Berlynas su vaikais - Kelionės su vaikais
Berlynas su vaikais
Berlynas su vaikais
2023-04-03

Berlynas su vaikais

Berlynas  su vaikais yra dažnai šeimų aplenkiamas – atbaido savo dydžiu, triukšmu, gatvių ir žmonių gausa. O gaila! Nes būtent šis įspūdingas miestas talpina savyje gausybę pramogų vaikams, muziejų ir įdomybių, kurios nustebins net išrankiausius. Tad šiemet siūlome keliauti į Berlyną su vaikais – žemiau TOP 10 mokamų pramogų vaikams ir šeimoms bei daugybę idėjų ką veikti ir aplankyti šiame mieste!

Berlynas su vaikais – garantuojame patiks visai šeimai. Berlyną mes lankome labai dažnai, tai vienas iš smagiausių miestų Vokietijoje, tad kviečiame atrasti jį kartu su mumis.

Berlynas su vaikais

Berlynas su vaikais

Kuo ypatingas Berlynas

Kažkada Berlynas mums atrodė labai nuobodus miestas, tačiau po kelių kartu ten, mes jį tiesiog įsimylėjome ir vykstame ten dažnai. Berlynas su vaikais – nuostabi idėja ilgojo savaitgalio išvykai ar tarpinė stotelė vykstant į Vakarų Europą. Mūsų penkiametis Motiejus buvo ten jau tris kartus. O ir šią vasarą planuojame ten vykti vėl. Nors tai ir itin didelis didmiestis ir atrodo nėra pritaikytas vaikams, tačiau su vaikais jame yra labai daug veiklos, nesvarbu kokiu metu laiku būsite. Mes Berlyne esame buvę ir vasaros metu ir žiemą, tad galime patvirtinti, kad miestas kiekvienu metu laiku yra labai skirtingas.

Mums keliaujant itin patinka aplankyti ne pačius turistiškiausius objektus, o įsilieti į vietinių gyvenimą. Tad šiame straipsnyje rasite labai daug būtent tikro berlynietiško gyvenimo pramogų rekomendacijų.

Ką veikti Berlyne su vaikais

Ką veikti Berlyne su vaikais

Berlynas  su vaikais – miestų paplūdimiai ir baseinai

Nors Berlynas ir didmiestis, tačiau jame itin daug paplūdimių. Jei norite pajusti tikrąją Berlyno dvasią ir pamatyti kaip laisvalaikį leidžia vietiniai – keliaukite į vieną iš daugybės Berlyno paplūdimių. Kai kurie iš jų prie natūralių vandens telkinių, kiti prie dirbtinių. Kai kurie mokami, kai kurie ne. Prie šių paplūdimių yra ir daugybė pramogų – veikia vandens dviračių, vandenlenčių nuoma, kavinės, įvairūs atrakcionai. Daugybė paplūdimių yra ir miesto centre, kai kurie šiek tiek tolėliau, bet lengvai pasiekiami viešuoju transportu. Labai daug informacijos apie Berlyno paplūdimius galite rasti Berlyno turizmo informacijos centro puslapyje.

Taip pat Berlyne sezonu metu veikia labai daug atvirų baseinų. Ir kai norėjome išsirinkti, kurį aplankyti teko daug pavargti, nes pasiūla buvo tokia didelė, kad užtrukome besirinkdami. Informacija apie visus baseinus yra Berlyno turizmo informacijos centro puslapyje.

Pats įspūdingiausias ir vienas nerealiausių baseinų kokius tik teko matyti yra The Badeschiff. Tai plaukiojantis baseinas upėje, baras ir paplūdimys beveik pačiame miesto centre. Garantuojame, kad nieko panašaus nebūsite matę.

