Kelionė į Berlyną su šeima - Kelionės su vaikais
Kelionė į Berlyną su šeima
Kelionė į Berlyną su šeima
2023-07-16

Kelionė į Berlyną su šeima

Berlynas – visų pirma, tai didžiausias Europos Sąjungos miestas, kuriame gyvena apie 3,6 mln. gyventojų. Miestas, kuris užburia aktyvumu, gyvybe, erdve, žaliųjų zonų gausa. Tad jei Jūsų šeimai reikia gyvybės, aktyvaus poilsio, tuomet kelionė į Berlyną su šeima – puikus pasirinkimas!

Kelionė į Berlyną su šeima – mūsų ištikima sekėja ir keliautoja Ineta dalijasi savo rekomendacijomis ir atradimais.

Kelionė į Berlyną su šeima – greita ir paprasta

Pasiekti Berlyną itin paprasta. Skrydžiai iš Vilniaus vykdomi dažnai ir oro uosto lokacija Brandeburge prie Berlyno nesukelia sunkumų (apie 10 km nuo centro). Išplėtota infrastruktūra leidžia rinktis taksi, miesto autobusą, traukinys (S9 ar S45) – 30 min.- 1 valanda ir Jūs jau Berlyno centre. Pripažinsiu, Berlyno pagrindinė stotis (Hauptbahnhof) visada kelia pasigėrėjimą ir žavesį, čia dieną naktį vyksta veiksmas ir klegesys – aišku, varnų šaudyti nereikėtų ir saugokite daiktus.

Kelionė į Berlyną su šeima – vyresniems vaikams ir suaugusiems

Taigi, kokio keliautojo laukia Berlynas? Atvirai pasufleruosiu – tai miestas vyresniems vaikams ir suaugusiems, nes atstumai, miesto klegesys didelis, jame mažiesiems tikrai sudėtingiau rasti pramogų. Tad jei turime mažų vaikų – rekomenduojame luktelti, kol jie ūgtels bent iki 9-10 metų.

Ruošiantis kelionei rekomenduosiu tik viena: itin patogi avalynė ir ištvermė arba drąsa ir pasiruošti keliavimui po Berlyną dviračiais. Infrastruktūra tiek pėstiesiems, tiek dviratininkams, kurių čia tiek daug, kad dar ginčitinas klausimas, ar Kopenhagoje jų daugiau. Ir … pėstieji turi savo taką, dviratininkai savo, tad jei atskirti – eikite savo puse. Vokiečiai mėgsta taisykles ir tvarką.

Žaliuojantis miestas

Berlynas žavi tuo, kad praktiškai visose gatvėse Jus pasitiks augantys dideli medžiai, prižiūrėtos vejos, ant kurių galima prisėsti, miesto parkai. Didžiausias miesto parkas – Tiergarten. Jei New York garsėja Centriniu parku, tai Berlynas – Tiergarten. Šis miesto parkas dar vadinamas žaliaisiais Berlyno plaučiais, kurie viena pusė atsiremia į Potsdamo aikštę, o kitoje – Berlyno zoologijos sodo pradžioje. Parko dydis – 210 hektarų. Jame gausu bėgimo ir dviračių takų, jaukių skverelių, istorinių paminklų, tvenkinių – parkas žavus tuo, kad jame išlaikomas tvarumas, natūralumas, auga daug tradicinės augmenijos, keroja seni medžiai, kurie vasaros metu teikia daug pavėsio ir atokvėpio miestiečiams.

Šis miestas – bėgikų rojus – čia bėgioja visi, tiek maži tiek dideli, tiek ryte, tiek vakare – tad įkvepia aktyviai leisti laiką ir sportuoti. Šio parko teritorijoje rasite ir garsųjį Berlyno zoologijos sodą, Pergalės monumentą, Bellevue rūmus, Brandenburgo vartus. O kiekvieną vasaros sekmadienį šiame parke skamba nuostabūs muzikos garsai – ar ne puiki pramoga tiek miesto svečiams, tiek miestiečiams?

Berlyno zoologijos sodas įkurtas vakarinėje miesto dalyje, tai seniausias zoo sodas Vokietijoje ir vienintelis pasaulyje, pristatantis tokią įvairovę gyvūnų, paukščių ir kitų gyventojų. čia gyvena raganosiai, liūtai, pingvinai, ruoniai, žirafos, drambliai, pandos, ereliai, begemotai, beždžionės, vandens gyvūnai ir dar daugiau. Zoo sodas pasiekiamas viešuoju transportu, stotelė įsikūrusi šalia, sodas laukia lankytojų kasdien.

Pergalės paminklas (Siegessäule) skirtas Prūsijos pergalei 1864 kare. Paminklo aukštis – 66,89 metro, iš kurio 8,3 metrus sudaro auksinės romėnų pergalės deivės skulptūra. Šį monumentą galite aplankyti pakilę laiptais į viršų (įėjimas mokamas),  o atsiveriantys vaizdai ir didybė – atims žadą ir turėsite nuostabių kadrų.

