Kelionė su vaikais į Madeirą - Kelionės su vaikais
Kelionė su vaikais į Madeirą
Kelionė su vaikais į Madeirą
2022-12-12

Kelionė su vaikais į Madeirą

Madeira – Portugalijai priklausanti sala, kurios klimatas panašus į Tenerifės, tik daug daugiau žalumos. Kiekviena pašalė ar upeliuko vaga sprogsta nuo žalumos. Žydintys gėlynai ar paparčiai, kuriuos taip stengiamės puoselėti savo darželiuose ir interjeruose, šioje saloje veši be jokių pastangų. Raminta Sinkevičiūtė, keliavusi su šeima, dalinasi savo įspūdžiais, patarimais ir nuostabiomis nuotraukomis.

Kelionė su vaikais į Madeirą – ką veikti saloje ras mėgstantys laiką leisti jaukiuose miesteliuose, mėgautis maistu, grožėtis vaizdais pro automobilio langą ar aktyvesnį laisvalaikį nuo pasivaikščiojimo kalnų takais iki kanjoningo ar pasiplaukiojimo banglente. Lietuviams, nebijantiems Baltijos jūros vandens temperatūros, ši sala maudynėms tiks net ir vėsesniuoju laikotarpiu gruodžio-balandžio mėn. Tik šiais mėnesiais gausiau lietaus ir yra vėsiau, todėl geriau apsigyventi ne šiaurinėje pusėje. Atostogoms ši sala tiks ištisus metus.

Kelionėms rekomenduojama nuomotis automobilį, nes viešasis transportas nebūtinai laikysis grafiko. Automobiliu salą nesunkiai apvažiuosite per porą valandų, nes visą salą išraizgęs tunelių tinklas. Tačiau, norint ką nors pamatyti, teks iš jų išsukti.

Kelionė su vaikais į Madeirą – tai kas labiausiai patiko vaikams?

Išėjo toks gana suaugėliškas salos pristatymas, tačiau keliavome su ūgtelėjusiais 10 ir 12 metų vaikais, kuriems svarbiausia gerų atostogų sąlyga – maudynės bet kokiame vandenyje ir laiku pavalgyti, taigi visa tai pavyko nesunkiai rasti. Tačiau pagalvojau, kad būtų sąžininga jų pačių paklausti, o kas gi patiko labiausiai, taigi:

  • „Nors ir ne žiema, tačiau rogutėmis pasivažinėjome“. Šią pramogą rasite Madeiros sostinėje Funšalyje. Vadinamaisias Montės taboganais (Carro de Cesto) nusileisite nuo Montės kalno. Tai pintos rogės, kurias nuo kalno su jumis nuvairuos du vyrai. Geriausia iki rogių pasikelti funikulierium, nes viršuje galite nerasti kur pastatyti automobilį. Rogės skirtos 2 žmonėms arba 3, jei iš jų bent 1 vaikas. Pasitikslinkite iš anksto, nes kai kuriomis dienomis rogutės neveikia. „Kelionės su vaikais ®“ rekomenduoja rinktis ekskursijų paketą po Vienuolių slėnį, Monte su įskaičiuota kelione taboganais.
  • „Dešimtys nuolatos tave stebinčių akučių“. Tikrai taip, ir tos visos smalsios akutės yra driežiukų, kurie yra tikrieji salos šeimininkai ir stebės jus kiekviename žingsnyje.
  • „Jūros agurkas“. Netoli sostinės esančiame Canico miestelyje puiki pasivaikščiojimų promenada, žuvies restoranai, vaikų žaidimų aikštelės, pliažai. Ir viename iš jų, uždaresniame, skirtame saugesnėms maudynėms, išvydome plaukiojantį gyvūną, vadinamą jūros agurku (Sea Cucumber).

