Kelionė į Juodkalniją su vaikais - Kelionės su vaikais
Kelionė į Juodkalniją su vaikais
Kelionė į Juodkalniją su vaikais
2023-06-19

Kelionė į Juodkalniją su vaikais

Nuostabi gamta, dideli kalnai, šilti, draugiški ir be galo paslaugūs žmonės – taip keliautojai apibūdina Juodkalniją. Nors ši Balkanų šalis nėra tokia populiari tarp lietuvių šeimų kaip Kroatija, tačiau kasmet pritraukia vis daugiau keliautojų, ypač tų, kurie mėgsta aktyvų poilsį. Tad galbūt kelionė į Juodkalniją su vaikais yra puikus pasirinkimas Jums.

Šiame straipsnyje dalinamės informacija apie šią nuostabią šalį, jos lankytinus objektu. Taip pat mūsų rekomendacijomis ir patarimais, kad kelionė į Juodkalniją su vaikais būtų sėkminga ir nepamirštama.

Kelionė į Juodkalniją su vaikais

Daugybė lietuvių šeimų keliauja vasarą į Balkanų šalis, dažniausiai automobiliu. Vykstant su vaikais tai ypač patogus būdas, o be to ir gana pigus, ypač jei automobiliu keliauja daugiau šeimos narių. Lėktuvo bilietai ir auto nuoma atvykus vietoje apsieitų daug brangiau. Vis dėlto didžiausias privalumas keliaujant savo (arba nuomojamu) automobiliu – laisvė pasirenkant maršrutą ir sustojimus. O jų Juodaklanijoje teks daryti tikrai daug, nes kur bevažiuotum – laukia kvapą gniaužiantys kalnų, slėnių, ežerų ir upių bei jūros pakrantės vaizdai. Tačiau kelionė į Juodkalniją su vaikais galite įvykti ne tik automobiliu. Čia keliauti ar atostogauti galite nuskristi ir lėktuvu.

Šiuo metu į Juodkalniją vyksta ir tiesioginiai užsakomieji skrydžiai. Tad kelionė į Juodkalniją su vaikais yra tikrai puikus pasirinkimas tiems, kas nenori keliauti automobiliu.

Populiarėjant aktyviam bei pažintiniam poilsiui Juodkalnija išgyvena savo renesansą – šalis prie Adrijos jūros, apsupta kalnų žavi net daug mačiusius keliautojus. Be to – Adrijos jūros vaizdai yra tokie pat žavūs kaip Kroatijoje, tačiau paplūdimiuose daug mažiau žmonių.

Vingiuotoje Kotoro įlankoje rikiuojasi viduramžių miestai, tokie kaip Herceg Novi ir Kotor, žinomi dėl įspūdingų venecijiečių pastatytų krantinės įtvirtinimų. Pajūrio žavesys akivaizdus Bodvos prieplaukose ir Perast rūmuose. Lauko entuziastai keliauja į Durmitor nacionalinį parką, kur rasite vieną iš įdomiausių Alpių reljefų Europoje.

Juodkalnija. Kelionė

Juodkalnija. Kelionė

5 faktai apie Juodkalniją

 1. Sostinė ir didžiausias miestas – Podgorica. Istorinė ir kultūrinė Juodkalnijos sostinė – Cetinė.
 2. Juodkalnija kol kas ES nepriklauso, tačiau nuo 2010 m. turi oficialų Europos Sąjungos šalies-kandidatės statusą.
 3. Kaip valiutą naudoją eurą, nors formaliai eurozonai nepriklauso.
 4. Juodkalnija kaip nepriklausoma ir savarankiška valstybė egzistuoja neseniai, tik nuo 2006 m. Iki tol buvo sąjungoje su Serbija, anksčiau Jugoslavijos sudėtyje (nuo 1992).
 5. Valstybinė kalba – juodkalniečių, kuri iš esmės yra beveik identiška serbų kalbai (skiriasi tik tarimo ypatumais ir keletu žodžių), naudojamas raštas – kirilica.

Automobilio nuoma Juodkalnijoje

Keliai šioje šalyje, nepaisant kalnuotų vietovių yra geri ir lengvai pravažiuojami, tad su nuomojamu automobiliu pažintinė kelionė po šią šalį bus tikrai maloni.

