Ryga su vaikais - Kelionės su vaikais
Ryga su vaikais
Ryga su vaikais
2023-03-23

Ryga su vaikais

Kai atrodo, kad viskas jau matyta ir patirta, gali būti sunku nuspręsti, kur praleisti kitą savaitgalį visai šeimai. Ryga su vaikais – puiki kryptis, siūlanti daugybę lankytinų vietų šeimoms su vaikais. Nuo nuostabių pramogų ir nuotykių parkų iki įvairių pramogų, parodų ir įdomių dirbtuvių vaikams ir suaugusiems – Live Riga ir Kelionės su vaikais siūlo atostogas su vaikais Latvijos sostinėje.

Ryga su vaikais: gidas, ką aplankyti, pamatyti Rygoje su vaikais.

Idėjomis apie tai, ką nuveikti Rygoje su vaikais su mumis dalijosi ir Edīte Šņepste, kelionių konsultantė ir vadovė bei gidė. Aistringa ir entuziastinga turizmo profesionalė, turinti daugiau nei 10 metų patirtį. Gidė kuria ir siūlo ne tik įdomias bei patrauklias keliones, bet ir suteikia daug informacijos, papasakoja įdomių legendų ir atkreipia dėmesį į smulkmenas, kurių dažniausiai nepastebime! Šiuo metu daugiausia dirba vietiniu gidu ir kelionių konsultantu Rygoje, tačiau pagal pageidavimą veda ekskursijas po visą Latviją. Veda ekskursijas anglų kalba, bet gali susikalbėti ir lietuvių kalba.

Ryga su vaikais – lankytinų vietų gidas

Ryga su vaikais Raudonaisiais Hop-on-hop-off autobusais

Rygos senamiestis – seniausia sostinės dalis, miesto centras, taip pat turistų mėgstama poilsio ir pramogų vieta, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Senamiestis pasižymi unikalia architektūra.

Aplankykite Domo bažnyčią ir aikštę šalia jos, šv. Petro bažnyčią

Čia nuo 72 metrų aukščio bokšto apžvalgos aikštelės atsiveria nuostabi Rygos miesto panorama. Rygos senamiesčio gatvėse ir aikštėse yra begalė restoranų, kavinių ir barų kiekvienam skoniui. Vaikščiodami po miestą ir klaidžiodami po gatveles, mes visada užsukame į Rygos centrinį turgų, kur vietinėje kavinukėje gali skaniai ir nebrangiai užkąsti. Beje turgus dirba kiekvieną dieną.

Rygos zoologijos sodas

Šis sodas yra žaliausiame Rygos rajone Mežaparks, prie Ķīšezero ežero. Zoologijos sodas yra puiki vieta praleisti laisvadienį su šeima! Rygos zoologijos sodas veikia ištisus metus: tai ideali laisvalaikio ir iškylų vieta vasaromis, o žiemą zoologijos sodo durys atidaromos konkrečiu metu, kad būtų galima parodyti tam tikrus gyvūnus – sniego pelėdas, arktines lapes.

Daugiau nei 3000 gyvūnų iš įvairių žemynų: žirafos, begemotai, tigrai, kengūros, lemūrai… Povandeninį gyvenimą stebėkite akvariume. Vaikų zoologijos sode galite paglostyti kai kuriuos latviškus tradicinius naminius gyvūnus, kuriuose visada yra gyvūnų jauniklių – ėriukų, paršelių ir triušiukų. Didelį plotą užima vandens paukščiai, plėšrieji paukščiai. Atogrąžų namuose taip pat galite pamatyti roplių ir vabzdžių – aligatorių, krokodilų, marmozečių ir puikią varliagyvių kolekciją.

Latvijos nacionalinis gamtos istorijos muziejus

Tai tikra gamtos oazė civilizacijos viduryje – Rygos centre. Žmogaus evoliucija, retieji gyvūnai ir paukščiai iš viso pasaulio, vabzdžių, augalų ir mineralų kolekcijos, kelionė į Žemės istoriją, ugnikalnio išsiveržimo atkūrimas, dangaus tyrimai, kelios parodos, modernūs ir interaktyvūs ekranai, viktorinos ir istorijos – apsilankymas muziejuje su malonumu įsimins ir mažiems, ir suaugusiems lankytojams!

Latvijos nacionalinis gamtos istorijos muziejus yra vienas iš seniausių daugiadisciplinių gamtos mokslų muziejų Baltijos šalyse ir jame yra didžiausia Latvijos visuomenei prieinama gamtos egzempliorių kolekcija.

