Klaipėda su vaikais - Kelionės su vaikais Kelionės su vaikais
Klaipėda su vaikais
Klaipėda su vaikais
2023-09-04

Klaipėda su vaikais

Klaipėda – miestas, kvepiantis jūra, alsuojantis vėju ir daugelio dar neatrastas. O čia veikti tikrai rasite ką – galite saulę pasitikti senojoje perkėloje, pasitikdami ir išlydėdami atplaukiančius laivus, važinėti dviračiu puikiais dviračių takais, ragauti skaniausius minkštus ledus, karstytis medžių viršūnėmis, vaikštinėti parkuose, žavėtis skulptūromis, mėgautis fontanais ir muzika ir, aišku, maudytis, pliuškentis paplūdimiuose. Dalinamės idėjomis, ką veikti Klaipėdoje su vaikais.

Klaipėda su vaikais – tai žalias miestas, kupinas įvairiausių takų. Šių takų išskirtinumas, kad daugiau nei 95 procentų visų takų eina įvairiais miško takais ir keliukais. Šiais takais galėsite ne tik pralėkti su vėjeliu, bet ir ramiai važinėtis, vaikščioti, svajoti ir kartu aplankyti Klaipėdos lankytinus objektus.

Klaipėdos gidas

Dalinamės su Jumis gidu, kur pramogauti, ką aplankyti bei pamatyti, kur maudytis, važinėtis dviračiais Klaipėdoje su vaikais. O toliau šiame straipsnyje galėsite paskaityti ir apie visus objektus išsamiau.

Kur pramogauti Klaipėdoje su vaikais

  1. Klaipėdos baseinas
  2. Lietuvos jūrų muziejus
  3. Dino parkas
  4. Radailių dvaro kompleksas su SPA
  5. Babilono sodai
  6. Klaipėdos poilsio parkas
  7. Danės skveras ir Kiemas
  8. Melnragės parkas
  9. Jono kalnelio kompleksas
  10. Sakurų parkas 
  11. Skulptūrų parkas
  12. Jūros parkas prie vasaros estrados
  13. Ąžuolyno giraitės parkas
  14. Trinyčių parkas
  15. Sąjūdžio parkas

Klaipėdos muziejai su vaikais

  1. Laikrodžių muziejus
  2. Pilies muziejus
  3. Laivas-muziejus Sūduvis
  4. Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

Renginiai ir teatrai su vaikais Klaipėdoje

  1. Klaipėdos „Švyturio” arena
  2. Klaipėdos dramos teatras
  3. Klaipėdos Lėlių teatras
  4. Klaipėdos muzikinis teatras
  5. Klaipėdos jaunimo teatras

Ką pamatyti ir aplankyti Klaipėdoje su vaikais

  1. Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centras
  2. Litorinos takas-Olando kepurė
  3. Memel Nord-pakrantės artilerijos baterija
  4. Klaipėdos senamiestis
  5. Meridianas
  6. Biržos tiltas
  7. Arka
  8. Pasukamasis tiltas
  9. Švyturys
  10. Gynybiniai įtvirtinimai  „Memel Süd”
  11. Teatro aikštė
  12. Klaipėdos dujų fabrikas
  13. Klaipėdos miesto centrinis paštas
  14. Klaipėdos universiteto botanikos sodas

Kur maudytis

  1. I Smiltynės paplūdimys
  2. II Smiltynės paplūdimys
  3. „Dviratininkų“ paplūdimys Smiltynėje
  4. I Melnragės paplūdimys ir Šiaurinis molas
  5. II Melnragės paplūdimys
  6. Girulių paplūdimys

Kur važinėtis dviračiais

  1. Centrinės miesto dalies dviračių trasa
  2. Šiaurinė miesto dalies dviračių trasa
  3. Pietinės miesto dalies dviračių trasa

Pramogos su vaikais Klaipėdoje

Klaipėdos baseinas

Jei norisi mėgautis vasaros malonumais bet kuriuo metų laiku, „Klaipėdos baseinas“ – puikus pasirinkimas. Leiskite sau ir savo šeimai atsipūsti nuo kasdienybės ir pasimėgauti poilsiu baseino ir pirčių erdvėje. Kviečiame maudytis, plūduriuoti baseinuose, pliuškentis sūkurinėse voniose, kaitintis pirtyse, savaitgaliais įveikti iššūkių taką… Klaipėdos baseine vasara kiekvieną dieną!

