Mamos krepšelis į gimdymo namus - Kelionės su vaikais
Mamos krepšelis į gimdymo namus
Mamos krepšelis į gimdymo namus
2023-03-16

Mamos krepšelis į gimdymo namus

Nors mes esame kelionių blogas ir rašome apie keliones Lietuvoje ir pasaulyje, tačiau kelionių gyvenime būna visokių. Viena svarbiausių – kelionė į gimdymo namus, kur pasaulį išvys Jūsų kūdikis. Mamos krepšelis į gimdymo namus, tai kaip lagaminas, kurį pakuojamės į kelionę. Labai svarbu apgalvoti, ką įsidėti ir ką pasiimti su savimi.

Viena iš „Kelionės su vaikais ®“ įkūrėjų Agnė dalinasi savo visai nesena patirtimi, koks buvo jos kaip mamos krepšelis į gimdymo namus. Kokie daiktai ir kokios prekės pasiteisino, ko pritrūko ir teko skubiai pirkti, ko visai neprireikė. Labai atvirai ir nuoširdžiai, kaip mama-mamai.

Mažoji keliauninkė Paulė, gimė 2022 m. gruodžio 29 d., todėl visi įspūdžiai dar švieži.

Kada laikas pradėti ruoštis į gimdymo namus

Specialistai rekomenduoja, kad mamos krepšelis į gimdymo namus būtų paruoštas likus dviems mėnesiams iki gimdymo datos. Kai kurie mano, kad pakanata jį turėti paruoštą likus mėnesiui iki numatytos gimdymo datos. O nuspręsti reikia Jums. Jei Jums saugiau, kad mamos krepšelis į gimdymo namus bus paruoštas likus trims mėnesiams – puiku. Jei nesukubate jo dėtis – taip pat viskas gerai, tik aišku nepalikite paskutinei minutei. Pagalvokite, jei staiga tektų išvykti gimdyti, ar vyras galėtų Jums supakuoti ir atvežti į ligoninę visus reikalingus daiktus. Aš asmeniškai mamos krepšelį į gimdymo namus susipakavau likus mėnesiui iki gimdymo datos. Ir nors šis mamos krepšelis į gimdymo namus buvo mano antrasis ir patirties jau turėjau, tačiau vis vien ne viską apgalvojau iki galo. O kai ko prireikė papildomai ir teko vyrui vykti įį vaistinę ir parduotuvę. Todėl noriu pasidalinti savo asmenine patirtimi ir rekomendacijomis su Jumis.

Gimdymo krepšelis – kaip jį susidėti

Mamos krepšelis į gimdymo namus susideda iš trijų dalių. Pirmasis – krepšelis į gimdyklą mamai ir pirmieji rūbeliai kūdikiui, antrasis – krepšelis į palatą kūdikiui ir trečiasis – krepšelis į palatą mamai. Šiame straipsnyje noriu pasidalinti savo patirtimi ir rekomendacijomis būtent dėl trečiojo krepšelio. Ko man neprireikė, ko pritrūko. Taip pat koks būtų mamos krepšelis į gimdymo namus, jeigu jo prireiktų trečiąjį kartą.

Jei nėra komplikacijų gimdymo namuose užtrunkate 2-3 dienas, tad krepšelį dėkitės tokiam dienų skaičiui. Kadangi man teko gimdymo namuose praleisti 5 dienas, vyrui teko atvežti daiktų papildomai.

REKOMENDACIJA: kadangi mano vyrui buvo pakankamai sunki užduotis, surasti namuose daiktus, kurių man reikėjo, todėl jei tektų vykti dar kartą į gimdymo namus – namuose palikčiau sudėtą ekstra daiktų krepšelį. Tokį jei tektų gimdymo namuose pasilikti ilgiau nei planuota.

Krepšelis į palatą mamai – kosmetinė ir medicinos priemonės

Šią krepšelio dalį kroviau itin atsakingai. Ir ji buvo turbūt užėmė didžiausią dalį mano lagamino. Dalinuosi kaip atrodė jo sudėtis, ko kiek turėjau, kiek sunaudojau, ko pritrūko.

