Vairavimas ir automobilio nuoma Tenerifėje - Kelionės su vaikais
Vairavimas ir automobilio nuoma Tenerifėje
Vairavimas ir automobilio nuoma Tenerifėje
2023-01-13

Vairavimas ir automobilio nuoma Tenerifėje

„Kelionės su vaikais ®“ dalijasi su Jumis naudingais patarimais ir informacija apie lankytinas vietas su vaikais Kanarų salose. Jei keliaujate Tenerifėje – lankytinus objektus galite rasti „Kelionės su vaikais ®“ Tenerifės lankytinų vietų žemėlapyje.

Atostogaujate ar žiemojate Tenerifėje? Nuomojatės automobilį? Svarbu žinoti pagrindines vairavimo taisykles, gresiančias baudas ir saugų vairavimą. Patarsime, kur ieškoti automobilio nuomos ir į ka atkreipti dėmesį nuomojantis automobilį.

Automobilio parkavimas

Parkavimas daugelyje vietų, netgi turistinėse vietose, yra nemokamas.

Neparkuokite prie geltonos ar baltos ištisinės juostų – gresia bauda nuo 100 eur. O jei paliksite automobilį pėsčiųjų zonose (ant šaligatvio, pėsčiųjų tako) – bauda gali siekti ir 200 eur.

Yra vietų kurios pažymėtos mėlyna spalva – tai reiškia, kad jos yra mokamos, dairykitės aplink ir ieškokite parkomato – ir atidžiai skaitykite ar Jūsų konkrečiu laiku tikrai reikia mokėti.

CARGA/DESCARGA vietos – sudėtinga suprasti nemokantiems kalboms, o niuansų labai daug. Jei toje pažymėtoje vietoje dar yra ir geltona juosta ir/ar geltonas zigzagas ir pan. – geriau tokioje vietoje nepalikti automobilio išvis, net jei pagal valandas tas laikas kaip ir tinkamas.

Jei su tokiu užrašu vieta yra normali parkingo vieta, tik turinti apribojimą valandomis, palikti automobilį galima, tačiau Jūs turite labai aiškiai suprasti ne tik valandas, bet ir kitas rašytines pastabas prie ženklo – ar apskritai ta vieta skirta tik iškrovimui, kokiu laiku ir dienomis galioja apribojimai, nes jei parašyta, jog galima parkuotis TIK švenčių ir nedarbo dienomis, tai šeštadienis Ispanijoje yra darbo diena ir ši išimtis galioja TIK sekmadieniui kaip nedarbo dienai arba šventinėms dienoms.

Požeminės ir antžeminės aikštelės su užrašu LIBRE/FREE nereiškia, kad jos nemokamos, tačiau reiškia, kad jų laisvų šiuo metu yra.

Baudos ir kitos sankcijos

Dėl pažeidimų Jus gali stabdyti ne tik pareigūnai su POLICIA užrašu, bet ir su GUARDA CIVIL TRAFICO. Nenustebkite – nebandykite derėtis ar kitaip bandyti išsisukti. Kartais pakanka paprasto atsiprašau, jei pažeidimas menkas, bet dažniausiai už rimtus pažeidimus jie baudžia nesileisdami į ilgas kalbas.

Galioja labai geras pasiūlymas baudų apmokėjimui – jei sumokate vietoje ar per nurodytą laiką, mokate tik 50 proc. baudos. Tas galioja ne tik parkavimo pažeidimams, bet ir greičio viršijimui bei kitiems kelių eismo pažeidimams.

Patogu: policija dažnai turi ir mokėjimo kortelių skaitytuvus, todėl galite mokėti iškart vietoje.

Automobilio „dingimas”: čia vis dar galite nerasti savo automobilio – čia vis dar veikia nutempimo sistema. Todėl parkuokitės labai atsakingai! Kitaip teks susimokėti ne tik baudą, bet automobilio „saugojimo” mokestį.

