Šeimos atostogos Gaujos nacionaliniame parke -
Šeimos atostogos Gaujos nacionaliniame parke

Šeimos atostogos Gaujos nacionaliniame parke

Gaujos nacionalinis parkas, susiformavęs prieš 360 mln. metų, yra seniausias Latvijos nacionalinis parkas, įsikūręs maždaug už 50 km į šiaurės rytus nuo Latvijos sostinės Rygos. Tėvų ir vaikų laukia įdomus unikalių gamtos potyrių, įvairių laisvalaikio pramogų, didingų pilių ir rūmų bei mažų istorijos kupinų miestelių derinys. Praleiskite nepamirštamas šeimos atostogas didžiausiame nacionaliniame parke Baltijos šalyse!

Šeimos atostogos Gaujos nacionaliniame parke. Vaizdingas kraštovaizdis su galinga Gaujos upe, vingiuojančia pro miškus, milžiniškas smiltainio uolas ir paslaptingus urvus, primena užburtą pasaulį iš pasakų knygos. Ir akivaizdu, kad kiekvienas, atostogaujantis čia, Gaujos upės slėnyje, nori pasinerti į vešlią florą ir daugiarūšę fauną, nori vaikščioti šnarančiais miškais, laipioti uolomis ir irtis per upės slenksčius. Tačiau Gaujos nacionalinis parkas gali pasiūlyti ne tik gamtą, o daug daugiau!

Siguldos ledų kavinė ir pilies kvartalas

Pačiuose nacionalinio parko pietvakariuose yra žavus nedidelis Siguldos miestelis. Daugeliui Sigulda yra vartai į šį žaliąjį pasakų pasaulį, nes ji yra vos už 50 km nuo Latvijos sostinės Rygos. Kalbant apie pasakas, Siguldos pilies rajonas yra puikus fonas pasakoms apie šlovingus riterius ir gudrias princeses. Galime lažintis, kad jūsų vaikams patiks Naujoji Siguldos pilis su didžiuliu parku ir aplinkiniais pastatais, kuriuose savo įgūdžius demonstruoja amatininkai ir menininkai.

Siguldos Naujosios pilies kvartalas įkūnija kūrybiškumą, tradicijas ir latviškumą! Čia esančiose dirbtuvėse menininkai ir amatininkai kviečia pasižiūrėti, kaip gaminamas garsusis Siguldos simbolis – Siguldos lazda, moliniai indai, odiniai papuošalai, vietinio prekės ženklo drabužiai ir latviški natūralių ingredientų ledai kavinėje „Siguldas Saldējums”.

Kavinė „Siguldas saldējums” (Siguldos ledai) yra šeimos įmonė, kurios tikslas – skleisti laimę ir palaikyti sveiką gyvenimo būdą. Ledų receptai kuriami naudojant kruopščiai atrinktus ir vietoje užaugintus natūralius ingredientus. Rankomis gaminami „Siguldas Saldējums” ledai džiugina ir vaikus, ir suaugusiuosius. Kad ir ką pasirinktumėte – karštą burbulinį vaflį su tirpstančiais ledais, aromatingą kavą, karštą sumuštinį ar ledų kokteilį, bet kurį iš 10 ledų skonių – Latvijos skonį pajusite kiekviename kąsnyje, gurkšnyje ir ledų skoniuose! Siguldas Saldējums organizuoja degustacijas, ledų patiekimo meistriškumo kursus ir net ledų burbulinio pyrago kepimo meistriškumo kursus. Mėgaukitės gaiviais natūraliais ledais su vaizdu į Siguldos Naująją pilį – XIX a. neogotikinio stiliaus istorinį perlą ir vaizdu į slėnį bei serpantinų kelią už pilies. Jei vienų ledų neužteks, mielai priimsime jus atgal į parduotuvę paragauti dar vienų ledų, iš mažiausiai 10 skirtingų rūšių ledų, kokteilio ar gardžios kavos.

