Nemokamos pramogos su vaikais Klaipėdoje - Kelionės su vaikais
Nemokamos pramogos su vaikais Klaipėdoje
Nemokamos pramogos su vaikais Klaipėdoje
2023-09-16

Nemokamos pramogos su vaikais Klaipėdoje

Klaipėda su gražiais miesto parkais bei skverais, netoliese esančiais paplūdimiais yra puikus miestas pramogoms su vaikais. Čia rasite daugybę nemokamų veiklų, kurios patiks tiek mažiesiems, tiek suaugusiems.

Nemokamos pramogos su vaikais Klaipėdoje – parkai, skverai, žaidimų aikštelės ir ilgiausi pasivaikščiojimai prie Danės upės bei senamiesčio gatvelėmis. Klaipėdos gide „Klaipėda su vaikais” rasite visas mūsų rekomenduojamas vietas Klaipėdoje su vaikais.

Dalinamės su Jumis nemokamų vietų su vaikais Klaipėdoje gidu – Jūsų patogumui pateikiame sąrašą, o toliau šiame gide rasite ir išsamius aprašymus apie kiekvieną vietą.

Nemokamos pramogos su vaikais Klaipėdoje

Parkai ir žaidimų aikštelės

 1. Klaipėdos poilsio parkas
 2. Danės skveras ir Kiemas
 3. Melnragės parkas
 4. Jono kalnelio kompleksas
 5. Sakurų parkas 
 6. Skulptūrų parkas
 7. Jūros parkas prie vasaros estrados
 8. Ąžuolyno giraitės parkas
 9. Trinyčių parkas
 10. Sąjūdžio parkas

Kitos nemokamos vietos vaikais Klaipėdoje

 1. Litorinos takas-Olando kepurė
 2. Klaipėdos senamiestis
 3. Pasukamasis tiltas
 4. Teatro aikštė

Paplūdimiai su vaikais Klaipėdoje

 1. I Smiltynės paplūdimys
 2. II Smiltynės paplūdimys
 3. „Dviratininkų“ paplūdimys Smiltynėje
 4. I Melnragės paplūdimys ir Šiaurinis molas
 5. II Melnragės paplūdimys
 6. Girulių paplūdimys

Nemokamos pramogos su vaikais Klaipėdoje

Parkai ir žaidimų aikštelės

Klaipėdos poilsio parkas su žaidimų aikštelėmis

Pats žymiausias ir populiariausias parkas – Klaipėdos poilsio parkas. Šis parkas, tai sporto, pramogų ir rekreacijos erdvė miesto gyventojams ir svečiams. Parke įrengta 18 aktyvaus laisvalaikio zonų. Čia galima žaisti futbolą, krepšinį, tenisą, mini golfą, tinklinį. Taip pat pagalvota ir apie mažuosius klaipėdiečius bei miesto svečius, specialiai jiems pastatytos vaikų žaidimo aikštelės. Tad tikrai neteks nuobodžiauti.

Danės skveras ir Kiemas bei žaidimų aikštelės

Naujai sutvarkytas ir iškart pamiltas – Danės skveras. Skvero centre Jūsų lauks poilsio oazė ir pažinimo erdvė, o skvero gale aktyvaus poilsio zona. Čia pasigrožėsite jaukiai sukurta aplinka, pagilinsite savo istorines žinias – skvero pagrindinėje gatvėje yra įrengti speciali laiko juosta, pasakojanti miesto istorijos svarbiausius įvykius.

Danės skvere įrengta riedlenčių, dviračių ir paspirtukų trasa (šalmai ir apsaugos privalomos), batutų žaidimų aikštelė mažesniems, suaugėliai galės mėgautis kava kavinukėse, o visus atgaivins – žavieji fontanai, kuriuos vasaros metu papildo nuostabios melodijos.

 

Šalia skvero – visų miestiečių mylimas taip vadinamas miestiečių Kiemas – kultūrinė socialinė erdvė Hofas, į kurią užsuka dažnas klaipėdietis susitikti, paplepėti, pasiklausyti vakaro muzikos ir pabūti…savo Kieme.

Melnragės parkas su žaidimų aikštelėmis

Puiki vieta ramiam poilsiui ir aktyvioms pramogoms. Kol tėvai vaikštinės promenada ir grožėsis kopomis bei Baltijos jūros vaizdais, vaikai galės siausti ant smėlio įrengtose šiuolaikiškose vaikų žaidimo aikštelėse. Smalsieji čia taip pat ras ką veikti – šalia tako įrengti informaciniai stendai, pasakojantys apie pajūrio augmeniją ir gyvūniją.