Rygos automobilių muziejus

Jo kolekcija yra trijuose aukštuose ir užima daugiau nei 4000 kvadratinių metrų, o šiuo metu jame eksponuojama didžiausia ir įvairiausia senovinių transporto priemonių kolekcija Baltijos šalyse – daugiau nei 100 unikalių automobilių, motociklų ir dviračių.

Muziejus taip pat siūlo išsamias ekskursijas su gidu po muziejaus kolekciją, muziejaus kavinę, suvenyrų parduotuvę ir nemokamą automobilių stovėjimo aikštelę. Edukacinės programos vaikams: interaktyvios paskaitos apie saugaus eismo, transporto priemonių statybos istorijos ir inžinerinių žinių. Vaikai gali taip pat įsitraukite į įdomią veiklą lauko ir vidaus žaidimų aikštelėse.

Latvijos etnografinis muziejus po atviru dangumi

Šis muziejus – vienas seniausių muziejų po atviru dangumi Europoje. Dabar jos teritorija apima 87,66 ha miško Juglos ežero pakrantėje. Muziejuje eksponuojama 118 istorinių pastatų iš visų Latvijos regionų – Kuržemės, Vidžemės, Žiemgalos ir Latgalos, nuo XVII amžiaus iki XX a. ketvirtojo dešimtmečio pradžios. Muziejuje yra Latvijos ūkininkų, amatininkų ir žvejų namai, nuolatinės buities ir darbo technikos ekspozicijos.

Latvijos geležinkelių istorijos muziejus

Įdomus muziejaus bruožas yra tai, kad jis yra šalia veikiančios geležinkelio linijos. Ekspozicija po atviru dangumi lankytojus priverčia pajusti geležinkelio dvasią. Ant keturių geležinkelio bėgių vienas šalia kito stovi įvairių istorijos laikotarpių lokomotyvai, traukinių vagonai ir geležinkelių priežiūros technika. Yra mechaniniai ir elektriniai geležinkelio signalai, suoliukas, kuriame galima trumpam pasėdėti stebėti įtemptą geležinkelio stoties gyvenimą.

Laima šokolado muziejus

Tik čia pasinersite į vis dar paslaptingą šokolado gaminimo pasaulį, kur susijungia skonis, kvapas ir garsas. Prisiragaukite įvairiausių rūšių šokolado, pamatykite specialius ingredientus šokolado gamyboje, pamatykite, kaip pakuojamas šokoladas ir pamatykite legendinį Laima laikrodį.

Ryga su vaikais

Ryga su vaikais

Rygos kino muziejus

Čia galėsite pasijausti lyg kino žvaigždės – nukels į kitą ekrano pusę, kurioje gausu dekoracijų, įrangos. Pamatysite ne tik filmukų piešimą, bet ir lėles, skaitmeninę animaciją – vaikai pamatys kaip evoliucionavo jų mylimi animaciniai filmai. Jei planuosite vizitą iš anksto, pasidomėkite dėl vykstančių diskusijų, susitikimų, filmų peržiūrų.

Pasaulio kepurių muziejus

Šis muziejus jus nustebins įspūdinga senovine kolekcija galvos kepurių/apdangalų iš žmogaus plaukų, kaulų, brangakmenių ir kitų medžiagų. Čia kepurės ir stebins, ir kels šiurpuliukus – ekstravagancija ir unikalumas vienoje vietoje, o kartu – pasijusite tarsi apkeliautumėte pasaulį pagal kepures.

Pasaulio kepurių muziejus

Pasaulio kepurių muziejus

Rygos mados muziejus

Mamas ir dukreles kviečia Rygos mados muziejus, kuriame pamatysite gausią Aleksandro Vasiljevo įspūdingų apdarų kolekciją. Įvairūs raukiniai, siluetai, aksesuarai, spalvos, klostės- unikalu ir verta pamatyti. Kiekviena, apžiūrinėdama įvairių epochų sukneles, kažką pritaikys ir dabartiniam apsirengimui, o gal prisimins, kas slypi spintoje – juk sakoma, kad mada sukasi ratu.

Latvijos sporto muziejus

O tėčiai su berniukais tuo metu, kol šeimos damos apžiūrinėja įspūdingąsias sukneles, gali apsilankyti Latvijos sporto muziejuje. Gausybė medalių, taurių, sportinio inventoriaus, aprangų, audio ir video medžiagos, kuri pasakoja sporto istoriją nuo 19 amžiaus iki šių dienų. Jei pavargsite apžiūrinėti eksponatus – pasimankštinkite, čia jūsų laukia laipiojimo sienelė ir stalo žaidimai. Sportas ir menas – suderinama.