Siguldos futbogolfo parkas

Pasivaikščioję po Siguldos kvartalą, leiskitės į aktyvų nuotykį su visa šeima. Maždaug už 10 minučių kelio automobiliu yra parkas, kuriame pasivaikščiojimą lauke galite paversti įdomiu nuotykiu. Siguldos futbogolfo parkas – pirmasis toks 18 duobučių parkas Baltijos šalyse. Tai šeimos poilsio zona, įsikūrusi vaizdingame Gaujos nacionaliniame parke. Bendras žaidimo tikslas – įmušti kamuoliuką į duobutę pagal golfo taisykles. Įspūdingą žaidimą persmelkia džiaugsmas, varžybų dvasia, įvairios golfo elementų kliūtys, saldus pergalės skonis ir svarbiausia – vaizdingas gamtos peizažas.

Šis žaidimas skirtas visiems šeimos nariams ir jį lengvai išmoks net patys mažiausi parko svečiai. Futbogolfo parko teritorijoje įrengta jauki pikniko vieta su iškylų vietomis, laužavietėmis su malkomis, kepsninėmis, sūpynėmis ir nedidele futbolo aikštele puikiam žaidimo tęsiniui. Kuris iš jūsų užlips ant pakylos, o kuris atliks pralaimėjusiųjų užduotį – išsiaiškinkite žaidime!

TOP lankytinos vietos Siguldoje

Siguldoje gamta gyvena mieste ir yra neatsiejama jo dalis. Miškingas Gaujos upės slėnis slepia daug įdomių, mitais apipintų kultūros, istorijos ir gamtos legendų.

 1. Siguldos Naujoji pilis – buvusi didikų rezidencija ir tvirtovė.
 2. Turaidos muziejus-rezervatas – ekspozicijos po atviru dangumi ir patalpose nukelia į šimtmečių tėkmę.
 3. Krimuldos muiža – klasicizmo stiliaus dvaras su nuostabiu Gaujos upės slėnio peizažu ir vietine vyno darykla.
 4. Siguldos pilies kvartalas – kūrybinės dirbtuvės, parduotuvės ir kavinės.
 5. Gutmano urvas – didžiausias urvas Baltijos šalyse.
 6. Rojaus kalnas – kvapą gniaužiantis vaizdas į Gaujos upės slėnį.
 7. Malpilio dvaras – klasicizmo perlas.
 8. Vėjupītes ravas – nepaliestame take atsiveria nesuskaičiuojamos smiltainio atodangos.
 9. Daudos krioklys – trečias pagal dydį krioklys Latvijoje.
 10. Imperatoriaus kėdė ir Imperatoriaus vaizdas.
Šeimos atostogos Gaujos nacionaliniame parke

Šeimos atostogos Gaujos nacionaliniame parke

Laisvalaikio parkas „Rāmkalni” ir Minotauro labirintas

Laisvalaikio parkas „Rāmkalni”, įsikūręs nuostabios gamtos apsuptyje, siūlo energingas ir įdomias pramogas po atviru dangumi! Vaikų vairavimo mokykla, bungee batutai, šliuožimas vamzdžiais, rogučių trasa ir dar daugiau! Saldumynų mėgėjams „Rāmkalni” bistro paruošė platų desertų asortimentą, visada šviežius naminius konditerijos gaminius. Jei pats maisto gaminimo procesas Jums atrodo įdomus, dalyvaukite tikros itališkos picos, kepamos medinėje krosnyje, ir populiariųjų Rāmkalni uogų ir vaisių pastilių meistriškumo pamokose. Rinkitės jaudinančius Rāmkalni plaukimo valtimis maršrutus ir mėgaukitės ramia upės srove bei nuostabiais gamtos vaizdais! Jei norite neskubėdami tyrinėti gamtą, leiskitės į dviračių žygį išsinuomoję Rāmkalni dviračius.

