Lūpų priežiūra kelionių metu - Kelionės su vaikais
Lūpų priežiūra kelionių metu
Lūpų priežiūra kelionių metu
2023-07-20

Lūpų priežiūra kelionių metu

Sakoma, kad vasarą veido oda gražėja. Bet yra toks odos lopinėlis, kuris vasarą kenčia ne mažiau, nei žiemą. Lūpos! Kaitra, oro kondicionierius, atvira saulė, vėjas, prieskoniai, prakaitas, chloras, ledai – tai tik dalis visų skirtingų dirgiklių, kuriuos kasmet atostogų metu patiria mūsų lūpos.

Taigi, kaip joms padėti? Kokia turėtų būti lūpų priežiūra kelionių metu?

Jei manote, kad lūpos labiausiai skilinėja žiemą – klystate. Patys prisiminkite, kiek kartų vasarą tekdavo kramtyti ir laižyti sausas lūpas arba klausti draugų ar turi po ranka kokį lūpų balzamą ar bent lūpdažį, nes „kažkodėl“ labai netikėtai tos lūpos išsausėjo.

Pavasaris ir vasara atneša lūpoms tikrą išbandymų laviną. Jas veikia permainingas oras, dažnai pakylantis tai šaltas, tai sausas vėjas, o kai šildo saulė, atsiranda ir daugiau pavojų – organizmas netenka daug vandens, oras tampa karštas, vėjas sausas, o automobilyje ir darbe mus gaivinantys kondicionieriai duoda papildomą smūgį gležnai lūpų odai. Galutinai lūpas išdrasko barbekiu prieskoniai ir šalti gėrimai, o jei dar mėgstate paplaukioti chloro baseinuose – geriau iškart bėkite ieškoti lūpų balzamo.

Keli faktai apie lūpų odą:

  • Lūpų oda daug plonesnė nei įprasta oda. Ji pažeidžiama žymiai greičiau nei veido ar rankų oda, tačiau jai būdinga ir savybė greičiau atsinaujinti.
  • Lūpų oda, ypač jų kampučiai, labai jautrūs vitaminų ir mineralų trūkumui. Lūpų būklė prastėja, kai organizmui nepakanka riebaluose tirpių vitaminų A ir E, vandenyje tirpių B grupės vitaminų (ypač B2, B6, B9 ir B12), taip pat cinko, kalcio ir magnio. Lūpų pažeidimai ir kampučių trūkinėjimai gali būti ženklas, kad organizmui trūksta geležies, nesočiųjų riebalų, kurie labai svarbūs ląstelių struktūrai bei atsinaujinimui.
  • Sausos lūpos paprastai yra pirmasis dehidratacijos požymis, rodantis, kad organizmui trūksta paprasčiausio vandens ir jis patiria nuolatinės „sausros“ pasekmes.
  • Lūpų odoje beveik nėra melanino, kuris suteikia apsaugą nuo žalingų saulės spindulių. Tad vasarą būtinai rinkitės lūpų balzamą, turintį ne mažesnį kaip SPF15. Tokia priemonė drauge bus ir geras pasirinkimas lūpų apsaugai nuo sausėjimo.

Lūpų priežiūra kelionių metu ir ne tik – kas kenkia lūpoms?

  • Laižymas. Laižant lūpas pažeidžiamas ir taip silpnas apsauginis sluoksnis, tad lūpos tokiu būdu tampa dar pažeidžiamesnės.
  • Sausas oras. Labai kenkia ir sausas patalpų oras, tad vertėtų visuomet stengtis palaikyti optimalią patalpų drėgmę.
  • Lūpų kramtymas. Šis žalingas įprotis lūpas paprasčiausiai žaloja. Kai kuriais atvejais lūpos kandžiojamos taip stipriai ir taip dažnai, kad ant jų ir ant burnos gleivinės atsiranda įvairiausių sunkiai gydomų infekcijų. Šio įpročio reikėtų tiesiog vengti, tačiau jis ne taip jau ir retai susijęs su emocine žmogaus būsena. Jai užsitęsus verta kreiptis dėl specialistų pagalbos.
  • Netinkamas veido kremas. Žiemą reikėtų rinktis tokius veido kremus, kuriuose vandens nėra arba jo yra tik labai maži kiekiai. Natūralu, kad ant veido tepant kremą, jo patenka ir ant lūpų, tad jei žiemą bus naudojamas ne maitinantis ir apsauginis veido kremas, o drėkinantis ir daug vandens turintis kremas, tuomet labai didelė tikimybė, kad šaltyje bus pažeista ne tik veido, bet ir lūpų oda.
  • Dantų pasta. Dantų pasta taip pat gali sausinti ir dirginti lūpų odą, tad jei valantis dantis jaučiama, kad dantų pasta „degina“ odą, tuomet reikėtų rinktis švelnesnį jos variantą. Kenksmingi kartais būna fluoro junginiai arba natrio laurilsulfatas, tad renkantis dantų pastą, labai svarbu atkreipti dėmesį į jos sudėtį. Po bet kokios dantų pastos vartojimo reikėtų kruopščiai pašalinti dantų pastos likučius nuo odos.
  • Kofeinas. Nors ir netiesiogiai, tačiau kofeinas veikia bendrą odos ir lūpų būklę – iš organizmo ištraukdamas skysčius, palieka sausą odą. Todėl vartojant kofeiną svarbu gerti ir daug vandens.
  • Lūpdažiai. Tamsios spalvos lūpų dažai gali paveikti natūralią lūpų spalvą ir ilgainiui ji gali tapti tamsesnė.
Lūpų priežiūra kelionių metu

