Ausų kištukai skrydžiui lėktuvu - Kelionės su vaikais
Ausų kištukai skrydžiui lėktuvu
Ausų kištukai skrydžiui lėktuvu
2023-08-01

Ausų kištukai skrydžiui lėktuvu

Daugybė tėvų norėtų su vaikais keliauti lėktuvu į toliau esančias šalis, bet turi daugybę baimių susijusių su skrydžiu. Viena jų – kaip vaikas, o juolab mažas, susitvarkys su slėgio pakitimais ir ausyčių užgulimu?

Dalinamės patikrintais patarimais, kaip prisijaukinti slėgio svyravimus ausyse, mažose ir didelėse! Ar iš tiesų ausų kištukai skrydžiui lėktuvu yra išsigelbėjimas.

Visų pirma, norime jus nuraminti – tikrai daugybė šeimų nuolat skraido su vaikais, net su mažiausiais leliukais. Slėgio svyravimas tai, deja, neatsiejama kiekvieno skrydžio dalis, tačiau užtenka žinoti keletą faktų apie ausis ir keletą paprastų triukų, o jūsų šeimos kelionė kaip mat palengvės! Jei pasinaudosite mūsų pačių kelionėse patikrintais būdais, skrydis tikrai bus malonesnis, o ateinančios kelionės jau nekels tiek baimių. Ausų kištukai skrydžiui lėktuvu – vienas iš jų.

Faktai apie ausis ir slėgį

  • Ausys ne tik padeda girdėti, bet ir padeda išlaikyti pusiausvyrą.
  • Ausyse yra mažiausi kaulai organizme!
  • Lėktuvui kylant, jo sandariame salone pasikeičia oro slėgis ir su juo reikia sulyginti vidurinės ausies ertmės slėgį, kuris buvo dar ant žemės. Toks pats principas ir greitai leidžiantis. Todėl mes kramtydami, rydami seiles, judindami apatinį žandikaulį, iškišdami liežuvį, gerdami vandenį atvėrinėjame klausomąjį vamzdį.
  • Skysčių gurkšnojimo, pastilių čiulpimo, gumos kramtymo metu mažas oro burbuliukas iš nosies galo patenka į vidurinę ausį. Taip užtikrinama, kad oras vidurinėje ausyje nuolat prisipildytų ir slėgis abiejose pusėse išliktų kuo tolygesnis.
Ausų kištukai skrydžiui lėktuvu

Ausų kištukai skrydžiui lėktuvu

TOP 10 būdų nuo vaikų ausų užgulimo lėktuve:

1. Vaiko paruošimas

Dar prieš kelionę papasakokite vaikui apie visą kelionės eigą, kaip judėsite, ką veiksite. Papasakokite, kaip atrodys skrydis. Būtinai paaiškinkite, kad kylant ir leidžiantis lėktuvui (o kartais ir tiesiog skrydžio metu) ausytės turi daug darbo ir turi greitai prisitaikyti prie oro slėgio ir gali jas šiek tiek nemaloniai spausti, tad reikia nuolat ryti seilę, kad padėti ausytėms dirbti ir joms būtų lengviau. Pasakykite vaikui, kad jei tik skrydžio metu pradeda jausti diskomfortą ausytėse, būtinai Jums pasakytų. Svarbu, vaikui paaiškinti, kad tai yra normalu, kad vaikas neišsigąstų. Daugiau informacijos apie vaikų paruošimą kelionei skaitykite šiame straipsnyje.

