Kaziuko mugė Vilniuje 2024 - Kelionės su vaikais
Kaziuko mugė Vilniuje 2024
Kaziuko mugė Vilniuje 2024
2024-03-02

Kaziuko mugė Vilniuje 2024

Kaziuko mugė Vilniuje 2024 – tai pavasario atidarymas ir didžiausia rankų darbo gaminių kūrėjų iš visos šalies mugė Vilniuje, pritraukianti tūkstančius lankytojų. Ši mugė turi ypatingą dvasią, čia itin svarbūs – tradicija ir autentiškumas, kadangi Kaziukas yra ne tik didžiausias, bet ir seniausias tokio pobūdžio renginys Vilniuje. Kaziuko mugė Vilniuje šiemet vyks kovo 8-10 dienomis.

Kaziuko mugė Vilniuje 2024

Kaziuko mugė Vilniuje 2024 – tai visą savaitgalį truksiantis rengininys. Visą savaitgalį senamiesčio gatvėmis šurmuliuos ir šventinę nuotaiką kurs mobilūs dainų ir šokių ansambliai Ratilai, Vydraga, postfolkloro grupe Robaksai ir kitų ansamblių pasirodymai. Šešiolika profesionalių aktorių, aprengtų autentiškais tautiniais rūbais visas dienas kvies mugės lankytojus drauge dainuoti ir šokti. Šiais metais prie išskirtinės Kazimiero ir kojūkininkų komandos prisijungs dar dvi, specailiai šai mugei naujai sukurtos 3 m. aukščio, tautiniais rūbais pasidabinusios mergelės ir bernelio marionetės.

Riestiniai mums neatsiejama Kaziuko mugės dalis

Riestiniai mums neatsiejama Kaziuko mugės dalis

Gedimino prospekto pradžioje rasite tradicinius rankdarbius, o T. Vrublevskio g. pradžioje tradicinius maisto gaminius pristatys Lietuvos tautinio paveldo atstovai. Šventaragio gatvės pradžioje nusidrieks Kūrėjų meistrų respublikos atstovų palapinės. Sendaikčiais bus prekiaujama Maironio gatvėje, už sankryžos su Malūnų gatve. Išskirtinių Lietuvos dizainerių kurtų drabužių ir aksesuarų bus galima įsigyti Dizaino alėjoje, įsikūrusioje Katedros aikštėje, šalia Gedimino paminklo.

Kaziuko mugė Vilniuje 2024

Kaziuko mugė Vilniuje 2024

Kaziuko mugė Vilnius 2024 programa

Kovo 8 d. (penktadienis)

14 val. Teatralizuotos Šv. Kazimiero eitynės (nuo Nepriklausomybės a.) Kasmet Kaziuko mugės pradžią skelbia Šv. Kazimieras, Gedimino prospektu Katedros link žygiuodamas drauge su amatininkais, folkloro ansambliais. Kaziuko mugės šaukliais, įvairiais istoriniais personažais. Šiemet, minint Lietuvos Dainų šventės šimtmetį, eisenos dalyviai praeivius kvies kartu dainuoti mugės pagrindiniu šūkiu tapusią lietuvių liaudies dainą „Eisva mudu abudu“. Prie teatralizuotų eitynių šiais metais prisijungs trijų metrų aukščio lėlės – mergelė ir bernelis, kaip pagrindinis visų lietuvių liaudies dainų simbolis.15 val. Iškilmingas mugės atidarymo koncertas (Katedros a.) Atlikėjų duetas Karolis Ramoška ir Marija Grabštaitė drauge su perkusininku Sigitu Gailiumi specialiai Kaziuko atidarymui paruošė lietuvių liaudies kūrinių programą, įvilktą į šiuolaikinės muzikos rūbą. Išgirsime populiaras senąsias lietuvių liaudies dainas visiškai nauju skambesiu.

Kovo 9 d. (šeštadienis)

10-18 val. Pramoginiai renginiai ir koncertai (Katedros a.) 11-17 val. Vaikų Kaziukas (Prekybos centre G9) Vaikų rankdarbių mugėje vyks senųjų amatų dirbtuvėlės: rišime verbas ir šiaudinius sodus, lipdysime keramikines švilpynes, drošime šaukštus ar medines lėles, dekoruosime dradicinius meduolius ir kitus skanėstus. Vida ir Zigmas Meškuliai, patys smagiausi kada nors sutikti žmonės iš kaimo, pakvies mažuosius lankytojus drauge dainelę sudainuoti ir linksmą šokį sušokti.

Kovo 10 d. (sekmadienis)

14 val. Geriausiųjų amatininkų amatininkų apdovanojimai ir uždarymo koncertas (Katedros a.) Tradiciškai apdovanosime geriausius mugės amatininkus už meistrystę ir kūrybiškumą puoselėjant tradicinius amatus bei kuriant originalius dirbinius derinant rankų darbą bei šių dienų technologijas ir medžiagas.Apdovanojimus vainikuos neeilinis liaudiškos ir elektroninės muzikos projektas Elektro Folk LT. Liaudies melodijos ir tekstai atgis įvairiausių žanrų kontekste. Nuo Drum’n’Bass, House, EDM iki Pop Rock stilių. Šiuolaikiškas liaudies dainų pateikimas ir naujos aranžuotė maloniai nustebins ne vieną Kaziuko mugės lankytoją.

Kaziuko mugės istorija

Kaziuko mugė turi ilgą istoriją, siekiančią XVII a., kai ji buvo pradėta rengti kaip religinis renginys, skirtas Lietuvos globėjui šventajam Kazimierui paminėti.

Laikui bėgant mugė virto didžiuliu turgumi ir švente, sutraukiančia žmones iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių.

Idėjų, ką veikti su vaikais Lietuvoje, visuomet rasite mūsų internetinės svetainės skiltyje Keliaujame Lietuva.

Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.