Automobilį galima išsinuomoti vietoje arba užsisakyti iš anksto (tai ypač svarbu jei keliausite turistinio sezono metu). Kainos, priklausomai nuo įmonės, skiriasi, kaip ir nuomos sąlygos. Vis dėlto keliaujant ne sezono metu, išsinuomoti mašiną su pilnu draudimu savaitei galima vos už 120 EUR.

Ypač gerų kainų mes randame šioje daug automobilių nuomos bendrovių pasiūlymų pateikiančioje sistemoje.

Kadangi tiesioginiai skrydžiai iš Lietuvos į Juodkalniją vyksta tik per kelionių agentūras, nemažai keliaujančiųjų savarankiškai renkasi tiesioginį skrydį iš Lietuvos į Dubrovniką Kroatijoje ir ten nuomuojasi automobilį, kuriuo apkeliauja Kroatiją ir Juodkalniją. Kainos dažniausiai kiek didesnės nei Juodkalnijoje, ypač sezono metu. Bet keliaujant ne sezono metu už nuomą savaitei su pilnu draudimu ir galimybe keliauti į kitas šalis galite sumokėti apie 320 EUR (pvz. EasyRent Dubrovnik).

Dažniausiai depozitas siekia apie 100 EUR. Mokant grynais kartais taikomos nuolaidos. Vis dėlto reikia turėti omeny, kad sezono metu ne tik kainos gali būti didesnės, bet ir sunkiau gali būti rasti norimą automobilį, ypač Kroatijoje, kur yra daugybė poilsiautojų.

Ką aplankyti Juodkalnijoje

Ką aplankyti Juodkalnijoje

Vaizdingiausios trasos automobiliu

Durmitor Nacionalinis Parkas

Kelias P14 eina per Durmitor nacionalinį parką nuo Žabljako iki Pluzinės. Jis yra apie 50 km ilgio, o šalia Austrijos Großglockner Hochalpenstraße ir Rumunijos Transfagarasan kelio yra vienas vaizdingiausių automobilių maršrutų Europoje. P14 eina maždaug 1800–1900 m virš jūros lygio aukštyje, o jo eigoje yra daugybė apžvalgos taškų, įskaitant gražiausią Sedlo perėjos (1907 m virš jūros lygio), iš kurios atsiveria dieviški Durmitoro vaizdai. Trasa vingiuoja serpantinais ir yra tokia vaizdinga, kad beveik kiekvieną akimirką jame norisi sustot.

Kotoro įlankos trasa

Kotoro įlanką geriausia apžiūrėti keliaujant automobiliu. Atvykstant iš Budvos į Kotoro įlanką, galima iš Cetinje miestelio (buvusi Juodkalnijos sostinė, kurią taip pat verta pamatyti) keliauti vaizdingu keliu P1, vedančiu aplink Lovcen nacionalinį parką ir tada P22, vedančiu į patį Kotorą. Maršrutas itin vaizdingas, veda kalnų serpantinais su nuostabiais vaizdais į Kotoro įlanką! Maršrute yra keletas apžvalgos taškų, kur galima sustoti ir pasigrožėti apylinkėmis.

Poilsinės vietos su vaikais

Keliaujančios šeimos, kurios renkasi Juodkalniją labiau poilsinei kelionei, apsistoja dažniausiai kurortiniuose miestuose:

 • Herceg Novis
 • Tivat
 • Bečič
 • Budva
 • Petrovac
 • Kotor

Visos šios vietos puikiai pritaikytos turistų poreikiams – turi didžiulį viešbučių pasirinkimą, pramogas, gražius pliažus, vaizdingas pakrantes bei puikiai išsaugotus istorinius senamiesčius. Vieni yra triukšmingesni, primenantys Palangą (pvz. Budva), su daugybe kavinių, restoranų ir šiaip pramogų.  Kiti, kaip pvz. Petrovac, skirti ramiam šeimos poilsiui.

Patarimas taupiems: vietoj pietų viešbutyje išsiruoškite į artimiausią pekarnia (vietinę kepyklą). Ten rasite daugybę šviežių kepinių, taip pat picas porcijomis.

Turėkite omenyje, jog tai kalnuota šalis, taip kad paplūdimiai yra ne smėlio, o akmenukų. Kai kuriose vietose gali tekti ir leistis nuo uolų.

Svarbu ir tai, jog norintiems poilsinės kelionės Juodkalnija yra draugiškesnė ir ekonomine, ir komforto prasme nei Kroatija – čia paplūdimiuose ir lankytinuose objektuose yra mažiau turistų.