Ką turėjau su savimi ir ko prireikė:
  1. Sauskelnės (vienas turėjau į gimdyklą, dvejas į palatą, tiek ir prireikė);
  2. Vienkartinės  kelnaitės (turėjau tris vienetus, sunaudojau du);
  3. Didelio sugeriamumo įklotai po gimdymo (turėjau 8 vienetų pakuotę, vyras pirko papildomai);
  4. Vienkartiniai įklotai į liemenėlę (turėjau 10 vienetų, sunaudojau 8);
  5. „Multi-Gyn FemiWash“ prausimosi putos intymiai higienai (jas naudoju ir namuose jau ilgą laiką). Dažniausiai kiekvieno produkto kainą tikrinu šiame puslapyje, palyginu kainas. Šį mėnesį „Multi-Gyn FemiWash“ prausimosi putos pigiausios Benu vaistinėje. Be to labai patogi ir jų nedidelė 100 ml. pakuotė. Itin mėgstu tokias, nes nereikia iš didelių 250 ml ar 500 ml perpilti į mažą indelį. Be to labai patogus dozavimas. Labai svarbu renkantis intymios higienos prausiklį po gimdymo, kurį naudosite ir namuose pogimdyminiu laikotarpiu, atkreipti dėmesį į sudėti. Svarbu, kad sudėtyje nebūtų muilo, kuris sausina oda, sintetinių kvapiklių. „Multi-Gyn FemiWash“ putos itin švelnios, sudėtyje nėra muilo, tinka jautriai odai. O būtent tokia ir bus tarpvietės oda po gimdymo.
  6. Šampūnas, dantų pasta ir šepetėlis, dezodorantas, veido kremas, šukos ir Jūsų įprastai naudojama ir Jums reikalinga kosmetika.
  7. Vaistai ar maisto papildai, kuriuos vartojate.
  8. Drėgnos servetėlės (turėjau pakuotę, jos ir užteko).
MULTI-GYN prausimosi putos

MULTI-GYN prausimosi putos

Ką turėjau su savimi ir ko neprireikė:
  1. Vienkartiniai paklotai (neprireikė nei vieno, nes juos duodavo ligoninė);
  2. Dušo želė kūnui (jos buvo ligoninėje);
  3. Dėžutė vienkartinių servetėlių (jos buvo ligoninėje).

Šių priemonių man neprireikė, nes jos buvo Santariškėse, tačiau nebūtinai jų gali būti ligoninėje, kurioje Jūs gimdysite.

Ko neturėjau su savimi ir ko prireikė

Tarp higienos priemonių NETURĖJAU ir man jau pirmąją dieną po gimdymo prireikė spenelių kremo ir kompresų. Kadangi žindymo kelionė su sūnumi buvo itin sklandi, šių priemonių neprireikė ligoninėje, tad jomis ir nepasirūpinau. Po šio gimdymo jų skubiai pirkti į vaistinę vyko mano vyras.

Žindymo pradžia su Paule buvo sunki, speneliai tapo itin jautrūs, skausmingi, atsirado įtrūkimų. Kol Paulė mokėsi teisingai žįsti, man asmeniškai kūdikio maitinimas nebuvo malonumas. Po žindymo mane gelbėjo vienintelis dalykas – „Multi-Mam“ kompresai (šiame puslapyje pasitikrinkite, kur šiuo metu pigiausia jų kaina). Turbūt apie juos yra girdėjusi kiekviena besilaukianti ar krūtimi maitinanti mama. „Multi-Mam“ kompresai – tai minkšti ir patogus ant spenelio dedami įklotai, sukuriantys optimalią aplinką natūralaus spenelių gijimo procesui. Nuoširdžiai pasakysiu, kad tikrai netikėjau, jog jie gali taip padėti.