Kelionė su vaikais į Madeirą – paplūdimiai

Ponta do Sol

Miestelis, kuriame daugiausia saulėtų dienų saloje, bene jaukiausias iš visų. Čia galite tiesiog pasivaikščioti siauromis gatvelėmis, nusifotografuoti ant tilto, papietauti ir suvalgyti ledų. Miesto centre rasite nugludintų akmenų paplūdimį. Didžiąją jo dalį juosia bangolaužiai, todėl net ir banguotą dieną galėsite išsimaudyti. Tolumoje matyti į vandenyną krentantis saulėje žėrintis krioklys. Paplūdimys labiau tinka jau mokantiems plaukti. Visuose Madeiros pliažuose avėkite plaukimo batus.

Seixal paplūdimys

Patiko ir šiaurinėje salos dalyje esantis juodo smėlio Seixal paplūdimys. 2022 m. jis netgi pateko į pasaulio geriausiųjų paplūdimių reitingus, turbūt juos sudarinėjo tie, kas nematė Smiltynės balto smėlio paplūdimio. Tačiau tikrai šis paplūdimys vertas dėmesio vien dėl šalia stūksančios uolos statumo ir į vandenyną krentančio krioklio. Paplūdimys atrodo saugus net ir patiems mažiausiems. Gilėja lėtai, gana seklus, ilgos bangos ir tinkamas mokintis atsistoti ant banglentės. Beje, šalia rasite ir natūralių baseinų, kurių Madeiroje teko matyti nemažai. Natūralūs baseinai, tai ant vandenyno kranto esantys natūraliai susiformavę ar šiek tiek su žmogaus pagalba aptverti vandens telkiniai, į kuriuos vandens prineša vandenyno bangos.

Calheta paplūdimys

Balto smėlio paplūdimys salos pietvakariuose, dirbtiniais molais apsaugotas nuo vandenyno bangavimo, todėl tinkamas maudynėms su pačiais mažiausiais. Netoliese galėsite pasigrožėti nedidelių laivų uosteliu. Vieta labai turistinė.

Pažintiniai takai ir kitos įdomybės

Lorenso pusiasalis (PR8)

Lorenso pusiasalis (Ponta de Sao Lourenco) – labiausiai į rytus nutolusi Madeiros dalis. Įspūdingiausias takas saloje. Jei per atostogas esate pasiryžę įveikti keletą pasivaikščiojimo maršrutų, šį geriausia pasilikti pabaigai, nes dėl pamatytų įspūdingų vaizdų, kiti maršrutai tiesiog nublanks. Pirmyn atgal apie 7 km. Bus pakilimų ir nusileidimų siaurais takeliais ir akmeniniais laiptais. Šiltuoju laikotarpiu nesunkiai rasite tinkamų vietų maudynėms. Artėjant link pusiasalio galo palmių oazėje įsikūrusi kavinė, kur galima įsigyti gėrimų, desertų ar greitų užkandžių, apsilankyti WC. Netoliese kavinės yra uostelis, kad atgal nereikėtų grįžti pėsčiomis, galite iš jo išplaukti laiveliu, tačiau reikėtų tokia galimybe pasidomėti iš anksto.

Levados

Levados – genialus žmogaus išradimas pažaboti kalnų kritulius, priverčiant juos tekėti specialiais kanalais, ir taip drėkinti salos apačioje esančius želdynus, sodus bei plantacijas. Pasivaikščiojimui pasirinkite bent vieną iš levadų. Būkite pasiruošę neperšlampamų drabužių, nes gali tekti leisti laiką debesyje, nepaisant to, įspūdis liks nepakartojamas. Mes pasirinkome Furado levadą (PR10) kalnuose, laurų miške. Pirmyn atgal susidarė apie 10 km. Išvydome kriokliukų, upelių ir tvenkinėlių, tunelių. Keliaudami su mažesniais vaikais įvertinkite, kiek kilometrų galėsite įveikti. Levadų takai dažniausiai nėra žiediniai ir teks grįžti tą patį atstumą atgal. Būkite budrūs, nes takeliai gana siauri, o viename šone dažnai plyti praraja.

„Kelionės su vaikais ®“ rekomenduoja keliauti su visos dienos eskursija.

Ponta do Pargo

Įvedę paieškoje Viewpoint Madeira rasite daugybę nuorodų ir kiekviena būtų verta jūsų dėmesio. Tačiau viena įspūdingiausių vietovių, kurią pasieksite automobiliu judėdami į salos vakarus Ponta do Pargo. Smagu bus pasivaikščioti ir iki netoliese esančio švyturio.

