Kroatija su vaikais - Kelionės su vaikais
Kroatija su vaikais
Kroatija su vaikais
2023-04-21

Kroatija su vaikais

Kroatija – nuostabaus grožio šalis, Adrijos jūros perlas. Tai ir uolėtos įspūdingos pakrantės, žydra jūra ir didinga istorija bei itin turtinga gamta.

Kroatija su vaikais – kodėl verta keliauti į Kroatiją ir ką čia pamatyti Jums pasakoja Augustė, kuri čia gyvena su šeima.

Kroatija su vaikais – kada yra tinkamiausias laikas keliauti

Liepos ir rugpjūčio mėnesiai Kroatijoje yra sezono topas – turistų gausos, aukštesnių kainų ir karščio prasme. Kur kas daugiau malonumo turėsite, jei Kroatiją lankysite pavasarį ir rudenį. Balandžio, gegužės mėnesiais oras jau maloniai šiltas (dažniausiai), tik žinoma dar jūra ne tokia įšilusi. O rugsėjis ir spalis išvis idealus laikas. Šilta, turistų kur kas mažiau, jūra įšilusi – tiesiog pasaka!

Na o jei gulėjimas paplūdimyje prie jūros nėra jums pirmenybė atostogaujant ir labiau domitės architektūra, parkais ir kitais lankytinais objektais, galite apsvarstyti Kroatiją netgi žiemą. Temperatūra dažniausiai siekia +13-14 laipsnių, o šviečiant saulei atrodo ir dar šilčiau. Ir svarbiausia, nebus turistų minios ir paslaugų kainos kur kas mažesnės!

Kroatija su vaikais – kaip patogiausia vykti

Kroatijoje gana neblogai išvystytas viešasis transportas – autobusai, tačiau su automobiliu kur kas daugiau lankstumo, jei ketinate daugiau pakeliauti. Jau vien Jadranska kelias palei visą pakrantę privers ne kartą jus sustoti ir pasigrožėti panorama.

O kaip jau atvykti iki Kroatijos – labiau galbūt biudžeto klausimas. Sezono metu vykdomi tiesioginiai skrydžiai į Dubrovniką ir Splitą, tačiau automobilio nuoma labai brangi, ypač liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Gali siekti net 100 EUR už parą.

Lietuviai gana dažnai vyksta nuosavu automobiliu į Kroatiją, tačiau paprastai tam reikia papildomų 4 dienų, nes vykstate su viena tarpine nakvyne pakeliui – Čekijoje arba Austrijoje.

Taip pat, Kroatijoje visoje pakrantėje gausu kempingų įvairaus lygio. Kai kurie net prilygsta 5 žvaigždučių viešbučiui: baseinai, spa zonos, sporto zonos, užsiėmimai vaikams.

Kelionė į Kroatiją – ar tai brangu?

Jei kažkas vis dar įsivaizduoja, kad Kroatija pigi balkaniškų atostogų kryptis, turiu jus nuvilti. Kasmet kainos turizmo sektoriuje kyla kaip ir daugelyje kitų šalių.

Tačiau bendrame Europos kontekste jos yra visiškai normalios. Maitinimo ir maisto produktų kainos yra gana panašios į Lietuvos. Keturių asmenų šeimai papietauti paprastoje kavinėje vietinės virtuvės patiekalų kainuos maždaug 50-60 eurų. Kavos puodelis 1,20-1,50 eur. Ledai 1,30 – 1,50 eur.

Noriu paminėti, kad Kroatijoje autostrados yra mokamos. Kaina priklauso nuo nuvažiuoto atstumo. Žinoma, visada galima rinktis nemokamus kelius, kuriais kelionė trunka šiek tiek ilgiau nei autostrada.

