Kelionė į Gdanską su vaikais - Kelionės su vaikais
Kelionė į Gdanską su vaikais
Kelionė į Gdanską su vaikais
2023-07-13

Kelionė į Gdanską su vaikais

Nesvarbu, kur begyventų mūsų mieli skaitytojai, visi keliauja, o svarbiausia – pasakoja savo įspūdžius mums. Todėl mes norime su Jumis pasidalinti nuostabios kelionės į Gdanską su vaiku įspūdžiais, kuriais pasidalijo klaipėdietis Vytautas su žmona ir sūnumi. Aktyvioji šeima pasirinko visų išsvajotą ir mylimą tikslą – Gdanską Lenkijoje. Jų kelionė į Gdanską su vaikais  ir pasirinktas maršrutas gali tapti puikia atmintine ir gidu Jums.

Kelionės maršrutas

Kelionę šeima suskirstė etapais, atsižvelgdami į kartu keliaujantį septynerių sūnų ir nenorėdami varginančios kelionės. O etapai tokie: Klaipėda – Olštynas – Gdanskas – Olštynas – Klaipėda. Šis maršrutas iki Lenkijos pajūrio labai puikus, ypač keliaujant su vaikais. Kelionė į Gdanską su vaikais nėra tokia varginanti, kaip gali pasirodyti.

Kelionė į Gdanską su vaikais apgalvota ir planuota, todėl šeima atsakingai planavo tiek nakvynes, tiek lankytinus objektus. Tad pirmiausia apie nakvynes. Kelionė į Gdanską vyko automobiliu, tad svarbus kriterijus buvo, kad nakvynės vieta turėtų parkingą ir patogią lokaciją. 

Kelionė į Gdanską su vaikais

Kelionė į Gdanską su vaikais

Nakvynės vietos Lenkijoje

Pasiekę Olštyną, šeimyna pasirinko vienos nakvynės pauzę ir apsistojo per populiariausią rezervavimo sistemą užsakytą 2 kambarių butą naujos statybos name Calamo Park. Butas buto patogus, su požeminiu parkingu ir balkonu, tik ne su itin patogiomis lovomis. Rezervuokite geriausia kaina. 

Kadangi pagrindinis kelionės tikslas – Gdanskas – šeima jame praleido 5 paras, šiame mieste irgi rinkosi 2 kambarių butą naujame name Marcin‘s place (Długie Ogrody 18). Viešnagės vieta džiugino rūpestingu šeimininku, kuris pasirūpino žemėlapiais, pasitikimo arbata, rekomendacijomis, ką ir kur pamatyti bei aplankyti mieste. Matyt bendras bruožas kaimyninėje šalyje – ne itin patogios lovos, tačiau mažus nesklandumus atpirko nuostabi vieta ir arti esantis Gdansko centras. Rezervuokite geriausia kaina.

Grįžtant iš Gdansko šeima vėl sustojo Olšyne, kuriame pasirinko nakvynę populiariame viešbučių tinklo viešbutyje Hampton by Hilton. Čia buvo itin švaru, tvarkinga, nuostabūs pusryčiai ir „viskuo pasirūpinta” jausmu. Rezervuokite geriausia kaina.

Daugiau apgyvendinimo vietų ieškokite:

Booking.com

Kelionė į Gdanską su vaikais – ką pamatyti

Lankytinos vietos Gdanske. Vytautas su šeima rekomenduoja, ką vertą pamatyti Gdanske ir aplink.

Šliuzas Slupno rajone (Sluice bajory małe)

Vienas iš Nacių kanalų sistemos šliuzų, esantis Slupno rajone. Vieta miško šlaite, tankiuose šabakštynuosez, tačiau šeima dalijasi, kad ne itin verta rėplioti šlaitais ir brautis krūmynais, kad pamatytum milžinišką betono luitą, kurį maskuoja žaliuojantys medžiai. Patarimas keliauti žiemą, vaizdas turėtų būti aiškesnis. 

 Žemutinis Lesniewo šliuzas (Lower lock Leśniewo)

Vienas iš Nacių kanalų sistemos šliuzų, esantis Leśniewo rajone. Priešingai negu anksčiau minėtas šliuzas,  šis šliuzas pasiekiamas lengvai. Nuo parkingo pasivaikščiodami ateisite geru takeliu. Pats statinys stovi atviroje vietoje ir galima puikiai apžiūrėti. Parkingas mokamas, bet nebrangus – kaina keletas zlotų.

Mamerki bunkerių muziejus

Antrojo pasaulinio karo laikų bunkerių kompleksas Mamerki, kuriame įkurtas muziejus. Labai kažko įspūdingo nepamatysite, bet autentiška atmosfera išlaikyta. Galima palandžioti po bunkerius ir pamatyti keletą eksponatų. Čia yra aukštas apžvalgos bokštas. Vieną kartą važiuojant pro šalį užsukti tikrai verta. Kaina šeimai -75 zlotai.

