Kelionė į Graikiją su vaikais - Kelionės su vaikais
Kelionė į Graikiją su vaikais
Kelionė į Graikiją su vaikais
2023-04-12

Kelionė į Graikiją su vaikais

Kad ir kas jus traukia – Antikos pasaulio liekanos ar šviežios jūrų gėrybės, saulės pripildyti paplūdimiai ar dievų šventyklos – kelionė į Graikiją su vaikais tikrai patiks kiekvienam. Na o Peloponeso pusiasalis yra viena įdomiausių Graikijos vietų – čia na tik įsikūręs žymusis Olimpo kalnas, bet ir gamta yra stulbinama – nuo saulėtųjų pakrančių iki snieguotų viršukalnių.

Atsipūskite, o mes pasidalinsime patarimais, kad kelionė į Graikiją su vaikais, konkrečiai į Peloponeso pusiasalį, būtų puikiai suplanuota ir įsimintina!

Peloponeso pusiasalis – Graikijos dalis puikiai tinkanti atostogoms su vaikais

Geografiškai Peloponesas tai pusiasalis ir žemyninės Graikijos dalis. XIX a. pabaigoje, Peloponeso siauriausioje vietoje, buvo prakirstas Korinto kanalas – jis jungia Jonijos ir Egėjo jūras, faktiškai Peloponesą paversdamas sala. Vis dėlto Peloponesą su pagrindine Graikija jungia du tiltai: Korinto kanalo tiltas ir Rio-Antirio pakabinamas tiltas, esantis Patruose (verta pamatyti!). Daugiau nei 6 km ilgio Korinto kanalą turistai gali perplaukti laiveliu, na o rimtajai laivybai, dėl savo siaurumo, yra beveik nenaudojamas.

Peloponesas yra vertinamas dažniausiai kaip aktyvaus ir pažintinio turizmo kraštas, kadangi turi labai turtingą istorinį palikimą, gamtos objektų, reikalaujančių ilgų žygių. Tad jei norite aktyviai keliauti, arba šiek tiek pasilepinti saule ir šiek tiek pakeliauti po senovę, tai Peloponesas ir kelionė į Graikiją su vaikais yra puikus pasirinkimas. Tačiau jei norite pilno poilsio AI atostogų ir neketinate keliauti po apylinkes, galbūt verta rinkis kažkurią iš mažesnių Graikijos salų, kurios turi puikią AI infrastruktūrą su dideliais baseinais ir viešbučiais.

Kelionė į Graikiją su vaikais

Kelionė į Graikiją su vaikais

Kelionė į Graikiją su vaikais – kada geriausia?

Kadangi Peloponesas gausus puikiai išlikusių archeologinių liekanų, tiesiog būtina skirti laiko jų lankymui. Tačiau kadangi visi objektai yra po atviru dangumi (ir dažniausiai su nuostabiu vaizdu!), tai vasaros vidury gali būti sunkoka ištverti karštyje tas keletą valandų, kol vyksta ekskursija arba kol patys ištyrinėsit visas įdomybes. Tad jei jūsų tikslas pamatyti kuo daugiau istorijos – rinkitės sezono pradžią arba pabaigą, kai oras maloniai šiltas. Jei norite daugumą laiko tiesiog ilsėtis ir džiaugtis saulės voniomis paplūdimiuose ar baseinuose – puikiausiai tam tinka vasara.

Pliusas? Pasitaiko, jog Peloponese net sezono metu būna kiek mažiau turistų nei kitose turistinėse Graikijos vietose, tad tikėtina, jog prie lankytinų objektų neteks stumdytis ar laukti eilėse.

Kelionė į Graikiją su vaikais

Kelionė į Graikiją su vaikais

Kaip keliauti po Peloponeso pusiasalį su vaikais?

Viskas priklauso nuo jūsų norų ir galimybių. Jei apsistosite viešbutyje prie jūros, galite keliauti į kelionių organizatorių siūlomas grupines ekskursijas, kurių yra tikrai daug. Tačiau galite išsinuomoti automobilį ir pakeliauti savarankiškai – tai ypač patogu jei jūsų vaikai dar maži ir norite objektus lankyti savo šeimos tempu, prisitaikant prie vaikų miego, savijautos, poreikių. Keliaudami savarankiškai galėsite po kiekvieno senovės objekto nerti į jūrą ir atsigaivinti – tuo pačiu atrasite gražių ir visiškai neturistinių paplūdimių.

Kai kurie miestai (pvz. Nafplio) turi ir vietinius turistinius autobusiukus, į kuriuos galima kada nori įšokti ir išeiti. Važinėjant po miestą galima išgirsti pagrindinę informaciją apie objektus ir miesto istoriją.