Botanikos sodas Funšalyje

Įspūdingame aukštyje įkurtas botanikos sodas nesidominčius augalais gali sužavėti įspūdingais atsiveriančiais vaizdais į sostinę, vandenyną ar kaskadomis išsidėsčiusią viadukų, tiltų ir tunelių raizgalynę. Iš sodo galima keltis ir funikulieriumi.

Jei nuspręsite sodą aplankyti, geriau tai padaryti pirmomis atostogų dienomis, nes vėliau būsite kiekviename žingsnyje prisižiūrėję galybę vešinčių gražiausių augalų ir sodo įspūdis nublanks. Sode yra įsikūrusių kavinių ir užkandinių.

Porto Moniz lavos baseinai

Miesteliu Porto Moniz būtinai stabtelėkite pasigrožėti iš viršaus. Vaizdas žavus. O garsėja šis šiaurinėje salos dalyje įsikūręs miestelis natūraliais lavos baseinais. Labai turistinis, todėl tiks įsigyti suvenyrų, bet vengiantiems minios ilgai užsibūti nesinorės.

CR7 muziejus

AR žinojote, kad Cristiano Ronaldo gimęs Madeiroje? Tad neatsitiktinai sostinėje Funšalis galite aplankyti jo muziejų.

Cristo Rei

Milžiniška Jėzaus skulptūra, tokia pati kaip ir Brazilijoje. Beje, ši, esanti Madeiroje, atsisukusi į esančią Rio de Žaneire.

Skoniai

Kur kitur mėgautis jūros gėrybėmis ir galybe žuvies rūšių, jei ne Madeiroje. Porcijos gana didelės. Keliose vietose teko užsisakyti žuvies ir jūros gėrybių porciją 2 asmenims, o jos būtų užtekę net 3–4. Ypač todėl, kad sunku atsispirti pagundai prieš tai numalšinti alkį ir smalsumą užkandžiais.

Bolo do Caco

Madeiros tradicinė balta duonelė, pagardinta česnakiniu sviestu. Jos užkandžiams pasiūlys kone kiekviename restorane ir užkandinėje. Skanu. Ir rizika, kad vaikai savo patiekalų nebenorės, nes bus pasisotinę.

Lapas

Kepti moliuskai lapas (arba limpets), dažnas užkandžių pasiūlymas. Smagus patiekalas. Ko nerekomenduočiau, tai sraigių (snails), labai mažutės, reikia valgyti išsikrapštant adatėle, dažniausiai patiekiamos ne šiltos ir skonis visai neišraiškingas.

Pastel de nata

Taikliausiais apibūdinimas – krembriule trapios tešlos krepšelyje. Tradicinis portugališkas desertas, jei dar nesate jo ragavę, tiesiog nuodėmė neparagauti jo čia, Madeiroje. Nesunkiai rasite bet kurioje kavinėje, desertinėje ar kepyklėlėje. Na, ir kava Madeiroje puiki!

Vynuogynai

Skanaus Madeiros vyno neteko ragauti, galbūt dėl vėsesnių orų vynuogynų augimvietėse, tačiau galite rasti vietinio vyno Barbusano, ant kurio puikuojasi São Vicente miestelio koplyčia. Beje, prie šios koplyčios laukia trumpas smagus pasivaikščiojimas. Vėjuotą dieną galite išvysti, kad upė teka ne į vandenyną, o yra pučiama atgal į kalnus. Grįžtant prie vynų, tai didelis pliusas Madeiros restoranams, kad nemažai vynų rūšių gali pasiūlyti mažesnės talpos buteliuose. Taip turėsite galimybę paragauti iš ties puikių kontinentinės Portugalijos vynų, nereikės rinktis tik, to, ką turi atkimšta.

Kelionė su vaikais į Madeirą – Kelionės su vaikais rekomendacijos

Delfinų ir banginių stebėjimo katamaranų kruizas ir kelionė ekologišku katamaranu.