Kiti draudimai:

 • Negalima vairuoti iškišus pro langą rankos, nors tikrai dažnai pamatysite ispanus taip vairuojančius ir netgi pačius policininkus. Bet už tai galite būti nubausti.
 • Negalima vairuoti su šlepetėmis ir iki pusės nuogam (nesaugu, blaško kitų dėmesį…).
 • Negalima vairuoti ir kalbėti telefonu – netgi už laikymą telefono rankoje Jūs galite būti nubausti. Negalima vairuoti ir su ausinėmis ir tokiu „laisvų rankų” būdu kalbėtis telefonu. Telefonu galima kalbėtis tik automobiline (bluetooth) laisvų rankų sistema. Už pažeidimus dėl mobilaus telefono Jūs galite būti nubausti ir baudos čia už tai yra labai didelės nuo 200 eur iki 600 eur.
 • Teoriškai vairuojant Jūs negalite nei gerti vandens, kavos ar pan., nei valgyti.
 • Kėdutės privalomos vaikams iki 135 cm ūgio arba 12 metų, jei ūgis mažesnis. Deja, retas taksistas pasiūlys Jums kėdutes. Autobusuose kėdutės nėra privalomos.
 • Greitis matuojamas ir stacionariais, ir mobiliais matuokliais (o paskutiniu metu netgi iš oro – dronų pagalba). Mūsų žiniomis nėra 10 km paklaidos…
 • Pirmas matuoklis Jus pasitiks atskridus į pietinį oro uostą ir išvažiavus į autostradą pietinių kurortų link. Ir dažniausiai jie fotografuoja į automobilių galą.

Svarbūs ir įdomūs vairavimo ypatumai

Važiavimas žiedu atskira tema. Pirma, būkite labai atidūs, nes draugiški ispanai dažnai stabdo viduryje žiedo įleisti kitų automobilių. Be to žiūrėkite ženklus, nes yra tokių žiedų, kurie turi šalutinio kelio ženklus, vadinasi įvažiuojančius į žiedą teks įleisti kaip įvažiuojančius iš pagrindinio. Kitas labai svarbus dalykas – iš žiedinės sankryžos išvažiuoti galite tik iš išorinės juostos – tad jei negalėjote persirikiuoti į išorinę, važiuokite ratu kol iš anksto persirikiuosite į išorinę juostą ir tada galėsite išvažiuoti. Jei pažeisite šią taisyklę gresia 500 eurų bauda.

Kamščiai čia susidaro ir gana dažnai – rytiniai, vakariniai, dėl pakitusių oro sąlygų, pvz. lietaus arba tiesiog dėl neaiškių priežasčių.

Patarimas: važiuojate į oro uostą? Pasitikrinkite ar nėra susidariusi spūstis, nes apvažiuoti čia kalnuotose vietovėse, galimybių yra labai mažai, arba tokios galimybės nėra išvis. Todėl jei google navigacija rodo, jog yra spūstys, išvažiuokite anksčiau.

Patarimai nuomojantis automobilį

Pagrindinis klausimas, kurį mes išgirstame – ar tikrai reikia nuomotis automobilį, gal užtenka išsinuomoti geroje vietoje esantį būstą ir automobilis nereikalingas. Mūsų atsakymas vienareikšmiškai REIKIA. Tenerifė – sala, kurioje reikia ne tik atostogauti, bet būtina apkeliauti gražiausius nacionalinius parkus, apžvalgos aikšteles, paplūdimius, išvaikščioti žygių takus, aplankyti įdomias išskirtines vietas ir aplankyti bent jau du didžiausius pramogų parkus – Siam vandens parką ir Loro parką.

