Tenerifės nacionaliniai parkai su vaikais - Kelionės su vaikais
Tenerifės nacionaliniai parkai su vaikais
Tenerifės nacionaliniai parkai su vaikais
2022-12-15

Tenerifės nacionaliniai parkai su vaikais

„Kelionės su vaikais ®“ dalijasi su Jumis naudingais patarimais ir informacija apie lankytinas vietas su vaikais Kanarų salose.

Nacionaliniai parkai Tenerifės saloje su vaikais – būtina šiuos aplankyti. Jie visi tokie skirtingi, tačiau labai įdomūs net ir vaikams. Nacionaliniuose parkuose rasite ir daug „vaikams draugiškų” žygių takų.

Nacionaliniai parkai Tenerifėje

Teidės nacionalinis parkas

Sakoma, jog jei atvykote į Tenerifę ir nenuvažiavote iki Teidės, tai Jūs nebuvote Tenerifėje. Net jei lankotės su labai mažais vaikais ir negalite keltis su keltuvu dar aukščiau, tikrai galite pasivaikščioti pačiu parku, takais ir pasigrožėti užburiančiais vaizdais.

Teidės nacionalinis parkas yra didžiausias parkas Kanarų salose. Unikalus kraterių, ugnikalnių ir suakmenėjusios lavos kraštovaizdis, supantis įspūdingą Teidės ugnikalnį, esantį 3718 m aukštyje virš jūros lygio. Teidės parke yra 41 pažymėtas įvairaus sunkumo ir trukmės takas, 3 lankytojų centrai ir keltuvas.

Teidės nacionalinis parkas, esantis Tenerifės salos centre, yra didžiausias ir seniausias iš keturių nacionalinių parkų Kanarų salose.

Pėsčiųjų takais su vaikais Teidės nacionaliniame parke

Mes mėgstame „Roques de Garcia“ kelią. 3,5 km trasa eina aplink įspūdingą uolų eilę, kuri matosi iš viso slėnio. Trasos pradžia yra lygi ir prieinama, tačiau į šiaurę nuo uolų yra lipimas. Dalis yra pritaikyta žmonėms, turintiems judėjimo problemų, todėl jį galima eiti ir vežant kūdikį.

Su vaikais eikite kiek Jums patogu ir teikia komforto, tikrai užteks tiek – pamatysite uolienas, pačią Teidę, vietinę augaliją, sutiksite ir vietinių driežų. Man gražiausia Tenerifės gėlė – Tachinastė (Tajinaste). Ji žydi gegužės mėnesį.

Taip pat vaikams bus tikrai smagu pabėgioti San Jose kopomis. Tai graži vieta, iš kurios metų metus buvo išgaunama statybinė medžiaga, ir jūs galite laisvai vaikščioti – nėra jokių takų. Galite padaryti gražių nuotraukų ir atsiveria neįtikėtini vaizdai.

Žvaigždžių ir meteoritų stebėjimas Teidės nacionaliniame parke

Mums dar labai patinka važiuoti stebėti žvaigždžių – Teidėje vakarėjant sutiksite daug fotografų ir žvaigždžių stebėtojų. Kodėl? Nes kuo toliau nuo miesto šviesų, tuo daugiau ir ryškesnių žvaigždžių galite pamatyti. Netgi galite rasti meteoritų kritimo kalendorių internete. Norite patirti neišdidomų įspūdžių? Keliaukite stebėti žvaigždžių įsigydami profesionalaus gido lydimą ekskursiją.

Keltuvas į Teidę

Svarbu! Žmonėms, turintiems širdies problemų, nėščioms moterims ir vaikams iki 3 metų, negalima važiuoti lyniniu keltuvu dėl pavojaus, kurį jų sveikata gali sukelti didelis aukštis. Ir tikrai tai nėra šiaip sau perspėjimas, nes kai kurie žmonės bijo keltis keltuvu, kitiems pakilus dėl reto oro gali pasidaryti silpna. Mūsų vaikai kol kas saugiai likdavo apačioje, bet tikrai sveiki ir vyresni vaikai, kurie neturi išreikštos aukščio baimės gali keliauti kartu su Jumis. Keltuvo kaina – nuo 21 eur. Visada galite pasitikrinti koks oras, ar keltuvai veikia Teidės nacionalinio parko puslapyje.

Galima įsigyti ir organizuotą kelionę su pakilimu į Teidę.

Patarimai keliaujant po Teidės nacionalinį parką

Pasiimkite vandens ir energijos turinčių maisto produktų, tokių kaip vaisiai ar riešutai, ir dėvėkite tinkamą avalynę akmenuotam kalnų reljefui. Taip pat visada įsidėkite striukę nuo vėjo, o jei keliaujate žiemos mėnesiais ar vakare – tai ir storesnę striukę bei kepurę. Jei keliaujate vasarą nepamirškite, kad kalnuose saulės spinduliuotė yra stipri, todėl labai rekomenduojama teptis kremą nuo saulės ir dėvėti kepurę.

