Kelionė į Taliną su vaikais - Kelionės su vaikais
Kelionė į Taliną su vaikais
Kelionė į Taliną su vaikais
2023-03-24

Kelionė į Taliną su vaikais

Kaskart išgirdę kaimynės Estijos vardą širdyje suvirpa – mažoji mūsų, Lietuvos, sesuo iš Pabaltijo. Dar mažai pažinta, paslaptinga, apipinta mitais ir tokia slėpininga. Tad šįkart – ruoškime kuprines ir aplankykime Estijos sostinę Taliną su vaikais!

Kelionė į Taliną su vaikais – Kelionės su vaikais bendradarbiaudami su Visit Tallinn paruošė Jums išsamų gidą su vaikais po nuostabų Talino miestą.

Kelionė į Taliną su vaikais – TIPS & TRICKS

1 patarimas

Puikus būdas pažinti Taliną – iš anksto įsigyti Talino kortelę (Tallinn Card), kuri leis aplankyti populiariausius muziejus ir naudotis viešuoju miesto transportu nemokamai. Viena kortelė suaugusiajam įskaičiuoja du vaikučius iki 7 metukų nemokamai – argi ne puiku?

2 patarimas

Pasinaudokite ir pamatysime Talino įžymybes Tallinn Hop-on Hop-off Bus Tour .

3 patarimas

Talino senamiestyje galite rasti tris neįtikėtinas ledų parduotuves – „Gelato Ladies“, „Cortile“ ir „Baskin Robbins“, kur jos siūlo naminius ir nuostabiai skanius ledus. Tikrai verta pabandyti!

Kelionė į Taliną su vaikais – ką pamatyti?

Talinas garsus itin dideliu, senu ir puikiai išlaikytu senamiesčiu. Jei jūsų šeima mėgsta pasivaikščioti mūriniais kuorais, įlipti į bokštus, eiti senomis gatvelėmis, aplankyti senovinius muziejus, būtinai palankykite Kiek in de Kök. Čia galite įlipti į Helleman bokštą, į kurį pateksite eidami dviejų šimtų metrų ilgio pilies sienos taku.

Jei domitės laivais, Fat Margaret muziejuje sužinosite laivų statymo istoriją, kaip jie buvo statomi nuo senų senovės, keliausite nuo burinių laivų iki garo varikliais varomų laivų, susipažinsite su didžiausiais Estijos krovininiais, žvejybos ir keleiviniais laivais. O jei domina susipažinti su Estijos istorija – būtina aplankyti Talino miesto muziejų, čia susipažinsite su Estijos ir Talino istorija nuo seniausių laikų iki XX amžiaus.

Kelionė į Taliną su vaikais – muziejai vaikams

Estijos vaikų literatūros centras

Pirmiausia, aplankykite Estijos vaikų literatūros centrą. Šiame žaviame senoviniame name, įsikūrusiame Pikk gatvės pabaigoje, rasite begalybę vaikiškų knygų. Čia rasite ir skaityklą, ir knygų parodą, ir biblioteką, ir daug erdvių vaikų veikloms ir žaidimams. Pasidomėkite renginiais, čia apstu renginių mažiesiems rytais, susitikimų su rašytojais, kurie pasakoja įdomias istorijas ir žaidžia žaidimus.

Lėlių teatro muziejus

Pavartę knygeles, keliaukime pas lėles į lėlių teatro muziejų – su Talino kortele lankymasis nemokamas. Lėlininkystės meno muziejus kviečia mažus ir didelius susipažinti su magišku lėlių teatro pasauliu. Čia ne tik susipažinsite su lėlių teatro istorija, bet pamatysite daug lėlyčių, dekoracijų, namelių, iš viso pasaulio. Čia taip pat sužinosite, kam teatre naudojamas oras, ugnis ir vanduo? Ar ne paslaptinga?

Estijos teatro ir muzikos muziejus

Susipažinę su visų mylimu lėlių teatru, keliaukime į Estijos teatro ir muzikos muziejų. Pagrindinė paroda pavadinimu „Istorijos ir dainos“ pristato Estijos istoriją per muzikos ir teatro prizmę. Šiame muziejuje patiks visiems, nes daug veiklų reiks atlikti rankomis, daug audio ir video veiklų, vaizdinės medžiagos. Tad girdėsite, matysite, paliesite ir sujungsite patirtį į vieną nuostabią pasaką.