Apgyvendinimo ir automobilių nuomos kainos aukščiausios, kaip ir minėjau, liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Vidutinė apartamentų nuomos kaina šiais mėnesiais 90 – 100 eur. Norintiems sutaupyti reiktų vengti šių mėnesių. Taip pat geriausia tiek apgyvendinimą, tiek automobilio nuomą rezervuotis iš anksto (~6 mėn prieš), tokiu būdu gausite šiek tiek žemesnes kainas.

Kroatija su vaikais – ar verta?

Patogumai keliaujant su vaikais

Pasirinkę Kroatiją savo atostogoms su vaikais tikrai nesuklysite – tiek su kudikiais, tiek su ūgtelėjusiais vaikais. Šioje šalyje vaikai labai mylimi: vietiniai jiems šypsosi ir kalbina. Be to, viskas čia yra: puikus oras, gamta, jūra, parkai, švieži vaisiai ir daržovės ir, žinoma, gellato.

Tačiau prakalbus apie patogumus vaikams, turiu šiek tiek nuvilti: labai retai, kur kavinėje/konoboje rasite vystymo stalą ir maitinimo kėdutę. Pakeisti sauskelnes kuo puikiausiai galite vežimėlyje ar kažkur ant suolelio, kreivų žvilgsnių tikrai nesulauksite. Taip pat kuomet jūsų vaikas padarys kavinėje šiokią tokią netvarką ant stalo, taip pat būsite suprasti, personalas nevartys akių ir nereikš pasitenkinimo. Na bent jau mums niekad to neteko patirti.

Kelionė su vaikišku vežimėliu

Daugelyje Kroatijos miestų ir miestelių su vežimėliu pravažiuosite, tačiau kai kuriuose yra nemažai laiptų, pavyzdžiui Dubrovnike, Šibenike. Nepamirškite, kad vasaros sezonu dažnai teks laviruoti ir tarp turistų minios.

Nacionaliniuose parkuose kaip Plitvicų arba Krka su vežimėliu nelabai įmanoma, reikalinga nešyklė.

Žaidimų aikštelių rasite kiekvienam miestelyje ar net kaimelyje, dažnai yra netoliese paplūdimių. Kai kuriose aikštelėse įranga gana sena, bet dauguma aikštelių yra atnaujintos.

Kaip jau minėjau, dauguma Kroatijos paplūdimių yra akmenuoti: vienur akmenukai stambesni ir nugludinti, kitur labai smulkūs, panašūs į žvyrą, tačiau yra šiek tiek ir smėlėtų paplūdimių. Pasirūpinus reikalinga vandens avalyne ir žaislais mažiesiems, jie galės puikiai leisti laiką ir akmenuotame paplūdimyje, nebūtina ieškoti specialiai smėlėto.

Kelionės į Kroatiją maršruto planavimas

Maršrutas priklauso nuo kiekvienos šeimos poreikių ir atostogų trukmės. Nors Kroatija iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nedidelė šalis (pagal plotą ji netgi mažesnė už Lietuvą), tačiau neapsigaukite: ji yra labai ilga ir iš šiauriausio šalies taško pasiekti Dubrovniką jums reikės įveikti daugiau nei 700 km. Turėdami atostogų tik savaitę, geriau net nebandykite apkeliauti visos Kroatijos. Nuoširdžiai patariame apskritai pasirinkti vieną Kroatijos regioną, t.y. Istriją (Kroatijos šiaurinis pusiasalis) arba Dalmatiją (Kroatijos pietinė dalis prie jūros), ir neskubant aplankyti tame regione lankytinas vietas ir pasimėgauti jūra.

Jei visgi esate suplanavę kasdien lankyti vis kitą objektą, tuomet rinkitės pietinę Kroatijos dalį prie jūros ir darykite dienos išvykas. O dar geriau, jei per savo atostogas apsistosite bent dvejose skirtingose vietose. Taip nereikės važinėti didesnių atstumų, norint kažką aplankyti.