Apie Klaipėdos baseiną skaitykite ir mūsų apžvalgą – Atostogos Lietuvoje: aplankykite geriausius baseinus.

Lietuvos jūrų muziejus

Lietuvos jūrų muziejus – tobula vieta visos šeimos laisvalaikiui ir pažinimui. Muziejaus ekspozicijos įsikūrusios Nerijos forte. Čia jūs pateksite į tikrą jūrinę tvirtovę, kurioje dabar – ne kareiviai, o pingvinai, ruoniai, Šiaurės jūrų liūtas ir daug daug gražiausių viso pasaulio žuvų! Įspūdingajame tunelyje susidursite akis į akį su pustrečio metro eršketais.

Delfinariumas ir Saulės įlanka visada nuteikia atostogų nuotaikai, nes čia išdykauja, šypsosi ir žaidžia delfinai ir išradingieji kaliforniniai jūrų liūtai. O kur dar nemokamos ekspozicijos – milžiniški laivai po atviru dangumi, Etnografinė pajūrio žvejo sodyba su žvejiškais žaidimais ir ožkomis.

Radailių dvaro kompleksas, Dino parkas ir Babilonai sodai

Jei norisi įtraukiančių ir unikalių pramogų visai dienai – važiuokite į Radailių dvarą, kuris įsikūręs vos už 7 km nuo Klaipėdos. Nors kompleksas ir nėra pačioje Klaipėdoje, bet daugelis pramogų Klaipėdoje neįsivaizduoja be garsiųjų dinozaurų, namo aukštyn kojomis, veidrodžių labirinto ir nepakeliavę po pasaulį Babilono soduose.

Radailių komplekse po įspūdžių kupinos dienos DINO parke galėsite apsistoti šalia parko esančiuose jaukiuose „Radailių dvaro“ apartamentuose bei atsipalaiduoti Radailių SPA! Šis pasiūlymas puikus ir tuo, kad tinkamas bet kokiu oru, net sezono pradžioje ar pabaigoje – daugeliu pramogų galėsite naudotis visą dieną, o vėliau vakare pasišildyti jacuzzi burbuliukuose.

Taip pat nepraleiskite kelionės su vaikais po pasaulį galimybės – kiek toliau nuo Radailių, prie kelio Klaipėda-Palanga rasite pirmąjį ir vienintelį Lietuvoje miniatiūrų ir botanikos parką Babilono sodai!

Mūsų apžvalgą ir rekomendacijas apie šias nuostabias netoli Klaipėdos esančias pramogas skaitykite „TOP pramogos su vaikais pajūryje„.

Klaipėdos poilsio parkas

Pats žymiausias ir populiariausias parkas – Klaipėdos poilsio parkas. Šis parkas, tai sporto, pramogų ir rekreacijos erdvė miesto gyventojams ir svečiams. Parke įrengta 18 aktyvaus laisvalaikio zonų. Čia galima žaisti futbolą, krepšinį, tenisą, mini golfą, tinklinį. Taip pat pagalvota ir apie mažuosius klaipėdiečius bei miesto svečius, specialiai jiems pastatytos vaikų žaidimo aikštelės. Tad tikrai neteks nuobodžiauti.

Danės skveras ir Kiemas

Naujai sutvarkytas ir iškart pamiltas – Danės skveras. Skvero centre Jūsų lauks poilsio oazė ir pažinimo erdvė, o skvero gale aktyvaus poilsio zona. Čia pasigrožėsite jaukiai sukurta aplinka, pagilinsite savo istorines žinias – skvero pagrindinėje gatvėje yra įrengti speciali laiko juosta, pasakojanti miesto istorijos svarbiausius įvykius.

Danės skvere įrengta riedlenčių, dviračių ir paspirtukų trasa (šalmai ir apsaugos privalomos), batutų žaidimų aikštelė mažesniems, suaugėliai galės mėgautis kava kavinukėse, o visus atgaivins – žavieji fontanai, kuriuos vasaros metu papildo nuostabios melodijos.

 

Šalia skvero – visų miestiečių mylimas taip vadinamas miestiečių Kiemas – kultūrinė socialinė erdvė Hofas, į kurią užsuka dažnas klaipėdietis susitikti, paplepėti, pasiklausyti vakaro muzikos ir pabūti…savo Kieme.

