Patarimai ruošiantis kelionei su kūdikiu - Kelionės su vaikais
Patarimai ruošiantis kelionei su kūdikiu
Patarimai ruošiantis kelionei su kūdikiu
2023-02-27

Patarimai ruošiantis kelionei su kūdikiu

Pirmoji kelionė su kūdikiu – tikras iššūkis tėvams. Ypač tiems, kas nori keliauti su kūdikiu pirmą kartą. Būtent ruošiantis pirmai kelionei su kūdikiu tėvai susiduria su problema, kaip pasiruošti tokiai kelionei. O jau keliaujantys su kūdikiais dažnai  susiduria su problema – o kuo gi užimti kūdikius kelionės metu? Kokią veiklą jiems pasiūlyti, kad būtų įdomi, įtraukianti, bet ir duodanti pridėtinę, lavinamąją vertę? Šie mūsų patarimai ruošiantis kelionei su kūdikiu pravers visiems tėveliams. Nesvarbu ar ruošiatės į pirmąją kelionę ar jau esate keliavę.

Pasiruošimas kelionei su kūdikiu

Ne kartą rašėme apie pasiruošimą kelionėms su vaikais. Šiame straipsnyje norime pasidalinti patarimais ruošiantis kelionei su kūdikiu. Šie aštuoni patarimai ruošiantis kelionei su kūdikiu tikrai užtikrins sklandesnę kelionės eigą.

  1. Susiplanuokite kelionės maršrutą ir sustojimų laiką, kurį turite derinti pagal kūdikio miegą ir žindymą ar matinimą. Patogiausia – sustojimus planuokite pagal maitinimo grafiką. Tačiau būkite lankstūs ir pasiruošę keisti maršrutą, jei nutiktų kažkas nenumatyto. Keliaujant su kūdikiu ar vaiku geriausias planas – jokio plano;
  2. Svarbiausius kūdikio daiktus susidėkite į rankinį bagažą. Kad prireikus netektų iškrauti viso automobilio, patartina po ranka visada turėti: kūdikio žaisliuką ar lavinamąsias kontrastines korteles, pagalvėlę ar po sprandu dedamą ritinėlį, lengvą antklodę, sauskelnių, drėgnų servetėlių ir drabužėlių persirengti. Automobilyje įvairiose situacijose gali pagelbėti ir popierinių rankšluosčių ritinėlis;
  3. Pasirūpinkite lango apsauga nuo saulės. Net jei ir vykstate ne vasaros metu – pritamsintas langas padeda kūdikiui greičiau užmigti, mažiau blaško;
  4. Automobilinė kėdutė. Labai svarbu pasirinkti tinkamą vaikui pagal svorį, ūgį, amžių. Ji kelionės metu užtikrina ne tik saugumą, bet ir patogumą.
  5. Atsarginis kelias. Taip mes vadiname ekstra maršrutą, kurį renkamės, jei pagrindiniame kelyje susidaro spūstys. Tai labai aktualu jei ruošiatės keliauti ilgųjų savaitgalių metu ar penktadieniais;
  6. Kelioninė apranga. Svarbiausia, kad būtų patogi, nevaržanti judesių. Jei vykstate į šventę, perrenkite vaiką jau tik atvykus į vietą, nepuoškite jo iškart, nes vaikui bus nepatogu, jis gali sukaisti, o ir yra tikimybė, kad susipurvins. Be to, visada turėkite atsarginių rūbelių, o jeigu vykstate į ilgesnę kelionę tai turėkite porą švarių komplektų po ranka, t.y. rankiniame bagaže salono viduje;
  7. Jei kūdikį jau primaitinate – maistas, užkandžiai ir gėrimai yra dalis sėkmingos kelionės. Jie ne tik atlieka pasisotinimo funkciją, bet ir puikiai užima laiką;
  8. Prisiminkite, kad tinkama temperatūra automobilyje itin svarbu. Dauguma žmonių, automobilyje įjungia kondicionierių taip, kad spėtų net sušalti – tai didžiulė klaida, ypač keliaujant su vaikais. Vasarą temperatūra automobilyje nuo lauko temperatūros gali skirtis tik 5 laipsniais – ne daugiau.