TOP 10 ką verta pamatyti Kroatijoje – „Kelionės su vaikais“ rekomenduoja

Plitvicų ežerų nacionalinis parkas

Atraskite tarpusavyje sujungtus Plitvicos nacionalinio parko ežerus ir krioklius. Tyrinėkite 29 685 hektarų ežerų ir miškų teritoriją.

Ekskursiją pradėkite prie šiaurinio įėjimo į parką. Apžvalginis maršrutas yra žiedinis, sudarytas taip, kad pėsčiomis ir plaukiojant elektriniais laiveliais būtų galima apžiūrėti visas parko vietas.

Plitvicos ežerų nacionalinis parkas priklauso Dinarų karstinei vietovei ir dėl specifinės geologijos, geomorfologijos ir hidrologijos iš tiesų yra vienas unikaliausių karstinių kraštovaizdžių pasaulyje.

Daugybę pasiūlymų ir akcijų rasite mūsų partnerių sistemoje.

Hvar sala

Romantiškoji Hvar sala.  Apžiūrėkite Napoleono karių pastatytą prancūzų tvirtovę aukščiausiame salos taške. Pasigrožėkite vaizdingais Hvaro miesto, ispanų tvirtovės ir Pakleni bei Vis salų vaizdais kitoje uosto pusėje.

Blue Cave

Patirkite nepakartojamą nuotykį, kai privačia greitaeige valtimi keliausite į įspūdingiausius Dalmatijos pakrantės gamtos stebuklus. Kroatijos Adrijos jūra garsėja krištolo skaidrumo vandeniu, nuostabiais kraštovaizdžiais, nuošaliomis įlankomis ir paplūdimiais, todėl ji yra rojus valčių mėgėjams.

Biševo saloje esantis Mėlynasis urvas yra gamtos stebuklas, kuris jau šimtmečius traukia lankytojus. Urvas garsėja hipnotizuojančiais mėlynais atspalviais, kurie keičiasi visą dieną ir sukuria stebuklingą ir nepamirštamą įspūdį.

Vos už kelių minučių plaukimo laivu nuo Mėlynojo urvo yra Žaliasis urvas – dar vienas įspūdingas gamtos stebuklas, kurį verta aplankyti. Žaliasis urvas garsėja unikaliu smaragdo žalumo vandeniu, kuris atspindi saulės šviesą ir sukuria užburiančią ir ramią atmosferą.

Dubrovnikas

Kartu su vietiniu gidu pasivaikščiokite po nuostabų Dubrovniko senamiestį ir sužinokite, kaip šis miestas tapo viena iš labiausiai klestinčių ir pažangiausių istorinių jūrinių respublikų.

Pamatysite Didįjį Onofrio fontaną, Orlando koloną, Rektoriaus rūmus ir daugelį kitų.

Įsigykite turą su gidu ir sužinokite apie Dubrovniką ir vietinio gido lūpų.

Korčulos sala

Vienas romantiškiausių Kroatijos salų miestų Korčulos sala yra viena iš populiariausių turistų, plaukiojančių po Adrijos jūrą, kelionių krypčių. Pasak legendos, ją įkūrė Trojos didvyris Antenoras, o joje gyveno mezolito ir neolito žmonės, kurie pirmieji apsigyveno šioje saloje. Labiausiai žinoma kaip keliautojo Marco Polo gimimo vieta 1254 m. Dabar Korčula yra antra pagal gyventojų skaičių Adrijos jūros sala, kurioje gausu istorinio ir kultūrinio paveldo.

Geltonasis taksi katamaranas ir paslauga „Hop-On Hop-Off” yra puikus būdas tyrinėti Korčulos salyną. Bilietas galioja visą dieną, o į modernų ir saugų katamaraną galite įlipti ir išlipti tiek kartų, kiek norite. Ši kelionė vyksta visą dieną, o jūs galite pasirinkti bet kurį laiką pradėti kelionę Korčulos mieste (rytiniame uoste).