Sveikatos muziejus

O dar galite aplankyti ir Sveikatos muziejų, kuriame su Talino kortele irgi galite apsilankyti nemokamai. Jei neturite jos, išankstiniai bilietai į Sveikatos muziejų. Atskleiskite žmogaus kūno paslaptis. Įeikite į šią erdvę, esančią dviejuose kruopščiai atnaujintuose viduramžių pastatuose Talino senamiestyje. Naudodami įvairiapusius eksponatus gaukite visą žmogaus vidaus vaizdą. Bendraukite su įdomiais elektroniniais ir mechaniniais interaktyviais eksponatais. Apsilankykite nuolatinėje parodoje „Apie savo kūną nuo širdies iki širdies“, kad sužinotumėte apie sveiką pasirinkimą.

Miiamilla vaikų muziejus

Miiamilla vaikų muziejus siūlo smagią, kūrybingą veiklą 3-11 metų vaikams. Kiekvienas, kuris lankosi Taline su vaikais, tikrai norės įtraukti šį šeimai skirtą muziejų į savo sąrašą. Be praktinių eksponatų, paremtų draugystės tema, muziejus turi savo kavinę ir didelę lauko žaidimų aikštelę.

Atviras Estijos muziejus

Susipažinę su istorija muziejuose keliaukime į lauką – į Atvirą Estijos muziejų, nukeliantį į 18-20 amžiaus vietinius kaimelius. Miškingi parkai, senoviniai pastatai, gyvulių tvarteliai, istoriniai malūnai, medinės šventyklos ir mokyklėlės, vietiniai gyventojai, apsirengę nacionaliniais kostiumais – nukels Jus į senovinę Estiją. Čia įsigysite rankų darbo dirbinių, paragausite vietinių valgių ir gėrimų. Atviras Estijos muziejus įsikūręs Rocca al Mare rajone, kuris itin tinkamas šeimos piknikams ant žolės, siekiant atitrūkti nuo miesto triukšmo ir skubros.

Atviras Estijos muziejus

Atviras Estijos muziejus

Talino zoologijos sodas

O jei norite pamatyti daug gyvūnų ir mylite juos – būtinai aplankykite Talino zoologijos sodą. Beje su Talino kortele apsilankykite nemokamai netgi zoologijos sode! Zoologijos sodas įsikūręs Veskimetsa parko miške ir Jums siūlo susipažinti su daugiausia rūšių gyvūnų visoje Šiaurinėje Europoje.

Čia gyvena Afrikos drambliai, raganosiai, karališkieji grobuonys, žaismingieji primatai ir kitos egzotinės ir nepažintos gyvūnų rūšys. Šiame zoologijos sode įkurtas didelis poliarinių meškų pasaulis. Beje, šis muziejus didžiuojasi didžiausia ožkų ir avių kolekcija pasaulyje! O jei patinka paukščiai – čia rasite itin daug erelių, pelėdų, grifų ir gervių. Talino zoologijos sodas yra namai daugiau nei 8000 gyvūnų, kurie atstovauja 400 rūšių ir porūšių nuo Australijos iki Aliaskos. Čia apsilankyti galite bet kurią savaitės dieną, išskyrus pirmadienį, kai neveikia viduje esančios parodos. O jei bilietų kasa jau užsidarė, žinokite, kad keletą valandų galite vaikščioti aplink ir mėgautis gyvūnų ruošimusi eiti nakties poilsio.

PROTO Išradimų gamykla

O gal Jūs esate nuostabus mokslininkas ir išradėjas? Galbūt Jūs ketinate aplenkti Einšteiną savo išradimais? Tuomet Jums būtina apsilankyti PROTO Išradimų gamykloje (PROTO Invention Factory, su Talino kortele lankymasis nemokamas. Jei kortelės neturite – įsigykite bilietus į šią išradimų gamyklą iš anksto.)

Ar Jūs įsivaizduojate pasivaikščiojimą vandenyno dugne Žemės centre? O gal norite pasivažinėti pirmuoju automobiliu, garo traukiniu ar oro balionu pasaulyje? Tai Jūs galite padaryti PROTO – virtualios realybės priemonių pagalba. Tik čia susijungia virtuali realybė, mokslas ir pasaulio fantastika. Ši vieta, skirta šeimoms, sujungia pramogas ir edukacinę žinią – tai ko galbūt neišbandysite tikrame pasaulyje, galite padaryti čia. Šalia didžiųjų mokslinių veiklų įrengtos ir mažųjų išradėjų atradėjų erdvės, leidžiančios atlikti mažesnius atradimus.

Energijos atradimų centras

O jei norite per žaidimus sužinoti apie fizikos taisykles, užsukite į Energijos atradimų centrą – su Talino kortele lankymasis nemokamas, esantį 100 metų senumo elektrinėje. Lankytojų laukia jaudinantys žaibų šou, statinės elektros demonstracijos ir daugiau nei šimtas praktinių eksponatų ir planetariumo filmų.