Tikslias Teidės parko koordinates rasite „Kelionės su vaikais ®“ Tenerifės lankytinų vietų žemėlapyje.

Anaga nacionalinis parkas

Anaga yra kalnai, su aštriomis viršūnėmis ir giliomis daubomis, padengta laurų kilimais ir išmarginta žaviais kaimeliais. Visa tai yra mažiau nei valandos kelio automobiliu nuo salos sostinės Santa Cruzo.

Pagrindiniai apylinkės kaimai yra San Andresas, Taganana ir Igueste de San Andres.

Anaga nacionalinio parko takai

Yra daugybė pasivaikščiojimų, kurie kerta teritoriją. Pora takų prasideda lankytojų centre Cruz del Carmen. Pasivaikščiokite taku ir mėgaukitės vešliu laurų mišku. Macizo de Anaga kalnų grandinės kalnai ir slėniai yra apaugę laurų miškais, dar vadinamais laurisilva – subtropinių miškų rūšimi, augančia didelės drėgmės ir švelnios temperatūros vietovėse. Medžiai daugiausia amžinai žali, ilgais blizgiais lapais. Miške gausu samanų, kerpių ir lianų, leidžiančių pasijusti lyg tyrinėjančius kur nors egzotiškesnes vietas nei Tenerifė!

Su vaikais tikrai galite keliauti „Sendero de los Sentidos“ (Pojūčių kelias), kurio lengvoji versija yra tik 340 metrų ilgio trasa. Šiame kelyje pateksite į laurų mišką, kuriame galėsite pajusti jo kvapus, pamatyti jo spalvas, pajusti skirtingas jo faktūras ir išgirsti miško garsus.

Būtinai užsukite ir į mistinę vietą – Pico del Ingles. Čia visi vyksta fotografuotis medžių lajoje. Labai graži vieta.

Anaga miškuose neretai sutiksite čia pat slenkantį debesį, todėl ir nuotraukos čia itin įdomios ir magiškos.

Patarimai keliaujantiems po Anagą

Keliaudami į šiuos miškus būtinai pasiimkite šilčiau apsirengti. Jei sutiksite vėjo genamą debesį, temperatūra nuo pietinės dalies gali skirtis ir 10 ar daugiau laipsnių. Jei keliaujate į Anagą būtinai suplanuokite aplankyti mūsų  straipsnyje Tenerifėje su vaikais: pramogos vandenyje paminėtus paplūdimius – Bajamar, Punto de Hidalgo ar Benijo ir Almaciga.

Tikslias Anaga nacionalinio parko koordinates rasite „Kelionės su vaikais ®“ Tenerifės lankytinų vietų žemėlapyje.

Masca ir Teno kalnai

Teno kalnai yra šiaurės vakarinėje salos dalyje. Teno – sena vulkaninė kalnų grandinė. Pradėkite kelionę Santiago del Teide – sustokite, jei turite laiko papietaukite. Sausio pabaigoje – vasario pradžioje ten ypatingai gražu ir kvapnu, nes žydi migdolai.

Masca tarpeklis

Toliau keliaukite į Masca miestelį – patirsite daugiausiai adrenalino, nes čia ypatingai siauri serpantinai. Masca miestelis – pradžia Masca tarpeklio, kuriuo galima nužygiuoti iki pat vandens ir sugrįžti atgalios. Trasa gana sudėtinga, reikalauja ne tik ištvermės, bet ir specialios avalynės – be jos jums netgi neleis keliauti šia trasa. Daugiau informacijos dėl žygių šiuo tarpekliu. Tačiau su vaikais mes nepatariame keliauti, o ir iki 8 metų vaikams neleidžiame žygiuoti šiuo taku. Po ilgo laiko, kai tarpeklis buvo uždarytas dėl jame įvykusių nelaimių, dabar į žygiuojančius žiūrima rimčiau – reikalaujama atitinkamos avalynės ir pan. Beje nusileidus tarpekliu, galimybės plaukti laivu nebėra – reikės grįžti patiems. Todėl labai atsakingai įvertinkite savo ir savo vyresnių vaikų galimybes.

Galite tiesiog pasivaikščioti po patį miestelį bei pasigrožėti Teno kalnais. Nusileiskite iki Buenavista de Norte, aplankykite Los Silos.

