Pakruojo dvaras su vaikais - Kelionės su vaikais
Pakruojo dvaras su vaikais
Pakruojo dvaras su vaikais
2023-08-16

Pakruojo dvaras su vaikais

Pakruojo dvarą drąsiai galime vadinti geriausiu dvaru Lietuvoje su vaikais. Čia per metus kelis kartus vyksta įvairūs festivaliai, veikia nuolatinės įdomios ekspozicijos, įvairiausios pramogos bei edukacijos vaikams. Čia rasite ir kur skaniai pavalgyti, ir kur pažaisti su vaikais.

Pakruojo dvaras su vaikais – patarimai, apžvalga ir mūsų įspūdžiai. Prieš savaitę viena iš „Kelionės su vaikais“ įkūrėjų Agnė su šeima ir vaikais apsilankė Pakruojo dvare vykstančiame gėlių, meno ir meilės festivalyje ir nori su Jumis pasidalinti savo įspūdžiais!

Pakruojo dvaras su vaikais – pirmieji įspūdžiai

Mūsų Motiejus – labai aktyvus vaikas, kuris mėgsta žaidimų aikšteles, atrakcionus, karstynes, tad išgirdęs, kad vyksime į dvarą, kuriame nebus šių dalykų, nebuvo labai sužavėtas. Tačiau tik įžengus į dvaro teritoriją mažasis keliautojas savo nuomonę pakeitė ir suplanuotų 4 valandų su pietumis mums, deja, neužteko. O išvažiuoti galėjome tik pažadėję, kad dar kartą grįšime čia neužilgo. Tad apie viską nuo pradžių.

Bilietai į Pakruojo dvaro festivalį, atvykimas ir praktiniai patarimai

Jei planuojate aplankyti Pakruojo dvare vykstantį festivalį, labai rekomenduojame bilietus įsigyti internetu. Bilietai internetu pigesni, tad sutaupysite. Galbūt 16 eurų bilieto kaina ir gali pasirodyti ne tokia jau maža, bet patikėkite – palyginti su tuo, ką gaunate mainais, mūsų nuomone, ji yra tikrai labai adekvati. Beje, vaikams iki 5 metų lankymasis nemokamas.

Prie Pakruojo dvaro yra pakankamai daug erdvės automobiliams parkuotis, tad dėl to problemų nekils. Į festivalį ir dvarą galite patekti pro pagrindinį įėjimą bei per įėjimą prie Traktieriaus restorano. Labai patogu, kad iš dvaro teritorijos galite išeiti ir vėl grįžti. Mes taip ir padarėme – išėjome pietauti į Traktieriaus restoraną, o vėliau sugrįžome pramogauti.

Jei vykstate su kūdikiu kaip mes – turėkite omenyje, kad parko teritorija – žolė arba skalda, tad imkite sportinį ar su dideliais ratais vežimėlį. Arba nešynę, nes mažas miesto vežimėlis nebus tinkamas.

Tikrai rekomenduojame skirti pakankamai laiko apsilankymui. Mums 4 valandų, iš jų valandą skyrėme pietums, buvo mažai. Nes parko teritorija didelė, vyksta daug labai įdomių pasirodymų, parodų, ekspozicijų.

Gėlių, meno ir meilės festivalis

Šis festivalis Pakruojo dvare jau penktasis ir nors mes lankomės ne pirmą kartą, tačiau jis kiekvienais metais vis nustebina. Vienareikšmiškai Pakruojo dvarą festivalio metu galima vadinti gražiausia vieta Lietuvoje. Tik labai gaila, kad nuotraukomis neįmanoma perduoti to grožio ir tos emocijos, kuri tvyro Pakruojo dvare.

Vaikštant tarp daugybės gėlių kompozicijų tiesiog sunku suvokti, kaip galima sukurti tokį grožį, o jį sukūrus taip kruopščiai prižiūrėti ir puoselėti. Viskas preciziškai tvarkinga ir gražu.

Nors esu didelė gėlių mylėtoja, tačiau gėlynuose ir kompozicijose mačiau daugybę man nežinomų, tačiau labai gražių gėlių.

Turbūt Pakruojo dvare darytos nuotraukos taps gražiausiomis mūsų vaikų nuotraukomis šiais metais.