Ir tai dar ne viskas – pavargusiems parke įrengti mediniai gultai, išalkusiems – iškylų stalai.

Jono kalnelio kompleksas su žaidimų aikštelėmis

Nerastume nei vieno Lietuvos gyventojo, kuris nebūtų bent girdėjęs apie Jono kalnelį. Jono kalnelio kompleksą sudaro 3 atskiros teritorijos. Ryškiausiai įtvirtinimų vaizdas atsiskleidžia nuo Turgaus gatvės gale esančių bastionų. Priešais juos matosi apsauginio griovio vanduo ir vienintelis išlikęs ravelinas. Čia vakarais veikia fontanai, įkurtos vaikų žaidimo aikštelės, krepšinio aikštelė, lauko treniruokliai, paplūdimio tinklinio aikštelė, jauku pasivaikščioti, pasėdėti žiūrint į Jono kalnelio erdves, stebėti plaukiančius ančiukus, gulbes, žvejojančius žvejus. Čia gausu koncertų, ypatingai švenčiamos Joninės ir kitos šventės.

Sakurų parkas su žaidimų aikštelėmis

Klaipėdoje šalia Žvejų rūmų nuo Naikupės gatvės pusės neseniai atverta nauja poilsio erdvė – Sakurų parkas. Šiame parke sukurta japonų tradiciniam sodui būdinga atmosfera – erdvė, kurioje gyvenimo tempas sulėtėja, galima patirti harmonijos su gamta jausmą, atsikvėpti su šeima po dienos darbų. Čia įrengtos trys patogios vaikų žaidimo aikštelės, poilsio zonose pastatyti lauko suoliukai ir staliukai.

Skulptūrų parkas su žaidimų aikštelėmis

Tai galerija po atviru dangumi, įkurta dar 1977 m. Šiandien 12 ha ploto parke eksponuojama 116 skulptūrų, kurias sukūrė 67 Lietuvos menininkai-skulptoriai. 1820 m. šioje teritorijoje buvo atidarytos centrinės miesto kapinės, tad parke galima pamatyti paminklą tiems, kurie buvo palaidoti iki 1944 m. Čia palaidoti sukilėliai žuvę Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos mūšyje.

Parke taip pat rasite paminklą-obeliską, kuris buvo pastatytas 1925 m. ir yra autentiškas damarkacinis (pasienio) stulpas, skyręs Mažąją Lietuvą nuo Didžiosios. Parko lankytojams tai puiki erdvė pasivaikščioti Klaipėdos XIX a. – XX a. pirmos pusės istorijos pėdsakais, pailsėti gamtos, meno prieglobstyje.

Mažieji parko lankytojai, taip pat neliks nuskriausti, nes čia jie galės žaisti, išdykauti naujai įrengtoje vaikų žaidimų aikštelėje.

Jūros parkas – prie vasaros estrados su su žaidimų aikštelėmis

Įdomus ir vertas dėmesio Jūros parkas – prie vasaros estrados. Čia įrengti 4 pažintiniai takai, kuriuos atskirsite pagal skirtingų spalvų žymėjimą ant kuoliukų ar medžių. Miškas kontrastingas, dinamiškas, kartais pėsčiųjų takai susikerta su dviratininkų takais, tad būkite dėmesingesni. Parke taip pat rasite vaikų žaidimų aikšteles, treniruoklius.

Ąžuolyno giraitės parkas su žaidimų aikštelėmis

Šio parko privalumai – dideli medžiai, žaluma, atvira erdvė prie tvenkinio, teritorija pėstiesiems ir dviračių takai, o svarbiausia – naujai įrengtos žaidimų ir pramogų aikštelės įvairaus amžiaus vaikams.

Trinyčių parkas su žaidimų aikštelėmis

Trinyčių parkas – tai vienas iš vaizdingiausių parkų mieste. Šioje teritorijoje XVIII a. buvo įsikūrusios Joniškės, Būtsargių dvarų sodybos. Svarbus parko akcentas ir kraštovaizdžio elementas – Malūno tvenkinys. Jis buvo dalis Danės upės atšakų, vėliau pastatyta užtvanka. Šiame parke gausu tiltelių, suoliukų, žaidimo aikštelių, daug medžių ir tvenkinyje kvaksinčių antyčių.

