Kelionė į Mauricijų su vaikais - Kelionės su vaikais
Kelionė į Mauricijų su vaikais
Mauricijus su vaikais
2023-03-09

Kelionė į Mauricijų su vaikais

Vis dažniau lietuvių šeimos ryžtąsi kelias žiemos savaites ar mėnesius praleisti šiltojo klimato šalyse. Nieko keista – vaikai ten ne tik pastiprina sveikatą, bet ir susipažįsta su naujomis kultūromis, skoniais, vaizdais. Vis dėlto nedaug šeimų nukeliauja į tokias išskirtines vietas kaip Mauricijus. Kaip atrodo kelionė į Mauricijų su vaikais sužinojome pokalbyje su mama Indre. 

Kelionė į Mauricijų su vaikais Indrės šeimai tikrai ne pirmoji ir net ne tolimiausia. Pradėję keliauti dar dviese, keliones tęsė ir gimus vaikams. Lietuviai su vaikais yra buvę Latvijoje, Norvegijoje, Didžiojoje Britanijoje, Kretoje, Kroatijoje, Prancūzijoje, Turkijoje, Tenerifėje, Jungtinėse Amerikos valstijose, iš ten plaukė kruizu į Šv. Martyno salą, Puerto Riką bei Haitį. Mažoji atžala neseniai atšventė pirmąjį gimtadienį ir savo kelionių sąskaitoje jau turi 12 skrydžių. 

Į Mauricijų šeima išskrido, kai mažajai buvo 11 mėn., o vyresnėlei 4,5 metų.

Kodėl kelionė į Mauricijų su vaikais yra patogi?

Indrė teigia, jog pirmasis kriterijus buvo mažas laiko skirtumas tarp Lietuvos ir Mauricijaus (vos 2 valandos!), kad vyras galėtų dirbti nuotoliu. 

Dar Mauricijus patiko dėl patogumo keliauti, nes sala panašaus dydžio kaip Tenerifė – per maždaug 3 val. galima nuvažiuoti nuo vieno salos galo iki kito. Be to, kadangi tai viena sala, apsigyvenus vienoje vietoje keliaujant nereikia su visais daiktais persikelti i kitą salą, kaip Tailande ar daugumoje kitų salų Azijoje.

Dviejų vaikų mama tikina, jog Mauricijus nors ir skamba egzotiškai, nes visgi Afrika, bet kartu yra ir labai europietiška šalis, nes istoriškai tai buvusi prancūzų bei britų kolonija.

Kitas svarbus kriterijus – oras. Kol Lietuvoje žiema – Mauricijuje vasara, tačiau gana lietinga. Lietus, kaip ir kitose tropinėse šalyse, būna nors ir stiprus, bet trumpas, nebent į šalį atkeliauja ciklonas. Indrė prisimena, kad juos kelionės metu aplankė tik vienas ciklonas, tad lijo ištisas 3 dienas. Vis dėlto jaunos šeimos tai neišgąsdino, kadangi oro temperatūra vistiek buvo labai šilta, lietus taip pat šiltas, tad šokiai lietuje ir maudynės per lietų buvo papildoma atrakcija ne tik vaikams, bet ir tėveliams.