Štuthofo muziejus Vokietijos koncentracijos stovykla

Koncentracijos stovykla Sztutowe, kurios liūdną istoriją galėsit tyrinėti nemokamai. Rekomenduojama ne tik patiems nuvažiuoti, bet ir vaikus nusivežti (vaikus edukuoti būtina).  Kainuoja tik parkingas šalia. Kaina apie 15 zlotų.

Apžvalgos ratas AmberSky

Apžvalgos ratas Gdanske. Kas mėgstate aukštybes – verta, nes apsuka net 5 ratus, o Jūs galite mėgautis miesto panorama. Tvanku nebus net karščiausią dieną, nes visos kabinos su kondicionieriais. Kaina šeima apie 100 zlotų. 

Karinių technologijų muziejus „GRYF”

Technikos muziejus karine tematika Dąbrówkoje. Nors pagrindinė tematika čia yra karinė, bet pamatysite ir kitokios civilinės technikos. Dalis muziejaus skirta šaudmenų, artilerijos, sprogmenų ir ginkluotės ekspozicijai. Technika ir eksponatai yra nuo pasaulinio karo iki modernesnių laikų. Aplankyti tikrai rekomenduojama. Kaina šeimai apie 70 zlotų. 

Pilis Łapalicach’e (Nieukończony „zamek” w Łapalicach)

Apleista pilis Lapalice,  po kurią labai smagu tiesiog paslampinėti. Prie pačios pilies privažiuoti draudžia kelio ženklas, nerizikuokite, nes policija patruliuoja dažnai, nerizikuokite važiuoti iki pilies vartų, jei nenorite atostogų baudos. Tokiu atveju nemokamas apsilankymas virs mokamu. 

„Volkswagen” muziejus

Volkswagenų muziejus įrengtas privačiame name, Pępowe. Muziejus nepalieka itin didelio įspūdžio. Automobiliai gražūs, restauruoti, bet jų mažokai ir labai kartojasi (tie patys modeliai, skiriasi ti kėbulai ar jų detalės). Automobiliai dėl vietos trūkumo sustatyti kaip parduotuvėj miltų pakeliai, dalijasi keliautojas Vytautas. Labai neskubant ir pasifotografuojant apeisit muziejų per kokį 30 minučių. Kaina šeimai apie 53 zlotus. 

Juodojo perlo laivas (Black Pearl Ship)

Mini kruizas po Gdansko miestą. Galimybė pamatyti miestą iš vandens. Pamatysite ir senamiesčio vaizdus ir industrinius rajonus. Laivas plaukia apie 1,5 valandos, restorane įrengtas restoranas, plaukiant galima ir užkąsti ir atsigerti. Jei lauke vėsoka, siūlone turėti kažką šilčiau apsivilkti, nes vėjas pučia nevaikiškai. Kaina šeimai apie 220 zlotų. 

Galite užsisakyti plaukimą daugiau nei 400 metų naudoto Lenkijos upių laivo kopija. Šis medinis ir erdvus 12 vietų laivas, daugiausia naudotas XVIII a., nukels jus ten, kur dideli laivai negali plaukti, o dėl nedidelio keleivių skaičiaus jausitės laisvai ir ypatingai.

Gdynios akvariumas

Akvariumas Gdynėje, nėra labai didelis ar kažkuo išskirtinis. Vaikams labai patiks įvairios žuvytės. Pats muziejus mažas ir senokas, jei lankėtės naujajame Klaipėdos jūrų muziejuje – mintyse pagalvosite, kad klaipėdietiškas muziejus lenkia šį laba daug kartų. Kaina šeimai 95 zlotai. 

Karinių jūrų pajėgų muziejus (Muzeum Marynarki Wojennej)

Lenkijos karinio jūrų laivyno muziejus. Jeigu esate laivų modelių mėgėjas, tai Jums šis muziejus bus atradimas. Laivų modelių yra nuo seniausių iki naujausių, nuo mažiausių iki labai didelių. Taip pat yra keletas realių eksponatų, bet jų mažokai. Muziejuje draudžiama leisti eksponatus, priūrėkite vaikus, kad jie jų neliestų. Kaina šeima 60 zlotų. 

Antrojo pasaulinio karo muziejus (Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku)

Antrojo pasaulinio karo muziejus. Labai rimtas ir išsamus muziejus įtraukiantis nuo pat įėjimo iki paskutinio eksponato. Su audiogidu keliausite tiek muziejaus, tiek istorijos takais. Labai rekomenduojame aplankyti. Kaina šeimai- 89 zlotų.

Europos solidarumo centras (Europejskie Centrum Solidarności)

Europos solidarumo centras. Muziejus skirtas istorijai, kaip Lenkija (ir kitos šalys) vadavosi nuo Sovietų Sąjungos jungo. Audiogido pasakojimas labai įdomus ir įtraukiantis, jis veda lankytoją po muziejų ir tiesiog pasineriama į istoriją. Labai gilinantis į detales galima praleisti net iki 3 valandų. Labai rekomenduojame. Kaina šeimai -85 zlotai.