Patarimai:

 • Kuo ankščiau pradėkite ieškoti automobilio, ypač sezono metu.
 • Išsirinkite savo poreikius atitinkantį automobilį – pagalvokite, kur daugiau juo važinėsite (po miestus, į kalnus, trumpus ar ilgus atstumus – nuo to priklauso, kokio dydžio ir galingumo automobilio ieškosite). Keliausite vienas, ar su šeima, turėsite tik rankinį bagažą, ar atvyksite su registruojamais lagaminais (didesnis ar mažesnis automobilis reikalingas), ar reikia papildomų priedų (pvz. kėdutės vaikui, navigacijos).
 • Galbūt automobiliu norėsite gabenti, pavyzdžiui, vežimėlį, dviračius ar kitą aktyviam laisvalaikiui reikalingą įrangą – būtinai išsiaiškinkite, ar yra galimybė papildomiems laikikliams ir pan.
 • Pasitikrinkite kainas su ir be frančizės – mes renkamės dažniausiai be frančizės (full insurance, full coverage), t.y. šiek tiek brangiau, bet mažiau galvos skausmo.
 • Pasidomėkite nuomos privalumais ir garantijomis – technine pagalba, pakaitiniu automobiliu, atsiėmimą ir palikimą Jums patogioje vietoje, nuvažiuotų kilometrų ribojimais ir pan.
 • Pasiruoškite lėšų užstatui, jei jis reikalingas. Dažniausiai Tenerifėje užstatas neprašomas ir kreditinė kortelė nereikalinga. Kartais banko kortelės prašo dėl pilno kuro bako grąžinimo garantijos, bet lėšų neužšaldo.
 • Jei dėl kažko abejojate, ar kyla papildomų klausimų – drąsiai rašykite ar skambinkite į nuomos kompaniją. Visada geriau išsiaiškinti iš anksto.

Rekomendacijos automobilio nuomai – DISCOVER CARS

Norite vienu metu pasitikrinti kainas keliose automobilių nuomos kompanijose? DISCOVER CARS sistema atrinks Jums pačius geriausius įvairiausių kompanijų pasiūlymus – Budget, Avis, Europcar ir kitų kompanijų.

Patys išbandėme DISCOVER CARS ir patariame, į ką atkreipti dėmesį:

 • Ar yra apribojimai dėl automobilių ofiso darbo laiko – ypač aktualu atvykstantiems labai vėlyvais reisais;
 • Atidžiai skaitykite ar automobilio atsiėmimas yra pačiame orouoste, ar reikia ieškote shuttle bus su nurodytu numeriu, kuris nuveš į netoliese (5 min autobusu) esančia didžiulę automibilių nuomos aikštelę, kurioje yra net kelios automobilių nuomos kompanijos;
 • Draudimas – skaitykite, ar draudimas yra pilnai dengiantis visus įvykius. Galite tokį draudimą įsigyti atsiimant automobilį pačioje nuomos kompanijoje, galite pasinaudoti ir DISCOVER CARS pigesniu pasiūlymu full coverage – jie draudimą siūlo už papildomą patrauklią kainą. Ką turite žinoti, jog pasirinkus šį draudimą ir atsitikus kažkokiam įvykiui nuomos kompanijai turėsite mokėti Jūs, o tada DISCOVER CARS Jums sugrąžins pinigus pagal turimą full coverage draudimą.

Pervežimai iš orouosto

Neplanuojate nuomotis automobilio? Norite privataus, patogaus ir garantuoto pervežimo?

Keliaukite iš oro uosto į paskirties vietą Tenerifės pietuose patogiai 30 minučių pervežimu. Keliauti gali iki 8 keleivių.

Užsisakykite ir Jus pasitiks atvykimo salėje.

Daugėjant jungiamųjų skrydžių, dažnėja ir keleivių, kurie atvyksta į Šiaurinė Tenerifės orouostą. Siūlome pasitikimą bei pervežimą į Pietų Tenerifę ir šiame orouoste. Užsisakykite iš anksto.

Pervežimai iš orouosto

Pervežimai iš orouosto

Jums gali būti naudingi šie mūsų ruošti straipsniai TOP30 apžvalgos aikštelių Tenerifėje su vaikaisTenerifės nacionaliniai parkai su vaikaisTOP10 gražiausių takų Tenerifėje su vaikaisTenerifės paplūdimiai tinkami su vaikais.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais Tenerifėje, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie grupės Kelionės su vaikais. TENERIFĖ. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių Tenerifėje įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.