Vaikų traumos kelionių metu - Kelionės su vaikais
Vaikų traumos kelionių metu
Vaikų traukos kelionių metu
2023-04-17

Vaikų traumos kelionių metu

Visi mažų vaikų tėvai žino – tiek naminėje, tiek kelioninėje vaistinėlėje privalo būti stebuklus darančios priemonės nuo sumušimų, žaizdų ir šiaip nubrozdinimų. O daug ir aktyviai keliaujančios šeimos tokias priemones visada ne tik turi po ranka, bet ir dažnokai naudoja – vaikų traumos kelionių metu jiems jau įprastos. Viena tokių – Valkevičių šeima, kuri mėgsta iššūkius ir nemėgsta sėdėti vietoje.

Walk’evičiai – tikra keliautojų šeima

Aktyvios kelionės buvo iš pradžių Elenos aistra, vėliau ja užkrėtė ir vyrą. Elena juokauja, kad vyras vis dar “serga” šia liga, bet visiškai tuo nesiskundžia. Pora po truputį ją platina ir savo šeimos bei draugų rate. Šiame straipsnyje Elena su mumis pasidalins savo patarimais, kaip pasiruošti žygiams su vaikais bei rekomendacijomis, kur aktyviai keliauti su vaikais. Taip pat ar jiems buvo nutikę vaikų traumos kelionių metu.

Kelionės su vaikais kalnuose

Kelionės su vaikais kalnuose

Valkevičiai juokauja, kad iš tiesų jie yra Walk’evičiai, ir jų pavardėje jau tarsi užkoduotas aktyvus gyvenimo būdas. Mama Elena dirba personalo (HR) srityje, o vyras Meinardas vadovauja animacijos studijai Meinart ir žada kada nors parvežti Lietuvai Oskarą. Beje būtent jis sukūrė nuostabųjį Kakės Makės filmą. Šeima augina šešiametį sūnų Jokūbą ir dviejų Ūlą. Dievina sportą, aktyvų laisvalaikį ir iššūkius. Būtent todėl nemažai kelionių planuoja pagal varžybų grafikus ar vietas. Visi svarbiausi jų gyvenimo įvykiai susiję su kelionėmis, tad be jų tiesiog neįsivaizduoja savo gyvenimo.

Per keletą metų aplankė net 40 šalių

Šalių ši šeima aplankė nemažai – arti 40. Kurį laiką gyveno Havajuose ir turėjo progą lėtai juos patyrinėti – Elena pripažįsta, kad tai kol kas jiems vienas gražiausių pasaulio kampelių. 

,,Mylim kalnus, tad Kanada paliko didelį įspūdį. Labai patiko Tailandas, į jį sugrįžome antrą kartą (to paprastai nedarom, nes renkamės naujas kryptis). Bet mylim ir Europą, nes kad ir Austrijoje, Italijoje, Norvegijoje ir net Lenkijoje galima rasti tikrų gamtos perliukų.” – sako Elena.

Paklausta ar šeima nepavargsta nuo tokių aktyvių kelionių, Elena sako, jog nors ir keista, bet būtent aktyvus laisvalaikis ir yra jų poilsio išraiška. Nors moteris pripažįsta, kad viena kita dienelė fizinio poilsio kartais nepakenktų.

Pirmos kelionės su vaikais

,,Su vaikais keliaujame nuo tada, kai Jokūbui suėjo 9 mėnesiai. Tada tiesiog žūtbūt reikėjo skristi į Atėnus – vyras ten bėgo maratoną. Nebebuvo kur dingti. Bet viskas klostėsi labai gerai. Pamatėm, kad daugiausiai baimių buvo mūsų pačių susikurtos ir nuo tada prasidėjo kelionių su vaikais era. Bet nemeluosiu, jose tikrai pasitaiko VISKO!” – pripažįsta keliautoja.

Elena prisimena, kad pora vieną kartą nusprendė pakeliauti tingiau ir pasirinko All inclusive kelionę į Turkiją. 