Sąjūdžio parkas su žaidimų aikštelėmis

Sąjūdžio parkas, įkurtas minint Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 20-ąsias metines. 8,3 ha plotą užimančiame parke nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takai, sukurtos vaikų žaidimų aikštelės, sporto aikštynai, įrengta geriausia Lietuvoje 1000 kv. m riedlenčių ir BMX dviračių trasa, įrengtas amfiteatras su aikštele renginiams, iškasti tvenkiniai. Parke pasodinti 276 rūšių medžiai.

Kitos nemokamos vietos vaikais Klaipėdoje

Litorinos takas-Olando kepurė

Visai šalia Klaipėdos, vos keletas kilometrų už Girulių yra nuostabusis Litorinos takas. Tako ilgis – 5 km, čia pasimėgausite nuostabiais vaizdais, daug informacijos pateikta stenduose, kurių gausu take. Netoliese ir žavioji Olando kepurė – kurią verta aplankyti kaskart lankantis Klaipėdoje.  Nuo Olando Kepurės atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais. Nuo skardžio patogu stebėti virš jūros skrendančius paukščius.

Klaipėdos senamiestis

Vaikščiodami po Klaipėdos senamiestį, gėrėkitės mieste gyvenančiais slaptaisiais miesto gyventojais: stebuklinguoju peliuku, katinu, slibinu, vaiduokliu, kaminkrėčiu ir kitais. Pasileiskite į skulptūrų ir nuotykių medžioklę jaukiame senamiestyje.

Pasukamasis tiltas

Rankomis pasukamas metalinis tiltas per piliavietės kanalą buvo pastatytas 1855 m. Tai vienintelis tokio tipo mechanizmas Lietuvoje. Jis pagamintas iš kniedytos geležies, papuoštas grandinėmis, todėl iki Antrojo pasaulinio karo vadintas „Grandinių tiltu“ (vok. Kettenbrücke).

Įdomu tai, kad tiltelio pasukimo mechanizmas yra rankinis. Du žmonės tiltą turi pasukti taip, kad po juo esančia perkasa būtų galima įplaukti į buvusią Klaipėdos pilies fosą (gynybinį griovį). Šį tiltą „saugo“ 2,4 m aukščio bronzinė skulptūra „Juodasis vaiduoklis“, sukurta Caspar’o Hennenberg’io XVI a. pabaigoje užrašytos legendos „Juodasis vyras iš Memelio“ motyvais.

Teatro aikštė

Ši aikštė yra Klaipėdos miesto širdis. Tai labai mėgstama klaipėdiečių ir jų svečių susibūrimo vieta. Teatro aikštė lyg koks magnetas traukte traukia žmones. Čia vyksta koncertai, Jūros šventė ir kiti renginiai. Pasakojama, kad jau XVII a. Teatro aikštėje įvairius vaidinimus rodydavo pravažiuojantys aktoriai.

Paplūdimiai su vaikais Klaipėdoje

I Smiltynės paplūdimys

Smiltynė – puiki vieta Klaipėdos svečiams, norintiems pasimėgauti gaivia Baltijos jūra ir švelnaus smėliuko kopomis vos keliolika minučių nuo Klaipėdos senamiesčio – tereikia sėsti į keltą, keliantį į Kuršių neriją. Smiltynės paplūdimys platus ir švarus Jame yra paplūdimio tinklinio, teniso, futbolo aikštelės, vaikų žaidimo aikštelė, persirengimo kabinos, tualetai. Paplūdimys pritaikytas žmonėms su negalia. Poilsiautojų saugumą užtikrina gelbėtojai ir medicinos punkto darbuotojai. Paplūdimyje yra nemokamas wifi ryšys, galimybė pakrauti mobiliuosius telefonus.

II Smiltynės paplūdimys

II-os Smiltynės paplūdimys nuklotas smulkaus smėliuko, tačiau nėra labai platus. Vietiniai jį kartais vadina portugališko stiliaus paplūdimiu. Žmonių čia būna mažiau, o jausmas – tarsi atsidūrus prie vandenyno. Nuo šalia esančios Hageno kopos atsiveria puikus vaizdas į jūrą. Čia poilsį prie jūros galima puikiai suderinti su aktyviomis ir pažintinėmis pramogomis. Tiek maži, tiek dideli šio paplūdimio lankytojai liks sužavėti vieno lankomiausių muziejų Lietuvoje – Lietuvos jūrų muziejaus ir delfinariumo.