TOP10 lankytinų objektų Juodkalnijoje

Kelionė į Juodkalniją su vaikais

Kelionė į Juodkalniją su vaikais

Kotoro įlanka ir senamiestis

Įspūdingo grožio įlanka, iš visų pusių apsupta kalnų, tarp kurių yra ir kerintis fjordas, primenantis norvegiškuosius. Rekomenduojame išbandyti ir ekskursiją kruizu ar kitu laiveliu, kad galėtumėte patogiai žavėtis gamtos stebuklais ir vaizdu į senamiestį.

Vaikams įspūdį paliks plaukimas laivu – submarinu. Ekskursiją įsigykite labai gera kaina. 

Pačiam senamiesčiui irgi skirkite daugiau laiko – paklaidžiokite senovinėmis gatvelėmis, atraskite senąsias tvirtoves uolose.

Daugybę eskursijų laivais ir po senamiestį rasite mūsų partnerių sistemoje.

Podgorica

Sostinė, kuri labiausiai garsėja savo naktiniu gyvenimu, kavinėmis ir linksmybėmis iki aušros. Jei keliaujate ne savo automobiliu, drąsiai čia naudokitės vietiniais taksi – jie čia ypatingai pigūs.

Ostrogo vienuolynas

Tai beveik kilometro aukštyje į uolas įlietas XVI a. vienuolynas, kurį lanko ne tik stačiatikiai, bet ir kitų religijų tikintieji. Netoliese yra ir šventinto vandens šaltinis, iš kur galima prisipilti vandens arba tiesiog pasiimti – pilni buteliai nemokamai dalinami piligrimams.

Galite keliauti ir organizuota ekskursija, kurios metu aplankysite ir Juodąjį ežerą.

Taros upės kanjonas

Tai visų ekstremaliojo irklavimo (raftingo) entuziastų svajonė, nes vanduo čia ypač skaidrus. Šis kanjonas pripažintas nacionaliniu parku, jo gylis siekia net 1300 km. Verta pamatyti ir per upę vedantį įspūdingą tiltą Durdevića – pasijusite lyg filme!

Kelionę kanojomis įsigykite saugiai ir greitai.

Žydrasis urvas

Vienas įspūdingiausių gamtos stebuklų Juodkalnijoje. Tai požeminė karalystė, apšviesta vandeniu sklindančios saulės šviesos. Patekti čia galima valtimi arba baidare.

Turą greitaeige valtimi įsigykite iš anksto.

Budva miesto senamiestis

Apsuptas kalnų ir žydro vandens, šis miestas yra įdomus tiek lankymui, tiek poilsiui prie jūros. Istorinis senasis senamiestis, kupinas kavinių ir parduotuvėlių, kurias pasiksite klaidžiodami siauromis miesto gatvelėmis. Vaizduotę pažadina ir senosios tvirtovės ant kranto.

Petrovac

Nedidelis, tačiau be galo jaukus ir gražus miestas, apsuptas kalnų, su gražia pakrante ir promenada. Ypatingasis šios vietos bruožas – uolos kyšulys su tvirtovės liekanomis ir apžvalgos aikštele.

Sveti Stefan

Uolėta Šventojo Stepono sala, pastatyta iš akmeninių namų raudonais stogais ir sujungta su žemynu nedideliu dirbtiniu keliu. Šiuo metu jis yra pilnai paskirtas prabangiam „Aman Resort“ viešbučiui (kažkada čia apsistodavo garsenybės: Marylin Monroe, Liz Taylor, Kirka Douglas), bet galite grožėtis vaizdinga sala iš žemyninės dalies. Vienas iš Sveti Stefano paplūdimių taip pat yra prieinamas ir turistams. Prie pliažo yra mokamas parkingas, o pačiame Sveti Stefan praktiškai visur parkavimas draudžiamas, be to ten labai siauros gatvelės.

Durmitor Nacionalinis Parkas

Juose gausu didingų kalnų, smaragdinių ežerų ir daugybės pėsčiųjų takų. Šiame parke yra aukščiausia viršūnė Bobotov Kuk, 2522 metrų virš jūros lygio ir vienas gražiausių automobilių maršrutų, vadinamas P14 maršrutu. Žabljak yra geras pradinis taškas norintiems tyrinėti Durmitorą. Ši vieta yra šiek tiek panaši į Zakopanę – sezono metu ji yra perpildyta ir labai komercializuota, tačiau joje yra geros apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos. Taip pat galima apsistoti Plužinėje, įsikūrusioje prie nuostabaus Pivsko ežero.

