Geležinkelių muziejus - Kelionės su vaikais
Geležinkelių muziejus
Geležinkelių muziejus

Geležinkelių muziejus

Geležinkelių muziejus savo metus skaičiuoja nuo 1966 metų. Geležinkelių muziejus įsikūręs istoriniuose 19 amžiuje pastatytuose Vilniaus geležinkelio stoties keleivių rūmuose.

Geležinkelių muziejus per savo veiklos metus sukaupė apie 14 tūkstančių geležinkelių istorijos eksponatų. Geležinkelių muziejus turi ir lauko ekspoziciją, kurioje eksponuojama daugiau kaip trisdešimt  įvairios istorinės geležinkelių technikos eksponatų.

2022 m. pavasarį atnaujintas muziejus po 2,5 metų pertraukos atvėrė duris lankytojams. Pagrindinė modernaus muziejaus idėja – „Spalvinga kelionė”!  Čia lankytojų laukia daugybė skirtingų erdvių, suskirstytų į stotis ir peronus! Tai Traukinių, Signalų, Darbo ir kitos stotys, kur savarankiškai ar gido lydimi lankytojai interaktyvių priemonių pagalba galės atrasti geležinkelių istorijos paslaptis. Kviečiame pasinerti į traukinio mašinisto darbą, interaktyvių grindų pagalba atverti geležinkelio depo užkulisius, o Panerių tunelio projekcijose sužinoti, kas tyko tunelyje, kai traukiniai sustoja. Mažiesiems muziejaus svečiams skirtoje Vaikystės stotyje pamatysite veikiantį Mažojo vaikų geležinkelio maketą ir užklyskite į Iššūkių, Mažylių, Pažinimo ar Žaidimų peronus! Ekspoziciją galima aplankyti ir su audiogidu, kurį nemokamai paskirs muziejaus darbuotojai.

Muziejaus ekskursijos ir programos:

  • Edukacinis žaidimas „Traukinukas”. Skirtas 4-8 metų vaikams (iki 30 vaikų)
  • Edukacinis žaidimas „Būk saugus”. Skirtas 2- 5 klasių mokiniams (iki 30 vaikų)
  • Edukacinis žaidimas „Kaip dirba geležinkelininkai”. Skirtas 5- 8 klasių mokiniams (iki 15 vaikų)
  • Edukacinis žaidimas „Tavo kelionės atradimai”. Skirtas 4-6 klasių mokiniams (iki 30 vaikų)
  • Pažintinė ekskursija „Geležinkelių istorijos keliu”. Skirta vyresniųjų klasių moksleiviams ir mišrioms grupėms.

Aplankykite ir Bėgių parką, kurio lankymas yra nemokamas.

„Kelionės su vaikais ®“ Jums siūlo ir daugiau idėjų Ką veikti su vaikais Vilniuje. O jei domina technikos muziejai, mes su Jumis dalinamės Įdomiausi technikos objektai Lietuvoje straipsniu.

Apie muziejus Lietuvoje: TOP150 muziejų vaikams Lietuvoje. O kada lankyti muziejus nemokamai, skaitykite Nemokamas muziejų lankymas 2023 metais.

Geležinkelių muziejus