Anykščių romanas tęsiasi rudenį - obuolinės ir turizmo naktis! -
Anykščių romanas tęsiasi rudenį – obuolinės ir turizmo naktis!
Anykščių romanas tęsiasi rudenį - obuolinės ir turizmo naktis!
2023-09-03

Anykščių romanas tęsiasi rudenį – obuolinės ir turizmo naktis!

Ieškantiems savosios obuolio puselės ir jau planuojantiems išvykas rudenį – kiekvieną rudenį obuoliais pakvimpantis miestas kviečia kalendoriuose pasižymėti artėjančią progą švęsti derlių ir gyvenimo saldumą. Rugsėjo 23 d. Anykščiuose vyks Obuolinės ir Turizmo naktis.

Šiai vasarai nepagailėjus kontrastų, atslūgus atostogų pramogų karštinei, nejučia imame ilgėtis aksominės rudens ramybės. Anykščiuose ruduo keliautojams atveria kitokių atostogų ir kelionių pradžią – itin romantišką rudeninio turizmo etapą. Tereikia šiltesnio rūbo ir smagaus nusiteikimo. Anykščių romanas tęsiasi rudenį – obuolinės ir turizmo naktis!

Miestelėnų išradingumu, ūkininkų ir amatininkų įvairove, gera nuotaika ir kurorto romantika įkrauta intensyvi programa įtrauks vietinius ir svečius iki pat vėlaus vakaro. Pirmą dienos pusę Anykščiai švęs skaičiuodami ir ragaudami obuolių derlių – šiemet, kaip niekad, gamtos pagailėtą, šalnų nenukąstą ir audrų nepaliestą. Seniausioje lietuviškoje gastronominėje knygoje Liudvikos Didžiulienės-Žmonos, gyvenusios Padvarnininkuose, Anykščių rajone, 19 a. aprašytas obuolių sūrio receptas krašto gamintojų pastangomis atgyja pritaikytas šiuolaikiniam skoniui. Obuolių pyragai, vaikų mėgstami traškučiai, vaisinukai, sveikuolių giriamas obuolių sidro actas ir, žinoma, legendinis obuolių vynas – šventėje turėsite progų susipažinti su gurmaniška mūsų gastronomijos istorija.

Prisiskanavus obuolinių gardėsių norėsis pajudėti − šeštadienio pavakarę prasidėsianti Turizmo naktis vilios lankytojus įdomiomis patirtimis, žygiais ir susitikimais, taip primenant miesto svečiams apie galimybes keliauti ir ilsėtis šiame gamtos ir istorijos dosniai apdovanotame krašte ištisus metus.

Sekite naujienas! Tikslią programą ir lankytojų laukiančias staigmenas skelbia Anykščių rajono savivaldybė bei Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras.

Pramogos vaikams

„Kelionės su vaikais” rekomenduoja:

  • Troškūnų teatro studijos „Mes“ spektaklis „Iš obuolių gyvenimo“ pagal Vytauto V. Landsbergio pasakas (režisierė Jolanta Pupkienė) prie Kultūros centro, A. Baranausko a. 2;
  • Edukacinė programa „Obuolių gyventojai“ su Lina Svirplele Tilto g. komplekse;
  • „Pamaitink Hailandą” – Hailandų veislės karvių maitinimas obuoliais Skudų kaime, Anykščių r.;
  • Kelionės pramoginiu traukinuku po Anykščius iš A. Baranausko a. Specialus kelionių grafikas skelbiamas facebook puslapyje „Pramoginis traukinukas“;
  • Cosmos Paukščių Takas Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje, J. Biliūno g. 53.

„Kelionės su vaikais” taip pat rekomenduoja išnaudoti progą ir aplankyti smagiausias Anykščių vietas – susidėliokite visą lankytinų vietų Anykščiuose gidą – Anykščiai su vaikais.

Šis straipsnis „Anykščių romanas tęsiasi rudenį – obuolinės ir turizmo naktis!” yra autorinis, jį paruošė Anykščių rajono savivaldybė. Kopijuoti ir naudoti be autorių leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų tinklalapio skiltyje Keliaujame Lietuvoje,  Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.