Pilis Kvidzyne (Zamek w Kwidzynie)

Pilis Kvidzyne. Pilyje yra įrengta nedidelė etnografinė ekspozicija, pristatoma ir šiek tiek gamtos ekspozicijos. Tai mini Rumšiškių ir Tado Ivanausko muziejų mišinys pilyje.:) Dėl šios pilies važiuoti ne itin rekomenduojama, šalia esantis Malborkas vertas Jūsų laiko labiau. Kaina į šią pilį – 87 zlotai šeimai. 

Hevelianum

Muziejus, skirtas supažindinti vaikus ne tik su mokslu, čia susilieja fizika, matematika, gamtos mokslai. Vaikams muziejus patiks labiausiai iš visų, nes viską galima čiupinėti, eksperimentuoti, žiūrėti ir tiesiog – patirti. Muziejus jau šiek tiek pavargęs, kai kas neveikia, kai kas sulūžę, bet patiks tiek vaikams, tiek suaugusiems. Rekomenduojame. Kaina šeimai -75 zlotai. 

Žalgirio mūšio muziejus (Muzeum Bitwy pod Grunwaldem)

Žalgirio mūšio muziejus. Labai įdomus muziejus su lietuviškai kalbančiu audiogidu. Pasakojama bendra Lietuvos ir Lenkijos istorija, bet pagrindinis veiksmas – apie Žalgirio mūšį. Eksponatų aprašymai taip pat pateikti ir lietuvių kalba. Rekomenduojame. Kaina šeimai – 93 zlotai. 

Rekomendacijos kur pavalgyti

O kaip kelionės be maisto? Dalijamės Vytauto  rekomendacijomis ir atradimais

  • Restauracja Sirocco Olsztyn – maistas labai skanus ir išskirtinis. Kaina šeimai- pagrindiniai patiekalai ir gėrimai  – apie 184 zlotus.
  • Izakaya Sushi & Ramen Gdansk – japoniškas maistas. Įprastas japoniškas maistas.  Kaina šeimai- pagrindiniai patiekalai ir gėrimai – apie 204 zlotus.
  • Chinkalnia Gdansk – Sakartvelo virtuvė. Maistas skanus tik labai mažos porcijos. Kaina šeimai- pagrindiniai patiekalai ir gėrimai – apie 121 zlotą.
  • Pueblo Gdansk – meksikietiškas maistas. Labai skanu ir autentiška. Kaina šeimai- užkandis, pagrindiniai patiekalai ir gėrimai – apie 284 zlotus.
  • Hora de Espana Gdanskas – ispanų virtuvė. Labai skanu. Būtina rezervacija, nes liksite alkani. Kaina šeimai – užkandis, pagrindiniai patiekalai ir gėrimai – apie 218 zlotų. 
  • Paulo Gelateria Lodziarnia Mistrza Polski Gdanskas – ledainė, kurioje gyvena  nuostabūs ledai. Kaina už 3 porcijas (popieriniai puodeliai)- 24 zlotai. 
  • Gdański Bowke Gdanskas – lenkiška virtuvė. Skanu, sotu ir geras aptarnavimas. Kaina šeimai – sriubos, pagrindiniai patiekalai ir gėrimai – apie  272 zlotus.
  • Cudne Manowce Olštynas – lenkiška virtuvė. Skanus maistas su labai skania firmine sriuba. Kaina šeimai – sriuba, pagrindiniai patiekalai ir gėrimai – apie 176 zlotus.

Dėkojame Vytauto šeimynai už nuostabius pasidalijimus ir tikimės, kad keliaujantiems bus itin naudingas žemėlapis tiek lankytinų istorinių vietų, tiek gastronominių atradimų. O mūsų įspūdžius apie kelionę į Gdanską ir poilsį Lenkijos pajūryje skaitykite straipsnyje Kelionė į Lenkijos pajūrį su vaikais.

Jei ieškote daugiau idėjų, kur nuvykti pramogauti su vaikais Lenkijoje – visą informaciją rasite straipsnyje Pramogų parkai Lenkijoje su vaikais.

Apie keliones Lenkijoje skaitykite –  Kelionė į Tatrus su vaikais ir kūdikiu, Poilsis Lenkijoje, Kelionės maršrutas automobiliu Lenkijoje su vaikais

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė  „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Junkitės prie kelionės su vaikais po Lenkiją grupės. Dalinkimės įspūdžiais ir atradimais kaimyninėje šalyje.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Ką pamatyti Gdanske, Kelionė į Gdanską su vaikais, Kelionė į Lenkijos pajūrį, kelionės į Lenkiją su vaikais, Kelionės maršrutas į Lenkiją, Kelionės po Lenkiją, kelionės su vaikais, Lenkija, Poilsis Lenkijoje prie jūros