Festivalio programa

Būtinai atvykę į festivalį prie įėjimo pasiimkite renginių programą. Ji vyksta kasdien ir prasideda nuo 12 val. Deja, visos dienos programos mes pamatyti nespėjome, nes buvo labai įdomu ir ekspozicijos, ir žaidimų aikštelė, ir gyvūnėliais. Tačiau tai ką matėme tiek mums, tiek Motiejui paliko tikrai didelį įspūdį.

Motiejui labiausiai patiko ir didžiausią įspūdį paliko virš dvaro parko lynu vaikščiojantis ir triukus atliekantis tarzanas. Važiuojant namo vis klausinėjo kaip jam išmokti taip vaikščioti. Taip pat sužavėjo ir cirko artistų pasirodymai bei lėlių teatras.

Festivalio programoje – įspūdingi pasirodymai, teatras, muzika. Tačiau norint viską pamatyti, susiplanuokite tikrai bent jau pusdienį. Net ir sunku viską papasakoti ką matėme. O ypatingą jausmą priduoda ir aplinka, kurioje viskas vyksta. Cirko ir teatro pasirodymai daug įspūdingiau žiūrisi pasakiško grožio gėlių fone, muzika skamba melodingiau žvelgiant į įspūdingas skulptūras. Nors esame keliavę ir matę tikrai daug – tačiau Pakruojo dvaras kaskart mus nustebina.

Ypatingai smagu, kad festivalio programa sudaryta atsižvelgiant tiek į suaugusiuosius, tiek ir į vaikus.

Išsamiau, ką veikti vaikams didžiausiame vasaros festivalyje Lietuvoje.

Ką veikti Pakruojo dvare su vaikais

Be visų festivalio įdomybių, vaikams čia gausu veiklos. Vien ko verta įspūdingo grožio žaidimų pilis ir senovinė karuselė, kuria gali suktis kiek panorėjęs. Beje, Pakruojo dvaras mums įsimins ir dėl dar vienos priežasties – nes tai buvo pirmasis mūsų šešių mėnesių Paulės pasisupimas karusele.

Dvaro teritorijoje daugiau nei 30 istorinių pastatų, kuriuose įsikūrusios įvairios ekspozicijos. Tad patikėkite – čia tikrai rasite, ką veikti ir pamatyti tiek geru, tiek blogu oru. O ekspozicijų spektras toks platus, kad kažką įdomaus ras kiekvienas. Mūsų Motiejui ypatingai patiko dvaro ūkis, technikos dirbtuvės ir senovinių automobilių kolekcija.

Tiek mes, tiek vaikai labai mėgstame gyvūnų ūkius. Tad labai džiaugiamės galėję aplankyti dvaro ūkį, kuriame gyvena žirgai, žąsys, kalakutai, vištos ir tikrų tikriausias kupranugaris. Beje, gyvūnėlius galima paglostyti, pamaitinti.

Garantuojame, kad Jūsų vaikams, kaip ir mūsų Motiejui, patiks senovinių žaidimų automatų Pinball ekspozicija.

Dvaro technikos dirbtuvės – tai vieta, kurioje ypač berniukai su tėvais praleis ne vieną valandą. Čia itin didelė senųjų ūkio mašinų, įrankių, motorų, traktorių kolekcija. Beje, dvaro teritorijoje išvysite ir pasakiško grožio senovinių automobilių ir technikos, kuria galima ir pasivažinėti.

Visiems, kurie planuojate apsilankyti dvare su vaikais, labai rekomenduojame užsukti į dvaro siuvėjos dirbtuves. Čia ne tik autentiškai atkurtų rūbų ekspozicija, bet ir nereali pramoga. Dvariškus kostiumus galima ne tik apžiūrėti ir paliesti! Galima pasinaudoti unikalia galimybe ir jais pasipuošti. Ar įsivaizduojate, kaip smagu? O ir kokių nuostabių nuotraukų pasidarysite – ypač tarp žydinčių gėlių ir nuostabių skulptūrų. Tiesa, kai mes lankėmės buvo +33 laipsniai šilumos, tad šia unikalia galimybe nepasinaudojome, nes buvo labai karšta, nors labai norėjome.

