Bavarija (Vokietija) su vaikais - Kelionės su vaikais
Bavarija (Vokietija) su vaikais
Bavarija (Vokietija) su vaikais
2024-06-09

Bavarija (Vokietija) su vaikais

Vokietija – šalis, kuris kaskart nustebina ir norisi atrasti, perprasti vadinamąją vokišką tvarką ir taisykles, nustebti nuo žaliuojančių tvarkingų laukų, didingų pilių, nuostabių miestų gatvelių, gatvės maisto, muziejų, gatvių kultūros ir dar daugiau. Vokietijos miestai Niurnbergas (vok. Nürnberg) ir Viurcburgas (vok. Würzburg) – su vaikais – tai puikus įdomaus savaitgalio planas.

Bavarija (Vokietija) su vaikais – jei planuojate su šeima keliauti į Bavarijos regioną, būtinai paskaitykite šias mūsų ištikos skaitytojos ir sekėjos Inetos rekomendacijas ir patarimus. Kur verta apsilankyti ir ką būtina pamatyti keliaujant į Niurnbergas ir Viurcburgas su vaikais, bei dar daugiau – rasite šiame straipsnyje.

Bavarija (Vokietija) su vaikais

Nusprendėme aplankyti Niurnbergo miestą kelioms dienoms ir praleisti savaitgalį su draugais. Kelionė į Vokietiją su vaikais, skrendant lėktuvu iš Vilniaus netrunka ilgai, geras metas paskaityti knygą ir pasikalbėti. Nuskirdę į oro uostą griebėme rezervuotą automobilį, kad kelionė būtų patogi ir daugiau pamatytume. Keliauti Vokietijoje labai paprasta, keliai puikūs, taisyklės aiškios, navigacija nuveda ten, kur reikia. Žinant pagrindines taisykles (pavyzdžiui, kad sekmadieniais nedirba nei viena parduotuvė), šioje šalyje galima praleisti puikų laiką tiek solo, tiek poroms, tiek šeimoms.

Niurnbergo miestas

Niurnbergas – žavus, didžiausias Frankonijos regione įsikūręs miestas, antras pagal dydį Bavarijos miestas. Šiame mieste smagu vaikščioti senamiesčio gatvėmis. Jei paklaustumėte ką verta pamatyti Vokietijoje su vaikais, tikrai rekomenduotumėme užeiti į didingą miesto pilį su įtvirtinimais ir pasigrožėti viduje įrengtomis ekspozicijomis. Čia puikiai praleisite laiką tiek naudodamiesi audio gidu, tiek su gidu, kurį rekomenduojame užsakyti iš anksto. Niurnbergo pilis garsėja pilies siena, žinoma visoje Europoje. Šiame mieste tiesiog būtina apsilankyti Stastheater Nürnberg teatre, kuriame statomos nuostabios operos, operetės, miuziklai ir baletai, koncertai ir spektakliai.

Miesto senamiestis patiks visiems – čia didelės ir plačios gatvės, gausu įvairiausių parduotuvių, net dienomis čia gausu jaunimo, grukšnojančio kavą, vaikštančio po parduotuves ir šurmuliuojančio. Tad jei norite įsigyti ką nors – Vokietija tikrai gali būti Jūsų tikslas. Senamiestyje stūkso didinga Šv. Lauryno bažnyčia, dydis užburia, aplink ją galite eiti ratu, gausu įvairiausių maisto kioskelių, vietų prisėsti ir pasimėgauti miesto šurmulio. Vokietijoje restoranėlių pasirinkimas didelis, bet labiausiai rekomenduojame paragauti vokiškų patiekalų – karkos, mėsos kepsnio saldžiarūgščiame padaže, bulvių kukulių kaip garnyro, vokiškų gėrimų ir desertui…riebių, spalvingų ir tikrai nuodėmės vertų tortų. Dar vienas dalykas, kurį dažniausiai renkamės Vokietijoje – ragaujame turkiškų užkandinių kebabus – juos galima rinktis tiek lavaše, tiek pitoje, tiek lėkštėje, puikus restoraninis patiekalas už labai gerą kainą.