Kūdikio užimtumas kelionės metu

SVARBU – tarp būtiniausių daiktų turėtų atsirasti ir įdomus žaisliukas ar kita priemonė, kuri užtikrins kūdikio užimtumą. Mūsų nuomone kūdikio užimtumą visuomet reikia derinti su kūdikio lavinimu Manote, kad naujagimį ar kūdikį lavinti per anksti? Tikrai ne, niekada nėra per anksti užsiimti vaiko lavinimu. Mes pirmosioms kelionėms ir kūdikio lavinimui pasirinkome Lietuvoje mamos savo dukrai Rusnei sukurtas kontrastines korteles ,,Aikiu”. Šios kortelės yra ne tik paprastos, bet ir specialiai pritaikytos kelionėms. Būtent šias korteles mes įsigijome prieš pirmąją Paulės kelionę į Lenkiją, kuomet jai tebuvo trys savaitės.

Patarimai ruošiantis kelionei su kūdikiu

Patarimai ruošiantis kelionei su kūdikiu

,,Aikiu” gimimo istorija

Lavinamąsias ,,Aikiu” kortelės su dideliu entuziazmu kuria jauna lietuvių šeima. Ir nors iš pradžių jų kūrybiškumo vaisiai pasiekdavo tik klientus ir draugus, dukrelės Rusnės gimimas atnešė nemažai pokyčių.

,,Atsiradus Rusnei kūrėme Jai: kontrastingas korteles, žaisliukus, karuseles, stimuliacines sensorines veiklas ir kitokius kūdikiškus užsiėmimus. Viską darėme patys, su meile ir užsidegimu – juk savo vaikui linkime tik geriausio” – teigia ,,Aikiu” įkūrėjai. Jie priduria, jog paaugus dukrytei gimė idėja panaudoti jau turimas žinias ir patirtį kuriant platesniam jaunų šeimų ratui.

Kūrėjai tikina, kad ,,Aikiu” unikalus tuo, jog tai jų pačių, draugų ir draugų draugų išbandytos kontrastingos kortelės sukurtos būtent kūdikiams. Tačiau tai nėra vien tik kūryba įkvėpta meilės ir asmeninės patirties, bet svarbiausia, jog tai produktas, paremtas mokslinių tyrimų išvadomis. Tad ,,Aikiu” sumanytojai įkūrė blogą, kuriame tėveliams pateikia svarbią informaciją apie kūdikių raidą, dalinasi naujausiais moksliniais tyrimais, pasakoja kaip tinkamai lavinti kūdikio įgūdžius.

Kada ir kaip lavinti kūdikį?

Manote, kad naujagimį lavinti per anksti? Sakoma, kad gera pradžia – pusė darbo. O ypač gera, lavinanti pradžia gali padėti mažyliui geriau suprasti jį supantį pasaulį, lengviau mokytis naujų dalykų, o tuo pačiu – padėti susidoroti su ateities iššūkiais.

Norint prisidėti prie ankstyvosios kūdikio raidos, pagrindinė tėvų užduotis – užtikrinti pakankamą pojūčių ir patirčių įvairovę bei jų pakartojimą. Tačiau pereikime prie mokslinių argumentų.

Kūdikis pasaulį pažįsta per pojūčius, naudodamasis savo juslėmis, tad būtent sąveikavimas su aplinka leidžia kūdikiui ją pažinti. Norint, kad naujagimis būtų pajėgus mokytis, pirmiausia reikia išlavinti jo regėjimą. Ką tik gimę mažyliai turi gan prastai išsivysčiusią regą. Jos treniravimui ir vystymuisi paskatinti geriausiai tinka pvz. lavinamosios stimuliacinės kortelės su labai kontrastingomis, įvairaus sudėtingumo, figūromis – būtent tokias ir kuria „Aikiu“.

