Ką aplankyti Kazlų Rūdoje su vaikais - Kelionės su vaikais
Ką aplankyti Kazlų Rūdoje su vaikais
Ką aplankyti Kazlų Rūdoje su vaikais
2023-03-15

Ką aplankyti Kazlų Rūdoje su vaikais

Lažinamės, kad ne kartą esatę važiavę pro Kazlų Rūdą ar bent jau girdėję apie ją. Girdėjote, jog ją skiria per pusę traukinio bėgiai, jog apsupta miškų. Bet ar žinojote, kad ji gali vaikams ir šeimoms pasiūlyti daugybę įdomių pramogų?

Dėkojame Kazlų Rūdos turizmo ir verslo informacijos centrui už pagalbą parengiant informacinį gidą, Ką aplankyti Kazlų Rūdoje su vaikais. Išsisaugokite šį gidą, susikraukite kuprines ir atraskite Kazlų Rūdą. Lėtai, gamtos apsuptyje, pasikraukime baterijas po ilgos žiemos!

Ką aplankyti Kazlų Rūdoje su vaikais

Kazlų Rūdos krašto muziejinė ekspozicija

Moderni ir interaktyvi ekspocizija apima pagrindines Kazlų Rūdos savivaldybės temas – miesto legendą, geležinkelį, medžio pramonę, tarpukarį, partizanų kovas, gamtos grožį, geležies rūdą, bendruomenių savitumą, lankytinus objektus ir įžymius žmones.

Ekspozicijos lankymas yra NEMOKAMAS. Rekomenduojame iš anksto susitarti.

Daugiau informacijos su tiksliomis muziejaus koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAZLŲ RŪDOS lankytinų vietų žemėlapyje.

Kazlų Rūdos miško muziejus

Muziejuje galima susipažinti su miškų urėdijos istorija, miškininkystės pradmenimis. Čia galite pabandyti pažinti miško augalus ir medžius, susipažinti su medžių kenkėjais ir ligomis, taip pat pamatyti senuosius miškininkų darbo instrumentus.
Muziejuje eksponuojami žvėrių šėryklų maketai, mažieji miško plėšrūnai, žvėrių kaukolės, ragai, medžioklės amunicija, didelę dalį užima dažnesnių vandens ir pelkių bei miško paukščiai.

Daugiau informacijos su tiksliomis miško muziejaus koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAZLŲ RŪDOS lankytinų vietų žemėlapyje.

Kazlų Rūdos pažintinis miško takas

Takas yra skirtas keliauti pėstiesiems ir dviratininkams. Pėsčiųjų tako ilgis – 4 km, o dviratininkų – 6,5 km. Kelionės metu Jūs susipažinsite su miško gyvūnais ar augalais, urėdijos istorija. Čia taip pat rasite stendą skirtą geležies rūdos gavybai, Lietuvos partizanų bunkerį. Kelionę vainikuos apsilankymas mediniame apžvalgos bokšte.

Daugiau informacijos su tiksliomis pažintinio tako koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAZLŲ RŪDOS lankytinų vietų žemėlapyje.

Kazlų Rūdos skveras ir miesto legendos skulptūrinė kompozicija

Skveras yra populiari miestiečių poilsio ir švenčių vieta – žiemos švenčių metu čia pastatoma pagrindinė miesto Kalėdų eglė. Be to, skvere galima rasti ir skulptūrinę kompoziciją, pasakojančią miesto atsiradimo legendą. Čia sutiksite visus miestą įkūrusius brolius Kazlus: Motiejų, Anuprą, Stanislovą, Kazimierą, Boleslovą ir jaunėlį Jokūbą bei jų veiklas atspindinčius simbolius. Prie kiekvienos ąžuolinės skulptūros pritvirtintos metalinės lentelės su legendos tekstu.

Daugiau informacijos su tiksliomis skulptūrinės kompozicijos koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAZLŲ RŪDOS lankytinų vietų žemėlapyje.