Kelionė į Mauricijų su vaikais – praktiniai aspektai

  • Indrės šeima pasirinko kelionę per Frankfurtą, tad iš pradžių buvo neilgas skrydis Vilnius-Frankfurtas, o tada jau tiesioginis 12 val. naktinis skrydis į Mauricijų. Grįžo jie taip pat, tik ilgasis skrydis buvo dieną. Ką veikti su vaikais ilgųjų skyrdžių metu rasite mūsų straipsnyje „Kaip užimti vaikus kelionių metu“;
  • Keliaujant į Mauricijų nėra jokių privalomų skiepų. Taip pat maža rizika užsikrėsti maliarija ar kitomis ligomis. Medicinos servisas taip pat labai geras, Indrei teko išbandyti ir pačiai (už skubią pagalbą, vaistus bei dvejas lašelines sumokėjo 100 eurų);
  • Vizų vykstant iš Lietuvos nereikia, tačiau šalyje galima būti iki 90 dienų;
  • Mauricijaus valiuta – rupijos. Palankiausias kursas yra oro uoste, tad ten geriausia ir keisti pinigus. Daugumoje vietų galima atsiskaityti kortele, tačiau turgus, vietinis gatvės maistas apmokamas tik grynaisiais, o kai kur kainos tiesiog palankesnės vietine valiuta; 
  • Lengva susikalbėti – Mauricijus neturi oficialios kalbos, tačiau kadangi sala buvus prancūzų bei britų kolonija, beveik visi puikiai kalba tiek angliškai, tiek prancūziškai, sunkumų dėl susikalbėjimo Indrės šeimai nekilo. Visi užrašai keliuose ar lankytinuose objektuose pateikiami anglų kalba, kartais ir prancūzų;
  • Tiek išsinuomoti automobilį, tiek keliauti savarankiškai tikrai paprasta – puikiai veikia tiek google maps, tiek waze programėlės. Tačiau vairavimas vyksta kairiąja kelio puse, tad nors Indrės vyrui didelių iššūkių dėl to nebuvo, bet pati moteris nesiryžo vairuoti;
  • Kainos panašios kaip Lietuvoje, kai kurie produktai parduotuvėse šiek tiek brangesni, kiti pigesni. Parduotuvėse asortimentas europietiškas, galima rasti daug pasaulinių prekinių ženklų. Net ir mažesnėse parduotuvėse galima rasti tyrelių, sauskelnių ar šlapių servėtėlių. Gatvės maistas pigus. Pramogų kainos panašios kaip ir visur Europoje. Bet tarkim viso kūno, tikrai kokybiškai atliktas masažas Spa centre, 40 eurų. 

Kelionė į Mauricijų – ką verta pamatyti su vaikais?

Indrės šeima mėgsta aktyvias veiklas, tad prie aktyvaus poilsio pratina ir savo dvi mažąsias keliautojas. 

Žygiai

Kadangi šįkart buvo šiek tiek sudėtingiau žygiuot dėl mažosios, tad šeima ėjo tik į du žygius. Vieno iš jų kulminacija buvo pasiekti krioklio viršukalnę, su atsiveriančia nuostabia panorama, kurioje visi atsigaivinimui išsimaudė. Buvo daug įspūdžių tiek mažiems, tiek dideliems!

Kelionės metu lietuviai aplankėme ir krioklius: vieną krioklį, kuriame taip pat buvo galima išsimaudyti ir patį aukščiausią Mauricijaus krioklį iš apžvalginės aikštelės.

Zoo

Kitas tikrai įspūdingas objektas – tai Casela parkas. Tai zoologijos sodas, kuris turi ir kitų pramogų, pvz. karstynės ir kitos pramogų zonos. Didžiausią įspūdį paliko žirafų maitinimas ir safari turas. Ši pramoga tikrai patiks tiek mažiems, tiek dideliems. Beje, parkas siūlo netgi galimybę pasivaikščioti su liūtais ir gepardais!

Arbatos plantacija

Šeima apsilankė ir arbatos plantacijoje, kur vaizdas primena Šri lanką. Vietoje galima pamatyti visą arbatos gamybą nuo pradžios iki pabaigos. Veikia muziejus, plius vyksta arbatos degustacija. Vėlgi, patiko tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Botanikos sodas

Šis botanikos sodas, Indrės manymu, yra įspūdingiausias iš visų matytų. Ypač žalias, su gausybe augalų, ne pavieniais medeliais, kaip dažnai būna, bet didžiulėmis palmių alėjomis. Čia galima pamatyti ir milžiniškas vandens lelijas ir lotoso žiedus.

Nacionalinis parkas

Turi tiek labai gražių apžvalginių aikštelių, tiek ir įvairaus sudėtingumo žygio takų.