Ką aplankyti Berlyne

Ką aplankyti Berlyne

Berlynas – itin laisvų ir atsipalaidavusių žmonių miestas. Kuomet mes lankėmės vasarą buvo net 30 laipsnių karštis. Todėl vaikai maudėsi fontanuose norėdami atsivėsinti ir niekam tai nekėlė nuostabos. Aišku ir Motiejus prie jų prisijungė. Todėl Berlynas su vaikais ir yra puikus miestas, visi čia atsilapaidavę ir niekas perdaug nekreipia dėmesio, jei Jūsų vaikas maudosi fontane ar vaikšto basas mieste.

Ką veikti Berlyne su vaikais

Ką veikti Berlyne su vaikais

Jei keliaujate Berlyne vasarą – tiesiog privalote aplankyti vietą iš paplūdimių ar baseinų. Garantuojame tikrai patiks ir Jums ir vaikams.

Berlynas  su vaikais – žaidimų aikštelės

Berlyne daugybė parkų ir itin daug nemokamų žaidimų aikštelių vaikams. Visuomet būnant ten pavydime Berlyne gyvenantiems vaikams, kad jų mieste yra tiek daug sutvarkytų ir vaikams pritaikytų erdvių. Miesto centre esančiame didžiausiame Berlyno Tiergarten parke yra net šešios nuostabios žaidimų aikštelės vaikams. Beje Berlyno zoologijos sodas yra įsikūręs prie Tiergarten parko. Jei lankysite Berlyno zoologijos sodą – labai rekomenduojame skirti keletą valandų ir pasivaikščioti po nuostabų Tiergarten parką, o vaikams išsidūkti žaidimų aikštelėse. Apie Berlyno žaidimų aikšteles informacijos daugiau taip pat rasite Berlyno turizmo informacijos puslapyje.

Lankytinos vietos Berlyne su vaikais

Lankytinos vietos Berlyne su vaikais

Kur valgyti Berlyne

Berlyne yra itin didelis kavinių ir restoranų pasirinkimas. Kas mus sekate jau seniai – žinote, kad esame tikri vokiško maisto mylėtojai. Todėl labai rekomenduojame apsilankyti vadinamuosiuose „Beer garden“. Turbūt pagalvosite, kad su vaikais tikrai ne vieta lankytis alaus sode, tačiau šie alaus sodai – tai vietinių laisvalaikio praleidimo vietos. Čia renkasi ne tik tiek, kuri nori išgerti alaus, čia renkasi žmonės pavalgyti, renkasi šeimos susitikti su draugais. Dažnai čia būna ir vaikams žaidimų kampeliai ir žaidimų aikštelės. Mums labiausiai Berlyne patinka seniausiais net 1837 m. įkurtas Prater alaus sodas ir restoranas.

Taip pat Berlyne yra itin daug vadinamųjų „Food hall“. Kadangi Berlynas itin multikultūrinis miestas, tad Berlyne ypač tokiose vietose galėsite paragauti itin autentiško maisto. Mums labai patinka  Markthalle Neun (Market Hall Nine).

Jei sekate ir skaitote mūsų straipsnius, puikiai žinote, kad mes dieviname Tailandą ir tailandietišką maistą. Jei mėgstate šį maistą ir Jūs – Thai Park kaip tik Jums. Būnant Berlyne ir aplankę šį parką pasijusite kaip Tailande. Čia parke tiesiog ant žemės tailandiečiai gyvenantys Berlyne gamina Thai maistą (pad thai, Pad Kra Prao, įvairias sriubas, sticky mango rice). Tiesiog wow patirtis. Labai rekomenduojame.

Berlynas su vaikais – ką aplankyti ir pamatyti

Berlyne tiek daug veiklų ir lankytinų objektų, kad nepakaktų ir dviejų savaičių juos aplankyti. Aišku vaikams būtina parodyti Branderbugo vartus, televizijos bokštą. Dalinamės Berlyno objektais, kurie tinkami lankymui su vaikais.

