Ką veikti vaikams didžiausiame vasaros festivalyje Lietuvoje -
Ką veikti vaikams didžiausiame vasaros festivalyje Lietuvoje
2023-08-01

Ką veikti vaikams didžiausiame vasaros festivalyje Lietuvoje

Svarstote ką veikti su vaikais šią vasarą, kad būtų smagu visai šeimai? Pakruojo dvare visą vasarą vyksiantis gėlių festivalis – puiki vieta praleisti nepamirštamą dieną, kupiną juoko ir smagių nuotykių. Kiekvieną dieną iki pat rudens festivalis mažus ir didelius lankytojus džiugina įvairiomis veiklomis ir užsiėmimais, įtraukiančiais įspūdingais pasirodymais, lėlių teatro spektakliais bei naujomis pažintimis su dvaro ūkio gyventojais.

Taigi, ką veikti vaikams didžiausiame vasaros festivalyje Lietuvoje?

Ir tėvai, ir vaikai gali būti spektaklių dalyviais

Vienas iš šiųmečio jubiliejinio vasaros gėlių festivalio akcentų – įtraukiantys tarptautinės aktorių ir cirko artistų trupės pasirodymai. Charizmatiškasis klounas iš Italijos, išdaigininkas elfas Pakas, netikėti gėlių ar „Vasarvidžio nakties sapnas“ pjesės personažai ir net pats Šekspyras – kelte nukelia į pasaulį, kur fantazija maišosi su realybe, o žiūrovai yra viso to dalimi.

Ir tai dar ne viskas! Greta teatro stebina ir cirko triukai: dvaro padangėje kvapą gniaužia bebaimio vaikščiotojo lynu triukai, visai greta grakščiai orą skrodžia ir akrobatė. Galima žavėtis, stebėtis ir net patiems pasitreniruoti – tokie įspūdžiai lieka ilgam, o kartais pasitaiko tik kartą gyvenime.

Išvysti didžiausią pasaulio paukštį ir pajoti ant kupranugario – realu

Festivalyje mažųjų laukia gausus dvaro ūkio gyventojų būrys: žirgai, avys, triušiai, vištos, žąsys, antys ir kalakutai. Juos galima ne tik pamatyti, pabandyti paglostyti, tačiau ir pašerti jų mėgstamais skanėstais. Greta įkurtame Sakalininkystės centre gyvena plėšrieji paukščiai iš viso pasaulio. Tarp jų ne tik ereliai, pelėdos ir sakalas, bet ir pats didžiausias pasaulyje skraidantis paukštis komandoras. Įgudęs dresuotojas čia pat rengia ir pasirodymus, kurie prikausto kiekvieno dėmesį, o pačius paukščius galima pamatyti iš itin arti.

Vieta, nustebinanti, ne tik mažus, tačiau ir didelius lankytojus – Meilės sala. Pastaroji išpuošta didžiulėmis rankų darbo sapnų gaudyklėmis, tarp medžių įrengti hamakai, kuriuose galima atsipūsti nuo dvaro gyvenimo šurmulio. Labiausiai čia visgi nustebina laisvai gyvenantys ir straksintys triušiai. Kai kurie jų mielai leidžiasi paglostomi, pavaišinami traškiomis morkomis.

Čia taip pat būtina priminti ir turbūt apie vieną išskirtiniausių, tačiau ne mažiau mylimų dvaro gyventojų – dvikuprį kupranugarių Bučkį. Šis dvaro gyventojas panorusius gali panešioti ant savo kupros – nereikia net vykti į Egiptą!

Virsti princais ir princesėmis Gėlių pilyje

Vaikų žaidimų zonos dvare pažiba – gėlių karalystės pilis, kurią specialiai Pakruojo dvarui sukūrė scenografė Marija Rubavičiūtė. Tai pati spalvingiausia vieta mažiesiems padūkti ir pasijusti tikrais princais ir princesėmis. Visai šalia pat veikia bei džiugina puošni senovinė karuselė – tai džiaugsmas ir mažiems, ir didesniems vaikams.

Beje, svarbu paminėti, kad greta besisukančių karuselių visada grodavo ir mugių vargonai, prieš kelis šimtus metų sukurti tam, kad pakeistų gyvai grojančius muzikantus. Masyvus ir puošnus instrumentas dažnai būdavo statomas atrakcionų parkuose šalia karuselių, todėl ir dvare rado būtent tokią vietą. Ir dabar leidžiant laiką šalia karuselės galima nusikelti laiku į praeitį ir mėgautis populiariausiomis to laikmečio melodijomis, kurias groja be žmogaus rankos veikiantys vargonai.

Lėlės – ne tik žaisti

Žaidimų pilyje padūkę ir karuselėje pasisupę vaikai kviečiame išvysti ir trumpus, tačiau užburiančius lėlių teatro pasirodymus. Keliskart per dieną vykstančiuose pasirodymuose lėlių magija sujungiama su nesenstančiais pasakojimais. Atgimę personažai ne tik nustebins mažuosius, bet ir taps fantastiška pažintimi su teatro pasauliu.

Jei dienos eigoje dar pritrūktų žaidimų – senovinių žaidimų automatų (pinball) salė su niekur neregėtais ir net itin retais eksponatais iš viso pasaulio nustebins ne tik vaikus, tačiau ir jų tėvelius.

„Meno, gėlių ir meilės festivalis“ Pakruojo dvare vyksta visą vasarą iki pat rugsėjo 10 dienos, įtraukdamas į nepamirštamas pramogas visą šeimą kiekvieną dieną.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausias Lietuvoje dvaro kompleksas, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje, Lietuvos „Metų turizmo objektas 2018, 2019, 2021, 2022“. Čia kasmet vyksta unikalūs gėlių ir šviesos festivaliai, yra atkuriamos XIX a. pr. – XX a. pr. dvaro gyvenimo patirtys bei akimirkos.

Bilietus į festivalį PIGIAU įsigykite iš anksto.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė Pakruojo dvaras. Kopijuoti ir naudoti be autorių leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų tinklalapio skiltyje Keliaujame Lietuvoje,  Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.