Palei upę

Visai greta Pergalės paminklo – Bellevue rūmai (Schloss Bellevue) – oficiali Vokietijos prezidento rezidencija. Elegantiški ir dailūs rūmai atitinka jų pavadinimą „gražus vaizdas“. Einant pakrante nuo šių rūmų palei Spree upę Jūsų akis džiugins tik dar gražesni pakrantės vaizdai. Labai rekomenduojame einant pakrante prisėsti pakrantės kavinukėse, išgerti šalto gaivaus limonado, paklausyti muzikos ir pabūti tarp vietinių ir…pagauti vieną iš upe kursuojančių turistinių laivų, kurie Jums su gido pagalba padės pažinti miestą iš vandens. Ekskursijų trukmė nuo valandos iki trijų – priklausomai nuo ekskursijos objektų apimties. Laivuose galėsite įsigyti gėrimų, užkandžių ir mėgautis ekskursija.

Įsigykite tokį plaukimą už geriausią kainą.

Vienas patarimas – ekskursijos vyksta dieną, vėliausia jų – apie šeštą vakare – juk Jūs Vokietijoje ir čia visa vyksta pagal grafiką.

Šalia upės Jus pasitiks didingieji Reichstago rūmai – istorinis parlamento pastatas, kuri žavus tiek dieną, tiek vakare. Čia užsiregistruokite iš anksto į ekskursiją (galima ir po plenerų salę, ir po kupolą). Atvykite bent 15 minučių anksčiau, nes reiks pereiti griežtą patikrą, ir galėsite pasigrožėti centrinio Berlyno vaizdais nuo stogo. Aplink Reichstagą plyti vejos, ant kurių mielai poilsiauja vietiniai, gausu fontanėlių, suoliukų poilsiui.

Kitoje upės pusėje garsioji centrinė biblioteka (Staatsbibliothek zu Berlin), unikali architektūra, dydžiu ir įspūdžiu.

Kaip ir kiekvienoje pakrantėje taip ir Berlyne – gausu kavinukių, barų, restoranų. Kur prisėsti rasite bet kuriuo paros metu, šis miestas nemiega. Klausiate, kas populiaru vokiškoje virtuvėje? Rekomenduojame paragauti klasikinių mėsos patiekalų su duonos trupinių ar bulvių kukuliais, kopūstais, nuostabiosios karkos, bulvinių patiekalų, vaflių, ledų, tačiau čia rasite nuostabiai gardžiu maistu besididžiuojančių kinų, graikų, kroatų, indų virtuvės patiekalų, o gatvės maistas – atims žadą ir norėsis dar ir dar.

Pajusti kultūrą

Keliaujant link Aleksandro aikštės, kurioje visada knibždėte knibžda jaunimas, geriantis kavą, pasišnekučiuojantis, apsipirkinėjantis, prieisite muziejų salą – šioje saloje įsikūrusi didžioji muziejų koncentracija. Jei mėgstate istoriją, būtina aplankyti Altes nacionalinį muziejų. Jei mėgstate dailę ir skulptūrą – BODE muziejus laukia Jūsų. Neues muziejuje pamatysite garsųjį Nefertitės biustą, kuriam daugiau nei 3000 metų. O aplankius visus muziejus – pamatysite nuostabiąją Berlyno katedrą (Berliner Dom). Katedra pastatyta 1817 metais, karų metu sugriauta, atstatyta, o istorijos pėdsakus pamatysite skirtingų spalvų architektūrinėse detalėse, šviesesnės byloja jaunumą, o tamsiosios – išlikusios.

Kitoje katedros pusėje pamatysite Crown Pincess rūmus, kurie pastatyti naujai. Čia gausu parodų, restoranėlių, šalia dažnai vyksta knygų mugės. Centrinės aikštės viduryje – pamatysite langelį žemyn. Šioje vietoje po II pasaulinio karo buvo sudeginta 20 000 knygų originalų. Langelio vaizdas simbolizuoja tuščias lentynas, į kurias tilptų būtent šis kiekis. Istorija sukrečia, bet ji šalia.

„Kelionės su vaikais” rekomenduoja pasidomėti Berlyno WelcomeCard, su kuria į Muziejų salos muziejus pateksite nemokamai. Pasirinkę „Berlin WelcomeCard Museum Island” variantą, nemokamai keliaukite A ir B zonose (Berlynas) arba A, B ir C zonose (Berlynas ir Potsdamas).

