Ekskursija po bananų plantaciją Tenerifėje - Kelionės su vaikais
Ekskursija po bananų plantaciją Tenerifėje
Ekskursija po bananų plantaciją Tenerifėje
2023-02-08

Ekskursija po bananų plantaciją Tenerifėje

„Kelionės su vaikais ®“ dalijasi su Jumis naudingais patarimais ir informacija apie lankytinas vietas su vaikais Kanarų salose. Jei keliaujate Tenerifėje – lankytinus objektus galite rasti „Kelionės su vaikais ®“ Tenerifės lankytinų vietų žemėlapyje.

Ekskursija po bananų plantaciją Tenerifėje – viena iš „Kelionės su vaikais ®“ įkūrėjų Jolita su savo ir dar vienų draugų šeima apsilankė bananų plantacijoje ir sudalyvavo eskursijoje bei degustacijoje.

Bananų platacijos Las Margaritas istorija

Las Galletas, esančiame Aronos savivaldybėje, yra didžiausias šiltnamių bananų auginimo plotas Tenerifėje. Šioje vulkaninės kilmės teritorijoje nuo praėjusio šimtmečio septintojo dešimtmečio emigravę ūkininkai iš La Palmos salos išvystė Kanarų salų bananų gamybą ir kasmet eksportuoja daugiau kaip 26 000 tonų į žemyno ir Europos rinkas.

Finca Las Margaritas pradėjo auginti bananus 1977 m., susivienijus ir pradėjus verslą keliems šeimos nariams Adolfo Guerra González ir Margarita Hernández Pérez. Abu yra kilę iš ilgametės bananų augintojų šeimos iš  La Palma.

Plantacija užima apie 8 ha ploto, kuriame auga 98 proc. bananų ir 2 proc. vaismedžių, tokių kaip mangai, papajos ir avokadai.

Ekskursija po bananų plantaciją Tenerifėje su gidu ir degustacija

Ekskursijos dienos: antradienis, trečiadienis, ketvirtadienis ir šeštadienis.

Ekskursijos laikas: 10:15 val. ekskursijos pradžia. Trukmė apie 75 min.

Ekskursijos kaina: nuo 12,00 eurų suaugusiems – nuo 10,00 eurų vaikams (nuo 4 iki 12 metų). Kainas galite rinktis ir su gidu ir be – mes rekomenduojame rinktis su gidu, nes daug sužinosite ir išgirsite. Rezidentams taikomos nuolaidos.

Ekskursija gali būti vedama ispanų, anglų kalbomis, o ketvirtadieniais – anglų ir prancūzų kalbomis.

Ekskursijos metu pasakojama apie svarbiausius bananų auginimo aspektus, o ekskursijos pabaigoje vyksta plantanų ir gofio produktų degustacija.

Mums labai patiko. Šeimininkė tikrai įdomiai papasakojo apie platanos, kaip jie auginami, kiek dienų noksta, kada nuimamas derlius. Vaikams pademonstravo kaip iš platanos žievės pasigaminti „žaislų”.  Ekskursijos pabaigoje ragavome ne tik platanų, bet ir gofio saldainiukų, įvairių padažų, o suaugusiems buvo pasiūlyta ir platanos vyno degustacija.

Čia pat galėsite įsigyti ir ragautos produkcijos lauktuvėms ar sau.

BŪTINAI ĮSIGYKITE BILIETUS iš anksto, nes ekskursijos ir ypač su gidu yra labai populiarios ir dažnai nebūna vietų. Jei norite ekskursijos su gidu – renkantis bilietą būtinai pažiūrėkite, kad pasirinktumėte ne savarankišką (self guided), o ekskursiją su gidu (guided tour).

Savarankiška ekskursija po bananų plantaciją Tenerifėje

Ekskursijos dienos: antradienis, trečiadienis, ketvirtadienis ir šeštadienis.

Ekskursijos laikas: 9:30 val., 10:00 val., 10:30 val., 11:00 val., 11:30 val. ir 12:00 val.

Degustacijos laikas: 10:30 val., 11:30 val. ir 12:30 val.

Apytikslė trukmė 60 minučių.

Ekskursijos kaina: 10,00 eurų suaugusiam – 8,00 eurų vaikui (nuo 4 iki 12 metų). Rezidentams taikomos nuolaidos.

Savarankiškos ekskursijos metu lankytojas išklausys pirminį paaiškinimą, tada galės tęsti kelionę savo tempu ir ras sunumeruotus ženklus, kur galės perskaityti turinį, pateiktą aplanke pagal kalbą: ispanų, anglų, prancūzų, vokiečių, rusų, italų, olandų ir lenkų kalbomis.

Rekomenduojame skirti 1 valandą neskubiam apsilankymui. Taip pat galima tai padaryti šiek tiek greičiau arba atvirkščiai – galite užtrukti daug ilgiau.

Pabaigoje  taip pat galėsite mėgautis bananų ir gofio produktų degustacija.

BŪTINAI ĮSIGYKITE BILIETUS iš anksto, nes ekskursijos ir ypač su gidu yra labai populiarios ir dažnai nebūna vietų.

Ką sužinojome apie bananus

Teisingiau visgi bananus, augančius Kanarų salose vadinti platanos. Taip jie vadinami vietinių, toks pavadinimas naudojamas ir prekybos vietuose.

Kanarų salų bananai nokinami be jokių chemikalų ir dujų, todėl jie itin natūralūs ir skanūs.

Šiame ūkyje auginamos dvi Kanarų salų bananų veislės: didysis nykštukinis ir storasis delninis arba mažasis nykštukinis, kurių vidutinis derlius siekia 45-50 kg iš kekės, tačiau pasitaiko egzempliorių, kurių derlius viršija 70 kg.

Ar žinojote, kad platanos yra žolė? Tai ir dar daugiau sužinosite apsilankę plantacijoje.

Patarimai

Būtinai rezervuokite iš anksto ir įsigykite bilietus sezonu metu iš anksto (bent dieną prieš, o jei norite apsilankyti šeštadienį ir kelias dienas prieš), ypač jei planuojate lankytis ekskursijoje su gidu.

Prie plantacijos yra stovėjimo aikštelė – stebėkite ženklus. Nepalikite asmeninių daiktų automobilyje – aikštelė nesaugoma.

Atkreipkite dėmesį į įspėjamuosius ženklus ir nenukrypkite nuo maršruto. Jei užsisakėte ekskursiją su gidu ieškokite susitikimo vietos ženklo.

Tinka žmonėms su judėjimo negalia ir vežimėliais. Plantacijoje yra suoliukų poilsiui. Įrengti tualetai.

Kaip atvykti ir šią vietą rasite „Kelionės su vaikais ®“ Tenerifės lankytinų vietų žemėlapyje.

Informacija atnaujinta  2023-10-23.

Jums gali būti naudingi šie mūsų ruošti straipsniai Tenerifėje su vaikais: muziejaiZoologijos parkai ir gyvūnų ūkiai TenerifėjeVandens parkai ir SPA Tenerifėje.

Šis straipsnis yra autorinis, jį paruošė „Kelionės su vaikais ®“. Kopijuoti ir naudoti be leidimo yra griežtai draudžiama.

Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais Tenerifėje, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie grupės Kelionės su vaikais. TENERIFĖ. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių Tenerifėje įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.