Geriausia saulės kosmetika vaikams - Kelionės su vaikais
Geriausia saulės kosmetika vaikams
Geriausia saulės kosmetika vaikams
2023-07-17

Geriausia saulės kosmetika vaikams

Gaudyti saulės spindulius vaikams būtina, ir ne tik vasarą. Vaikai sparčiai auga, kaulai stiprėja, nuotaika gerėja! Tačiau vaikų draugystė su saule būna smagi ir sveika tik tada, kai paisoma 5 svarbiausių atsargumo priemonių ir naudojama kokybiška saulės kosmetika. Tad kokia yra geriausia saulės kosmetika vaikams? Kokią naudojame mes ir kokią norime Jums rekomenduoti.

Saulės pavojai mažyliams

Saulė stiprina vaiko imunitetą, ultravioletiniai jos spinduliai skatina organizmą gaminti vitaminą D, kuris reguliuoja kalcio apykaitą, stiprina kaulus. Saulė yra naudinga ir gydant kai kurias odos ligas. Tačiau vaiko oda yra ypač jautri ir iki galo dar nesusiformavusi, tad saulės spinduliai įsiskverbia į gilesnius odos sluoksnius, taip didindami galimybę nudegti odą. Be to, ilgą laiką esant atviroje saulėje vaiką gali ištikti ir saulės smūgis. Tad jei turite vaikų ar kūdikių – Jums svarbiausias vasaros aksesuaras yra geriausia saulės kosmetika vaikams.

Geriausia saulės kosmetika vaikams

Geriausia saulės kosmetika vaikams

Atrodytų banalu – užtenka vos kelių paprastų atsargumo priemonių, kad apsaugotume vaiko odelę šiandien ir išsaugotume jo sveikatą ateičiai. Tačiau vis dar daug tėvų rimtai nevertina saulės keliamo pavojaus ir viską nurašo laimei – ai, gal nenudegs, juk neilgai būsim, juk debesėliai keli yra, juk nestipriai čia ta saulė šviečia, juk ne pirmą kartą, juk kepurę užsidėjęs.

Gydytojai pažymi, jog kūdikiui nudegus saulėje, pažeidimai giluminiuose odos sluoksniuose išlieka visam gyvenimui, net kai išorėje nieko jau ir nesimato. Ir deja, tai gali reikšti pasekmes visam gyvenimui – tikimybė kada nors susirgti odos vėžiu po tokių nudegimų stipriai išauga.

Beje, ar girdėjote apie alergiją saulei? Kai kurių vaikų neapsaugota oda gali itin jautriai sureaguoti į saulę ir iššaukti, taip vadinamąją, saulės alergiją, todėl, jeigu pastebėjote, kad vaiko odą ėmė berti raudonais taškeliais ar dėmelėmis, saulėje būti nebegalima. Bėrimui nepraėjus, kuo skubiau rekomenduojama kreiptis į gydytoją.

Geriausia kremas nuo saulės

Geriausia kremas nuo saulės

Kokios odos vaikams reikėtų maksimaliai vengti saulės?

 • Atkreipkite dėmesį į vaiko odą – jei joje yra daug apgamų, vaiką nuo saulės saugokite dar kruopščiau.
 • Vaikai, kurių oda šviesi arba strazdanota, o plaukai vario atspalvio, saulėje nudega greičiau. Jų oda gamina mažiau melanino, saugančio nuo UV spindulių.
 • Receptiniai vaistai nuo aknės taip pat gali padidinti odos jautrumą saulės spinduliams.

5 patarimai, kaip apsaugoti vaikų odą vasarą

 1. Slėpti kūdikius nuo tiesioginės saulės. Jų oda dar labai plona ir jautri. Iki 6 mėnesių nepatartina kūdikiams naudoti jokių priemonių nuo saulės, nebent tai tikrai būtina, tad geriausias būdas – slėpti vaikus nuo tiesioginių saulės spindulių. Kūdikiui vasarą užtenka pabūti pavėsyje, po skėčiu arba saule džiaugtis pro medžių properšas.
 2. Vengti piko valandų. Neikite į saulę nuo 11 iki 16 val., kai ji aktyviausia. Šiuo laiku net pavėsyje saulės spindulių vaikas gauna apie 40 procentų! Saulė pavojingiausia, kai žaidžiama smėlyje ar būnama šalia vandens. Smėlis atspindi iki 20, o vanduo ~ 10 procentų saulės spindulių, tad jų poveikis sustiprėja. Šilumą atspindi ir betonas, tad net ir mieste vaikas gali nesunkiai perkaisti ar gauti šilumos smūgį.
 3. Tinkami drabužiai. Aprenkite savo kūdikį drabužiais, uždengiančiais kūną, pavyzdžiui, patogiomis lengvomis ilgomis kelnėmis, marškiniais ilgomis rankovėmis, kepuraite, uždengiančia veidą ir ausis nuo saulės. Kuo šviesesnės spalvos, tuo geriau, nes atspindi šilumą ir neleidžia perkaistii. Rinkitės natūralius audinius (linas, medvilnė) arba specializuotą aprangą su UV apsauga.
 4. Vartoti daug skysčių. Tiek vaikai, tiek suaugę turėtų gerti išties daug vandens, kad būtų palaikytos odos drėgmės atsargos ir neįvyktų organizmo perkaitimas.
 5. Apsauginės priemonės nuo saulės. Vaikų odai ypač svarbu rinktis specialias, jos poreikiams pritaikytas priemones, geriausia su mineraliniais filtrais. Vaikų odai būtina ypač aukšta SPF apsauga ir UVA bei UVB filtrai. Vaikai mėgsta žaisti vandenyje, todėl geriausia rinktis vandeniui atsparias priemones. Jautrią odą gali sudirginti tam tikros medžiagos, todėl vertėtų vengti dažiklių, kvapiųjų medžiagų ir parabenų.
Apsauga nuo saulės vaikams