Gražiausios Masca apžvalgos aikštelės

  • Mirador de Cherfe. Viena iš pirmųjų gražesnių apžvalgos aikštelių, vertų dėmesio, jei kilsite nuo Santiago del Teide miestelio. Pats apžvalgos taškas sudarytas iš dviejų atšakų, esančių viena priešais kitą ir atskirtos TF-346 kelio, jungiančio Masca su Santiago del Teide miestu. Šalia yra nedidelis iškyšulys, iš kurio galite pasidaryti nuostabiausių nuotraukų. Vieta žemėlapyje: Ctra. TF-436, Santiago del Teide.
  • Mirador de Masca. Pagrindinė ir pati gražiausia apžvalgos aikštelė. Apžvalgos taškas yra keli metrai virš Masca kaimo, ir iš jo atsiveria nuostabus vaizdas į miestą ir Masca įlanką. Pasivaikščiokite ir po Masca miestelį, sustokite restoranėlyje išgerti kavos ir pasimėgauti nuostabiais vaizdais. Vieta žemėlapyje: C. La Piedra, Masca.
  • Mirador Altos de Baracán ypatinga vieta, prie pat viršūnės, prie kelio, jungiančio Las Portelasą ir Maską, leidžia įvertinti ryškius klimato pokyčius tarp šiaurinių ir pietinių šlaitų. Jei jums pasiseks, galite mėgautis saule, kol už kelių metrų kris šlapdriba. Pamatysite panoraminį vaizdą į Barranco de Los Carrizales, El Palmar kalną ir El Palmaro slėnį. O mes šią apžvalgos aikštelę mėgstame dėl nuo jos matomo kalno – torto. Kodėl mes taip jį vadiname? Nuvažiuokite ir parašykite mums, ar Jums taip pat matosi tortas. Vieta žemėlapyje: TF–436, Buenavista del Norte.
  • Mirador de Cruz de Hilda. Šioje apžvalgos aikštelėje yra kavinukė, nuo kurios stogo galėsite mėgautis panoraminiais apylinkių vaizdais. „Mirador de Cruz de Hilda“ yra Buenavista del Norte savivaldybėje. Aplink dirbamos kalnų terasos ir palmių giraitės. Vieta žemėlapyje: TF–436, Buenavista del Norte.

Punto del Teno švyturys

Jei turite daugiau laiko nukeliaukite iki Punto del Teno – gražiojo laukinio paplūdimio su švyturiu. Bet tikrai verta – man ši vietovė primena atšiauriąją Islandiją. Punta de Teno – yra įspūdingas, kraštovaizdį vainikuojantis senas raudonas ir baltas švyturys. Tai vienas iš septynių salos švyturių, jis buvo pastatytas 1897 m. Anksčiau buvo prižiūrimas dviejų budėtojų, kurie prižiūrėjo ir valdė švyturį bei gyveno jame su savo šeimomis. Šiandien švyturys veikia automatiškai.

Kaip patekti į Punta Teno?:

  • Jau keletą metų Punta de Teno yra saugoma teritorija, dėl kurios būtina reguliuoti eismą ir išvengti minios. Dėl šios priežasties rudenį, žiemą, pavasarį nuo 10 iki 19 val., o vasarą – nuo 9 iki 20 val. vienintelis būdas patekti į Punta de Teno yra naudotis autobusu numeris 369, kuris kas valandą išvyksta iš Buenavista Norte autobusų stoties. Autobuso bilietas kainuoja 1 EUR į abi puses. Kelionė nuo stotelės iki Punta de Teno trunka apie 20 minučių, o kelias yra tikrai siauras ir aukštas. Gausite svaiginančius uolos vaizdus.
  • Kitu laiku iki 9/10 val. ir po 19/20 val. galite važiuoti savo automobiliu.
  • Norėdami eiti pėsčiomis iki Punta de Teno, važiuokite iki Teno Alto (780 m), mažo kaimelio Teno kalnuose. Iš šio mažo kaimelio pėsčiųjų takas nusileidžia iki pat Punta de Teno ir atgal. Maršrutas: Barranco del Monte – Teno Alto – Punta de Teno – Autobusas – Barranco del Monte. Tačiau toks žygis priskiriamas prie sunkių ir tikrai netiks eiti su vaikais, o ir ne kiekvienam suaugusiam įveikiamas.

Patarimai

Keliaudami į kalnus būtinai pasiimkite šilčiau apsirengti. Jei keliausite per Masca miestelį ir leisitės link Buenavista – stokite pakelėse prie “Mirador” ženkliukais pažymėtų vietų, pasigrožėkite vaizdais. Pasiruoškite, kad kelionė užtruks, nes serpantinai yaptingai siauri ir vingiuoti. Niekada automobilyje nepalikite svarbiausių daiktų (dokumentų, piniginės, kuprinės, fotoaparatų, telefonų ir kitų brangių daiktų), netgi jei išlipate vos vienai nuotraukai. Tas beje galioja visoms turistinėms vietoms.

Tikslias Masca koordinates rasite „Kelionės su vaikais ®“ Tenerifės lankytinų vietų žemėlapyje.

Jums gali būti naudingas šie mūsų ruošti straipsniai Tenerifėje su vaikais: pramogos vandenyjeApleistos ir išskirtinės Tenerifės vietosTenerifėje su vaikais: muziejai.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais Tenerifėje, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie grupės Kelionės su vaikais. TENERIFĖ. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių Tenerifėje įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.