Šeimos atostogos Gaujos nacionaliniame parke

Šeimos atostogos Gaujos nacionaliniame parke

O jei dar turite jėgų, keliaukite į Minotauro labirintą, kuris taps iššūkiu net pačiam aštriausiam protui. Didžiausias Latvijoje labirintas užima daugiau nei 1000 kv. m, o maršruto, kuriuo teks eiti, ilgis – ~714 m. Labirinto perėjimas padės išbandyti jūsų loginius gebėjimus, orientaciją vietovėje ir padės susidoroti su uždaros erdvės fobijomis, jei tokių turite.

Šeimos atostogos Gaujos nacionaliniame parke

Šeimos atostogos Gaujos nacionaliniame parke

Cėsis – romantiškas Hanzos miestelis nacionalinio parko širdyje

Pačiame Gaujos nacionalinio parko centre yra antrasis regionas, kurio neturėtumėte praleisti šeimos atostogų Latvijoje metu – Cėsis. Tačiau prieš keliaudami į Hanzos miestą, būtinai užsukite į Lygatnę – čia turėsite galimybę pamatyti mišku apaugusias smiltainio atodangas ir uolų urvus, taip pat pasivaikščioti gamtos takais ir apžiūrėti laukinių gyvūnų buveines. Pakeliui iš Siguldos į Cėsį užsukite į vietinę vyno daryklą. Apdovanojimus pelniusioje Ligatnės vyninėje galite įsigyti bene skaniausių atostogų suvenyrų Latvijoje: uogų acto, žolelių arbatų, uogienių ir kitų skanumynų, skirtų ne tik vaikams. Pasisotinę latviškais skanėstais, vykite į Cėsį, kuri0 senamiestis, viduramžių pilis ir naujieji rūmai tiesiog sukurti šeimos išvykai. Pasivaikščiokite vingiuotomis akmenimis grįstomis gatvelėmis ir leiskitės užburiami šio romantiško miestelio viduramžių dvasios.

Cėsis

Cėsis

Apsilankymas Cėsio viduramžių pilyje – tai kelionė į praeitį su ekskursijomis po istorinį pastatą ir susipažinimas su senovės žmonių pramogomis ir užsiėmimais.

Ekskursijos su pilies tarnu metu po pilį keliausite su ryškiais žibintais rankose. Jums taip pat bus parodytas Vakarų bokštas ir šeimininko svetainė, besididžiuojanti unikaliu XVI a. interjeru su prabangiu žvaigždiniu skliautu. Iš palėpės atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į likusius pilies griuvėsius, piliavietę, parką ir miestą.

TOP lankytinos vietos Cėsyje

Cėsis yra senovinis miestas, kurio istorija skaičiuoja 800 metų. Cėsio turtas – senamiestis, miškais apaugusios raguvos, smiltainio atodangos ir uolų urvai Lygatnėje bei kultūros paveldas.

 1. Cėsio viduramžių pilis ir naujoji Cėsio pilis – pramoginė, pažintinė programa ir turtinga muziejaus kolekcija.
 2. Erelių uolos – viena iš vientisiausių smiltainio sienų Baltijos šalyse.
 3. Liela Ellite urvas ir šaltinis Liepoje – senovinė šventa vieta.
 4. Lygatnės rūsių urvai ir uolos – senovės gyventojų rankomis iškalti rūsiai.
 5. Lygatnės keltas – varomas upės srovių.
 6. Lygatnės gamtos takai – Latvijos laukiniai gyvūnai: nuo miegapelių iki briedžių.
 7. Ciruliši gamtos takai – nepaliestas takas ir šarvuočių fosilijos.
 8. Cecilu gamtos takai – atraskite Gaujos upės slėnio raidą.
 9. Zvartės uola ir jos apylinkės – augalų karalystė, srauni upė ir 19 m aukščio smiltainio uola.
 10. Araišio ežero tvirtovės archeologinis parkas – X a. įtvirtinta gyvenvietė prie ežero.
 11. Lielstraupės pilis – viduramžių pilis, architektūriškai sujungta su bažnyčia.
 12. Ungurmuižos dvaras – unikalus XVIII a. barokinių pastatų ansamblis.
 13. Vecpiebalgos dvaras – kelionė laiku į XVII a.

