Vykstančiame „Žiedų ir kino žvaigždžių festivalyje“ įrengta unikali „Pietinia kronikas“ erdvė, kurioje galima patirti tikro filmavimo magijos pojūtį ir išvysti jau legendine tapusią „Sidabrinę gervę“.
Pakruojo dvare vykstančiame „Žiedų ir kino žvaigždžių festivalyje“ įrengta unikali „Pietinia kronikas“ erdvė. Lankytojus nustebino vieno ryškiausių pastarųjų metų lietuviško kino aktorių apsilankymas. Kino ir teatro aktorius Robertas Petraitis, daugeliui žinomas kaip Mindė iš Igno Miškinio filmo „Pietinia kronikas“, pasivaikščiojo po festivalio kino erdves, bendravo su lankytojais ir prisipažino – pasijuto lyg grįžęs į filmavimo aikštelę.
Festivalis pristato ypatingą traukos centrą – autentiškai atkurtą „Pietinia kronikas“ filmavimo aikštelę, kurioje festivalio lankytojai gali pajusti ir filmo, ir to laikmečio dvasią. Erdvėje eksponuojama ir originali „Sidabrinės gervės“ statulėlė – prestižinis apdovanojimas, kurį pelnė šis Igno Miškinio filmas.
„Žiedų ir kino žvaigždžių festivalis“ Pakruojo dvare
Filmo tikrovė atkurta iki smulkmenų
Festivalio organizatoriai atkūrė „Pietinia kronikas“ aikštelę. Čia ne tik filmo atmosferą perteikiantis kambarys su originaliomis detalėmis, bet ir suteikiama galimybė visiems lankytojams patiems įsijausti į kultinio filmo personažus.
„Norime, kad kiekvienas festivalio lankytojas galėtų pamatyti, kaip gimsta kino magija. „Pietinia kronikos“ inspiruota aikštelė – tai ne tik ekspozicija, bet ir tikra filmavimo erdvė, kurioje gali dalyvauti kiekvienas“, – pasakoja festivalio organizatoriai.

Kino magijos paslaptys
Pakruojo dvaro „Žiedų ir kino žvaigždžių festivalis“, vykstantis kiekvieną dieną iki pat vasaros pabaigos, kviečia ne tik grožėtis gėlių instaliacijomis ir skulptūromis, bet ir tapti kino magijos dalimi. Čia įrengtos penkios skirtingos filmavimo aikštelės, kur lankytojai gali stebėti arba patys vaidinti garsiausių filmų įkvėptose scenose – nuo legendinio „Tado Blindo“ iki mafijos susišaudymo ar nebyliojo kino komedijų.
Kino magijos dirbtuvės ir foto zonos
Festivalio lankytojai gali pamatyti kaip kuriama kino magija, kokiomis kino technologijomis kuriamas kinas. Čia galima rasti Garso takelių kūrimo studiją, Žaliojo ekrano (green screen) studiją, Grimo kambarį, taip pat Marilyn Monroe („The Seven Year Itch“) sceną, Panoptikume – magijos ir siaubo paviljoną ir t.t.
Kiekvieną vakarą festivalį vainikuoja „Sidabrinės žąsies“ kino apdovanojimai, kuriuose pagerbiami dienos ryškiausieji lankytojai, tapę Pakruojo dvaro kino studijos herojais.
Ką dar pamatyti?
Be kino scenų, festivalyje veikia ir Lietuvos kino istorijos ekspozicija, parengta bendradarbiaujant su Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejumi. Joje – legendinių filmų kostiumai, senoji filmavimo technika, plakatai ir retų archyvinių kadrų kolekcija.
Išskirtinis dėmesys skiriamas filmui „Tadas Blinda“, kurio kadrai buvo filmuojami būtent Pakruojo dvare – ta patirtis čia atkuriama ir šiandien.
Daugiau informacijos ir bilietai Pakruojo dvaro interneto svetainėje.