Lūpų priežiūra kelionių metu

Lūpų priežiūra kelionių metu – 5 patarimai sveikoms lūpoms:

  1. Vartoti daug skysčių. Norėdami minkštų ir sudrėkintų lūpų nepamirškite visą dieną periodiškai atsigerti vandens. Lūpų skilinėjimas, įtrūkimai gali būti susiję ir su nepakankamu skysčių vartojimu, dehidratacija. Dehidratacija dažnai būna ir ligų pasekmė. Šią būseną gali lemti taip pat nesaikingas gėrimų su dideliu kofeino kiekiu vartojimas – kofeinas šalina skysčius iš mūsų organizmo.
  2. Tinkama mityba. Rekomenduojama lūpomis rūpintis pirmiausia iš vidaus ir pilnavertiškai maitintis – svarbu valgyti liesos ir kokybiškos mėsos, riebios žuvies bei maistinių vaisių ir daržovių. Pasirūpinkite, kad jūsų racione būtų maisto produktų, turtingų omega 3 riebalų rūgščių, taip pat vitaminų E, C, kurie labai naudingi odos būklei.
  3. Balzamas. Lūpų balzamas turėtų būti vienas pagrindinių jūsų vasaros kosmetikos krepšelio akcentų. Jis apsaugo lūpas nuo saulės spindulių ir jas drėkina, taip užkertamas kelias dehidratacijai ir skilinėjimui.
  4. Šveitimas. Pilingas lūpoms, kaip bebūtų keista, irgi būtinas, nes nuo lūpų, kaip ir kitų kūno vietų, reikia pašalinti negyvas odos ląsteles. Galite naudoti tiesiog minkštą dantų šepetėlį ir ryte juo švelniai masažuojant nušveisti lūpas. Galite naudoti ir savo pagamintus švelnius pilingus pvz. sumaišius medų ir rudąjį cukrų. Po šveitimo procedūros nepamirškite patepti lūpų drėkinamuoju lūpų balzamu.
  5. Atkūrimas ir maitinimas. Jei lūpos giliai suskilinėjo ir išsausėjo, nepakaks tik balzamo užtepimo. Norėdami greičiau atkurti sveiką lūpų būklę, nusipirkite arba pasiruoškite namuose atkuriamųjų kaukių lūpoms.

Ką naudoti lūpų drėkinimui?

Pagrindinis dalykas į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis tinkamą priemonę – sudedamosios dalys. Pavyzdžiui, kokybiškuose balzamuose turėtų būti bičių vaško, taukmedžių sviesto, vitamino E, migdolų, simondsijų arba kokosų aliejų.

Žmonėms, turintiems jautrią odą, patariama naudoti lūpų balzamus, kuriuose yra kamparo arba mentolio. Tiems, kurie alergiški įprastiems balzamams, siūloma rinktis tokius, kurių sudėtyje yra erškėtuogių sėklų aliejaus.

Netgi kokybiškų priemonių pasirinkimas yra milžiniškas, tad išsirinkti sau tinkantį produktą tikrai nelengva ir kol surasite tą vienintelį tikriausiai išbandysite begalę kitų. Iš esmės specialistai teigia, jog renkantis tarp pieštukinių balzamų ir skystų tepamų balzamų geresni yra tie antrieji, nes sukuria storesnį apsauginį sluoksnį ir lūpos po tokia „antklode“ ilgiau išlaiko drėgmę.

Nors visuose rankinukuose ir vaikų kuprinėse pilna pieštukinių balzamų, tačiau dėl prastos išsausėjusių lūpų būklės nusprendėme po žiemos išbandyti naują variantą – BLISTEX CONDITIONING lūpų serumą.

Išbandėme ir galime patikinti – BLISTEX tikrai, kaip ir teigia gamintojas, padeda atkurti ir palaikyti sudrėkintas ir puikiai atrodančias lūpas.

Blistex lūpų serumas

Blistex lūpų serumas

Šis lūpų serumas pasižymi puikiu aliejų ir vitamino E kompleksu. Naudojant kasdien, lūpų serumo sudėtyje esančios medžiagos gali padėti išlaikyti lūpas minkštas, švelnias ir sveikas.