Melnragės parkas

Puiki vieta ramiam poilsiui ir aktyvioms pramogoms. Kol tėvai vaikštinės promenada ir grožėsis kopomis bei Baltijos jūros vaizdais, vaikai galės siausti ant smėlio įrengtose šiuolaikiškose vaikų žaidimo aikštelėse. Smalsieji čia taip pat ras ką veikti – šalia tako įrengti informaciniai stendai, pasakojantys apie pajūrio augmeniją ir gyvūniją.

Ir tai dar ne viskas – pavargusiems parke įrengti mediniai gultai, išalkusiems – iškylų stalai.

Jono kalnelio kompleksas

Nerastume nei vieno Lietuvos gyventojo, kuris nebūtų bent girdėjęs apie Jono kalnelį. Jono kalnelio kompleksą sudaro 3 atskiros teritorijos. Ryškiausiai įtvirtinimų vaizdas atsiskleidžia nuo Turgaus gatvės gale esančių bastionų. Priešais juos matosi apsauginio griovio vanduo ir vienintelis išlikęs ravelinas. Čia vakarais veikia fontanai, įkurtos vaikų žaidimo aikštelės, krepšinio aikštelė, lauko treniruokliai, paplūdimio tinklinio aikštelė, jauku pasivaikščioti, pasėdėti žiūrint į Jono kalnelio erdves, stebėti plaukiančius ančiukus, gulbes, žvejojančius žvejus. Čia gausu koncertų, ypatingai švenčiamos Joninės ir kitos šventės.

Sakurų parkas

Klaipėdoje šalia Žvejų rūmų nuo Naikupės gatvės pusės neseniai atverta nauja poilsio erdvė – Sakurų parkas. Šiame parke sukurta japonų tradiciniam sodui būdinga atmosfera – erdvė, kurioje gyvenimo tempas sulėtėja, galima patirti harmonijos su gamta jausmą, atsikvėpti su šeima po dienos darbų. Čia įrengtos trys patogios vaikų žaidimo aikštelės, poilsio zonose pastatyti lauko suoliukai ir staliukai.

Skulptūrų parkas

Tai galerija po atviru dangumi, įkurta dar 1977 m. Šiandien 12 ha ploto parke eksponuojama 116 skulptūrų, kurias sukūrė 67 Lietuvos menininkai-skulptoriai. 1820 m. šioje teritorijoje buvo atidarytos centrinės miesto kapinės, tad parke galima pamatyti paminklą tiems, kurie buvo palaidoti iki 1944 m. Čia palaidoti sukilėliai žuvę Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos mūšyje.

Parke taip pat rasite paminklą-obeliską, kuris buvo pastatytas 1925 m. ir yra autentiškas damarkacinis (pasienio) stulpas, skyręs Mažąją Lietuvą nuo Didžiosios. Parko lankytojams tai puiki erdvė pasivaikščioti Klaipėdos XIX a. – XX a. pirmos pusės istorijos pėdsakais, pailsėti gamtos, meno prieglobstyje.

Mažieji parko lankytojai, taip pat neliks nuskriausti, nes čia jie galės žaisti, išdykauti naujai įrengtoje vaikų žaidimų aikštelėje.

Jūros parkas – prie vasaros estrados

Įdomus ir vertas dėmesio Jūros parkas – prie vasaros estrados. Čia įrengti 4 pažintiniai takai, kuriuos atskirsite pagal skirtingų spalvų žymėjimą ant kuoliukų ar medžių. Miškas kontrastingas, dinamiškas, kartais pėsčiųjų takai susikerta su dviratininkų takais, tad būkite dėmesingesni. Parke taip pat rasite vaikų žaidimų aikšteles, treniruoklius.

Ąžuolyno giraitės parkas

Šio parko privalumai – dideli medžiai, žaluma, atvira erdvė prie tvenkinio, teritorija pėstiesiems ir dviračių takai, o svarbiausia – naujai įrengtos žaidimų ir pramogų aikštelės įvairaus amžiaus vaikams.

Trinyčių parkas

Trinyčių parkas – tai vienas iš vaizdingiausių parkų mieste. Šioje teritorijoje XVIII a. buvo įsikūrusios Joniškės, Būtsargių dvarų sodybos. Svarbus parko akcentas ir kraštovaizdžio elementas – Malūno tvenkinys. Jis buvo dalis Danės upės atšakų, vėliau pastatyta užtvanka. Šiame parke gausu tiltelių, suoliukų, žaidimo aikštelių, daug medžių ir tvenkinyje kvaksinčių antyčių.