2. Skysčiai

Dar prieš skrydį pasiruoškite gėrimų, kuriuos vaikai galės gurkšnoti lėktuvui kylant ir leidžiantis. Jei vaikas mažesnis, galėsite juos pasiimti iš namų, nes apsauga mažesniems vaikams leidžia pasiimti skysčių su savimi. Jei didesnis, teks nusipirkti Duty free arba pasiimti gertuvę su savimi, kurią galėsite pripildyti vandeniu jau praėję apsauga. Nemokami vandens aparatai yra Vilniaus oro uoste, taip pat ir kituose oro uostuose. Tinka bet koks gėrimas, ką vaikai mėgsta – vanduo ar sultys. Oro uostuose tėvams keliaujantiems su mažesniais vaikai dažniausiai leidžiama turėti savo gėrimų, tačiau dėl ramybės galima pasiskambinti į oro uostą ir pasiklausti. Mes visada turime savo kuprinėse mažų vaikiškų vandens buteliukų iš parduotuvės su patogiais antgaliais, skirtais vaikams. Geriausia, kad buteliukai būtų neatidaryti, bet realiai niekas to netikrina. Jei neturite gėrimų, visada galite jų įsigyti pačiame oro uoste, kai praeisite patikrą. Geriau juos turėti su savimi negu ieškoti ir pirkti lėktuve – pardavimai vyksta jau tik pakilus, o be to kainuoja daug brangiau.

3. Ausų kištukai

Ausims suvienodinti slėgį padeda ir skrydžiams pritaikyti ausų kištukai. Jų pagalba slėgis ausyse kinta lėčiau, tad ausis turi laiko prisitaikyti prie pokyčių ir nesukelia nemalonių pojūčių. Mes jau daugybę metų naudojame „SANOHRA Fly“, o gimus vaikams pradėjome naudoti ir jiems. Tad ausų kištukai skrydžiui lėktuvu tikrai pasiteisino.

4. Čiulpinukai/ledinukai/pastilės

Jei jūsų vaikas sunkiai įkalbamas arba nelabai mėgsta gurkšnoti vandenį ar kitus gėrimus, prisidėkite keletą čiulpinukų/ledinukų/čiulpiamų pastilių į kelionę. Vaikui tai bus smagi pramoga, o tuo pačiu natūraliai gamins ir rys seiles, šitaip atblokuodamas savo ausytes.

5. Kramtomoji guma

Vyresniems vaikams galite pasiūlyti ir kramtomosios gumos – ji, kaip ir čiulpinukai, padės gaminti daugiau seilių ir skatins dažniau jas ryti. Be to nuolat judinamas žandikaulis savaime padės „prislėgtoms“ ausytėms.

6. Žindymas

Jei keliaujate su žindomu leliuku – nuostabu! Dažniausiai būtent tokiems keleiviams joks skrydis nebaisus, nes užtenka paraginti juos žįsti pakilimo ir nusileidimo metu ir to visiškai užtenka. Mažylis judindamas žandikauliu ir rydamas pienuką bei seiles puikiai susitvarkys su slėgiu. Svarbu, kad mažylis išsilaikytų prie krūties visą slėgio kitimo laiką, tad jei pavyks galite jam prieš tai neduoti krūties, kad noriau ir ilgiau žįstų pakilimo/nusileidimo metu. Su pirmagimiu Motiejumi skraidyti pradėjome kai jam buvo trys mėnesiai. Kadangi jį žindžiau ilgai, jokių problemų skrydžio metu neturėdavome. Vėliau pradėjome naudoti ausų kištukus.

7. Mišinukas/buteliukas

Jei jūsų leliukas valgo mišinuką, būtinai pasiruoškite jo ir skrydžiui, ypač tam sunkiausiam pakilimo ir nusileidimo laikui. Pasistenkite, kad mažylis noriai gurkšnotų mišinuką visą pakilimo/nusileidimo laiką, tad prieš tai (jei įmanoma) pasistenkite neduoti jam visai arba per daug mišinuko. Beje, mišinuką pasiruoškite iš anksto, nes įlipus į lėktuvą nelabai rasite tam laiko ir galimybių.

8. Sloga ir vaistai

Svarbu skrydžio metu nesloguoti, o jeigu nosis užgulta, sekretuojanti, parą prieš skrydį, jo metu ir porą parų po skrydžio vartokite tinkamus vaikams lašus (dekongestantus), kad sumažinti nosies gleivinės paburkimą.

9. Žaidimai

Kuo labiau nukreipsite vaikų dėmesį nuo nemalonių pojūčių, tuo geriau. Sugalvokite smagių žaidimų, kurių dėka vaikai neužmirštų gurkšnoti vandens, bet kartu ir smagiai leistų laiką. Pavyzdžiui, kiekvienas turėkite po buteliuką vandens arba naudokitės vienu buteliuku ir „bangos“ principu paeiliui darykite po mažiuką gurkšnelį. Atminkite – žaidimas turi būti saugus!