Mūsų vyresniems vaikams irgi patiko ši priemonė, ypač dėl vieno įdomaus ir naujoviško dalyko – BLISTEX lūpų serumas yra su patogia dozavimo pompa, tokia, kaip būna veido kremuose ar serumuose. Lūpoms užtenka realiai vos vieno lašo ir kaip mat tampa minkštesnės, akivaizdžiai pamaitintos. Nežinia kodėl, bet tas dozatorius lūpų balzame prisideda prie to, kad mūsų vaikai nori dažniau teptis lūpas!

Šis BLISTEX serumas yra visiškai universalus – jis tinka tiek kasdienei priežiūrai, tiek kritinėse lūpų būklėse. Vis dėlto nelaukite tos blogiausios būklės – naudokite serumą kasdien, geriausia prieš išeinant iš namų, važiuojant į paplūdimį, į gamtą, į žygį, turėkite tiesiog po ranka.

Mūsų patarimas: naudokite šį serumą kasdien vakare, eidami miegoti – puikiai veikia kaip atkuriamoji naktinė lūpų kaukė! Iš ryto atsikėlusios iškart pastebėsite skirtumą – vietoj blyškių ir išsausėjusių po nakties lupų matysite pamaitintas gražias lūpas, pasiruošusias net ir drąsiausiam lūpdažiui!

Lūpų priežiūra kelionių metu ir Blistex

Blistex prekinį ženklą išbandėme ir pamėgome tada, kai ruošėmės žiemoti Tailande. Prieš kelionę teko pasirūpinti kosmetikos priemonėmis ilgesniam laikui. Keliaujant daugiausiai problemų turiu su lūpomis ir plaukų priežiūra. Nes dėl patalpose esančių kondicionierių ir sauso oro, lauke esančio karšto oro, didelės drėgmės, sūraus vandens kenčia lūpos – sausėja, skilinėja. Todėl prieš kelionę įsigijau „Blistex ProtectPlus“, kurį man rekomendavo draugė. Ir jis pateisino visus mano lūkesčius, o didžiausias jo pliusas ir apsauga nuo UV spindulių.

„Blistex ProtectPlus“ esantis glicerolis sulaiko drėgmę, kai oras būna sausas. Rimbinės karpažolės suformuoja apsaugą nuo vėjo. Kviečių gemalų aliejus drėkina karščio nualintas lūpas. Medetkų aliejus ramina nuo šalčio (kondicionuojamuose patalpose, lėktuvuose ir ypač oro uostuose) suskilinėjusias lūpas. OSPF 30 suteikia apsaugą nuo saulės UVB spindulių. Ypač keliaujant labai mėgstame tokius produktus, kurie atlieka daugybę funkcijų ir nereikia vežtis su savimi galybės skirtingų priemonių.

Visą Blistex asortimentą galite rasti Blistex Facebook paskyroje.

Lūpų priežiūra kelionių metu

Lūpų priežiūra kelionių metu

3 paprastos naminės kaukės, padedančios ypač sausoms lūpoms:

  1. Jogurto, cukraus ir kivių kaukė
    Natūralų jogurtą išmaišyti su ruduoju cukranendrių cukrumi ir palikti kelioms minutėms, kad cukrus ištirptų. Vėliau į šią masę pridėti šaukštelį minkšto kivio, viską išmaišyti ir dėti ant lūpų 20 min. Po to galima tiesiog nulaižyti!
  2. Medaus kaukė
    Vandens vonelėje ištirpinkite 1 valg. š. medaus. Kai medus ištirps, gausiai užtepkite jo ant lūpų ir palikite 20–30 min. Po to nuplaukite šiltu vandeniu. Geresniam efektui šią kaukę rekomenduojama daryti 3–4 kartus per parą.
  3. Varškės ir grietinėlės kaukė
    Santykiu 1:1 sumaišykite kambario temperatūros 33 proc. riebumo grietinėlę ir kreminę varškę. Gauta mase ištepkite suskeldėjusias lūpas ir ant viršaus uždėkite drėgnos marlės kompresą. Palaikykite 40 min., po to nuplaukite lūpas šiltu vandeniu ir patepkite lūpų pieštuku.

SVARBU! Jei lūpos itin pažeistos ir ilgai negyja, tuomet vertėtų kreiptis į gydytoją, nes tai gali būti infekcijų ar kitų sveikatos sutrikimų ženklas.

Lūpų priežiūra kelionių metu tiesiog būtina visiems, tiek vaikams, tiek jų tėveliams. Daugiau apie pasiruošimą kelionėms su vaikais skaitykite straipsnyje Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
BLISTEX, BLISTEX CONDITIONING, Kelionės su kūdikiu, kelionės su vaikais, Lūpų apsauga nuo saulės ir vėjo, Lūpų apsauga šeimai, Lūpų apsauga vaikams, Lūpų balzamas, Lūpų priežiūra kelionių metu, Lūpų serumas, reklama