Valmiera – dinamiškas miestas prie Gaujos upės

Gaujos upė Valmieroje, mūsų penktoje geriausioje Gaujos nacionalinio parko vietoje, yra visiškai kitokia, bet ne mažiau įspūdinga. Gaujos upė teka per patį 25 000 gyventojų turinčio miestelio vidurį, parodydama, kad gamta ir miesto gyvenimas čia susilieja. Būtinai apžiūrėkite statų Gaujos krantą, iki 10 metrų kylantį į dangų. Dar vienas regiono gamtos paminklas yra maždaug už 15 km į pietus nuo Valmieros: Sietiņiezio uola – didžiausia ir, ko gero, gražiausia smiltainio uola Latvijoje. Ar jūsų vaikai gali įsivaizduoti, kad maždaug 15 metrų aukščio ir 400 metrų pločio uola susiformavo prieš 350 milijonų metų?

Valmiera - dinamiškas miestas prie Gaujos upės

Valmiera – dinamiškas miestas prie Gaujos upės

Pasivaikščioję po miestą būtinai užsukite į Švento Simono bažnyčią. Viduramžiais pastatyta bažnyčia buvo daugelio istorinių įvykių liudininkė ir kartu su Livonijos ordino pilies griuvėsiais yra viena iš Valmieros lankytinų vietų. Dar neaišku, ar Valmiermuižą Valmieros šiaurėje aplankysite norėdami pasigrožėti architektūra, ar pasimėgauti latviškais skanėstais. Tačiau aišku tik tai, kad verta aplankyti senąjį dvarą su dideliu dvaro parku ir nuosava alaus darykla – tai dar kartą įrodo, kad Gaujos nacionaliniame parke įmanoma viskas: kultūra ir gamta, poilsis ir malonumai.

TOP lankytinos vietos Valmieroje

Valmiera – moderni, pramoninė, žalia ir istorinė! Mieste po atviru dangumi rasite nuostabių kraštovaizdžių, o istoriniuose pastatuose –  senovę.

 1. Gaujos upės krantai – 10 m aukščio smėlio atodangos ir nuostabus kraštovaizdis.
 2. Sietyniečio uola – natūrali balto smiltainio pilis.
 3. Žilaiskalnio kalnas – senovinė šventa vieta.
 4. Dzirnavų ežeras – buvęs vandens malūno ežeras, dabar rekreacinis pasivaikščiojimo takas.
 5. Livonijos ordino pilies griuvėsiai Valmieroje – vieta, kurioje XIII-XVIII a. buvo priimami svarbūs istoriniai sprendimai.
 6. Žilaiskalnio kultūros istorijos ir lankytojų centras – senovinis vandens bokštas ir šiuolaikinė VR ekskursija.
 7. Kokmuižos dvaras – didžiausia buvusi alaus darykla.
 8. Valmieros Švento Simono bažnyčia – daugelio istorinių įvykių liudininkė.
 9. Valmieros muziejus ir naujoji ekspozicija „de Woldemer” – nuo seniausio Valmieros herbo iki viduramžių ir Hanzos epochos, kurioje gausu netikėtų faktų apie įvairių socialinių sluoksnių gyvenimą tais laikais.

Gamtos grožis Latvijos nacionaliniame parke

Gaujos nacionalinis parkas garsėja vešlia augmenija ir gyvūnija, kurią galite pažinti keliaudami pėsčiųjų, dviračių ir vandens takais. Jei pasiseks, pakeliui sutiksite nuostabiai spalvingą karališkąją žuvėdrą arba aptiksite šviesą atspindinčių švytinčių samanų. Latvijos nacionaliniame parke gamtos reginiai – tai kasdienybė: įspūdingi smiltainiai, milžiniškos uolos ar paslaptingi urvai, pavyzdžiui, didžiulis Gutmano urvas – gausiai apaugusiame miškais kraštovaizdžio draustinyje – jūsų ir jūsų vaikų laukia ne viena staigmena.