TOP8 pramogos Graikijoje su vaikais: Peloponeso pusiasalis

1. Splash Water Park

Vos 40 minučių nuo Atėnų esantis vandens parkas „Splash“ yra puikui vasaros poilsio vieta, jei ieškote pabėgimo ne per toli nuo miesto. Čia yra čiuožyklų ir atrakcionų kiekvienam šeimos nariui, erdvė mažyliams. Labiau tinkama vaikams iki 13 metų.

2. Water Fun

Vandens parkas yra labai įspūdingoje vietoje – 23 kilometre senojo Atėnų – Korinto greitkelio, 150 metrų nuo Korinto kanalo. Tai yra maždaug 45 minutės kelio automobiliu nuo Atėnų. Šis parkas vienas didžiausių ir populiariausių: čia įrengtos penkios vandens čiuožyklos, iš kurių didžiausia siekia 110 metrų, ir trys vaikiškos.

3. Calma Waterpark

Esantis Patra mieste. Nors ir nedidelis, bet turi labai smagių suktų čiuožyklų, tramplyną ir vaikų baseinėlį. Iš Patra vyksta laivai į Kefaloniją. Netoliese galima pamatyti arba net važiuoti per įspūdingą tiltą Rion-Antirion jungiantį pusiasalį su žemynine dalimi.

4. Crazybloom Kalamata Official

Vandens batutai paplūdimyje, kurie sulaukia nemažo dėmesio. Puiki vieta vaikams atsigaivinti po istorinių vietų ekskursijų.

5. Kardamyli baidarėmis per jūrą

Ištraukite savo paauglius nuotykių kupinai dienai! Irkluokite šiltuose krištolo skaidrumo vandenyse, tyrinėdami paslėptas įlankas ir įspūdingas uolienas. Aplankykite jūros urvus ir atraskite idiliškus paplūdimius, esančius tarp regiono žvejų kaimelių.

6. Vaikystės muziejus Stathmos

Kolekcija padeda pažinti Graikijos vaikų kasdienybę, jų naudotus daiktus ir žaislus.

7. Turas po Olimpiją su virtualios realybės akiniais

Absoliučiai nuostabi idėja kaip sudominti vaikus senovės istorija! Užsidėję virtualios realybės akinius galėsite avarankiškai keliauti po Olimpiją, pro akinius matydami kaip šie objektai atrodė senovėje, kai klestėjo senovės Graikijos pasaulis. Garantuotai patiks tiek vaikams, tiek tėvams.

8. Turas po Korintą su pridėtinės realybės pagalba telefone

Idėja labai panaši kaip turas su virtualios realybės akiniais, tik čia vietoje akinių galite žiūrėti į savo telefono ekraną. Specialios programėlės pagalba pamatysite kaip objektai, į kuriuos žiūrite, atgyja jūsų telefone. Lažinamės, kad paagliams toks turas bus pats smagiausias.

TOP15 lankytinų vietų Graikijoje su vaikais: Peloponeso pusiasalis

1. Nafplio

Senovinės sienos, viduramžių pilys, paminklai ir statulos, Osmanų fontanai ir Venecijos ar neoklasikiniai pastatai užburia lankytoją savo unikalia architektūra ir grožiu. Labiausiai fotografuojama vieta ir yra Bourtzi, nedidelė Venecijos tvirtovė, stovinti ant uolėtos Agioi Theodoroi salelės. Aplankykite Palamidi pilį ir Folkloro muziejų, kuris gali pasirodyti net įdomesnis už Archeologijos muziejų. Galima vykti turistiniu traukiniu aplink miestą. Čia rasite ir unikalų „komboloyia“ muziejų, skirtą tradiciniams stresą malšinantiems karoliukams.

2. Dimitsana ir vandens jėgainė

Šiandien dėl savo artumo nuo Atėnų ir stulbinančio grožio Dimitsana yra viena iš populiariausių ištisus metus Graikijoje, kartu su netoliese esančiais Stemnitsa ir Vytina, esančiais Arkadijos širdyje. Čia veikia ir Vandens jėgainės muziejus po atviru dangumi, kuris parodo vandens svarbą istorinėje gamyboje, prekyboje ir vietos žmonių kasdieniame gyvenime.

3. Moni Agiou Ioanni Prodromou

Ypatingas kelias vedantis iki ypatingo vienuolyno urve, kur rekomenduojame išsiruoušti su adrenalino ištroškusiais paaugliais – kelias veda prie kalno sienos pritvirtintu taku, tad beveik kabote ore!