Ryga su vaikais – žaidimų aikštelių ir parkų gidas

Ryga su vaikais: norite praleisti daug laiko gryname ore su išdykėliais ir smalsiais vaikais? Štai Jums Rygos žaidimų aikštelių ir parkų gidas.

Adventica pramogų parkas

Lietuvoje esančio mūsų mėgstamiausios pramogų parko Adventica brolis. Šeimos pramogų parkas ADVENTICA, įsikūręs Rygoje (Latvija) prekybos centro OLIMPIA antrame aukšte. Tai daugiau nei 2.300 kv. m. ploto patalpose kaip visada ypatingai didelis dėmesys buvo skirtas lankytojų saugumui, patogumui ir komfortui.

Pramogų parke gausu tiek tradicinių, tiek ir niekur nematytų atrakcionų: didelės, atviros, šviesios, gerai iš visų pusių matomos erdvės, nauji, saugūs, įdomūs, nematyti atrakcionai ir pramogų įranga, erdvūs, estetiški tualetai, jauki tėvų poilsio erdvė su gėrimų sala.

Rygoje įsikūręs ADVENTICA šeimos parkas jau dabar stebina lankytojus unikaliais sprendimais: įrengtas tikriausiai didžiausias Baltijos šalyse kaladėlių kambarys, kuriame vaikais galia statyti išnaudodami visas sienas ir paviršius, kamuolių ir įrengimų erdvė stebina nematytais interaktyviais įrengimais, milžiniškas elektrinių mašinyčių kartodromas driekiasi ir vingiuoja po karstynėmis, kuriose nuolat zuja vaikai.

Lucavsalos laisvalaikio parkas

Paplūdimys su persirengimo kabinomis. Suprojektuotas taip, kad ir vaikai, ir suaugusieji galėtų saugiai maudytis. Yra tinklinio aikštelės šalia maudymosi zonos. Žaidimų aikštelėje yra viskas, ko reikia, kad vaikai smagiai praleistų laiką – jie gali šokinėti, čiuožti, laipioti, žaisti smėlio dėžėje.

Miesto sporto aikštė Rygoje

Įspūdingiausia žaidimų aikštelė Latvijoje. Tinka tiek mažiems, tiek dideliems. Centro sporto kvartalas atidarytas 2017 m. rugsėjį. Čia kelios sporto aikštelės (krepšinio, futbolo, tinklinio), BMX, riedlenčių trasos ir vaikų žaidimų aikštelė. Tai laikoma viena didžiausių lauko sporto zonų Baltijos šalyse.

Bastion kalnas

Vadinamas viena romantiškiausių vietų Rygoje, gausus jaukių alėjų, takelių pasivaikščiojimams, akmenų sodo, vandens krioklių. Nebijokite, šis parkas jaukus tiek vasarą, tiek žiemą ir rasite itin lengvai – visai šalia Laisvės paminklo. Vaikams patiks spalvingi gėlynai, energingi kriokliukai, spynelių nukabinti tiltai, parkas patogus pravažiuoti paspirtuku, o pamačius anteles, plaukiojančias kanalu – jas ir pamaitinti.

Esplanados parkas

Pačiame miesto centre, apsuptas Elizabetės, Kalpakos, Krišjāņa Valdemāra ir Brīvības gatvių, plyti 8,78 hektarų dydžio Esplanados parkas. Šiame parke įsikūrę du nuostabūs muziejai: Latvijos nacionalinis menų muziejus ir Meno akademijos muziejus. Šiame parke smagiai leisite laiką važinėdami dviračiais, paspirtukais, vaikai galės žaisti aikštelėse, o jūs skaityti knygą šalia ant suolelio.

Daugava upės promenada

Ji įkurta dešiniajame Daugava upės krante, apjuosia senamiestį iki Kengarags rajono. Čia kiekvienas galite pasimėgauti vandens draugija ir kartu minti dviračio pedalus. Šioje promenadoje keliaudami pamatysite upės laivus, kuriais galite paplaukioti, čia puiki vieta atsipalaiduoti, pasimėgauti upės vaizdais, kurie tikrai ramina. Tad čiupkite su vaikais riedučius, riedlentes, dviračius ir pirmyn palei upę.

