Anykščiai pradeda vasaros turizmo sezoną - Kelionės su vaikais
Anykščiai pradeda vasaros turizmo sezoną
Anykščiai pradeda vasaros turizmo sezoną
2023-04-16

Anykščiai pradeda vasaros turizmo sezoną

„Kelionės su vaikais” bendradarbiaudami su Anykščių rajono savivaldybe dalinasi žinia ir kviečia atvykti į Anykščius! Balandžio 29 d. – gegužės 1 d. Anykščiai kviečia užmegzti 2023 m. kurortinio sezono intrigą.

Geras romanas dažniausiai prasideda nuo netikėto susitikimo. Ilgąjį savaitgalį kviečiami į pasimatymą Anykščiuose – Anykščiai pradeda vasaros turizmo sezoną.  Kviečiami visi – seniai pamiršti mylimieji, nepažįstamieji, grįžtantys ir dar niekad nebuvę. Į pažintį su mitų apipintais pušynais, Šventąja ir visais upelyčiais, ledynų suneštais kalnais ir Puntuko šeimyna. Su literatūros klasika ir šiandiena, atrasta karališka regiono istorija, gamtos galia sveikatai, pramogomis ir spalvingu mūsų miesto jaukumu.

Anykščiai pradeda vasaros turizmo sezoną –  pramogos balandžio 29 d.

Trys dienos patirčių ir veiksmo Anykščiuose laukia ir drovių poetiškų, ir dramatiškai veiklių. Bėgsime, rašysime laiškus, keisimės knygomis, daug vaikščiosime pėsčiomis (su žemėlapiais ir be jų), vertinsime naujus restoranus, gurkšnosime arbatas ir bandysime paliesti angelus.

Šeštadienį pradėsime nerdami į romantiką ir paslaptis: orientacinis žaidimas po Anykščių miesto įdomybes, ekskursija po legendomis apaugusį Burbiškio dvarą ir pažintis su Anykščių vyno gamykla gerokai apsuks galvą. Įkvėpti čiupsime „Romantiškų pasimatymų žemėlapį“ ir stebėsime jau šokančius upės fontanus. Atvykstančius kviečiame atsivežti į Anykščius knygą dovanų – kviesime jomis dalintis mainų lentynoje, svarstysime, kodėl Anykščiuose knygas rašyti ir skaityti pavyksta visiškai kitaip.

Pagauti įkvėpimo Anykščiams rašys meilės laiškus, pakibs svajose apie meilę su Kauno valstybinio muzikinio teatro solistais Živile ir Jonu Lamauskais. Vakarą uždarys Kauno šokio teatro „Aura“ šokio ir muzikos projektas kartu su grupe „Royce“ – taip pristatysime gegužę Anykščiuose vyksiantį tarptautinį šokio festivalį „Pėdos“.

Anykščiai pradeda vasaros turizmo sezoną – pramogos balandžio 30 d.

Sekmadienį miestą išbudins motociklų klubas, skelbsiantis paleistų plaukų ir polėkio sezono pradžią. O tada pradėsime atradimų dieną: mažų ir didelių lauks ekskursijos ir žygiai su gidais: smalsuolių – intriguojantis pasivaikščiojimas su gide Jurga Žemaitiene ir pažintis su Anykščių miestelėnų istorijomis.

Gamtos pasiilgusiems – žygis su gamtininku Rolandu Lančicku pagerbiant mūsų regioninio parko gamtinio paveldo garsenybes: Karalienės liūną, Šlavės atodangą, Uoksinę pušį. Pabaigus žygį, Anykščių „Naujų vėjų“ bendruomenė vaišins koše ir dalinsis įdomiausiomis istorijomis apie miestą. Ekoturistai „Dek, ugnela“ kvies į rimčiausią 15 km žygį „Nuo kunigaikščio sapno iki indėnų tipio“, kur norinčių lauks ir bendra vakarienė, ir nakvynė tipyje.