Sąjūdžio parkas

Sąjūdžio parkas, įkurtas minint Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 20-ąsias metines. 8,3 ha plotą užimančiame parke nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takai, sukurtos vaikų žaidimų aikštelės, sporto aikštynai, įrengta geriausia Lietuvoje 1000 kv. m riedlenčių ir BMX dviračių trasa, įrengtas amfiteatras su aikštele renginiams, iškasti tvenkiniai. Parke pasodinti 276 rūšių medžiai.

Klaipėda su vaikais – muziejai

Laikrodžių muziejus

Mieste Jūsų laukia Laikrodžių muziejus – vieta, kur galima suskaičiuoti viso pasaulio laiką čia pamatysite daug eksponatų, susipažinsite su laikrodžių istorija, mechanizmais, muziejuje dirba profesionalūs darbuotojai, kurie Jums papasakos daug įdomių faktų.

Pilies muziejus

Beje, ar žinote, kad Klaipėda yra seniausias miestas Lietuvoje, o XIX amžiaus pradžioje laikinai buvo tapęs net Prūsijos sostine! Su šio miesto istorija būtina susipažinti, o geriausia vieta tai padaryti – Pilies muziejus. Čia pristatoma istorinė miesto raida, eksponuojami įvairūs archeologiniai radiniai, dokumentai, senoviniai kostiumai ir net papuošalai su brangakmeniais. Šiame muziejuje daug interaktyvių sprendimų: net 12 interaktyvių kompiuterinių terminalų, 11 projektorių, 8 įgarsintos zonos, įvairios hologramos, LED ekranai…, kurie įtrauks lankytojus ir paliks neišdildomus įspūdžius.

Laivas-muziejus Sūduvis

Laivas M52 „Sūduvis“ buvo perduotas Lietuvos kariuomenės Karinėms jūrų pajėgoms 1999 m. Jis dovanotas Vokietijos, kurios jūrų pajėgose buvo pakrikštytas M1071 „Koblenz“ vardu ir naudojamas nuo 1958 m. 2021 m. laivas baigė tarnybą ir buvo perduotas Lietuvos jūrų muziejui, kuris šį eksponatą atveria visuomenei, pritaikant muziejinei ir edukacinei veiklai.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

Šis muziejus įdomus tuo, kad čia turėsite išties puikią galimybę susipažinti apie šio krašto priešistorę, kuršių ir skalvių genčių gyvenimo ir laidojimo papročius, Vokiečių ordino užkariavimus ir jų sukurtos valstybės gyvavimą. Ypatingą vietą ekspozicijoje užima lietuvininkų tradicinė kultūra.

Klaipėda su vaikais – renginiai, teatrai

Klaipėdos „Švyturio” arena

Per metus Klaipėdos „Švyturio arenoje” įvyksta vidutiniškai 100 sporto, kultūrinių ir pramoginių renginių. Tai gali būti Jūsų atostogų viena iš įdomesnių pramogų – apsilankykite sporto renginyje ar kultūriniame renginyje.

Klaipėdos dramos teatras

Garsusis Klaipėdos dramos teatras įsikūręs Anikės aikštėje ir traukiantis savo įdomiomis erdvėmis, kviečia vaikus į nuostabius spektaklius kaip „Sniego karalienė“, su nuostabia Kajaus ir Gerdos draugystės istorija, grėsmingąja, bet įspūdingąja Sniego karaliene. Ši Hanso Kristiano Anderseno pasaka – viena žinomiausių ir vaikams tikrai patiks šis spektaklis apie nepalaužiamą meilės ir gerumo galią.

Šis teatras taip pat ypatingą dėmesį skiria edukacijoms. Tad edukacijų čia ras ir vaikai ir suaugę.

Klaipėdos Lėlių teatras

Nors ir jaunas, novatoriškas, tačiau žiūrovų širdis užkariavęs teatras. Klaipėdos lėlių teatro misija – supažindinti Klaipėdos vaikus ir jaunimą su tradiciniu ir netradiciniu lėlių teatro menu, ugdyti jų intelektualines, kultūrines žinias bei formuoti vaiko ir jaunuolio vertybinę sistemą. Ar žinote, kad Klaipėdos lėlių teatras – vienintelis profesionalus, repertuarinis lėlių teatras Vakarų Lietuvoje? Lėlių teatras rengia ne tik spektaklius, į kuriuos tikrai sunku gauti bilietų, bet ir edukacijas, projektus, įvairius festivalius.