Apsauga nuo saulės vaikams

Geriausia saulės kosmetika vaikams ir kūdikiams

Kaip ir kiekvienos „vaikiškos“ priemonės atveju, gan sunku išsirinkti tinkamą kremą/emulsiją/pienelį nuo saulės vaikams, o ypač kūdikiams. Tad kuo gi jos skiriasi? Kokia yra geriausia saulės kosmetika vaikams.

Visose priemonėse nuo saulės (tiek vaikams, tiek suaugusiems) naudojami cheminiai ir mineraliniai apsaugos nuo UVA ir UVB spindulių filtrai, tačiau jų veikimo principas skiriasi. Cheminiai filtrai sugeria UV spindulius ir jų energiją paverčia termine šiluma, tad juntama šiluma. Tuo tarpu mineraliniai filtrai atspindi arba išskaido UV spindulius, pasiekusius išteptos odos paviršių, tad spinduliai negali įsiskverbti į odą.

Mineraliniai filtrai sukuria apsauginį barjerą, todėl jie ypač tinkami naudoti kūdikiams, mažiems vaikams ir visiems, kurių oda ypač jautri saulei.

Mūsų mėgstamiausi – DERMEDIC SUNBRELLA BABY linijos produktai, kuriuos jau keletą vasarų iš eilės perkame tiek vyresnėliams, tiek dabar jau ir kūdikiui. Iš pradžių pirkimui suviliojo puiki sudėtis ir draugiška kaina, o benaudojant Sunbrella mums taip patiko savo konsistencija ir efektyvumu, kad jokios kitos ir nepritapo.

Kuo DERMEDIC SUNBRELLA BABY priemonės ypatingos?

 • 4 spindulių spektro apsauga – plataus spektro, 4 lygių gležnos vaikų odelės apsaugos sistema nuo UVA, UVB, infraraudonųjų spindulių ir regimosios spinduliuotės suteikia labai aukšto lygio visapusišką apsaugą nuo saulės.
 • Losjono ir kremo sudėtyje yra naujoviškos veikliosios medžiagos Aqua-proVita D3, kuri yra vitamino D3 pirmtakas. Veikiamas UVB spindulių, jis virsta vitaminu D3, todėl ramina sudirgimus, palaiko odos barjerines funkcijas ir epidermio biologinio atsinaujinimo ciklą.
 • Puikiai toleruojamas jautrios vaiko odos, tinka net kūdikiams!
 • Yra deratologinės
 • Ramina ir drėkina odą.
 • Hipoalerginės
 • Kliniškai išbandytos.

Naudojome tiek purškiamą, tiek tepamą pienelį, nes skirtingomis situacijomis patogesni skirtingi variantai. O be to, patys žinote – tarp visų paplūdimio kastuvėlių ir maudymukų visada kažkur pasimeta tas kremas ar purškiklis, tad kuprinėje gerai turėti atsarginę tubelę.

Saulės kosmetika kūdikiams

Saulės kosmetika kūdikiams

Kokias SUNBRELLA priemones naudojame

DERMEDIC SUNBRELLA BABY purškiamasis apsauginis pienelis nuo saulės vaikams, SPF 50+ (150 ml) – mums absoliutus hitas, nes labai patogus naudoti! Papurškus ant odos labai lengva paskirstyti delnu, galima labai lengvai ir greitai pasiekti visas atviras kūno vietas (tai ypač svarbu su vietoje nenustygstančiais todleriais). Nelimpa, nepalieka jokių baltų žymių.

Tinkamas nuo 6 mėnesių.

Veikliosios medžiagos: mineralinių ir cheminių filtrų kompleksas UVA + UVB + VL + IR, Aqua-proVita, vitaminai C ir E, glicerinas, D-pantenolis.

