Mokėjimo kortelė kelionėms ir vaikams - Kelionės su vaikais
Mokėjimo kortelė kelionėms ir vaikams
Mokėjimo kortelė kelionėms ir vaikams
2023-08-07

Mokėjimo kortelė kelionėms ir vaikams

Jolitos iš „Kelionės su vaikais” šeima jau beveik vieneri metai kaip naudojasi myTU mobiliąja bankininkyste ir myTU mokėjimo kortelėmis. Jolita dalijasi savo ir savo vaikų, Gretos ir Oskaro patirtimi ir įžvalgomis, kuri mokėjimų kortelė vaikui ir kelionėms pasirodė tinkamiausia.

myTU mokėjimo kortelė – greita ir saugi mobili bankininkystė be mėnesinių ar metinių paslaugos mokesčių. Tai išties verta dėmesio mokėjimo kortelė kelionėms ir vaikams!

Mokėjimo kortelė kelionėms ir vaikams – myTU kortelės atsiradimas mūsų šeimoje

Užsisakėme myTU korteles prieš beveik metus, rugsėjį. O užsakyti jas mus paskatino tai, jog jau visą praeitą vasarą kalbėjome su vyru, jog vaikams reikia savų sąskaitų ir mokėjimo kortelių.

Mūsų Oskarui aštuoneri, o Gretai devyneri. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl pradėjome domėtis mokėjimo kortelėmis vaikams – norėjome, kad jie patys galėtų taupyti, išleisti, gauti pinigines dovanas iš artimųjų. Taip pat labai norėjome, kad vaikai turėtų galimybę patys pajusti „tuščios” kortelės, „nėra pinigų” ir „viską išleidau” situacijas. Vaikams tikrai sunku suprasti, tai kiek tėveliai turi pinigų banke ir kodėl negali leisti tiek, kiek jiems norisi.

Pasirinkome myTU dėl kelių priežasčių:

 • Tiek suaugusių, tiek vaikų sąskaitų atidarymas yra nemokamas, netaikomi jokie metiniai ar mėnesiniai sąskaitų mokesčiai.
 • Pagrindinės mokėjimo paslaugos su myTU mobiliąja bankininkyste yra nemokamos.
 • Mokėjimo kortelės ir jų atsiuntimas taip pat nieko nekainuoja.
 • Nėra jokių užslėptų mokesčių. Daugiau apie tai skaitykite myTU puslapyje.
 • myTU aplikacija pasirodė labai draugiška vaikams.
 • myTU mokėjimo kortelės naudojimas atsiskaitant kitose šalyse ypač patogus ir suteikia daugybę privalumų prieš kitas mums žinomas mokėjimo ir bankines korteles.

myTU mokėjimo kortelės kelionėms ir vaikams užsakymas

Vaikams korteles išimsite tik tuomet, jei vienas iš suaugusių šeimos narių turėsite myTU sąskaitą. myTU atsiliepimai buvo geri ir matydami teikiamas naudas, korteles užsakėme visa keturių asmenų šeima.

Užsakymo procese jau dalyvavo ir vaikai, labai rekomenduojame, o šiaip tai ir būtina. Pasiruoškite tam iš anksto. Kalbėjomės, kodėl užsakome korteles, leidome išsirinkti kortelės spalvą, kartu pildėme ir kortelės užsakymo anketą.

Vaikas turi būti šalia – pildant anketą reikės jį nufotografuoti. Mes susidūrėme su ilgu procesu, tikiuosi ši problema jau išspręsta, nes fotografavimas ir veido identifikavimas šiek tiek vargino vaikus – reikėjo daug kartų kartoti. Šiuo metu kiek mums žinoma, šio veiksmo atsisakyta.

Patogu, jog tiek Jūsų, tiek vaiko sąskaitų atidarymas vyksta „on-line” iš mobilaus telefono, niekur vykti nereikia. Užsakyta kortelė atkeliauja tiesiog Jūsų nurodytu adresu. Mums ji atkeliavo net ir ne į Lietuvą. Tik viena iš keturių pasimetė keliaudama, tačiau myTU pagalbos centras tai išsprendė greitai ir nemokamai – buvo išsiųsta antra kortelė.

Taip pat turite žinoti, jog užsakant vaikams kortelę yra reikalingas mobilus telefonas ir atskiras numeris, todėl jei Jūsų vaikas neturi mobiliojo, teks pasukti galvą kaip ir mums – mes panaudojome savo darbinių mobiliųjų numerius, nes užsakant korteles mūsų vaikai neturėjo mobiliųjų telefonų.