Berlyno Muziejų saloje, įsikūrusioje miesto centre, Šprė upės saloje, rasite 5 tarptautinį pripažinimą pelniusių muziejų kompleksą: Pergamono muziejų, Senąjį muziejų, Naująjį muziejų, Senąją nacionalinę galeriją ir Bode muziejų. Kartu jie sudaro visame pasaulyje žinomą ir unikalų architektūrinį ansamblį, kuris 1999 m. buvo paskelbtas UNESCO pasaulio paveldo objektu. Su šiuo bilietu galėsite nemokamai lankytis visuose muziejuose (vienas apsilankymas per dieną viename muziejuje). Senajame muziejuje apžiūrėkite Berlyno valstybinių muziejų antikvarines kolekcijas, o Naujajame muziejuje sugrįžkite į Senovės Egiptą. Bode muziejuje saugomas Bizantijos menas ir Rytų skulptūros, o Pergamono muziejuje pamatysite puikių islamo meno pavyzdžių.

Tarp istorijos sienų

Berlyno istorija – turini daug skaudulių ir dinamikos. Rytinė ir vakarinė Berlyno dalys sujungtos 30 metų, o iki tol miestą skyrė Berlyno siena. Mieste pamatysite daug sienos likučių, karinių postų likučių (kai kurie sukurti naujai), Charlie point, o jei norite pajusti tiktąjį jausmą, kai negirdi, kas vyksta kitoje sienos pusėje – nukeliaukite iki Berlyno sienos memorialo.

Pagrindinis miesto orientyras – Brandenburgo vartai, kurie įspūdingai apšviesti vakare. Potsdamo aikštėje nuolat šurmuliuoja žmonių, šalia esantis memorialas nužudytiems Europos žydams iš stačiakampių kvies pasivaikščioti istorijos labirintais. Jei norite plačiau susipažinti su istorija – aplankykite Žydų muziejų.

Berlynas garsėja muzika ir čia verta pasidomėti vykstančiais koncertais tiek Berlyno filharmonijoje, tiek koncertų salėse ar lauko erdvėse – muzika skamba visur.

Nauji atradimai

Jei ieškote unikalių atradimų, rekomenduoju aplankyti Classic Remise automobilių muziejų, nutolusį šiek tik toliau nuo centro. Čia gausu senų ir naujų automobilių, kurie sugrupuoti pagal markes Ferrari, Mercedes Benz, Porche, BMW, Bugatti ir t.t. Automobiliai vietoje ir remontuojami, restauruojami, jei tik norite – galite įsigyti vieną kitą kolekcinį modelį. Beje, įėjimas nemokamas.

Keletas stotelių nuo Remise muziejaus – link Olimpinio Berlyno stadiono – keliaukite paieškoti šnipų slaptosios bazės – Teufelsberg. Tai senoji amerikiečių pasiklausymo stotis ant aukšto kalno už miesto, nuo kurio atsiveria nuostabūs vaizdai. Paėjėti teks tiek laukais, tiek miškais, teks kopt į kalną keliukais. Pati teritorija aptverta spygliuotomis vielomis, nepasakyčiau, kad itin jauku. Prie įėjimo į apleistą teritoriją Jus pasitiks vyrukas, kuris renka mokestį (10 Eur), galime eiti visur, kur atsidaro durys. Apleistuose pastatuose rasite įrangos likučių, nuostabiausių grafiti vaizdų (erdvės atiduotos gatvės menininkams), o užlipę į patį viršų – pamatysite unikalų vaizdą. Tikrai verta pamatyti ir tam skirkite pusę dienos.

Jei Berlynas – Jūsų apsipirkimo tikslas – puiki vieta tiek jaunimui, tiek suaugusiems. Populiariausios gatvės – Friedricho, Aleksandro, Kurfurstendamm, Oranien gatvės, čia gausu tiek žymių vardų, tiek vietinių vardų parduotuvių. Turėkite mintyje – sekmadieniais Vokietijoje veikia tik restoranai, tad apsipirkti nepavyks nei drabužių, nei maisto prekių parduotuvėse.

Ineta sako: „Linkiu atrasti, apeiti, pajusti Berlyną ir čia sugrįžti tiek rudenį, tiek vasarą visa šeima kartu – puikus gyvas miestas pamiestinėti.” Dėkojame keliautojai Inetai už pasidalintas rekomendacijas ir naujus atradimus.

Jei ieškote daugiau idėjų, kur nuvykti pramogauti su vaikais Berlyne – visą informaciją rasite straipsnyje Berlynas su vaikais.

Pasilengvinkite savo kasdienybę keliaudami kartu su visa šeima ir naudodami myTU Lietuva mobiliąją bankininkystę. Tėvai gali patogiai naudotis nemokamomis finansinėmis paslaugomis. Aktualu apsiperkant ir pramogaujant Lenkijoje – visada mokėkite vietine valiuta ir myTU jums pritaikys geriausią konvertavimo kursą. Nuo 7 metų amžiaus vaikams galite atidaryti sąskaitą tiesiog mobiliuoju telefonu.

Šis straipsnis yra autorinis. Kopijuoti ir naudoti be autorių leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
aikštė, Berlynas su šeima, Berlynas su vaikais, Ką pamatyti Berlyne, Ką veikti Berlyne su vaikais, Kelionė į Berlyną su šeima, Kelionės po Berlyną, muziejai Berlyne, rūmai, televizijos bokštas, vartai