Man  šie kompresai ypač padėjo kelios dienos po gimdymo, kai nedidelius priešpienio kiekius pakeitė gausiai besigaminantis pienas, o pieno gamybai į krūtis priplūdo skysčių. Jos tapo karštos, skausmingos ir būtent šie „Multi-Mam“ kompresai man padėjo numalšinti skausmą ir patinimą. Akušerė minėjo, kad jie kaip profilaktinė priemonė apsaugo ir nuo mastito.  Kompresas prisotintas biologiškai aktyviu geliu iš natūralių augalinių medžiagų. Būtent natūrali sudėtis man yra svarbiausia renkatis priemones, kurios turi sąlyti su kūdikiu. Ir svarbiausia kompreso likusių nereikia nuvalyti prieš žindymą. Nuėmus kompresą iškart galima glausti kūdikį prie krūties, maitinti ir nebijoti, kad kompreso likučiai bus žalingi kūdikiui.

„Multi-Mam“ spenelių kremas, tai priemonė, kurią naudojau nuo pirmųjų dienų po gimdymo ir kurią naudoju iki šiol. Pirmosiomis dienomis po gimdymo, drauge su spenelių kompresais ji padeda numalšinti skausmą. O dabar jį naudoju, kaip apsauginį kremą, kuris neleidžia speneliams skilinėti, palaiko minkštą, elastingą ir sveiką odą.

Man ypač svarbu ir labai patinka, kad prieš maitinimą spenelių kremo nuvalyti nereikia.

Spenelių kremas Multi Mam

Spenelių kremas Multi Mam

Geriausia priemonė, pagimdžiusiai mamai, kurią atradau

Visiškas mano atradimas – „Multi-Mam After-Birth“ purškiklis (šiame puslapyje pasitikriname kainą. Pigiausia šiuo metu pirkti Mano vaistinė). Jį man rekomendavo nuostabi Santariškių akušerė. Ir tikrai sutiksiu, kad apie tokią priemone nebuvau girdėjusi ir tokios nebandžiau po pirmojo sūnaus gimimo. Tačiau dabar išbandžius galiu pasakyti – tiesiog wow. Ir drąsiai rekomenduoti Jums. Šio gimdymo metu neturėjau plyšimų ir siūti tarpvietės neteko. Tačiau po gimdymo lytinių organų sritis buvo „žiauriai“ jautri. Šis purškiklis nuramindavo orą, ją vėsindavo ir suteikdavo tokį palengvėjimo jausmą.

Turbūt kiekviena pagimdžiusi mama žino, kol skausmingas yra šlapinimasis po gimdymo. O ypač tas pirmasis pasišlapinimas, kai bijai ir nežinai koks bus tas skausmas. Aš „Multi-Mam After-Birth“ purškikliu apsipurkšdavau prieš kiekvieną pasišlapinimą ir jis apmalšindavo skausmą ir sumažindavo diskomfortą. Gaila, kad šios priemonės neturėjau pirmą dieną po gimdymo ir prieš pirmąjį pasišlapinimą, nes būtų tikrai padėjęs numalšinti skausmą. Taip pat jį naudojau kiekvieną kartą pasinaudojus tualetu.

Šis purškiklis labai patogus, jį galima naudoti apvertus 360 laipsnių kampu t.y. stovint ar sėdint, nebūtina atsigulti. Jį galima naudoti ant siūlių ir iškart po gimdymo, tik nenaudokite ant atvirų žaizdų. Jo sudėtis, kaip ir kitų „Multi-Mam“ produktų natūrali, priemonės neturi jokių kvapiųjų medžiagų.

Šį purškiklį naudojau maždaug mėnesį po gimdymo skausmui ir tempimui mažinti, vos tik pajusdavau diskomfortą. Taip pat prieš naudojimąsi ir po tualeto.