Mokėjimo kortelė vaikui ir jos funkcijos

Atsidarę myTU mokėjimo sąskaitą savo vaikui galėsite stebėti jų finansinę veiklą, papildykite sąskaitą akimirksniu ir valdyti pagrindinius nustatymus.

myTU kortelės funkcijos:

 • Vaiko kortelės užrakinimas / atrakinimas. Vaikas pamiršo, kur paliko savo piniginę? UŽRAKINKITE arba ATRAKINKITE vaiko kortelę savo programėlėje per kelias sekundes.
 • Pranešimai realiu laiku apie veiksmus vaiko mokėjimo sąskaitoje. Akimirksniu gaukite pranešimus apie kiekvieną veiksmą vaiko mokėjimo sąskaitoje ir visada būkite ramūs.
 • Vaiko mokėjimo sąskaitos funkcijų valdymas. Valdykite vaiko mokėjimo sąskaitos funkcijas atsižvelgę į jo amžių ir žinias: įjunkite/išjunkite grynųjų pinigų išėmimą iš bankomato, mokėjimus kortele ar internetinius atsiskaitymus.
 • Limitai vaiko mokėjimo sąskaitai. Nustatykite limitus vaiko sąskaitai. Norėdamas įsigyti brangesnį pirkinį – turės pasitarti su tėvais ir gauti leidimą.
 • Mokėjimo sąskaitos blokavimas. Jūs vaiko mokėjimo sąskaitoje pastebėjote įtartinus veiksmus? Akimirksniu blokuokite vaiko mokėjimo sąskaitą.
 • Automatinis dienpinigių mokėjimas – nustatykite dienpinigius pritaikytus kiekvieno vaiko asmeniniams poreikiams. Tiesiog pasirinkite norimą periodiškumą ir sumą, patvirtinkite, o viskuo kitu pasirūpins mūsų sistema.

Vaikai gaus savo pirmąją mokėjimo kortelę ir daug patogių kasdienių programėlės funkcijų, kurios saugiai mokys finansinio raštingumo. Mūsų manymu, myTU siūlomas vaiko amžius – nuo 7 metų yra tinkamas pradėti mokytis apie pinigus, virtualius pinigus, bei vaikams turėti savo korteles.

Saugumas keliaujant su vaikais

Saugumas keliaujant su vaikais

myTU mokėjimo kortelės ir kas patiko mūsų vaikams

 • Vaikams pritaikyta programėlė. Vaikai susikūrė savo avatarus – nuotraukas aplikacijoje. Tai buvo visas atskiras smagus procesas.
 • Patogi naudoti ir saugi aplikacija. Nors pagrindinius nustatymus kontroliuoja ir vaiko finansinę veiklą stebi tėvai iš savo telefono, tačiau vaikas jaučiasi gana savarankiškas galėdamas matyti visą informaciją savo aplikacijoje.
 • Tėvelių kontrolė. Taip taip, mūsų vaikai jau kontroliuoja, ar gavo dienpinigius ir kitas pažadėtas pinigines dovanas. Beje, mūsų patogumui – tėveliai gali nusistatyti, kad dienpinigiai būtų sumokėti be papildomų paspaudimų – automatiškai.
 • Pinigai svajonių pirkiniui – galima susikurti atskirą fondą, atsidėti pinigus savo svajonės įgyvendinimui. O jei svajonių daugiau – galima susikurti jų tiek kiek reikia ir atskirai taupyti kiekvienam tikslui.
 • Ir žinoma dovana iš myTUpirmieji pinigėliai į jų korteles!

myTU mokėjimo kortelė kelionėms

Kelionėse mes naudojame myTU. Privalumai ir atradimai:

 • Galime išsiimti iki 200 Eur nemokamai, o išsiimti vietine valiuta pinigus bankomate yra pigiau nei išsikeisti eurus oro uoste.
 • Mokėdami užsienyje visada renkamės „mokėti vietine valiuta“. Kai išsiimant grynuosius ar atsiskaitant mokėjimo kortele mūsų klausia, ar norime mokėti eurais, ar vietine valiuta – visada renkamės mokėjimą vietine valiuta, kad išvengtume papildomų valiutos konvertavimo mokesčių!
 • Mokant myTU kortele netaikomi papildomi mokesčiai už tai, kad mokama ne eurais (kaip įprastai taiko kiti tradiciniai bankai). Mokėjimams kortele ne eurais taikomi standartiniai valiutų kursai.
 • Visada galime užrakinti kortelę jei nerandame jos – nes jei kortelė buvo pamesta ar pavogta, ją užrakinę myTU mobiliojoje programėlėje užtikriname, kad ji nebus panaudota. Šį veiksmą galite atlikti eidami į kortelės nustatymų langą ir bakstelėdami „Užrakinti kortelę“. Kortelės užrakinimas trunka vos keletą sekundžių.
 • Jei einame į turgų ar kitą didesnį žmonių susibūrimą ir bet kokią kitą viešą vietą, kurioje yra tikimybė, kad gali įvykti vagystė, programėlėje laikinai išjungiame atsiskaitymus kortele ar grynųjų pinigų išgryninimą. Jei kartais įvyktų vagystė, pinigai bus saugūs. O grįžę namo ar į viešbutį vėl įjungiame atsiskaitymus vienu paspaudimu ir galime toliau naudotis visais kortelės privalumais.
 • Vienu mygtuko paspaudimu galime kontroliuoti kortelės limitą. Jei mokame už viešbučio rezervaciją ar lėktuvo bilietus – limitą padidiname. Jei einame į miestą vakarienės ar žinome, jog didelių išlaidų neturėsime – limitą sumažiname. Tai leidžia jaustis saugiai ir ramiai, jog netekus kortelės, neprarasime didelės sumos pinigų.
 • Keliaujant viešuoju transportu, lankantis dideliuose žmonių susirinkimuose (renginiuose, festivaliuose) myTU mobilioje bankininkystėje užrakiname kortelę arba išjungiame bekontakčius atsiskaitymus vienu piršto paspaudimu programėlėje.

Ideali kortelė kelionėms – vieno ko pasigendame tai kelionių draudimo kartu su kortele. Tai būtų labai didelė pridėtinė vertė, net jei tai būtų speciali paslauga, kurią kaip įprasta su myTU galėtume įsigyti specialiomis sąlygomis ir kainomis myTU OUTLET‘e. Kol kas mes myTU OUTLET‘e neapsipirkome, bet labai džiaugiamės ir žadame pasinaudoti specialiais mūsų draugų ADVENTICA ir GRADIALI PALANGOJE bei GRADIALI ANYKŠČIUOSE pasiūlymais.

Saugumas svarbiausia

myTU – Lietuvos banko licencijuota elektroninių pinigų įstaiga (EMI), vykdanti veiklą visose ES/EEE šalyse. Visos klientų lėšos yra saugomos Lietuvos Centriniame banke. Prieiga prie paskyros yra apsaugota naudojant pažangiausią industrijoje kelių veiksnių autentifikavimą.

Daugiau apie saugumą keliaujant skaitykite straipsnyje Saugumas keliaujant su vaikais.

myTU atsiliepimai – ar pasiteisino?

Mes tikrai džiaugiamės pasirinkę myTU kortelę tiek sau, tiek savo vaikams.

Mes esame „Kelionės su vaikais“ ir keliaujame daug ir net tik Europos ribose, neseniai grįžome iš Maroko, kur ne tik kad ne ES šalis, bet ir valiuta kita. Mes myTU korteles naudojame pinigų išėmimui bankomatuose ir atsiskaitymams visame pasaulyje.

Vaikai džiaugiasi savo kortelėmis, senelių ir kitų artimųjų dovanomis į savo sąskaitas, galimybe būti savarankiškiems. Parduotuvėje vaikai jau domisi kainomis, lygina jas, skaičiuoja, ką galėtų įsigyti už vieną ar kitą sumą ir vis dažniau atsisako nereikalingo arba emocinio pirkinio – nes mokėti savo kortele yra atsakingiau nei prašyti kažką nupirkti tėvelių.

myTU mokėjimo kortelė kelionėms ir vaikams – apjunkite tai: planuodami keliones, atostogas ar išvykas išnaudokite jas finansinio raštingumo pamokoms.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.

myTU – „Kelionės su vaikais ®“ partneris.

Pasilengvinkite savo kasdienybę pirkdami dovanas kartu su visa šeima naudodami myTU Lietuva mobiliąją bankininkystę. Tėvai gali patogiai naudotis nemokamomis finansinėmis paslaugomis, o nuo 7 metų amžiaus, atidaryti sąskaitą mobiliuoju telefonu ir savo atžaloms.