Kelionė į Taliną su vaikais – pramogos vaikams

„Super Skypark” parkas

Patekite į unikalią futbolo aikštės dydžio šuolių zoną ir mėgaukitės aktyviomis pramogomis, puikiai tinkančiomis adrenalino ištroškusiems suaugusiesiems ir patiems mažiausiems šeimos nariams.

Įsigykite bilietą ir pasinaudokite tokiomis pramogomis kaip didžiausia batutų zona Europoje, 17 vakarėlių kambarių su panoraminiu vaizdu, 10 m aukščio laipiojimo aikštele su kalneliais, žaidimų zona mažyliams ir dar daugiau. Šokinėkite dviejose 1 500 m2 ploto batutų arenose. Visą dieną laipiokite ir šliaužkite laipiojimo aikštelėje, kurios aukštis siekia 10 metrų ir prilygsta keturių aukštų namui.

Nepraleiskite 7 metrų ilgio vamzdinio kalnelio, kuriame akimirksniu pajusite laisvą kritimą, keturių juostų bangų kalnelio, kuriuo galėsite lenktyniauti su draugais, minkštųjų kamuolių patrankos ir kamuolių duobės.

Apžvalgos ratas

Su šiuo miesto centre esančiu atrakcionu apžvelkite miestą iš paukščio skrydžio. Pamatykite tokias įžymybes kaip Talino televizijos bokštas ir raudonai baltas Kristianijos katilinės kaminas. Grožėkitės nuostabiais miesto, jūros, Ülemistės ežero ir oro uosto vaizdais.

Ypač gražu vakare. Bilietus į apžvalgos ratą įsigykite iš anksto.

Parkai ir žaidimų aikštelės su vaikais

  • Galėsite grožėtis Talino miestu nuo naujojo kruizinio terminalo stogo promenados, kur įrengtos visiems laisvai prieinamos laisvalaikio zonos.
  • Piritos promenada driekiasi iki Pirita paplūdimio, eina pro Kadriorg parką, Talino dainų šventės aikštę ir Maarjamäe istorijos centrą. Be pėsčiųjų takų, čia taip pat yra bėgikams, riedutininkams ir dviratininkams skirti takai su vaizdu į jūrą. Pakeliui taip pat rasite daugybę žaidimų ir sporto aikštelių.
  • Tondiraba Parkas –didžiausias ir moderniausias parkas Baltijos šalyse, apimantis 29 hektarus žalumos ir poilsio erdvės. Poilsio zonos parke išdėstytos aplink mišką, kad nebūtų pažeista parko rūšių įvairovė. Tondirabos parke yra didžiausia Baltijos šalyse sporto ir žaidimų aikštelė, užimanti daugiau nei 5,7 hektaro. Iš viso parke galima rasti 10 kilometrų pėsčiųjų, bėgimo ir miško takų. Be to, parke taip pat yra riedlenčių parkas, pumptrakas, šunų parkai, hamakai, kepsninės…

Nuoširdžiai dėkojame už bendradarbiavimą paruošiant išsamų Talino gidą mūsų draugams Talino turizmo informacijos centrui.

Nuotraukos: Visit Tallinn, Energy Discovery center, Museum of Puppetry arts, Anete Toming, Kadi-Liis Koppel, Maret Põldveer-Turay, Anette Konksi.

Keliaujame po kaimynines šalis Ryga su vaikaisApsipirkimas ir pramogos Lenkijoje Suvalkuose, Mandoria pramogų parkas.

Pasilengvinkite savo kasdienybę keliaudami kartu su visa šeima ir naudodami myTU Lietuva mobiliąją bankininkystę. Tėvai gali patogiai naudotis nemokamomis finansinėmis paslaugomis. Aktualu apsiperkant ir pramogaujant Lenkijoje – visada mokėkite vietine valiuta ir myTU jums pritaikys geriausią konvertavimo kursą. Nuo 7 metų amžiaus vaikams galite atidaryti sąskaitą tiesiog mobiliuoju telefonu.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Atostogos Taline su vaikais, Estija, Estija su vaikais, Keliaujame su vaikais, Keliaujančios šeimos, Kelionė į Taliną su vaikais, kelionės su vaikais, kelionės su vaikais rekomenduoja, Muziejai Taline, Pramogos Taline, Talinas, Talinas su vaikais, Taline su vaikais, Talino zoologijos sodas, Žaidimų aikštelės Taline