Šios kortelės, skirtos naudoti pirmaisiais kūdikio metais, suskirstytos į tris rinkinius, pritaikytus skirtingiems kūdikio raidos etapams:

  • 0–3 mėnesių kūdikiams (pasaulį matantiems neryškiai, sunkiai skiriantiems spalvas) – juodai baltos kortelės,
  • 3–6 mėnesių kūdikiams (pradėjusiems matyti raudoną spalvą ir skirtingus jos tonus) – juodos, baltos ir raudonos spalvų kortelės,
  • 6–12 mėnesių kūdikiams (pradėjusiems matyti daug spalvų ir lengvai fokusuoti vaizdus) – spalvotos kortelės.

Šių kortelių pagalba ne tik stimuliuojamas kūdikių nervinės sistemos vystymasis, lavinama dėmesio koncentracija, atmintis, regėjimo ir judėjimo įgūdžiai, bet ir skatinamas žingeidumas.

Kaip naudoti kontrastines korteles kelionėje ir namuose

Vien žaislus, knygutes ar specialias lavinamąsias priemones padėti kūdikiui matomoje vietoje neužtenka. Tėvai turėtų įsitraukti į visą lavinamąjį procesą, padėti mažyliui ir sekti pažangą. Pavyzdžiui, norint sustiprinti kūdikio kaklo ir pečių raumenis, skatinti regėjimo vystymąsi ir lavinti galvos judesius, galima kūdikį paguldyti ant pilvo ir netoli nuo jo veido, akių lygyje, lėtai judinti daiktą nuo vienos pusės iki kitos, kad jo akys ir galva bandytų sekti judantį objektą. Tam labiausiai tinka kontrastinės kortelės.

Svarbiausia – jokiu būdu neguldykite kūdikio ant pilvo iškart po maitinimo. Turi praeiti šiek tiek laiko. Kol kūdikį pratinate gulėti ant pilvuko ir bandote sudominti kontrastinėmis kortelėmis – būkite šalia jo, kalbinkite. Jei kūdikis pradeda verkti – iškart jį pakelkite ir nepalikite vieno.

Kai kūdikis jau bus įpratęs gulėti ant pilvuko ir domėsis kontrastinėmis kortelėmis – galite turėti ir minutėlę laisvą sau. Tiesiog išdėliokite kontrastines korteles prieš ant pilvo gulintį kūdikį.

Kai keliaujate automobiliu – kūdikiui korteles rodykite sėdinčiam automobilinėje kėdutėje. Jokiu būdu važiuojant automobiliui neišimkite kūdikio iš kėdutės – tai itin nesaugu.

Šias kontrastines korteles galite puikiai panaudoti ir su vyresniais vaikais. Kuomet Paulė miegojo, mes su Motiejumi, kuriam penki metai, kūrėme pasaką iš kortelėje pavaizduotų paveikslėlių.

Tačiau kad ir ką darytumėte – kūdikiui svarbiausias yra jūsų buvimas šalia, dėmesys, balsas ir šiluma. Tad nesvarbu, ar ilgoje kelionėje automobiliu, ar ramų vakarą namų aplinkoje – visų pirma, suteikite mažyliui meilės ir saugumo jausmą, nes tai labiausiai skatina jo norą pažinti, domėtis, įsiminti.

Norintiems sustabdyti laiką

Tas jautrias ir greit prabėgančias kūdikystės akimirkas visi tėveliai norėtų uždaryti į stiklainį ir išsaugoti amžiams. Ir nors to padaryti neįmanoma, tai „Aikiu“ siūlo kitą alternatyvą – specialias prisiminimų korteles, kurios padės išsaugoti svarbiausias akimirkas, pirmuosius kartus, pirmuosius 12 gimtadieniukų.