10. Pūskit „balionus“

Pabandykite su vaikais pūsti išgalvotus netikrus balionus, bandykite daryti balionus iš savo žandų ir juos šmaikščiai „sprogdinti“ išleidžiant orą. Svarbu, kad vaikai nepūstų per stipriai, nes iš nosies gali pasirodyti kraujas.

Ausų kištukai skrydžiui lėktuvu – geriausia priemonė nuo ausų užgulimo

Skrisdami visada į kuprinę įsimetame ir keletą neakivaizdžių, bet gyvenimą gelbėjančių dalykėlių – purkštuką nuo nosies paburkimo, mažą purškiamą dezinfekcinį skystį, lūpų balzamą ir ausų kištukus.

Apie nosies paburkimą rašėme jau aukščiau, tad purkštuką turime, nes dažnai nuo visų kondicionierių oro uostuose arba šiaip temperatūrų skirtumų vaikams prasideda netikėtos slogos. Jei labai blogai – vaistukai nosiai padės susitvarkyti ir su slėgio skausmais. Vis dėlto tai – ekstra atvejams.

O štai dalykėlis, kuris gelbėja absoliučiai visada – ausų kištukai. Mes jau apie porą metų naudojame „SANOHRA Fly“, tad ir jums juos drąsiai rekomenduojame. Kodėl?

  • „SANOHRA fly“ suformuoja nedidelę kamerą ausies landoje prieš ausies būgnelį. Patentuotas slėgio reguliavimo filtras, integruotas ausies kištuke, užtikrina, kad oro slėgis didėja daug lėčiau nei lėktuvo salone.
  • Šių kištukų dėka ausies trimitas turi daugiau laiko išlyginti slėgį vidurinėje ausies dalyje.
  • Lengva naudoti ir patogu įsikišti, nes yra sukurti iš labai elastingos pūtų masės, kurią galima lengvai suspausti, o ausyje prisitaiko prie jos formos ir nespaudžia.
  • „SANOHRA fly“ turi net specialius kištukus vaikams iki 12 metų!
  • Standartinis dydis skirtas suaugusiems ir, patikėkite, tikrai palengvina skrydžius net patyrusiems keliautojams.
  • Beje, suaugusieji, kurių ausų landos siauros, gali naudoti vaikiško dydžio kištukus. Tai padės išvengti diskomforto ar skausmo, kurį sukelia didesnių priemonių naudojimas.

Kadangi šie kištukai yra iš labai minkštos putų masės ir puikiai prisitaiko prie ausies formos, nesutrukdys nei žaidimams, nei patogiam gulėjimui ant šono.

Ir svarbiausia, kas mums patiko – šitie putų kištukai yra saugūs vaikams! Jie yra labai minkšti, kaip mažas debesėlis ar zefyras. Tad nėra jokios rizikos, kad vaikais bežaisdamas kažkaip įkiš kištuką giliau. O išsiimti jį – dar lengviau nei įsidėti!

SANOHRA taip pat turi ir kitų produktų, kuriuos esam išbandę nardant baseinuose (SANOHRA Swim) ir būnant koncertuose su vaikais (SANOHRA Max). Visi šie kištukai yra 2 dydžių – suaugusiems ir vaikams!

SVARBU! Pabaigai atminkite, jog išliekant po skrydžio ausų užgulimui, skausmui ar pašaliniam garsui, būtinai registruokitės gydytojo otorinolaringologo konsultacijai, kurios metu bus atlikti išsamūs tyrimai ir skirtas gydymas.

Ausų kištukai skrydžiui lėktuvu

Ausų kištukai skrydžiui lėktuvu

Daugiau apie pasiruošimą kelionėms su vaikais skaitykite straipsnyje Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais.

O apie kūdikiams ir vaikams tinkančias kūno priežiūros priemones kelionių metu ir ne tik, skaitykite straipsniuose Geriausia saulės kosmetika vaikams ir Lūpų priežiūra kelionių metu.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.