Atraskite natūralų Madeiros pakrantės grožį ir ieškokite jūros gyvybės. Pamatykite delfinus, banginius ir vėžlius žaidžiančius savo natūralioje buveinėje. Ištisus metus Madeiroje žydraisiais vandenimis keliauja įvairūs vandens žinduoliai. Nesvarbu, ar atvyksite vasarą, ar žiemą, didelė tikimybė, kad pamatysite vieną iš šių nuostabių būtybių.

„Magic Dolphin Eco“ yra vienintelis specialiai sukurtas katamaranas, skirtas delfinams ir banginiams stebėti Madeiros saloje. Tai vienintelis ekologiškas katamaranas su hibridiniais-elektriniais varikliais, skirtas delfinų ir banginių stebėjimui.

Funšalis 3 viename: 48 valandų kelionė autobusu

Išlipkite bet kurioje iš 30 stotelių. Mėgaukitės kvapą gniaužiančiais vaizdais iš apžvalgos taškų, tokių kaip Pico dos Barcelos. Atraskite žymius paminklus, tokius kaip Rotušės aikštė ir Katedra. Pasigrožėkite gražiais sodais!

„Trys viename“ bilietas taip pat suteikia galimybę patekti į vaizdingą žvejų kaimelį Câmara de Lobos. Pažvelkite į Atlanto vandenyną nuo aukščiausių Europos uolų Cabo Girão, važiuodami autobusu iš Câmara de Lobos.

Funšalis: ekskursija pėsčiomis po senamiestį

Keliaukite XIX a. viešuoju taku tarp savivaldybės teatro ir katedros, kur 15 amžiuje Madeiroje pirmą kartą buvo pasodintos cukranendrės.
Aplankykite senosios Pilory aikštės griuvėsius bei 1584 m. Didžiojo Funšalio gaisro pažeistą vietovę.

Guide 24/7 programėlė – lietuviškai kalbantis „gidas“ savarankiškam keliavimui po Madeirą

Jei norite pažinti Madeirą savarankiškai – rekomenduojame parsisiųsti nemokamą lietuvių sukurtą programėlę Guide 24/7apple arba google play parduotuvių.

Kelionių programėlėje rasite audiogidą lietuvių kalba ir maršrutą po Madeirą. Su lietuviškai kalbančiu „gidu“ pasivaikščioję pėsčiomis ir ištyrinėje Funšalio senamiestį, leiskitės į kelionę po šią nepaprastą salą. Nepaklysti padės maršruto žemėlapis su navigacija. Jūsų laukia net 37 „atradimai“ Madeiroje – net 37 įdomios istorijos, susijusios su lankytinomis vietomis visoje saloje.

Audiogidas papasakos:

  • Kaip atsirado Madeiros vynas?
  • Kur gaminamas tradicnis pyragas?
  • Ką veikė Madeiroje Vinstonas Čerčilis?
  • Ar iš tiesų čia gyveno LDK kunigaikštis?
  • Kur „maudosi“ automobiliai?
  • Ką pamatyti, aplankyti, suvalgyti ir išbandyti Maderoje, kad ši kelionė būtų nepamištama.

Įsigiję maršrutą, rasite ne tik audiogido pasakojimą lietuvių kalba apie lankytiną vietą, bet ir kitą naudingą informaciją: darbo laiką, įėjimo mokesčius bei rekomendacijas. Madeiros maršrutą galite įsigyti tik už 8.99 euro ir visa šeima juo naudosis neribotai.

Išbandykite! Parsisiųsti ir susipažinti su programėle – nieko nekainuoja! Parsisiuntę programėlę galėsite patogiai ir svarbiausiai – lietuvių kalba klausytis pasakojimų ne tik apie Madeirą, bet ir kitų šalių bei miestų lankytinus objektus ir naudotis žemėlapiu!

Guide 24/7

Guide 24/7

„Kelionės su vaikais” dėkoja Ramintai už straipsnį Kelionė su vaikais į Madeirą.

Kopijuoti ir naudoti be autorės ar „Kelionės su vaikais ®“ leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.