Per šią kelionę pirmyn ir atgal pirmiausia sustosite Badijos saloje, o paskui atplauksite į Vrnik salą. Kelionę užbaigsite nuostabioje Stupės saloje.

ATRADIMAS – „Kelionės su vaikais“ Jums labai rekomenduoja. Vaikams ypač patiks – nuotykiai pusiau povandeniniu laivu, panardintu beveik 1,5 metro gylyje Korčuloje. Šis unikalus laivas siūlo malonią ir saugią ekskursiją ir puikiai tinka įvairaus amžiaus suaugusiesiems ir vaikams. Jis visą laiką išlieka virš jūros lygio, o jo korpusas – povandeninė observatorija – yra 1,5 metro po paviršiumi.

Pro savo asmeninį stebėjimo langą galite stebėti gausybę jūros gyvių. Kadangi bet kada galite palikti kajutę ir pasivaikščioti ant denio, taip pat galite mėgautis įspūdingu istorinio Korčulos senamiesčio vaizdu ant laivo viršaus.

Rovinj

Ar žinojote, kad Rovinjas kadaise buvo sala? Ar esate girdėję apie Kroatijos Atlantidą? Kur nuskendo Kroatijos „Titanikas”? Kodėl Kalėdų Senelis turi daug darbo Rovinj’e? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų sužinosite atsakymus šios unikalios ekskursijos po Rovinją metu.

Ekskursija prasideda Trg Marsala Tita aikštėje ir veda tiesiai į senamiestį. Vaikščiodami siauromis grindinio gatvelėmis ir mažomis aikštėmis sužinosite intriguojančią Rovinjo istoriją: nuo piratų ištakų, romėnų valdymo, Venecijos respublikos klestėjimo metų, Austrijos investicijų ir žiauraus XX a., kupino fašizmo, komunizmo ir karų.

Pakeliui pamatysime visas lankytinas vietas, kurias būtina aplankyti, bet taip pat atrasime daug paslėptų brangenybių, kurias žino tik vietiniai gyventojai. Pakilsime į aukščiausią Istrijos bokštą – Šv. Eufemijos varpinę ir būsime apdovanoti kvapą gniaužiančiais vaizdais. Apsilankymas Rovinj’e nebūtų pilnas be geriausio Istrijos likerio – Teranino, gaminamo šeimai priklausančioje spirito varykloje, degustacijos. Leiskite mums būti jūsų gidais ir įsimylėkite Rovinj!

Geriausia ekskursija po Rovinj mūsų partnerių sistemoje.

Omiš

Omišas yra 35 km ilgio nepaprasto grožio Rivjeros centras. Daugybė praeities paminklų liudija ilgą ir šlovingą Omišo istoriją. Be jų, šiandien čia galima rasti įdomų ir spalvingą turgų, daug mažų restoranų, kavinių, bistro, įvairių parduotuvių.

Marso kelias Pag saloje

WeLiveinCroatia siūlo vykti į Pag salą! Tas akmenų masyvumas, įvairios formos, gelsva spalva aplink tikrai sukelia jausmą lyg eitum ne Žemėje. Takas taip ir vadinasi “Life on Mars trail Metajna”. Įvesite žemėlapiuose ir jums išmes. Beje, takas veda link nuostabaus laukinio paplūdimio “Beritnica”.
Keliauti taku nėra labai sudėtinga – su vaikais įveikiama.

Biokovo gamtos parkas

Apžiūrėkite Biokovo gamtos parką ir jo naująją apžvalgos aikštelę – „Skywalk”. Fotografavimo stotelės bus daromos 800 ir 1200 metrų aukštyje virš jūros lygio. Grožėkitės įspūdingais jūros ir Kroatijos pakrantės salų vaizdais. Taip pat pamatysite alyvmedžius ir nedidelius dirbamos žemės sklypus, kurie sudaro unikalų šios vietovės kraštovaizdį.