Klaipėdos muzikinis teatras

Net gyvenantys sostinėje žino melodingąjį Klaipėdos muzikinį teatrą, kuris visai Lietuvai dovanoja itin gražias ir profesionalias akimirkas.

Klaipėdos jaunimo teatras

Visi, kurie jaučiasi jauni, kūrybingi ir su vėju lekia per gyvenimą, negali aplenkti Klaipėdos jaunimo teatro, kurį dažnai sutiksite gastrolėse visoje Lietuvoje.

Vasaromis šiame teatre veikia Jaunųjų kūrėjų stovykla, kūrybinės Proceso dirbtuvės, kur vaikai pajaus nerealų įkvėpimą kurti, mėgautis procesu ir nepaliauti svajoti. Teatrinėje pamokoje „Užkulisiai” profesionalūs Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai teatrinių žaidimų ir pratimų keliu supažindina pamokos dalyvius su aktoriaus profesija ir teatro paslaptimis. Mokiniai turi galimybę praktiškai išbandyti įvairaus sudėtingumo vaidybines užduotis.

Ką pamatyti ir aplankyti Klaipėdoje su vaikais

Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centras

Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centras taip pat nepaliks abejingų mažųjų jo svečių. Vasaros metu čia lankytojai ypač laukiami. Centre vyksta įvairios gamtinės edukacijos, vedamos pažintinės gamtos popietės ir vyksta muzikinė, kultūrinė veikla.

Litorinos takas-Olando kepurė

Visai šalia Klaipėdos, vos keletas kilometrų už Girulių yra nuostabusis Litorinos takas. Tako ilgis – 5 km, čia pasimėgausite nuostabiais vaizdais, daug informacijos pateikta stenduose, kurių gausu take. Netoliese ir žavioji Olando kepurė – kurią verta aplankyti kaskart lankantis Klaipėdoje.  Nuo Olando Kepurės atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais. Nuo skardžio patogu stebėti virš jūros skrendančius paukščius.

Memel Nord -pakrantės artilerijos baterija

Visai šalia Olando kepurės – Memel Nord-pakrantės artilerijos baterija. Tai Antrojo pasaulinio karo laikų gynybiniai įtvirtinimai prie Baltijos jūros, įrengti Klaipėdos kraštą prijungus prie Vokietijos. Čia galima pajusti Antrojo Pasaulinio karo istorijos dvasią – patiks istorijos mėgėjams.

Klaipėdos senamiestis

Vaikščiodami po Klaipėdos senamiestį, gėrėkitės mieste gyvenančiais slaptaisiais miesto gyventojais: stebuklinguoju peliuku, katinu, slibinu, vaiduokliu, kaminkrėčiu ir kitais. Pasileiskite į skulptūrų ir nuotykių medžioklę jaukiame senamiestyje.

Meridianas

Vaikštinėdami po miestą tikrai nepraeisite pro miesto simbolį, kurį beje labai myli miestiečiai – Meridianą. Laivas pastatytas 1948 m. Suomijoje, Turku laivų statykloje. 20 metų „Meridianas“ naudotas kaip mokomasis laivas, 2012 metais buvęs kritinės būklės buvo renovuotas ir įkurdintas Danės krantinėje. Laivas kiekvieno šiltojo sezono metu pasipuošia nuostabiomis burėmis, kviečia laivą pažinti tiek iš išorės, tiek iš vidaus, aplankant viduje veikiantį restoraną, kuriame pietavo ir prezidentai, ir karaliai.

Biržos tiltas

Norint pereiti į kitą pusę – teks eiti per Biržos tiltą. Tai plieninis varstomasis tiltas per Danės upę, kuris Antrojo pasaulinio karo metu buvo sugriautas, atstatytas po karo 1948 m. Iki 1770 m. vienas seniausių medinių miesto tiltų vadintas „Tilto vartais“. Biržos tilto pavadinimas prigijo dėl greta veikusios biržos.

Arka

Perėjus Biržos tiltą – pamatysite paminklą vieningai Lietuvai – Arką. Paminklas pastatas 2003 metais, Raudonoji kolona simbolizuoja Mažąją Lietuvą, o pilkoji – Didžiąją Lietuvą. Viršutinė, tartum nuskelta, paminklo dalis simbolizuoja prarastą Karaliaučiaus sritį. Ant paminklo iškalti rašytojos I. Simonaitytės žodžiai, parašyti prabėgus mėnesiui po 1923 m. sukilimo: „Esame viena tauta, viena žemė, viena  Lietuva“.