Ekskursija į nacionalinį parką. 

Biogradsko ežeras

Vieta tikrai tinkama lankymui su vaikais. Vasarą galima grožėtis smaragdiniu ežeru visoje savo šlovėje. Rudenį, deja, jis išdžiūsta ir nėra toks įspūdingas, kaip rodoma internete. Verta pamatyti, kol jį visiškai neišdžiūvo, ir pasivaikščioti taku, vedančiu aplink jo krantus. Kilpa yra apie 3,4 km ilgio ir kartais veda labai vaizdingais mediniais pėsčiųjų tiltais, pakabintais virš pelkės. Jo eigoje buvo įrengta daugybė iškylų ​​​​padangčių, suoliukų ir informacinių lentų. Pasivaikščiojimo metu galėsite grožėtis ežeru, pirmykščiu mišku ir plačia Bjelasica kalnagūbrio panorama.

Kelionė į Juodkalniją su vaikais. Praktiški patarimai

 • Tinkama apranga. Juokalnija kaip kalnų šalis turi ženklius temperatūros skirtumus (pvz. gegužę Kotore 24-27, o Durmitore iki 7-13, naktį iki 2 laipsnių šilumos), tad keliaujant, ypač su vaikais, reikia turėti papildomų aprangos sluoksnių;
 • Mobilus ryšys ir internetas. Kadangi Juodkalnija nėra ES, galima pirkti vietines SIM korteles (fizines), kurių kaina apie 15-20 Eur (už 500 GB arba unlimited internetą), o jei nenorite pirkt fizinės ir jūsų telefonas palaiko ESIM galit pirkt ESIM, bet kaina sieks apie 17 EUR už maždaug 4GB.
 • Žemėlapiai. Parsisiųskit google offline mapsus, nes nevisur veikia telefono ryšys ir mobilusis internetas.
 • Maistas. Būtinai paragaukit vyno bei vietinių patiekalų, bet būtinai atkreipkit dėmesį į maitinimo įstaigų google apžvalgas, nes ne visur maistas geras.
 • Automobilis. Jei nuspręsite keliauti automobiliu, kas ypač patogu su vaikais, gera žinia – Juokalnija pasižymi nebrangiais degalais ir puikiais keliais. Vis dėlto mažesniuose keliuose gali pasitaikyti ant kelio karvių, ožkų arba šunų, o važiuojant kalnuotomis vietovėmis reikia saugotis krentančių uolienų.

Kelionė į Juodkalniją su vaikais su kelionių agentūra

Jei nenorite organizuotis kelionės savarankiškai, čia Jums padės kelionių oranizatoriai. Į Juodkalniją yra vykdomi tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus užsakomaisiais reisais. Mes nuoširdžiai rekomenduojame kreiptis į mūsų partnerius Pasirink Sparnus. Jei norite, kad kelionės planavimu pasirūpintų patikima kelionių agentūra ir suorganizuotų Jums nepamirštamas atostogas, rinkitės patikimus partnerius.  Parašykite Pasirink Sparnus – jie Jums pasiūlys geriausią kelionės variantą, o kreipdamiesi pasakykite KELIONĖS SU VAIKAIS. Esame tikri Jums dar ir nuolaidą pritaikys.

Kelionė į Juodkalniją su vaikais

Kelionė į Juodkalniją su vaikais

Visą informaciją apie pasiruošimą kelionei su vaikais bei ką veikti keliaujant rasite straipsniuose „Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais” ir „Kaip užimti vaikus kelionių metu”.

Pasilengvinkite savo kasdienybę keliaudami kartu su visa šeima ir naudodami myTU Lietuva mobiliąją bankininkystę. Tėvai gali patogiai naudotis nemokamomis finansinėmis paslaugomis. Aktualu apsiperkant ir pramogaujant Lenkijoje – visada mokėkite vietine valiuta ir myTU jums pritaikys geriausią konvertavimo kursą. Nuo 7 metų amžiaus vaikams galite atidaryti sąskaitą tiesiog mobiliuoju telefonu.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.
Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.