Kultūra

Mauricijuje nepaprastai dera skirtingos religijos, šalia stovi krikščionių bažnyčios ir musulmonų mečetės bei indų šventyklos. Indrė su šeima lankėsi švenčiausioje Hindu piligrimų vietoje Grand Bassin – tai kraterio vietoje esantis ežeras, į kurį pasak legendos Šiva įpylė švento vandens iš Gango upės. Dabar ši vieta apsupta šventyklų bei įvairių jų religijai reikšmingų statulų. Vaikai stebėjo kaip kitaip žmonės čia meldžiasi, aukoja aukas, sudėdami ant padėklo vaisių, gėlių, paleidžia jas į ežerą. Keliaudami lietuviai aplankė dar kelias Hindu šventyklas.

Sostinė

Nors sala maža, bet jos sostinė tiesiog pulsuoja energetika ir kvapais! Nuostabiai čia dera dangoražiai, važinėjantys Tesla automobiliai ir turgus, kuriame šimtmečiais viskas vyksta taip pat.  

Žaidimų aikštelės

Indrė teigia, jog šalyje beveik nematė jokių žaidimo aikštelių, tačiau juk paplūdimiai ir vandenynas tai pati geriausia žaidimų aikštelė! Visą Mauricijaus salą supa koralinis rifas, dėl to paplūdimiuose nėra didelių bangų, labai patogu maudytis su vaikais, o vandens temperatūra 27-29 laipsniai, tad visiškai nesinori išlipti iš vandens. O kur dar gausybė povandeninio pasaulio gyventojų – Indrės vyras paviršinio nardymo metu (savarankiškai nardydamas) netgi matė vėžlį!

Vaikiški reikalai Mauricijaus saloje

Ar vežimėlis reikalingas, tai tikriausiai gali nuspręsti tik šeima pažįstanti savo vaiką. Indrė pasiėmė ir tikina, kad naudojo tikrai daug. Nors šaligatvių mažesniuose miesteliuose ir nėra, tačiau net eidama kelio pakraščiu moteris jautėsi saugiai, nes vairuotojai važinėja tvarkingai. Motorolerių važinėjimas, kaip Azijoje, nėra paplitęs.

Moteris vertina, kad Mauricijuje jautėsi tikrai saugiai, nes šalyje nusikalstamumas yra tikrai mažas, ypač sunkių nusikaltimų. Kišenvagystės ir kiti smulkūs nusikaltimai paplitę, kaip ir kitose turistinėse valstybėse, bet šiuo aspektu Indrė vertina, kad nesaugiau jautėsi būdama Tenerifėje nei Mauricijuje.

Šalis yra neblogai pritaikyta kelionėms su vaikais. Automobilines kėdutes galima išsinuomoti, o parduotuvėse, vaistinėse tikrai galima rasti visko, ko reikia vaikams. 

Kelionė į Mauricijų – praktiniai mamos patarimai:

  • pirmiausia tai nebijoti keliauti savarankiškai. Mauricijų dauguma renkasi tik Al atostogoms viešbučiuose. Žinoma, viešbučių teritorijos ten nuostabios, tačiau pati sala taip pat yra labai graži, todėl nereikėtų apsiriboti tik viešbučio teritorija;
  • svarbu – pasiimti daug kremo nuo saulės, kadangi UV indeksas ten labai aukštas ir tikrai atsakingai jį naudoti;
  • jeigu vykstama lietaus sezonu, reikia pasirūpinti apsauga nuo uodų. DĖMESIO! Lietuviški purškalai ten neveiksmingi, todėl atskridus geriausia nuvykti į vaistinę ir nusipirkti atitinkamų priemonių;
  • keisti pinigus į vietinę valiutą (rupijas) geriausia oro uoste, nes ten draugiškiausias kursas;
  • jeigu norit turėti internetą visur kelionės metu, oro uoste įsigyti SIM kortelę. 

Bijote keliauti su vaikais ar kūdikiu, dvejojate ar verta keliauti – paskaitykite mūsų Jums paruoštas rekomendacijas „Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais“ ir „Patarimai ruošiantis kelionei su kūdikiu“Esame tikri, kad rasite visus atsakymus į Jums kylančius ir Jus neraminančius klausimus.

Jei norite, kad kelionės planavimu pasirūpintų patikima kelionių agentūra – mes rekomenduojame kreiptis į Pasirink Sparnus

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.