,,Sienom abu lipom nuo tiek poilsio. Galiausiai susiradom kažkokį autobusiuką, kuris pavežė mus iki miestelio, pamatėm kalną ir pradėjom į jį lipti” – prisimena Elena. 

Įspūdingiausias žygis?

Į Nam Taloo urvą Tailandę. Urvas buvo beveik kilometro ilgio, teko žygiuoti visiškoje tamsoje pasišviečiant žibintuvėliu. Kur bepašviesi, ten visokie gyviai: vorai šikšnosparniai… Bet esminė detalė, kad urve buvo vandens, o kai kur ir virš galvos. 

,,Svarstėme, ar tikrai reikėtų ten eiti, nes kelio atgal kaip ir nėra. Jokūbas sakė, kad pasirįžęs įveikti šį nuotykį (jis ėjo su gelbėjimosi liemene), o va ką daryti su Ūla nešioklėje? Priėjus atkarpą, kurioje vandens buvo galvos lygyje (ji nebuvo ilga) žygyje dalyvavę vyrukai ir mūsų gidas ją vieni kitiems perduodami per rankas saugiai išnešė iš urvo.”- nuotykį prisimena Elena ir pabrėžia, jog jos šeima yra patyrusi leistis į tokius nuotykius, įprastomis aplinkybėmis šio žygio tikrai nerekomenduotų keliaujant su vaikais. 

Vaikų traumos kelionių metu

Dviejų vaikų mama Elena teigia, jog rimtų traumų keliaujant su vaikais patirti neteko, bet kartą Italijoje leidžiantis žemyn nuo kalno ant smulkių akmenukų paslydo vyro koja ir jis pradėjo čiuožti žemyn paskui save nusitempdamas ir sūnų. Ir nors abu slydo keliasdešimt metrų, bet apsiėjo tik su keliais nubrozdinimais. Elena įsitikinusi – tai dar kartą patvirtina gerų žygio batų svarbą (vyrukai buvo su jais, bet vis tiek slydo).

„Kelionės su vaikais ®“  pataria. Vaikų traumos kelionių metu – kaip jiems pagelbėti: 

  • visada į kelioninę kuprinę, kad ir kur keliautumėte, verta įsimesti dezinfekcinį žaizdų purškiklį ir pleistrus – ypač jei keliaujate gamtoje ir nėra kur paprašyti pirmosios pagalbos reikmenų;
  • jei atsitiko nelaimingas nutikimas, turite žaizdų ar nubrozdinimų ir reikia vaistinėlės – klauskite arčiausiai jūsų esančiose kavinėse, viešbučiuose, parduotuvėse, degalinėse – ten dažniausiai pagal įstatymus turi būti pagrindinis pirmosios pagalbos rinkinys;
  • kelionei paruoškite ir šaldantį gelį – vienas tų stebuklingų dalykėlių vaikams (ir ne tik), kai atsitrenkus/parvirtus/užsigavus skauda, o padėti nelabai kuo ir gali. Tokiais atvejais šaldantis gelis ar purškiklis – tikra palaima! Mūsų favoritas – ICE POWER. Dažniausiai tiesiog turime po ranka mažą tubelę kremo Ice power COLD GEL (75ml.) – tai visiškai natūrali priemonė be medikamentų malšinanti sumuštos vietos skausmą.
  • labai patogus dalykas, kurį planuojame išbandyti šiemet – ICE POWER COLD GEL ROLL. Tas pats šaldančio gelio efektyvumas, bet labai patogi tūbelė su rutuliniu antgaliu. Puikiai tinka būtent kelionėse, kai reikia greitos pagalbos, bet negali arba nenori teptis rankų. Dėl tos pačios priežasties tinka ir vaikams, nes gali pasitepti savarankiškai be rankų tepliojimo.

Ar žinojote, kad šalčio dėka sumažėja uždegimas, sumažėja minkštųjų audinių patinimas, greitėja jų gijimas. Beje itin geromis kainomis ICE POWER galite rasti Internetinė vaistinė elektroninėje parduotuvėje.