4. Monemvasia ir Kastania Cave

Įkurta bizantiečių VI amžiuje, yra kvapą gniaužiantis viduramžių gynybinis miestas, esantis pietrytinėje Peloponeso pakrantėje. Galima klaidžioti po viduramžių miestą įkalnėje ir gerėtis vaizdais. Čia rasite ir Kastania Cave, įspūdingą urvą su keliomis erdvėmis, veda labai patogus takas su apsaugėlėmis, laiptais, tad galima keliauti ir su vaikais.

5. Epidaurus miestas ir senovinis teatras

Tai Asklepijaus, senovės graikų medicinos dievo, šventovės dalis. Šiame teatre pastatytus dramatiškus spektaklius stebėjo dievo pacientai, viešėdami gydymo centre. Šalia yra ir šventyklos liekanos. Įsigykite apsilankymą į šį objektą internetu.

Šios apylinkės labai mėgiamos nardymo ir snorklingo entuziastų dėl ypač skaidraus vandens.

Epidaurus miestas ir senovinis teatras

Epidaurus miestas ir senovinis teatras

6. Elafonisos apylinkės ir Simos paplūdimys

Čia yra garsusis egzotiškas Simos paplūdimys, vienas geriausių Graikijoje! Taip pat plauksite Kontogonyje, Panagijos pakrantėje, gretimose salelėse bei Pounta ir Viglafia paplūdimiuose. Šiose apylinkėse rasite Senovės Atėnės, Poseidono ir Apolono šventoves. O kur dar Agios Spyridon bažnyčia, pastatyta uoloje su kerinčiu saulėlydžiu! Galima aplankyti laiveliu ir Kasella, Gaidouronisi, Lepto ir Agia Sofia saleles.

7. Olympia

Vakarų Peloponese, vadinamajame „dievų slėnyje“, Senovės Olimpija išaugo į labiausiai švenčiamą Senovės Graikijos šventą vietą ir tapo olimpinių žaidynių – svarbiausių sporto renginių visoje senovėje – gimtine. Esant čia tiesiog būtina apžiūrėti senovės dievų slėnyje esančių šventyklų liekanas: Zeuso, Heros, Apolono. Apžiūrėkite ir seniausią pasaulio olimpinį stadioną, nuo kurio prasidėjo sporto istorija.

Įsigykite SKIP-THE-LINE bilietą su audio gidu.

8. Kalavryta traukinio trasa

Kalavrytą garsina 22 km ilgio Kalavryta – Diakopto maršruto trasa „Odontotos“, atidaryta 1896 m. Traukinys veža keleivius į ekskursiją po Vouraikos tarpeklį, o maršrutas laikomas vienu vaizdingiausių Graikijoje. Traukinys dabar yra vienas iš vietovės ypatybių, dera su supančia gamta. Kelionė baigiasi Korinto įlankos pakrantėje. Labai patogi idėja net su mažyliais.

9. Kalavryta Ežerų urvas

Puikūs vaizdai ir galimybė atrasti gamtos stebuklą: Ežerų urvą Chelmos kalno papėdėje. Pasigrožėkite neįtikėtinais uolienų dariniais, kurie žadina vaizduotę, ir tyrinėkite unikalius 13 urvo ežerų ir kaskadinius vandenis, išsidėsčiusius trimis lygiais. Beje, Kalavryta yra ir žiemos sezono destinacija, įdomi slidinėjimo ir snowboardingo mėgėjams.

10. Mystras archeologinė zona

Apsilankykite mistiniame Mystras miestelyje, esančiame Peloponese, esančiame šeši kilometrai į šiaurės vakarus nuo Spartos miesto, ir leiskite save sužavėti šios vietos viduramžių puošnumu. Puikiai išsilaikęs viduramžių miestas kalnuose.

11. Sparta

Būtina aplankyti, nors, žinoma iš senovės laikų mitų ir istorijų nedaug jau likę šiuolaikiniame mieste. Norėdami pajusti senovės Spartos dvelksmą, aplankykite Spartos archeologinę zoną, kur rasite Akropolio ir bizantinės šventyklos griūvėsius. Būtinai aplankykite netoli esantį įdomų Alyvuogių ir Alyvuogių aliejaus muziejų.

Įsigykite ekskursiją iš anksto.

Sparta

Sparta

12. Ežeras Papa

Turistų mėgiama vieta dėl nepapraasto vaizdo ir spalvų – tai amfiteatro formos įlanka, į kurią per tarp uolų esantį kanalą patenka iš jūros vanduo.