Nenorintys nutolti nuo Anykščių širdies ir išsiilgę ramybės ją ras su gide Mila Monk japoniškai lietuviškose miško maudynėse Anykščių šilelyje, kur, beje, ši miško terapijos praktika 2018 m. pirmą kartą ir pristatyta lietuviams „Miško festivalio“ metu. Gerai pajudėjus ir miškų deguonies prisikvėpavus tikrai norėsis išmėginti gastronominę Anykščių poeziją, kurią šiais metais papildė ir nauji posmai. Jau puikiai žinomi ir nauji restoranai pasiūlys ir „Geriausio burgerio“ įvertinimo laimėtojų, ir žarnynui palankios mitybos dėsniais paremtą meniu, ir naminių makaronų. O kur dar gurmaniškosios kavos ir sūrių degustacijos, naujai atsidarę kromeliai su ispaniškomis churromis, tradiciškiausi Skiemonių cepelinai, legendiniai Kavarsko koldūnai ir kiti gardėsiai – visus rasite mūsų restoranų sąraše.

Anykščiai pradeda vasaros turizmo sezoną –  pramogos gegužės 1 d.

Pirmadienį pradėsime legendiniu, net seniausiu Lietuvoje tituluojamu Puntuko bėgimu: „Puntukėlio“ vaikams, 3 km, 6 km ir 11 km distancijose. Šiemet 60-tąjį kartą organizuojama šventė kasmet sutraukia ne tik būrius bėgimo entuziastų, bet ir stipriausius šalies atletus, olimpinius čempionus. Daugiau informacijos apie bėgimą ir registracija.

Bėgikus po maudynių Šventojoje, o visus kitus – gatvės muzikantų pasirodymo žiūrovus ar šachmatų turnyre prakaitą nubraukusius kviesime arbatos burtams – arbata vaišins ir paslapčių atskleis žolininkai, „Arbatos magija“ įkūrėjai. Atsikvėpus liks tik sužinoti, kuo kvepia prisiminimai ir laimė Anykščiuose edukaciniame aromaterapijos susitikime su Renata Špilevske.

Pavargusiems nuo žingsniavimo ir įspūdžių po apylinkes dairytis padės trumpieji istorinio siauruko reisai. Pro senovinį vagono langą atostogos Anykščiuose vilios kaip niekada anksčiau ir kvies sugrįžti. Beje, pirmadienį, gegužės 1 d., siauruko komanda kvies iš Panevėžio atvykti su savo dviračiu. Pakeliui sužinosite, ką aplankyti Anykščiuose, o stotyje pasitiks gidas Raimondas Guobis, padėsiantis visur suspėti laiku.

Kitos veiklos ir pramogos

Visos šventės metu veiks Anykštuko erdvė vaikams su karuselėmis ir linksmybėmis, svečių lauks įspūdingasis „Safari parkas“, „Toks kitoks miestelis“, Kalitos kalno rogučių trasa, baseinas su pirtimis „Bangenis“ ir kiti. Įsimylėjėliai turės rasti progą pasibučiuoti po Julijos Janus sukurta „Amalo“ instaliacija Šventosios pakrantėje. Mėgstantiems sekti užuominomis linkėsime surasti visus skulptoriaus Romualdo Inčirausko po Anykščius išbarstytus „meninio vandalizmo“ ženklus-slapukus ir perkąsti tos žodžiais nenusakomos Anykščių traukos paslaptį.

„Važiuoju į Anykščius
Nežinau ko
Bet man labai reikia.“
Romualdas Inčirauskas

Į vasaros planus ar kelionei aplink verta pradėti sekti išskirtinę Troškūnų kultūrinę programą, pasidomėti apie arklių pašto kelią, kurio viena iš stotelių atkurta kaip Arklių pašto stotis Staskūniškyje. Vasaros žvaigždynų stebėjimui ant vandens pasižymėkite Rubikius, o ieškantiems pirmosios lietuviškos receptų knygos – verta pasidomėti knygnešės Liudvikos Didžiulienės palikimu. Visko daug, bet mes niekur neskubam – Anykščius pamilę dabar, būsite čia laukiami visus metus.

Intriguojantys romantiškieji Anykščiai kviečia atversti savo naują lapą poilsio ir džiaugsmų kalendoriuje. Pasimatykime balandžio 29 – gegužės 1 dienomis!

Daugiau skaitykite:

Anykščiai pradeda vasaros turizmo sezoną

Anykščiai pradeda vasaros turizmo sezoną

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė Anykščių rajono savivaldybė. Kopijuoti ir naudoti be autorių leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų tinklalapio skiltyje Keliaujame LietuvojeFacebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.