Vokiška virtuvė

Vokiška virtuvė

Pavasario festivalis Niurnberge

Viešėdami Niurnberge aplankėme pavasario festivalį, kuris panašus į Lietuvoje švenčiamas Užgavėnes. Jau ką moka daryti vokiečiai – švęsti iš širdies. Festivalio metu miesto svečiai ir gyventojai jau nuo ryto užsiima geriausias vietas gatvėse, kuriose vyks festivalio eisena, pasiruošia kuprines, maišelius ir…skėčius – greit sužinosite kodėl. Eisena didžiulė, nuo karietų, automobilių ir sunkvežimių, garsiai plyšaujanti muzika, persirengėliai, upės alaus ir šokių ir dar didesnė gausa – saldumynų. Visi eisenos dalyviai mėto į žiūrovus saujas saldainių – belieka juos rinkti, o geriausia tam tinka išskleistas apverstas skėtis. Vaikai grįžo su tokiu kiekiu saldumynų, kad pakaktų mėnesiui.

Viurcburgas

Dar vienas miestas kelionės maršrute – Viurcburgas. Apie šimtą kilometrų nutolęs nuo Niurnbergo miestas žavi nuostabia miesto pilimi ant kalvos, mažomis kavinukėmis, kvepiančiomis cinamoninėmis bandelėmis papėdėje, takeliais, laipteliais. Tolumoje matoma dar viena kalva, ant kurios įkurtas nuostabus ir prabangus viešbutis ir SPA, kuriame verta apsilankyti vasaros periodu, kai visa žydi. Čia veikia ir vyninė, rengiamos degustacijos ir galima pasimėgauti nuostabia romantika. Rekomenduojama vykti be vaikų.

Viurcburge rekomenduojame aplankyti Marienburg pilį – muziejų. Unikalios didybės pilis, su gausybe kiemelių, labai gražia ekspozicija ir nuo pilies kuorų atsiveriančiais vaizdais į miestą. Čia galite prisėsti, grožėtis ir pasimėgauti miesto panorama. Vakarėjant mieste palei upę atsidaro daug kavinukių, apšviestų lemputėmis, jauku vakarieniauti ir stebėti praeivius. Čia, beje, rasite labai panašią kavinukę į Vilniuje esančią Verkių malūno kavinę, apima pažįstamas ir savas jausmas.

Labiausiai šiame mieste mus nustebino vyno gėrimo ritualas ant Vyno tilto. taip taip, teisingai, čia visi atėję privalo išgerti bent vieną taurę vyno ir ant tilto šurmuliuojantys žmonės su stiklinėmis vyno taurėmis, pokalbiais nuteikia nuostabiam jausmui – nesvarbu, koks metų laikas.

Rekomenduojame, keliaujant Bavarijos regione su vaikais, aplankyti miesto rotušės muziejų. Jame skaudi Antrojo pasaulinio karo istorija, kurioje užfiksuotos nuotraukos po bombardavimo. Viurcburgas buvo strategiškai parinktas miestas pagal bombardavimo programą ir 1945 metais kovo 16 dieną pasitaikius palankiam orui buvo subombarduotas iki pat žemės. Pagal oficialią statistiką buvo subombarduota ir sunaikinta 89 procentai miesto ir 68 procentai miesto apylinkių.

Tiek Niurnberge, tiek Viurcburge lankėmės vasario viduryje, orai panašūs į lietuviškus, su mažu lietumi, bet truputį šiltesni, pažadėjome sau, kad grįšime šiltesniu metu, kai galima grožėtis žaliuojančiais šlaitais ir mėgautis saulės šiluma.

Jei būsite Vokietijoje, nepraleiskite progos apsilankyti viename didžiausių šalies pramogų parkų – Legolande ir būtinai aplankykite Berlyną su vaikais. Daugiau apie kelionę į Berlyną su šeima.

Šis straipsnis Bavarija (Vokietija) su vaikais yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Bavarija (Vokietija) su vaikais., Bavarijos regionas su vaikais, Europa su vaikais, Ką pamatyti Vokietijoje, Ką pamatyti Vokietijoje su vaikais, ką verta aplankyti Vokietijoje, Kelionė į Vokietiją, Kelionė į Vokietiją su vaikais, kelionės su vaikais, Marienburg pilis, Niurnbergas su vaikais, Pilys Vokietijoje, Savaitgalio kelionė, Savaitgalio kelionės idėja, Savaitgalis Vokietijoje, Viurcburgas, Viurcburgas su vaikais