Per trumpą pasivaikščiojimą ant Biokovo kalno susipažinkite su turtinga Biokovo kalno flora ir fauna.

Ekskursiją galite įsigyti iš anksto mūsų partnerių sistemoje.

Pasjača paplūdimys

Pasjačo paplūdimys – nedidelis, pasislėpęs smėlio ir žvyro paplūdimys Konavlės regione, pietų Kroatijoje. Jis įsikūręs po Konavlės uolomis, ten, kur jos susilieja su Adrijos jūra ir sudaro siaurą smėlio-žvyro pakrantės juostą, unikalią ir nuostabaus grožio.

Kur ieškoti nakvynės kelionės į Kroatiją metu

Kroatijoje labiausiai paklausūs apartamentai, o viešbučių, su įvairiais maitinimo paketais, pasiūlymų kiekis šiek tiek ribotas. Viešbučių, pritaikytų šeimoms yra, bet nedaug. Vienas žinomiausių – Family Hotel Diadora.

Kam aktualu kempingai, jų čia yra nemažai, tačiau jie ganėtinai brangūs, bet tvarkingi, dažniausiai ant jūros kranto su įvairiais apgyvendinimų tipais: nameliais, viešbučiais. Vienas žinomiausių Kroatijoje netoli Zadaro „Holiday Resort Camping” – mega kempingas, didžiulis poilsio kompleksas, patenkantis tarp 30 geriausių Europos kempingų. Vaikams čia tikrai patiks.

Su apgyvendinimu viskas gan paprasta: pačios populiariausios rezervacijų platformos – tai Booking.com ir AirBnb.

„Kelionės su vaikais“ labai rekomenduoja pasidairyti ir per SKYSCANNER programėlę, nes ten palyginami daugelio rezervavimo sistemų pasiūlymai, tame tarpe ir populiauriausio Booking.com.

Ką svarbu žinoti keliaujant į Kroatiją

Turbūt jau ne kartą teko girdėti, jog Kroatijoje daugiausia paplūdimiai yra akmenuoti ir uolėti. Tad vandens batai jums tikrai nepamaišys.

Jei turite akvalangą su vamzdeliu – būtinai įsimeskite į lagaminą. Tikrai norėsis pasidairyti žydrame Adrijos jūros vandenyje.

Akiniai nuo saulės, kepurė ar skrybėlė, apsauginis kremas nuo saulės ir patogi avalynė– turbūt net nereikia sakyti, jog privalomi daiktai vykstant atostogauti, kur saulė labai kaitri.

Jei atostogausite liepos ir rugpjūčio mėnesiais, būkite nusiteikę turistų gausai ir galimam karščiui +35. Kroatija kasmet tampa vis populiaresnė atostogų kryptis tiek atvykstantiems automobiliu, tiek lėktuvu.

Už straipsnį, nuotraukas ir informaciją dėkojame Augustei. Daugiau apie Augustę ir gyvenimą Kroatijoje galite paskaityti jos bloge WeliveInCroatia.  Kopijuoti ir naudoti be autorių leidimo yra griežtai draudžiama.

Pasilengvinkite savo kasdienybę keliaudami kartu su visa šeima ir naudodami myTU Lietuva mobiliąją bankininkystę. Tėvai gali patogiai naudotis nemokamomis finansinėmis paslaugomis. Aktualu apsiperkant ir pramogaujant Lenkijoje – visada mokėkite vietine valiuta ir myTU jums pritaikys geriausią konvertavimo kursą. Nuo 7 metų amžiaus vaikams galite atidaryti sąskaitą tiesiog mobiliuoju telefonu.

Daugiau informacijos apie lankytinus objektus visoje Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Atostogos Kroatijoje, ką aplankyti Kroatijoje, Kelionė į Kroatiją, Kelionė į Kroatiją su vaikais, kelionės su vaikais rekomenduoja, Kroatija, Kroatija su vaikais, Kroatijoje su vaikais, kur apsistoti Kroatijoje