Pasukamasis tiltas

Rankomis pasukamas metalinis tiltas per piliavietės kanalą buvo pastatytas 1855 m. Tai vienintelis tokio tipo mechanizmas Lietuvoje. Jis pagamintas iš kniedytos geležies, papuoštas grandinėmis, todėl iki Antrojo pasaulinio karo vadintas „Grandinių tiltu“ (vok. Kettenbrücke).

Įdomu tai, kad tiltelio pasukimo mechanizmas yra rankinis. Du žmonės tiltą turi pasukti taip, kad po juo esančia perkasa būtų galima įplaukti į buvusią Klaipėdos pilies fosą (gynybinį griovį). Šį tiltą „saugo“ 2,4 m aukščio bronzinė skulptūra „Juodasis vaiduoklis“, sukurta Caspar’o Hennenberg’io XVI a. pabaigoje užrašytos legendos „Juodasis vyras iš Memelio“ motyvais.

Švyturys

Klaipėdos švyturys – navigacinis ženklas, esantis Melnragėje, 500 m nuo Baltijos jūros kranto. Aukštis – 44 m virš jūros lygio. Signalas matomas už 33 km.

Vienas pirmųjų šiaurės rytų Baltijos jūros pakrantėje Klaipėdos švyturys pastatytas ir įžiebtas 1796 rudenį. Po 1819 m. statybos darbų švyturys paaukštintas, įrengta daugiau atšvaitų, apšviestų 13-os alyva kūrenamų lempų. Tuomet jūroje švyturio šviesa sklisdavo daugiau kaip 30 kilometrų.

Šio 200 metų senumo švyturio autentiška teišliko tik 4 m cokolinė dalis. Švyturys per Antrąjį pasaulinį karą buvo visiškai sugriautas. 1945 m. atstatytas. 1953 m. iš naujo perstatytas ir patobulintas. Dabar švyturys – 44 m aukščio. Atstumas nuo jūros – 500 m. Signalas matomas už 33 kilometrų.

Gynybiniai įtvirtinimai „Memel Süd” arba „Jachman”

Baterija Memel-Süd. Jachman. Baterija buvo pavadinta Vokietijos viceadmirolo Eduard von Jachmann vardu. Pakrantės gynybos artilerijos baterija statyta 1939 metų pavasarį. Jai ilgai nebuvo skirtas joks dėmesys.

Šioje pakrantės artilerijos baterijoje keturi 150mm jūriniai pabūklai SKL-45 taip ir liko sumontuoti tik laikinosiose betoninėse platformose. Netoliese buvo pastatytas ir dviaukštis bunkeris – ugnies kontrolės postas.

Teatro aikštė

Ši aikštė yra Klaipėdos miesto širdis. Tai labai mėgstama klaipėdiečių ir jų svečių susibūrimo vieta. Teatro aikštė lyg koks magnetas traukte traukia žmones. Čia vyksta koncertai, Jūros šventė ir kiti renginiai. Pasakojama, kad jau XVII a. Teatro aikštėje įvairius vaidinimus rodydavo pravažiuojantys aktoriai.

Klaipėdos dujų fabrikas

Fabrikas buvo pastatytas 1860–1861 m. pagal Karaliaučiaus dujų fabriko direktoriaus J. Hartmano projektą. 1861-ųjų lapkritį pradėjo veikti dujų saugyklos, kurios atspindėjo atnaujinamą Klaipėdos miesto ūkį. Iš 28 fabriko statinių išlikę trys: dviejų aukštų raudonų plytų administracinis pastatas su butu direktoriui ir dvi aštuoniakampio plano raudonų plytų dujų saugyklos.

Iš pradžių dujų fabrikas gamino dujas tik apšvietimui, vėliau – ir viryklėms bei pramonės įmonėms. Pokaryje dujų fabriko pastatuose įrengti butai, žmonės čia gyveno iki 1981 m. Šiuo metu „mažojoje” dujų saugykloje yra įrengiama klasikinių automobilių ekspozicija, supažindinanti su pirmaisiais XIX a. pab. – XX a. pr. automobiliais.

