Rysami ežero. Kad ir kaip sunku būtų lipti – būtinai lipkite, lėtai su pailsėjimais – vaizdas iš viršaus atpirks viską“ – pasakoja Rita.

„Nuo Morskie oko nusileidome į apačią pėstute. Vaikui buvo sunku, bet įveikė pats. Užtrukome nuo 9.30 val. iki 18 val. Parkingą pirkom internetu. Kitą dieną skyrėm Kasprowy wierch. Užkilom į viršų keltuvu, nusileidom geltonąja trasa. Trasa nėra sudėtinga, tik vaikui gal kiek per ilgai lipti žemyn – bet įmanoma! Su pikniku ir pailsėjimais nulipti užtrukome 5 valandas“ – kelionės įspūdžiais dalinasi Rita.

Zakopanė su vaikais – kelionė iki Zakopanės

Zakopanė nuo Lietuvos nutolusi beveik 1000 kilometrų, priklausomai iš kurio miesto vykstate. Kelionei automobiliu reikia skirti visą dieną arba visą naktį. Nors naktį nerekomenduojame keliauti su vaikais, tačiau yra šeimų, kurios vis tik renkasi taip keliauti. Jei turite laiko siūlome į Zakopanę vykti su tarpine nakvyne Varšuvoje. Tokiu atveju turite ir galimybę aplankyti Suntago vandens parką.

Rekomenduojame vykstant į Zakopanę susiplanuoti aplankyti šalia esantį Energylandia pramogų parką bei Krokuvą.

Jei ieškote daugiau patarimų apie kelionę į Lenkijos Tatrus ir Zakopanę su vaikais, skaitykite mūsų paruoštą straipsnį Kelionė į Tatrus su vaikais ir kūdikiu.

Apie keliones Lenkijoje skaitykite – Pramogų parkai Lenkijoje su vaikais, Poilsis Lenkijoje, Kelionės maršrutas automobiliu Lenkijoje su vaikais.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė  „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Junkitės prie kelionės su vaikais po Lenkiją grupės. Dalinkimės įspūdžiais ir atradimais kaimyninėje šalyje.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Ką aplankyti Zakopanėje, Ką aplankyti Zakopanėje su vaikais, Ką pamatyti Zakopanėje, Kasprowy Wierch, Keliaujančios mamos patarimai, Kelionės į Zakopanę maršrutas, Kelionės su kūdikiu, kelionės su vaikais, Kokia trasas rinktis Zakopanėje su vaikais, Lankytinos vietos Zakopanėje, Morskie Oko su vaikais, Terminiai baseinai Zakopanėje, Trasos Zakopanėje su vaikais, Zakopanė, Zakopanė su vaikais