Kortelių rinkinys „Mano pirmieji kartai“ – jį sudaro 15 dvipusių kortelių, skirtų įklijuoti nuotraukas, kuriose įamžintas pirmą kartą atsisėdęs, nusišypsojęs, paragavęs citrinos ir kitus pirmus judesius atlikęs bei pirmas patirtis išbandęs vaikutis. Kortelių nugarėlėse taip pat yra skirta vieta įrašyti datai, be to, galima ir patiems papildomai parašyti trumpas istorijas apie pirmuosius kartus, paminint įdomias detales.

Kortelių rinkinys „12 mažų gimtadienių“ – kortelių viena pusė yra skirta įklijuoti šventinei nuotraukai, o kita – surašyti duomenis apie to mėnesio vaikučio ūgio, svorio, dantukų, pasiekimų ir pomėgių pokyčius.

Kontrastinės kortelės – puiki dovana

Tokios kortelės gali tapti ir praktiška bei labai estetiška dovana mažylio susilaukusiai ar dar besilaukiančiai šeimai. Jei šeima mėgsta keliauti – puikiai tiks mūsų išbandytos ir tikrai rekomenduojamos kelioninės kortelės.

Nebijokite savo draugų mažyliams padovanoti kontrastinių kortelių, būtinai papasakokite tėveliams apie jų naudą. Patikėkite, tokia dovana galite nudžiuginti jaunus tėvelius nepalyginamai labiau, negu dovanodami eilinį rankšluostį, smėlinuką ar barškutį.

Pabaigai, svarbu paminėti ir svarbiausią („Kelionės su vaikais“ manymu) lavinamųjų kortelių savybę – jos užima tikrai mažai vietos, yra lengvos, tad labai patogu jas naudoti automobilyje, lėktuve, traukinyje, ar kur tik sugalvosite.

Beje, galima jas panaudoti ir žaidimams su vyresniais vaikais. Juk vaizduotei ribų nėra!

Nuoširdžiai tikimės, kad šie patarimai ruošiantis kelionei su kūdikiu bus naudingi ir padės puikiai pasiruošti kelionei.

Geriausias pientraukis kelionėms

Jei žindote kūdikį, tačiau kartais jam duodate buteliuką, ar maitinate nutrauktu pienu ir nerimaujate kaip reikės tą daryti kelionės metu – nebijokite. MOMCOZY – tai belaidis elektrinis pientraukis, kuris tiesiog sukurtas aktyviai gyvenančioms ir keliaujančioms mamoms.

MOMCOZY pientraukis, kaip ir rankiniai pientraukiai, neturi jokių varžančių judėjimą laidų, o tuo pačiu jo veikimas yra pilnai elektrinis, tad nereikalauja papildomų pastangų! Be to, turite abi laisvas rankas, kurios gali tuo metu vairuoti automobilį, laikyti mažylį, stumti vežimėlį, skaityti knygą ar gulėti paplūdimyje. Jis yra beveik nepastebimas, tad niekas net nesupras ką Jūs veikiate.

Apie mūsų patirtį naudojant šį pientraukį, sitaucijas, kada jis tikrai praverčia bei kodėl jis tas daiktas, kurį visiškai rekomenduojame net ir žindančioms mamoms skaitykite straipsnyje Geriausias pientraukis kelionėms.

Geriausias pientraukis kelionėms. Nepastebimas, be jokių laidų

Geriausias pientraukis kelionėms. Nepastebimas, be jokių laidų

Visą informaciją apie pasiruošimą kelionei su vaikais rasite straipsnyje „Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais”.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Ką pasiimti į kelionę, Kaip keliauti su kūdikiu, Kaip užimti vaikus kelionių metu, Keliavimas su kūdikiu, Kelionė su kūdikiu, Kelionė su naujagimiu, Kelionės su kūdikiais, kelionės su vaikais, Kelionės su vaikais rekomendacija, pasiruošimas kelionei, Pirmoji kelionė su kūdikiu, Rekomedacijos keliaujantiems su kūdikiu, Veiklos kelionių metu