Klaipėdos miesto centrinis paštas

Greta Laikrodžių muziejaus – buvęs Klaipėdos miesto centrinis paštas. Pašto rūmai pastatyti 1893 m. Argelanderių šeimos namų vietoje. Kompleksą sudaro 3 neogotikiniai statiniai, o 1987 m. buvo sumontuotas didžiausias Lietuvoje Klaipėdos karilionas. Naujasis Klaipėdos karilionas buvo nulietas 2006 m. Olandijoje, jis sudarytas iš 48 naujų lygaus profilio varpų, bendras varpų svoris apie 5095 kg. Argi neįspūdinga?

Klaipėdos universiteto botanikos sodas

Norint pažinti augalus ir pamatyti įspūdingus gėlynus – kviečiame į Klaipėdos universiteto botanikos sodą, įkurtą Danės upės slėnyje. Bendras teritorijos plotas 9,3 ha. Teritorijoje natūraliai auga daugiau nei 250 augalų rūšių, o iš viso parke auga apie 40 tūkst. augalų. Pagrindinė sodo veikla – sodinti, puoselėti augalus, taip pat vykdomi sėklų ir žaliųjų auginių mainai, kaupiamas auginamų augalų sėklų fondas.

Klaipėda su vaikais – kur maudytis

I Smiltynės paplūdimys

Smiltynė – puiki vieta Klaipėdos svečiams, norintiems pasimėgauti gaivia Baltijos jūra ir švelnaus smėliuko kopomis vos keliolika minučių nuo Klaipėdos senamiesčio – tereikia sėsti į keltą, keliantį į Kuršių neriją. Smiltynės paplūdimys platus ir švarus Jame yra paplūdimio tinklinio, teniso, futbolo aikštelės, vaikų žaidimo aikštelė, persirengimo kabinos, tualetai. Paplūdimys pritaikytas žmonėms su negalia. Poilsiautojų saugumą užtikrina gelbėtojai ir medicinos punkto darbuotojai. Paplūdimyje yra nemokamas wifi ryšys, galimybė pakrauti mobiliuosius telefonus.

II Smiltynės paplūdimys

II-os Smiltynės paplūdimys nuklotas smulkaus smėliuko, tačiau nėra labai platus. Vietiniai jį kartais vadina portugališko stiliaus paplūdimiu. Žmonių čia būna mažiau, o jausmas – tarsi atsidūrus prie vandenyno. Nuo šalia esančios Hageno kopos atsiveria puikus vaizdas į jūrą. Čia poilsį prie jūros galima puikiai suderinti su aktyviomis ir pažintinėmis pramogomis. Tiek maži, tiek dideli šio paplūdimio lankytojai liks sužavėti vieno lankomiausių muziejų Lietuvoje – Lietuvos jūrų muziejaus ir delfinariumo.

„Dviratininkų“ paplūdimys Smiltynėje

Mėgstamiausias dviratininkų, išsiruošusių pasivažinėti po Kuršių neriją. Įdomu tai, kad šis paplūdimys žemėlapiuose nepažymėtas ir tik neoficialiai „Dviratininkų“ vadinamas paplūdimys Smiltynėje, esantis apie 7–8 km nuo Senosios perkėlos, ties savivaldybių riba.

Pakeliui į „Dviratininkų“ paplūdimį galima rasti staliukų, stabtelėti prie jų piknikui ar trumpo poilsio. Pačiame paplūdimyje persirengimo kabinų, kavinių ar budinčių gelbėtojų nėra. Visgi, vietiniai gyventojai, miesto svečiai šį nuošalų paplūdimį vadina ikoniniu – jis platus ir mažai paliestas žmogaus, tarsi tikras laukinis paplūdimys.

I Melnragės paplūdimys ir Šiaurinis molas

I Melnragės paplūdimys su Šiauriniu molu yra mėgstamas poilsiautojų. Saulėtomis ramiomis dienomis poilsiautojai mėgaujasi saule paplūdimyje. Vėjuotomis dienomis šį paplūdimį mielai renkasi jėgos aitvarų gerbėjai ir įspūdingomis bangomis norintys pasigrožėti klaipėdiečiai. Šiaurinis molas yra ideali vieta stebėti praplaukiančius laivus, saulėlydžius ir pasidaryti stebinančių nuotraukų. Paplūdimys yra švelnaus smėliuko, švarus ir ilgas. Čia įrengtos persirengimo kabinos, tualetas, budi gelbėtojai, veikia kavinės. Dar tik svajojantys apie banglentes, gali išbandyti jėgas banglenčių mokykloje. Paplūdimys lengvai pasiekiamas, todėl mėgstamas paauglių, jaunimo.