Zoologijos sodas Berlyne

Berlyno zoologijos sodas – puiki vieta visai šeimai. Čia rasite ką veikti visą dieną. Tai vienas seniausių (įkurtas 1844 metais!), žinomiausių ir didžiausių zoologijos sodų visoje Europoje. Jis žavi ne tik gyvūnų gausa (per 17 000 gyvūnų!), tačiau ir puikiomis jų laikymo sąlygomis. Vietoje rasite ir kavinių kur galėsite atsigerti ir užkąsti. Taip pat yra daug vietų pasidaryti savo piknikus. Vietoje yra vežimėliai-karučiai vaikams, nes parko teritorija labai didelė. Čia galite gyvai pamatyti patį mieliausią gyvūną – didžiąją pandą.

Berlyno zoologijos sodas

Berlyno zoologijos sodas

Tropical Islands akvaparkas Berlyne

Didžiausiame pasaulyje sukonstruotame kupole įsikūrusiame poilsio komplekse „Tropical Islands“ žaliuoja atogrąžų mišką imituojančios palmės. Čia atsidūrę,  ypač žiemos vidury, pasijusite lyg atostogaudami Balyje. Čia įrengtas net dirbtinis paplūdimys ir didžiausia Vokietijoje vandens čiuožykla! Vaikų klube „Tropino“ organizuojamos įvairios pramogos. Taip pat yra ir lauko baseinai. Jei išeikvosite baseinuose visas jėgas, vietoje galite rezervuoti ir nakvynę, nes yra teminiai tropinine tematika įrengti kambariai.

Tropical island neseniai apsilankė ir mūsų draugai Familia Lets GO, kurių kelionių nuotykius galite sekti jų Facebook paskyroje.

Technikos muziejus Berlyne (Deutsches Technikmuseum Berlin)

Tai vienas didžiausių tokio pobūdžio muziejų Europoje. Muziejus įsikūręs buvusioje Berlyno krovininių traukinių stotyje. Interaktyvi ekspozicija supažindina su viskuo, kas skrenda, plaukia ir važiuoja. Muziejuje įrengti simuliaciniai įrenginiai, tad galima viską išbandyti patiems.

Mokslo centras SPECTRUM

Technikos muziejaus filialas (yra visai šalia), kuris skirtas eksperimentams ir fizikos dėsniams. Vieta labai tinkama su mokyklinio amžiaus vaikais, bet įdomu bus ir priešmokyklinukams. Visas mokslas čia yra apčiuopiamas.

Legoland Discovery Centre Berlyne

Čia vaikai (ir, žinoma, tėveliai) sužinos apie LEGO viską! Pradedant nuo to kaip LEGO kaladėlės yra gaminamos iki praktinio kaladėlių išbandymo. Centre galima pamatyti iš LEGO sukurtą miestą, pasijusti LEGO žmogučiu ir bandyti valdyti didžiules LEGO mašinas, išbandyti savo jėgas NINJAGO trasoje, yra 3D kinas. Drąsiai galima planuotis čia visą dieną.

Bilietus įsigykite iš anksto, taip išvengsite eilių.

Patarimas taupiems: galite nusipirkti internetu kombinuotą bilietą įėjimui į keletą muziejų iškart, pvz. į Legoland ir Madame Tussot arba Little Big City muziejų. Kaina tokiais atvejais bus mažesnė, nei jei pirktumėte į kiekvieną atskirai.

Little BIG City Berlyne

Turbūt pats įdomiausias muziejus pasakojantis apie Berlyno istoriją vaikams! Miniatiūros perteikia įvairias miesto vietas įvairiais laikais, nebanaliai pasakoja apie įvykius, juos parodo. Pateikimo forma yra tokia įtraukianti, kad sudomins ir mažus ir didelius. Bilietus galite įsigyti mūsų partnerių sistemoje.

Tierpark zoologijos sodas Berlyne

Neilgai pavažiavus traukiniu nuo Alexanderplatz rasite Tierpark Berlin – didžiausią gyvūnų parką Europoje! Jis įsikūręs 160 hektarų plote, o gyvenantys čia gyvūnai turi didžiulius žemės plotus, kurie praktiškai neriboja jų laisvės. Kažkada buvęs Rytų Berlyno zoo, dabar yra senojo Berlyno zoologijos sodo dalimi.