Kazlų Rūdos miesto parkas ir paukščių takas

Parkas populiarus – čia vyksta įvairūs renginiai, įrengta daugybė pramogų bei poilsio vietų miestiečiams, svečiams. Parke taip pat įrengtas Paukščių takas – juo einant galima išgirsti paukščių balsus bei pamatyti jiems skirtus inkilus.

Daugiau informacijos su tiksliomis parko ir tako koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAZLŲ RŪDOS lankytinų vietų žemėlapyje.

Mėnulio parkas

450 kg sveriantis nerūdijančio poliruoto plieno mėnulis kviečia nusifotografuoti ir turėti dalelę Kazlų Rūdos atsiminimui. Šiltuoju metų sezonu poilsiauti į šį parką kviečia ne tik miesto fontanas, bet ir iš gamtinių medžiagų pagaminta edukacinė vaikų žaidimų aikštelė. Aktyviam laisvalaikiui čia įrengta tinklinio aikštelė.

Daugiau informacijos su tiksliomis Mėnulio parko koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAZLŲ RŪDOS lankytinų vietų žemėlapyje.

Mėnulio parkas

Mėnulio parkas

STIHL virvių parkas

Tai pirmasis toks parkas Suvalkijoje. Parke įrengtos šešios trasos – dvi vaikams ir keturios suaugusiems. Visos jos yra skirtingo sudėtingumo – nuo oranžinės, skirtos vaikams iki 5 metų, iki juodos skirtos ekstremalaus laisvalaikio mėgėjams. Parke taip pat veikia diskgolfo aikštynas. Norintiems užkąsti, įrengtos pikniko vietos.

Daugiau informacijos su tiksliomis virvių parko koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAZLŲ RŪDOS lankytinų vietų žemėlapyje.

STIHL virvių parkas

STIHL virvių parkas

Bagotosios pelėdos

Bagotoji – pelėdų skulptūrų sostinė. Dabar jų yra daugiau nei 25 ir kasmet jų skaičius auga. Keliaudami jaukiomis kaimo gatvelėmis, pasinaudokite žemėlapiu iš mūsų svetainės ir raskite visus šiuos personažus.

Daugiau informacijos su tiksliomis pelėdų koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAZLŲ RŪDOS lankytinų vietų žemėlapyje.

Kardokų gamtos mokykla

Kviečiame vaikus bei mokytojus į Kardokų Gamtos Mokyklos organizuojamas edukacijas. Jų išskirtinumas – erdvė miškų apsuptyje. Jums siūloma ne tik įkvėpti gryno oro, pailsėti nuo miesto šurmulio, atsipalaiduoti, bet ir pažinti gamtą iš arčiau, išmokti kaip joje taikiai būti ir patirti nuotykį miške.

Siūlomos šios edukacijos:

  • „Susikrauk išgyvenimo kuprinę“
  • „Patyriminis žygis per pojūčius“
  • „Indėniuko kelias“
  • „Valgomi stebuklai po mūsų kojomis“
  • „Įmink mįslę“
  • „Miško lobiai“

Laikas derinamas pagal susitarimą. Mokestis: 10 eurų/vaikui su maitinimu, 8 eurai/vaikui be maitinimo.

Daugiau informacijos su tiksliomis edukacijų koordinatėmis „Kelionės su vaikais ®“ KAZLŲ RŪDOS lankytinų vietų žemėlapyje.

Kardokų gamtos mokykla

Kardokų gamtos mokykla

Beje, Kazlų Rūdoje galite apsistoti jaukiose sodybose prie ežerų, kur galėsite paplaukioti baidarėmis ar valtimis, pasivanoti pirtyse. Yra ir sodybų, kurios veda įdomias edukacijas. Pakeliaukime lėtai Kazlų Rūdoje ir išmokykime vaikus pasisemti jėgų iš gamtos!

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.