II Melnragės paplūdimys

Šį paplūdimį dažniausiai renkasi aktyvaus poilsio mėgėjai. Paplūdimyje poilsiautojai ras įrengtas vaikų žaidimų aikšteles, tinklinio, rankinio, smėlio krepšinio aikšteles, treniruoklius, yra persirengimo kabinos ir dušai. Poilsiautojų saugumu rūpinasi gelbėtojai, gelbėjimo stotyje įrengtas medicinos punktas. II Melnragės paplūdimys pritaikytas ir judėjimo negalią turintiems žmonėms.

Aplink šį paplūdimį vyrauja pušynai ir ramesnė atmosfera, gyvenamųjų namų ir apgyvendinimo įstaigų žymiai mažiau. Švarų ir poilsiautojams pritaikytą paplūdimį mėgsta tiek klaipėdiečiai, tiek pajūrio svečiai.

Girulių paplūdimys

Vienas iš mėgstamiausių Klaipėdos miesto paplūdimių – Girulių paplūdimys, kurį daugiausiai renkasi atostogaujančios šeimos. Paplūdimyje veikia gelbėtojų stotis, įrengtos persirengimo kabinos, veikia kelios kavinės. Vienas iš Girulių paplūdimio traukos objektų – medinė apžvalgos aikštelė, pastatyta prieš kelerius metus. Poilsiautojai mėgsta užkopti pasigrožėti paplūdimiu, palydėti saulę ar nusifotografuoti.

Dviračių takai Klaipėdoje

Centrinės miesto dalies dviračių trasa

Jei nusprendėte, kad vaikščioti po miestą, maudytis jūroje jau pakanka, griebkite dviračius (galite juos išsinuomoti ir Klaipėdoje) ir lėkite su vėjeliu. Lekiant centrine dviračių trasa, numinsite apie 8 kilometrus ir užtruksite apie valandą. Važiuodami ja pamatysite miesto simbolį Meridianą, Danės uostą, bastioninius miesto gynybinius įtvirtinimus (sala ir pylimai), Pelenyną (čia veikė potašo fabrikas, kuriame buvo perdirbami pelenai stiklo gamybai) ir daugelį kitų Klaipėdos lankytinų vietų.

Šiaurinė miesto dalies dviračių trasa

Pasirinkę taką Šiaurinėje miesto dalyje – numinsite apie 20 kilometrus. Mindami pamatysite Klaipėdos universitetą, įsikūrusį buvusiose Klaipėdos miesto kareivinėse (teigiama, kad kareivinėse lankėsi Jonas Basanavičius, Vydūnas, Martynas Jankus, Maironis, taip pat du tarpukario Lietuvos prezidentai – Antanas Smetona ir Kazys Grinius); Jūros parką, vasaros estradą ir kitus lankytinus, žinomus miesto objektus.

Pietinės miesto dalies dviračių trasa

Pasirinkę Pietinės miesto dalies trasą – numinsite apie 10 kilometrus. Aplankysite Baltijos rajoną, Pempininkus, Draugystės parką, Šv. Brunono Kverfurtiečio parapiją, Debreceno mikrorajoną, Gedminų, gyvenamąjį rajoną, Gedminų dvarą, Žardininkų rajoną, Mykolo Apvaizdos stačiatikių cerkvę, Šv. Juozapo Darbininko katalikų bažnyčią, Klaipėdos Prano Mašioto progimnaziją, Sąjūdžio parką, Balandinę (čia veisti ir laikyti pašto balandžiai, o Klaipėdoje kiemuose stovi net 5 balandinės), Žardę ir Alksnynę, Naująjį turgų, kino teatras „Jūratė ir Kastytis“ (vienas iš 7 sovietmečiu veikusių kino teatrų), Naująją apaštalų bažnyčią, Žvejų kultūros rūmus.

O jei lankysitės Klaipėdoje su vyresniais vaikais ir turėsite daugiau laiko – pramogaukite ir Lietuvos pajūryje bei Palangoje.

Straipsnis ruoštas su  mūsų ištikimų skaitytojų Inetos ir Giedrės, Klaipėdos turizmo informacijos centro ir kitų įstaigų pagalba – suteikta informacija bei nuotraukomis.
Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.