Erelių uolos atrodo dar įspūdingesnės ir aukštesnės, kai į jas žvelgiama tiesiai nuo upės, todėl jas galima įtraukti į Gaujos nacionalinio parko maršrutą laivu. Jei norite leistis į kelionę laivu vaizdinga Gaujos upe, ieškokite čia ir raskite valčių nuomos įmones.

Kur nakvoti lankantis Gaujos nacionaliniame parke?

Kur baigsite dieną? Gaujos nacionaliniame parke yra daugybė vietų, kuriose galima apsistoti, ir jų pasirinkimas įspūdingas. Nesvarbu, ar tai būtų nedidelis, jaukus medinis namelis, puošni pilis, šeimoms skirti svečių namai, ar šeimos kambarys didingame pilies viešbutyje – rinktis galite patys.

TOP pramogos su vaikais

Gaujos nacionaliniame parke siūloma daugybė įdomių ir smagių šeimos poilsio pramogų. Atraskite ir aplankykite jas!

 1. Laisvalaikio parkas „Rāmkalni” – vaikų vairavimo mokykla, bungee batutai, šliuožimas vamzdžiais, rogučių trasa ir dar daugiau!
 2. Minotauro labirintas – didžiausias Latvijoje labirintas.
 3. Mini zoo „Mežini” – Latvijos kaimo amatų ir gyvūnų ūkis. Mini zoologijos sode  galima pamatyti, pamaitinti ir iš arčiau pabendrauti su visų rūšių naminiais gyvūnais ir paukščiais.
 4. Vienkočių parkas – medžio dirbinių muziejus parko teritorijoje.
 5. Siguldos futbogolfo parkas – pirmasis toks 18 duobučių parkas Baltijos šalyse.
 6. Bobslėjaus ir rogučių trasa Siguldoje – tai viena iš 18 tokio tipo statinių pasaulyje.
 7. Sporto ir aktyvaus poilsio parkas „MIŠKAS” – riedlenčių parkas, vaikų žaidimų aikštelė, treniruokliai.
 8. Nuotykių parkas „SUPERVĀVERE” – daugiau nei 60 atrakcionų su įvairiais virvių takais, perėjimais ir medžiuose įrengtomis kliūtimis.
 9. Laser TAG komandinis žaidimas. 

Šeimos atostogos Gaujos nacionaliniame parke

Gaujos nacionalinis parkas įkurtas 1973 m. Parkas užima daugiau kaip 90 000 ha plotą ir saugo gražiausią Gaujos upės slėnio dalį. Gaujos nacionaliniame parke yra daugiau kaip 500 kultūros ir istorijos paminklų – nuo senovinių kalnų tvirtovių ir viduramžių akmeninių tvirtovių iki bažnyčių, dvarų, vandens ir vėjo malūnų bei kitų archeologijos, architektūros ir meno paminklų.

Atvykite ir susipažinkite su jais iš arčiau! Daugiau informacijos apie atostogų galimybes Gaujos nacionaliniame parke rasite Gaujos nacionalinio parko turizmo asociacijos internetinėje svetainėje.

Gauja National Park Tourism Association
Lielā iela 30, Ieriķi, Drabešu pagasts, Amatas novads, LV-4139
Mob. +371 28658900
info@entergauja.com | www.entergauja.com | EnterGauja Facebook | EnterGauja Instagram

Kur dar keliauti ir pramogauti Latvijoje skaitykite mūsų paruoštas apžvalgas ir GIDUS.

Kopijuoti ir naudoti be autorių leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais Latvijoje, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie grupės Kelionės su vaikais. LATVIJA. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių Latvijoje įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
atostogos Latvijoje, Cesi pilis, Cėsis su vaikais, Gauja su vaikais, Gaujos Nacionalinis parkas, kelionės su vaikais, Latvija, poilsis Latvijoje, reklama, Šeimos atostogos Gaujos parke, Sigulda, Sigulda su vaikais, Siguldos pilis, TOP pramogos