13. Kalamata

Mesinijos gamtos grožis su išraižytomis pakrantėmis, smėlio paplūdimiais, miškingais kalnais ir derlingais slėniais egzistuoja kartu su reikšmingais archeologiniais paminklais. Būtina aplankyti Methoni pilį – tai buvusio pakrantės gynybinio miesto liekanos, atrodančios lyg iš įdomiausių istorijos filmų. Puikiai išlikusios gynybinės sienos, tiltai, kanalai. Taip pat užsukite pamatyti ir Koroni pilies griūvėsių.

14. Korinthos senovinis miestas ir kanalas

Senovės Korinto archeologinė vietovė yra 9 km į šiaurės vakarus nuo šiuolaikinio miesto. Akrokorintas (Saulės dievo rezidencija!), esantis 3,5 km į pietus nuo Senovės Korinto, 575 m aukščio kalvos viršūnėje, visada buvo įtvirtintas Korinto akropolis. Tai seniausia, didžiausia ir įspūdingiausia pilis Peloponese. Plaukite įspūdingu kanalu, jungiančiu Saroniką su Korinto įlanka. Čia yra ir Possidonia (vakarinėje kanalo pusėje, netoli Korinto įlankos), kur galite pamatyti senovės perėjimo kelią (Diolkos).

Korinto kanalas

Korinto kanalas

15. Diros urvai

Didelis požeminis urvų tinklas, pilnas keistų formų uolienų darinių. Plaukiama ten dažniausiai baidarėmis, tad tinkamas su vyresniais vaikais.

Kelionė į Graikiją su kelionių agentūra

Jei nenorite organizuotis kelionės savarankiškai, čia Jums padės kelionių organizatoriai. Į Peloponesą yra vykdomi tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus užsakomaisiais reisais. Mes nuoširdžiai rekomenduojame kreiptis į mūsų partnerius Pasirink Sparnus. Jei norite, kad kelionės planavimu pasirūpintų patikima kelionių agentūra ir suorganizuotų Jums nepamirštamas atostogas, rinkitės patikimus partnerius.  Parašykite Pasirink Sparnus – jie Jums pasiūlys geriausią kelionės variantą, o kreipdamiesi pasakykite KELIONĖS SU VAIKAIS. Esame tikri Jums dar ir nuolaidą pritaikys.

Atostogos Graikijoje

Atostogos Graikijoje

Ką veikti kelionės metu į Graikiją

Visą informaciją apie pasiruošimą kelionei su vaikais bei ką veikti keliaujant rasite straipsniuose „Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais” ir „Kaip užimti vaikus kelionių metu”.

Ypatingai mes rekomenduojame prieš kelionę pasidomėti „Banana Panda” veiklos rinkiniais. Mūsų favoritas iš „Banana Panda” tai veiklos rinkiniai. Tai labai patogios kelionei kortelės, kurios neužima daug vietos, nes susiriša į nedidelę knygelę. Kiekviena kortelė su tam tikra užduotimi. Smagiausia – kad kortelės yra daugkartinės, nes atlikus užduoti ją švariai nuvalysite ir vėl vaikas galės ją atlikti.  Užduotėlės labai įvairios ir nemontoniškos – tai linijų sekimas, taškų jungimas, trūkstamų elementų piešimas, formų atkūrimas. Šias korteles visuomet turiu rankinėje ir jos visuomet pasitarnauja, kai reikia užimti vaikus kelionių metu. Ne tik vykstant toliau, bet ir laukiant prie gydytojo kabineto, parduotuvėje ar svečiuose. Šios kortelės mums labai pasitarnauja vykstant į kelionę ir mokantis anglų kalbos žodžių. Taip išmokome skaičius, gyvūnų ir transporto priemonių pavadinimus anglų kalba.

Su nuolaidos kodu KELIONESSUVAIKAIS gausite 20 % nuolaidą visam „Banana Panda“ asortimentui.

Ką veikti su vaikais kelionių metu

Ką veikti su vaikais kelionių metu

Daugiau apie keliones į Graikiją skaitykite Kelionė į Rodą su vaikais, Kelionė į Kretą su vaikais, Korfu sala su vaikais.

Pasilengvinkite savo kasdienybę keliaudami kartu su visa šeima ir naudodami myTU Lietuva mobiliąją bankininkystę. Tėvai gali patogiai naudotis nemokamomis finansinėmis paslaugomis. Aktualu apsiperkant ir pramogaujant Lenkijoje – visada mokėkite vietine valiuta ir myTU jums pritaikys geriausią konvertavimo kursą. Nuo 7 metų amžiaus vaikams galite atidaryti sąskaitą tiesiog mobiliuoju telefonu.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.