Kaip taupiai pramogauti su vaikais Lenkijoje - Kelionės su vaikais
Kaip taupiai pramogauti su vaikais Lenkijoje
Kaip taupiai pramogauti su vaikais Lenkijoje
2023-04-06

Kaip taupiai pramogauti su vaikais Lenkijoje

Pramogauti Lenkijoje verta ne tik todėl, kad įvairių pramogų parkų, muziejų ir atrakcionų pasirinkimas didesnis nei Lietuvoje, bet ir todėl, kad Lenkijoje dauguma dalykų kainuoja žymiai pigiau.

Kaip taupiai pramogauti su vaikais Lenkijoje – į pagalbą Jums atkeliaus myTU mokėjimo kortelė ir „Kelionės su vaikais“ patarimai.

Kaip taupiai pramogauti su vaikais Lenkijoje

Pirmas patarimas – pirkite bilietus iš anksto

Mes patariame bilietus į suplanoutas pramogas pirkti iš anksto, nes beveik visi pramogų parkai ir muziejai suteikia tokią galimybę. Taip sutaupysite pinigų, laiko ir nereikės stovėti eilėse prie kasų. Atkreipiame dėmesį, kad į Koperniko muziejų bilietus būtina įsigyti iš anksto, nes jų paprasčiausiai nebelieka. Į Mandoria pramogų parką bilietai pigesni internetu net 5 eurais, nei perkant kasoje, tad didesnei šeimai susitaupo visai nemenka suma.

Antras patarimas – įsigykite myTU mokėjimo kortelę

Norite sutaupyti papildomai? Tuomet prieš kelionę į Lenkiją užsisakykite myTU mokėjimo kortelę. Ji Jums nieko nekainuos, o sutaupyti padės. Pirkdami bilietus į pramogas Lenkijoje ir mokėdami mums įprastų lietuviškų bankų kortelėmis dažniausiai papildomai turėsite sumokėti fiksuotą arba procentinį mokestį už valiutos konvertavimą bankui. Nors jis ir nėra didelis (vidutiniškai apie 2,5 proc.), tačiau pagalvokite – mokėsite už bilietus, pietus kavinėje, parkavimą, kurą, suvenyrus ir susidarys visai nemenka suma. Jei savaitgaliui Lenkijoje (pramogų parkams, nakvynei, kurui, pirkiniams, maistui) su šeima skirsite 1000 eurų ir mokėsite kortele – 25 eurus sumokėsite bankui už valiutos konvertavimą.

Mobili bankininkystė myTU atsiskaitymams taiko tuo metu esantį tarptautinį valiutos kursą ir neprideda jokių papildomų fiksuotų ar procentinių mokesčių už valiutos konvertavimą. Tai reiškia, kad turėdami myTU kortelę ir pramogaudami Lenkijoje galite sutaupyti visai nemažai.

Jei vis dėlto, mokėsite už pramogas vietoje ar pirksite bilietus ir atsiskaitinėsite kortele – būtinai mokėkite vietine valiuta. Tai labai svarbu. Banko kortelių skaitytuvas mokant kortele Jūsų paprašys pasirinkti valiutą (zlotai ar eurai). Rinkitės zlotus, tuomet išvengsite papildomo prekybininko taikomo mokesčio. Šis mokestis kartais gali būti labai didelis.

Mes rekomenduojame bilietus į pramogų parkus įsigyti iš anksto ir dėl kitos praktinės priežasties, kad galėtumėte piniginę ir banko korteles palikti viešbutyje. Tai itin svarbu, nes į atrakcionus negalima pasiimti rankinių ir kuprinių, jas turite palikti prie atrakciono. Taip galite išvengti vagystės. Išlaidoms parke turėkite smulkių pinigų arba myTU mokėjimo kortelę, kuri ir vėl jums padės sutaupyti.

Įprasti bankai už pinigų išgryninimą iš Lenkijos bankomatų pritaiko tam tikrą procentą (±2%). Su mobiliosiuos bankininkystės myTU kortele galėsite išsigryninti net 200 eurų per mėnesį nemokamai (bus taikomas tuo metu esantis tarptautinis valiutos kursas be jokių papildomų konvertacijos įkainių). Būkite atidūs, turistinėse vietose dažnai pasitaiko privatūs bankomatai, kurie taiko papildomą mokestį.

Geriausi pramogų parkai Lenkijoje

Geriausius pramogų parkus, vandens parkus, įdomiausius muziejus ir zoologijos sodus rasite mūsų išsamiame gide Pramogų parkai Lenkijoje su vaikais. Šiame gide rasite ne tik visą sąrašą, bet ir aprašymus, mūsų patarimus, mūsų įspūdžius iš aplankytų parkų ir muziejų.

„Kelionės su vaikais“ ir myTU Jums linki įspūdingų kelionių į Lenkijos pramogų parkus. Straipsnis publikuojamas ir myTU bloge.

Keliaudami į Lenkiją neužmirškite perskaityti ir mūsų paruošto straipsnio apie apsipirkimą Lenkijoje ir kaip sutaupyti.

myTU – „Kelionės su vaikais ®“ partneris.

Pasilengvinkite savo kasdienybę pirkdami dovanas kartu su visa šeima naudodami myTU Lietuva mobiliąją bankininkystę. Tėvai gali patogiai naudotis nemokamomis finansinėmis paslaugomis, o nuo 7 metų amžiaus, atidaryti sąskaitą mobiliuoju telefonu ir savo atžaloms.