MŪSŲ PATARIMAS – šaldantis gelis puikiai tinka įgėlus bitei ar uodui – nes šaltis mažina skausmą ir niežulį. Tiesiog būtina priemonė kiekvienos mamos vaistinėlėje-rankinuke.

Valkevičių patarimai norintiems pradėti žygius su vaikais:

  • Lietuvoje išties gausu pažintinių takų, kuriuos galima išbandyti su vaikais. Jiems tai bus puiki treniruotė, o tėvai galės patikrinti kaip vaikai reaguoja į atstumą, discipliną, nuovargį. 
  • Elenos maymu, patogiausia Lietuvą naršyti regionais. Tarkime – Aukštaitija. Šiame regione leiskitės į kokį nors pažintinį taką (pavyzdžiui, neilgas ir gražus – Jurkiškio upelio pažintinis takas), aplankykite bent vieną apžvalgos bokštą (nustebsite, kiek Lietuvoje jų daug), aplankykite gyvūnėlių ūkį, muziejų, susipažinkite su tam kraštui būdinga virtuve. Kartą per savaitę/mėnesį aplankant vis kitą regioną ne tik smagiai praleisite laiką su šeima, bet ir geriau pažinsite mūsų nuostabią Lietuvą. 
  • Vienas svarbiausių dalykų žygiuose – kokybiška tam skirta avalynė, drabužių sluoksniavimas.
  • Su mumis visad keliauja ir mini vaistinėlė, kremai nuo saulės/uodų. 
  • Visada reikia turėti pakankamai vandens ir užkandžių/maisto. Mūsų mėgstamiausias restoranas su tobulu vaizdu – gamta! 
  • Artimiausi žygiai užsienyje – pvz. kaimynai lenkai tikrai turi ką pasiūlyti, tad tarkim Zakopanė yra tikrai puiki kryptis. Nors mes ten buvome be vaikų, tačiau ten tikrai gražu ir yra ką nuveikti su mažaisiais. 
  • Įvairaus lygio trasų galima rasti kone kiekvienoje šalyje. Labai rekomenduoju AllTrails programėlę, kuri padės pasirinkti tinkamiausią žygį būtent jums. Ten rasite ir aprašymus, kitų keliautojų atsiliepimus, net nuotraukas, tad lengvai galėsite įsivertinti ar jums tai tinka. 

Svajonių žygis

,,Kad ir kaip gerai pasiruoši žygiui, visada gali nutikti kas nors netikėto. Kartą paklydome Austrijos Alpėse ir patekom į itin sudėtingas kalnų trasas. Reikėjo labai susikaupti ir neperduoti baimės vaikams, nes kito kelio žemyn tiesiog nebuvo. Keli kilometrai virto keliolikos kilometrų žygiu, bet gerai, kad turėjome pakankamai atsargų. Taip pat kartą Kanadoje leidomės į žygį ir buvo kiek nejauku rasti šviežius meškų pėdsakus”. – prisimena Elena.

Na o paklausta apie svajonių kryptį, mama Elena šypsosi – svajonių daug! Nuo Afrikos safarių iki Naujosios Zelandijos. O svajonių žygis bet koks, kuriame galima mėgautis gamta.

Visą informaciją apie pasiruošimą kelionei su vaikais bei ką veikti keliaujant rasite straipsniuose „Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais” ir „Kaip užimti vaikus kelionių metu”.

Pasilengvinkite savo kasdienybę keliaudami kartu su visa šeima ir naudodami myTU Lietuva mobiliąją bankininkystę. Tėvai gali patogiai naudotis nemokamomis finansinėmis paslaugomis. Aktualu apsiperkant ir pramogaujant Lenkijoje – visada mokėkite vietine valiuta ir myTU jums pritaikys geriausią konvertavimo kursą. Nuo 7 metų amžiaus vaikams galite atidaryti sąskaitą tiesiog mobiliuoju telefonu.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.