Labai rekomenduojame apsilankyti Meilės saloje. Tai nedidelė ramybės oazė, nes joje daugybė hamakų, sūpynių, sapnų gaudyklių. Bet svarbiausia – čia laisvėje gyvena triušiukai, kuriuos galite paglostyti ir pamaitinti.

Pietūs Traktieriaus restorane su vaikais

Traktieriaus restorane esame buvę jau ne kartą. Todėl planuodami apsilankymą Pakruojo dvaro festivalyje, buvome nusprendę ten ir pietauti. Restoranas tikrai puikus. Ypatingai rekomenduojame jų kmynų girą. Tiesiog nuostabaus skonio! Mes valgėme jautienos žandus, o Motiejus – blynelius. Jautienos žandai mums yra tas patiekalas, kuris parodo restorano šefo sugebėjimus, nes skaniai pagaminti žandus nėra labai paprasta. Jie turi būti tirpstantys burnoje, minkšti ir pilni skonio. Būtent tokie jie ir buvo. Beje, porcija labai didelė.

Prie įėjimo matėme ir laikiną kavinę, bet nespėjome apsilankyti, nes kaip visuomet pritrūkome laiko. Beje, dvaras gamina ir labai skanius „nevaikiškus“ gėrimus, kuriuos tikrai rekomenduojame paragauti!

Pakruojo dvaras su vaikais visam savaitgaliui

Kaip ir minėjome, čia lankomės jau ne pirmą kartą ir visai „Kelionės su vaikais“ ketveriukei čia labai patinka. Kita „Kelionės su vaikais“ įkūrėja Jolita šiek tiek anksčiau taip pat lankėsi Pakruojo dvare ir praleido su vaikais ten visą savaitgalį.

Be visų Agnės paminėtų veiklų, pramogų, renginių mes dar išbandėme ir tikrą dvarišką nakvynę ir vakarienę dvaro restorane.

Klasicistinio stiliaus centriniuose Pakruojo dvaro rūmuose įsikūręs 11 kambarių viešbutis, kuris atveria duris visiems, norintiems ypatingo laiko ir istorija alsuojančios prabangos. Įvairios interjero detalės tikrai priverčia įsijausti į dvarišką gyvenimą, o ryte pasitinka nuostabūs vaizdai pro langą. Vakarienė žvakių šviesoje ir ypatingas aptarnavimas dar labiau priverčia atsipalaiduoti. Vaikai iki šiol prisimena skaniausią savo gyvenime ragautą antieną, o mes, suaugusieji, šamo patiekalus, kuriuos valgėme tiek pietų metu Traktieriaus karčemoje, tiek vakarienės metu rūmų restorane. Labai rekomenduojame!

Pakruojo dvaras tinkamas tiek su mažesniais, tiek su vyresniais vaikais. Be Agnės jau išvardintų pramogų ir aplankytų dvaro erdvių, paminėčiau, jog mūsų jaunajai panelei Gretai labai patiko apsilankymas pas dvaro parfumerę. Šioji buvo tokia maloni, jog ne tik supažindino mūsų panelę su savo sukurtais kvepalais bei purškalais, bet ir leido „padegustuoti“ įvairiausius skirtingus aromatus.

Kadangi mūsų vaikai vyresni, tai jiems patiko ir vieninteliame Lietuvoje Baudžiavos laikų bausmių muziejuje. Jame, apšviestame blausia viduramžių požemių šviesa, skambant grandinių žvangesiui, galėsite iš arčiau pamatyti ir išsamiau sužinoti senovėje taikytas bausmes, bausmių įrankius ir įrenginius.

„Kelionės su vaikais“ rekomenduoja: Pakruojo dvaras – puiki idėja savaitgalio ar dienos išvykai su įvairaus amžiaus vaikais.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
dvaras su vaikais, edukaciniai užsiėmimai, ekskursijos, gėlių festivalis su vaikais, gyvūnų ūkis, Ką veikti dvare su vaikais, kelionės su vaikais, kur pavalgyti, muziejus, Nakvynė dvare, nakvynė su šeima, nakvynė su vaikais, Pakruojo dvaras su vaikais, Pramogos Pakruojo dvare, reklama, vaikų žaidimų aikštelės