Daugava upės promenada

Daugava upės promenada

Vermanes sodo parkas

Čia rasite daugybę vietinių rygiečių, nusėdusių suoliukus, daugybė koncertų, o vaikais linksmai leis laiką žaidimų aikštelėse. Čia gausu skulptūrų: keturių metų laikų fontanas, karališki akmeniniai liūtai, paminklas tautinių dainų kolekcionieriui Krišjānis Barons. Šalia Elizabetės gatvės rasite medinę sceną ir ji itin populiari tarp šachmatų mėgėjų. O kai pavargsite, pasimėgaukite arbata senoviniame arbatos namelyje – istorinis kampinis pastatas prie Terbatas ir Merkela gatvių.

Vermanes sodo parkas

Vermanes sodo parkas

Ziedoņdārzs parkas

Jis įkurtas dar prieš II pasaulinį karą, tačiau jo istorinis žavesys atsirado tik pritaikius jį šeimoms ir senjorams. Čia gausu fontanų ir varlių skulptūrėlių. Parkas pritaikytas šeimoms, čia rasite žaidimų aikštelę, zonas sportui ir poilsiui.

Latvijos universiteto botanikos sodas

Nuo vasario iki balandžio čia žydi elegantiškosios magnolijos, vasaros pradžioje – rododendrai, o nuo kovo iki spalio čia skraido daugybė tropinių drugelių rūšių. Galima teigti, kad šis sodas žydi visus metus. Kuo parkas patiks šeimoms? Pažinsite gausybę gėlių rūšių, mėgausitės kvapais, pažinsite daugybę medžių: kedrus, lazdynus, ginkmedžius, šilauogių krūmus, rožynus, graikiško riešuto medžius. O jei patinka egzotika – tikrai nustebins kaktusai.

Sala upėje – Jetty

Populiariausia rekreacinė zona vasaros metu. Itin daug Renginių, koncertų, parodų, nesuskaičiuojamai daug kavinukių – arba tiesiog pasimėgaukite puikiu pasivaikščiojimu su nuostabia panorama į miestą.

Sala upėje – Jetty

Sala upėje – Jetty

Kur pavalgyti su vaikais Rygoje

Poilsio centras „Lido” – jau daugiau nei 20 metų yra viena žinomiausių ir populiariausių poilsio vietų šeimoms Rygoje. Čia yra 5 skirtingos karuselės, autodromas, mini automobiliai, ponių sodas, velokartai, batutai ir valtelės! Žinoma, negalima pamiršti ir apsilankymo populiariame restorane, kuriame kiekvienas bėsimėgaujantis laisvalaikiu „Lido” poilsio centre ras ir sau geidžiamą skanėstą.

Guide 24/7 programėlė – lietuviškai kalbantis „gidas“ savarankiškam keliavimui po Rygą

Jei norite pažinti Rygą savarankiškai – rekomenduojame parsisiųsti nemokamą lietuvių sukurtą programėlę Guide 24/7apple arba google play parduotuvių.

Programėlėje rasite audiogidą lietuvių kalba ir maršrutą po Rygą. Maršrute rasite ne tik audiogido pasakojimą apie lankytiną vietą, bet ir kitą naudingą informaciją: darbo laiką, įėjimo mokesčius bei rekomendacijas.

Tik 6,99 eur  ir jūs turėsite savo asmeninį, lietuviškai „kalbantį“gidą  bei maršrutą Latvijos sostinėje Rygoje. Galite įsigyti ir maršrutus po regionus su 30 objektų tik už 8.99 eur ir naudotis neribotai visa šeima.

Išbandykite! Parsisiųsti ir susipažinti su programėle – nieko nekainuoja! Parsisiuntę programėlę galėsite patogiai ir svarbiausiai – lietuvių kalba klausytis pasakojimų ne tik apie Rygą bet ir kitų šalių bei miestų lankytinus objektus ir naudotis žemėlapiu!

Guide 24/7

Guide 24/7

Visą informaciją apie pasiruošimą kelionei su vaikais bei ką veikti keliaujant rasite straipsniuose „Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais” ir „Kaip užimti vaikus kelionių metu”.

Pasilengvinkite savo kasdienybę keliaudami kartu su visa šeima ir naudodami myTU Lietuva mobiliąją bankininkystę. Tėvai gali patogiai naudotis nemokamomis finansinėmis paslaugomis. Aktualu apsiperkant ir pramogaujant Lenkijoje – visada mokėkite vietine valiuta ir myTU jums pritaikys geriausią konvertavimo kursą. Nuo 7 metų amžiaus vaikams galite atidaryti sąskaitą tiesiog mobiliuoju telefonu.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais Latvijoje, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie grupės Kelionės su vaikais. LATVIJA. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių Latvijoje įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.