Studio of Wonders Berlyne

Unikali vieta, kuri pristato lankytojams daugiau nei 20 skirtingų erdvių su optinėmis apgaulėmis ir žaidimais, iliuzijomis ir efektais, galinčiais pažadinti jūsų vaizduotę. Būtinai pasidarykite čia ir nuotraukų, jos bus tikrai išskirtinės – turėtų ypač patikti paaugliams, norintiems nustebinti draugus tiktoke ar instagrame!

Gamtos istorijos muziejus (Museum für Naturkunde)

Vieni žinomiausių eksponatų yra Dinozaurų salėje, kurioje pristatomas gyvenimas, koks jis galėjo būti prieš 150 mln. metų.

Kolekcijoje saugoma apie milijonas gyvūnų. Muziejuje  visada verta apsilankyti, nes čia rengiamos besikeičiančios laikinosios parodos ir įvairi edukacinė programa, apimanti ekskursijas su gidu, paskaitas ir seminarus.

Bilietai tikrai nebrangūs, o muziejus įspūdingas. Čia neseniai apsilankė ir mūsų draugai Familia Lets GO, kurių kelionių nuotykius galite sekti jų Facebook paskyroje.

Labyrinth Kindermuseum Berlyne

Šis netipinis muziejus siūlo skirtingas parodas/labirintus vaikams nuo 3 iki 11 metų. Skirtas interaktyviam mokymuisi. Žaidimų erdvės, darbelių stalai ir erdvės eksperimentams – pasirinkimas tikrai nemažas. Kas dvejus metus pristatoma nauja atradimų tema, pavyzdžiui ekologiška statyba ar tarpkultūriniai skirtumai.

Madame Tussauds

Užlipkite ant scenos ir dainuokite su Taylor Swift, tapkite modeliu mados zonoje arba pasimatykite su Leonardo DiCaprio išskirtiniausiame VIP vakarėlyje mieste.

Berlyno „Madame Tussauds” muziejus siūlo puikias vietas šeimos nuotraukai ar „Instagram” asmenukei, įskaitant naujausias vaškines komedijų žvaigždės Teddy Teclebrahno ar dainininkės ir dainų autorės Zoe Wees figūras.

Bilietai su nuolaida!

Berlyno požemiai

Pamatykite profesionalius aktorius, vaidinančius kapų tvarkytoją, žiedų meistrą ir raganą. Dalyvaukite šiuose išskirtiniuose pasirodymuose tik nuo 2023 m. kovo iki gegužės mėn.

Eskursija rekomenduojama nuo 8 metų.

Bilietus su nuolaida įsigykite iš anksto.

Galite įsigyti COMBO bilietus ir su Madame Tussauds muziejaus bilietais.

BODY WORLDS muziejus

Nepavyko apsilankyti, kai šio muziejaus ekspozicijos buvo demonstruojamos Lietuvoje?

Apsilankykite Dr. Guntherio von Hagenso muziejuje Berlyne. Pamatykite tikrus žmogaus organus. Pamatykite žmogaus skeletą, raumenų sistemos sąveiką, sužinokite daugiau apie virškinimo sistemą, embriono vystymąsi įsčiose ir širdies bei kraujagyslių sistemą.

Bilietus įsigykite iš anksto.

ANOHA – Nojaus Arkos Muziejus Berlyne

Absoliučiai unikalus muziejus, kuris vaikus supažindina ne tik su pačia Nojaus Arkos istorija, bet ir su visais susijusiais dalykais. Vaikai sužinos kaip lašelis gali tapti potvyniu, stebės kaip mažos medinės arkos laikosi ant vandens beseine, padės žaisliniams gyvūnams įsiropšti į medinę arką ir svarstys ką veikti arkoje ir kaip galėtume padaryti pasaulį kiek geresnį. Muziejaus erdvė yra nemokama, BET reikia iš anksto rezervuotis apsilankymą, o laisvų laikų susirasti nelengva (vizitų laikai rodomi 6 savaitėms į priekį). Šis muziejus yra Žydų muziejaus Berlyne dalimi.