MULTI-MAM, After birth spray

MULTI-MAM, After birth spray

Krepšelis į palatą mamai – rūbai ir kiti daiktai

  1. Naktiniai, tinkami žindyti (priekyje susagstomi, kurie tiktų kontaktui „oda prie odos“ (turėjau vienus ir vienų užteko);
  2. Žindymo liemenėlės (turėjau dvi, jų ir užteko);
  3. Chalatas;
  4. Rankšluostis kūnui ir atskiras rankšluostis tarpvietei;
  5. Palaidinės su atsegamom petnešelėmis (turėjau dvi, užteko);
  6. Treningai ar tamprės (svarbiausia patogumas), džemperis (jei palatoje būtų vėsiau) ar tiesiog rūbai su kuriais jaučiatės patogiai ir įprastai nešiojate namuose;
  7. Kojinės;
  8. Vanduo, vanduo, vanduo. Nors vandenį reikia gerti nuolat, tačiau po gimdymo ypač svarbu. Žindymo pradžioje vandens pakankamas kiekis vandens itin svarbu);
  9. Užkandis. Aš jų neturėjau, o po gimdymo labai norėjau užkąsti ir kuo greičiau atgauti jėgas. Ligoninės kavinė jau neveikė, tad artimiesiams teko vykti į parduotuvę;
  10. Šokoladas. Tikrai pravers atgauti jėgas po gimdymo;
  11. Pledas. Man jis suteikė jaukumo, buvo reikalingas apsigaubti „oda prie odos“  kontakto metu.
Mamos krepšelis į gimdymo namus

Mamos krepšelis į gimdymo namus

Gimdymas Santariškėse (Vilniaus universiteto ligoninės Santaros Klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre)

Dėl tam tikrų indikacijų gimdyti turėjau III lygio ligoninėje. Tokia ligoninė Vilniuje yra Vilniaus universiteto ligoninės Santaros Klinikų Akušerijos ir ginekologijos centras. Tačiau net jei ir nebūčiau privalėjusi rinktis III lygio ligoninės, vis vien gimdyti būčiau pasirinkusi Santariškių ligoninę. Čia gimė ir mano pirmasis sūnus Motiejus. Tiek Motiejų, tiek Paulę gimdžiau pas nuostabiausią pasaulyje gydytoją Romoaldą Juršėną. Gydytojo atjauta, skleidžiama ramybė, nuolatinis padrąsinimas ir aišku profesionalumas – neįtikėtini. Visą gimdymą jaučiausi rami, žinojau, kad esu geriausiose įmanomose rankose. Po gimdymo gydytojas kasdien aplankydavo, pasiteiraudavo kaip sekasi, pakonsultuodavo. Tiek po pirmojo, tiek po šio gimdymo negalėjau rasti tinkamų žodžių, kaip atsidėkoti šiam gydytojui už du nuostabiausius pasaulyje vaikus. O atsisveikindama su gydytoju nesulaikiau ašarų. Esu jam be galo dėkinga, kad gydytojas padėjo ir pasirūpino, kai po kelių dienų po paleidimo iš ligoninės teko grįžti su gimdos uždegimu.

Paulės gimdyme dalyvavo ir fantastiška akušerė Oksana, kurios deja pavardės nepamenu. Net sunku patikėti, kaip žmogus gali dirbti su tokiu atsidavimu ir meile. Su jos tiek fiziniu, tiek moraliniu palaikymu jaučiausi lyg be vyro gimdyme dalyvavo ir mano mama.

Per penkias dienas, kurias teko praleisti ligoninėje visas personalas buvo itin kvalifikuotas ir profesionalus. Itin sužavėjo jaunos pogimdyvinėse palatose dirbusios akušerės.

Apie Santaros Klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro gimdyklų ir palatų modernumą turbūt jau ir nereikia pasakoti. Palatos naujos, moderniai įrengtos. Prie lovų planšetės, veikia internetas. Rinkomės privačią mokamą palatą, kad vyras galėtų būti nuolatos. Privačių mokamų palatų yra dviejų tipų – didesnių ir mažesnių. Jei tokios palatos norite – informuokite ligoninės personalą prieš gimdymą.

Vienareikšmiškai Vilniaus universiteto ligoninės Santaros Klinikų Akušerijos ir ginekologijos centrą rekomenduočiau rinktis dėl gydytojų profesionalumo, modernumo, pogimdyvinės mamos ir naujagimio priežiūros. Ir aišku dėl gydytojo Romoaldo Juršėno. Nuoširdžiai linkėčiau, kad kiekviena mama pagimdytų tokio nuostabaus gydytojo priežiūroje.

Gimdymas Santariškėse

Gimdymas Santariškėse

Kaip jau nuspręsite keliauti su kūdikiu, rekomenduojame paskaityti straipsnį „Patarimai ruošiantis kelionei su kūdikiu“.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.