„Dviratininkų“ paplūdimys Smiltynėje

Mėgstamiausias dviratininkų, išsiruošusių pasivažinėti po Kuršių neriją. Įdomu tai, kad šis paplūdimys žemėlapiuose nepažymėtas ir tik neoficialiai „Dviratininkų“ vadinamas paplūdimys Smiltynėje, esantis apie 7–8 km nuo Senosios perkėlos, ties savivaldybių riba.

Pakeliui į „Dviratininkų“ paplūdimį galima rasti staliukų, stabtelėti prie jų piknikui ar trumpo poilsio. Pačiame paplūdimyje persirengimo kabinų, kavinių ar budinčių gelbėtojų nėra. Visgi, vietiniai gyventojai, miesto svečiai šį nuošalų paplūdimį vadina ikoniniu – jis platus ir mažai paliestas žmogaus, tarsi tikras laukinis paplūdimys.

I Melnragės paplūdimys ir Šiaurinis molas

I Melnragės paplūdimys su Šiauriniu molu yra mėgstamas poilsiautojų. Saulėtomis ramiomis dienomis poilsiautojai mėgaujasi saule paplūdimyje. Vėjuotomis dienomis šį paplūdimį mielai renkasi jėgos aitvarų gerbėjai ir įspūdingomis bangomis norintys pasigrožėti klaipėdiečiai. Šiaurinis molas yra ideali vieta stebėti praplaukiančius laivus, saulėlydžius ir pasidaryti stebinančių nuotraukų. Paplūdimys yra švelnaus smėliuko, švarus ir ilgas. Čia įrengtos persirengimo kabinos, tualetas, budi gelbėtojai, veikia kavinės. Dar tik svajojantys apie banglentes, gali išbandyti jėgas banglenčių mokykloje. Paplūdimys lengvai pasiekiamas, todėl mėgstamas paauglių, jaunimo.

II Melnragės paplūdimys

Šį paplūdimį dažniausiai renkasi aktyvaus poilsio mėgėjai. Paplūdimyje poilsiautojai ras įrengtas vaikų žaidimų aikšteles, tinklinio, rankinio, smėlio krepšinio aikšteles, treniruoklius, yra persirengimo kabinos ir dušai. Poilsiautojų saugumu rūpinasi gelbėtojai, gelbėjimo stotyje įrengtas medicinos punktas. II Melnragės paplūdimys pritaikytas ir judėjimo negalią turintiems žmonėms.

Aplink šį paplūdimį vyrauja pušynai ir ramesnė atmosfera, gyvenamųjų namų ir apgyvendinimo įstaigų žymiai mažiau. Švarų ir poilsiautojams pritaikytą paplūdimį mėgsta tiek klaipėdiečiai, tiek pajūrio svečiai.

Girulių paplūdimys

Vienas iš mėgstamiausių Klaipėdos miesto paplūdimių – Girulių paplūdimys, kurį daugiausiai renkasi atostogaujančios šeimos. Paplūdimyje veikia gelbėtojų stotis, įrengtos persirengimo kabinos, veikia kelios kavinės. Vienas iš Girulių paplūdimio traukos objektų – medinė apžvalgos aikštelė, pastatyta prieš kelerius metus. Poilsiautojai mėgsta užkopti pasigrožėti paplūdimiu, palydėti saulę ar nusifotografuoti.

O jei lankysitės Klaipėdoje su vyresniais vaikais ir turėsite daugiau laiko – pramogaukite ir Lietuvos pajūryje bei Palangoje.

Straipsnis ruoštas su  mūsų ištikimų skaitytojų Inetos ir Giedrės, Klaipėdos turizmo informacijos centro ir kitų įstaigų pagalba – suteikta informacija bei nuotraukomis.
Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
ką aplankyti Klaipėdoje, Ką pamatyti Klaipėdoje, ką veikti Klaipėdoje su vaikais, Kelionės su šeima, kelionės su vaikais, Kitos nemokamos vietos vaikais Klaipėdoje, Klaipėda su vaikais, Klaipėdos žaidimų aikštelės, Kur maudytis su vaikais, kur pramogauti, Kur pramogauti su šeima, Kur pramogauti su vaikais, Nemokamos pramogos su vaikais Klaipėdoje, paplūdimiai, pramogos Klaipėdoje, pramogos su vaikais, žaidimų aikštelės Klaipėdoje