Illuseum Berlin

Pailsėkite nuo realaus pasaulio ir keliaukite į Berlyno „Illuseum Berlin”. Berlyno centre įsikūręs „Illuseum” – tai vieta, kur niekas nėra taip, kaip atrodo, ir kur daugiausia dėmesio skiriama linksmybėms, pramogoms ir interaktyvumui įvairaus amžiaus lankytojams.

Apžiūrėkite išmanias žaidimų zonas, pagamintas iš tvarių medinių žaislų, su daugybe įspūdingų 3D galvosūkių ir mįslių, kurios ne tik smagios, bet ir lavina loginius įgūdžius.

Įsigykite bilietus iš anksto.

Kompiuterinių žaidimų muziejus Berlyne (Computerspielemuseum Berlin)

Netipinis, bet įdomus objektas, kuris sudomins ypač paauglius ir tikrai jų tėvus! Muziejuje surinkti eksponatai interaktyviai pasakoja apie 60 metų kompiuterinių žaidimų istoriją! Daug eksponatų galėsite išbandyti, nepritrūks ir žaidimų!

Bilietus įsigykite iš anksto.

Aktualu vykstant į Berlyną

Jei mėgstate apsipirkinėti, netoli už Berlyno yra didelis išparduotuvių miestelis Mc Arthur Glen. Labai daug parduotuvių ir tikrai geros kainos. Labai rekomenduojame.

Apsipirkimas ir išparduotuvės Berlyne

Apsipirkimas ir išparduotuvės Berlyne

Patarimas taupiems. Daugybę Berlyno muziejų galite pirmąjį mėnesio sekmadienį aplankyti NEMOKAMAI! Tačiau daugeliu atveju reikia iš anksto (maždaug savaitę prieš) nusipirkti nemokamą bilietą internetu (vaikams ir kūdikiams taip pat).

O jei orai nelepina, muziejus aplankėte, o vaikai nori tiesiog pašėlti – išsiruoškite į mokamas žaidimų erdves po stogu, pvz. Tommys Tobewelt ir Dockx Berlin (įsikūrę skirtingose miesto pusėse). Čia vienoje vietoje rasite daugybę čiuožyklų, lasertagų, kartingų, karstyklių, kamuoliukų baseinų! Yra taip pat staliukai, veikia baras. Berlynas su vaikais tuo ir puikus, kad bet kokiu oru, bet kokiu metų laiku čia rasite ką veikti.

Berlyną labai patogu pamatyti naudojantis Hop-on Hop-off autobusais. Ypač jei turite nedaug laiko. Bilietus saugiai ir greitai galite įsigyti pas mūsų partnerius.

Jei norite, kad kelionės planavimu pasirūpintų patikima kelionių agentūra – mes rekomenduojame kreiptis į Pasirink Sparnus

Visą informaciją apie pasiruošimą kelionei su vaikais bei ką veikti keliaujant rasite straipsniuose „Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais” ir „Kaip užimti vaikus kelionių metu”.

Pasilengvinkite savo kasdienybę keliaudami kartu su visa šeima ir naudodami myTU Lietuva mobiliąją bankininkystę. Tėvai gali patogiai naudotis nemokamomis finansinėmis paslaugomis. Aktualu apsiperkant ir pramogaujant Lenkijoje – visada mokėkite vietine valiuta ir myTU jums pritaikys geriausią konvertavimo kursą. Nuo 7 metų amžiaus vaikams galite atidaryti sąskaitą tiesiog mobiliuoju telefonu.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Berlynas, Berlynas su vaikais, Berlyno zoologijos sodas, Ką veikti Berlyne, Ką veikti Berlyne su vaikais, Kelionės į Vokietiją, Kelionės su kūdikiu, kelionės su vaikais, Lankytinos vietos Berlyne, Legoland, Vokietija