Kaip išsirinkti saulės kremą kūdikiams

Kaip išsirinkti saulės kremą kūdikiams

DERMEDIC SUNBRELLA BABY apsauginis pienelis nuo saulės vaikams, SPF 50, nuo 6 mėnesių (100 g) – suteikia SPF 50 lygio apsaugą. Skirtas vaikams ir kūdikiams nuo 6 mėnesių (esant poreikiui tinka naudoti nuo pirmojo mėnesio).

Šiame pienelyje yra specialus kompleksas, sudarytas iš jautriai kūdikio odelei saugių mineralinių filtrų, kurie odos paviršiuje sudaro apsauginę plėvelę, kuri neleidžia prasiskverbti UV spinduliams.

Labai lengvai pasiskirsto, nelipnus, neriebus, bet tikrai labai veiksmingas! Be to:

 • padeda pagreitinti epidermio atsinaujinimą;
 • palaiko optimalų odos drėgmės lygį;
 • be cheminių filtrų, sudėtyje yra tik mineraliniai filtrai;
 • galima naudoti vaikams ir kūdikiams, vyresniems nei šešių mėnesių (esant ypatingam poreikiui galima naudoti nuo pirmojo mėnesio);
 • atsparus vandeniui.

Abi šias priemones galite rasti vaistinėse, o jų kaina svyruoja tarp 15-20 eurų.

Mes naudojame ir daugiau DERMEDIC kosmetikos, nes visos priemonės yra patikimos, patikrintos ir kuriamos specialiai jautriai odai.

Kokybės šiems produktams prideda ir faktas, jog DERMEDIC kosmetikos gamybai naudojamas terminis vanduo iš artezinio hiperterminio šaltinio Poddębice Lenkijoje.

Geriausia saulės kosmetika vaikams

Geriausia saulės kosmetika vaikams

Perkaitimas ir šilumos smūgis

Nemažiau svarbu vengti ir kūdikų bei vaikų perkaitimo ir galimo šilumos smūgio. Kaip jį atpažinti?

Perkaitimas:

 • Jei mažylis išraudo, suprakaitavo, pasidarė neramus, vadinasi, jis perkaito.
 • Perkaitimas gali ištikti net įkaitusiame automobilyje ar troškiame kambaryje, mažam vaikui labai pavojingas.
 • Kaip padėti? Tokiu atveju mažylį kuo skubiau neškite į pavėsį ar vėsią patalpą (venkite skersvėjo), nurenkite ar nors prasekite drabužius ir pagirdykite vėsiu (ne šaltu!) gėrimu, ant galvos uždėkite šaltą kompresą.
 • Jei vaikas labai perkaito, jam gali pakilti temperatūra maždaug iki 37,5° C. Vyresnio vaiko savijauta turėtų pagerėti per 2–3 dienas, o kūdikį turėtų apžiūrėti gydytojas. Jei vaikas vemia, skundžiasi galvos skausmu, svaigimu, medikų pagalba būtina nepriklausomai nuo jo amžiaus.

Šilumos smūgis:

 • Saulės smūgis sukelia stipresnę organizmo reakciją. Oda būna sausa, karšta, vaikas tampa mieguistas, gali netekti sąmonės.
 • Kaip padėti? Vaiką būtina nedelsiant nuvesti ar nunešti į vėsesnę patalpą. Jį išrenkite, ant kaktos uždėkite šaltą kompresą, kūną vėsinkite šaltais pavilgais (paklode, rankšluosčiu), pagirdykite vėsiu gėrimu (mineraliniu vandeniu, juo skiestomis sultimis, drungna arbata).
 • Jei vaikas karščiuoja, duokite paracetamolio ar ibuprofeno. Vemiantį kas 3–5 min. girdykite šaukšteliu (gerdamas po labai mažai neišvems). Rekomenduojame namuose turėti geriamosios rehidracijos tirpalo. Po šių žingsnių temperatūra turėtų pamažu kristi.
 • Skubios medikų pagalbos reikia, jeigu įtariate, kad saulės ar šilumos smūgis ištiko kūdikį. Nesvarbu, kokio amžiaus vaikas, į gydytoją kreipkitės, kai temperatūra siekia 39-40 laipsnių arba ji yra mažesnė, bet per valandą nepradeda kristi.
Geriausias saulės kremas

Geriausias saulės kremas

Geriausia saulės kosmetika vaikams – itin svarbus daiktas keliaujant. Daugiau apie pasiruošimą kelionėms su vaikais skaitykite straipsnyje Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
apsauga nuo saulės, Dermedic, Dermedic Lietuva, Geriausia saulės kosmetika, Geriausia saulės kosmetika vaikams, Kelionės su kūdikiu, kelionės su vaikais, reklama, Saulės kosmetika, Saulės kosmetika vaikams, Sermedic SUNBRELLA