Belgijos (ir ne tik) apžvalgos bokštai - Kelionės su vaikais
Belgijos (ir ne tik) apžvalgos bokštai
Belgijos (ir ne tik) apžvalgos bokštai
2022-10-03

Belgijos (ir ne tik) apžvalgos bokštai

Briuselyje gyvenančių lietuvių vaikų internetinis žurnaliukas Maklinėtojai kviečia pakeliauti po Belgijos ir ne tik Belgijos apžvalgos bokšus. Lietuvoje jau kelerius metus negęsta apžvalgos bokštų karštinė. O kaipgi yra Belgijoje? Negalėtume sakyti, kad lankytojai pamišę dėl bokštų, tačiau čia tikrai yra labai gražių ir įspūdingų apžvalgos bokštų. Keletą jų aplankėme, į juos įkopėme ir pasidalinsime įspūdžiais.

Belgijos (ir ne tik) apžvalgos bokštai.

Bluskalnio bokštas (Vlooybergtoren)

Pastatytas 2013 metais, šis bokštas-laiptinė išsyk tapo lankytojų traukos vieta nedidelėje Flandrijos Brabanto provincijos Tiel-Winge savivaldybėje. Lankytojai jį praminė „laiptais į dangų“, nors jis tėra 11 m. aukščio ir 20 m. ilgio. Beje, sveria jis ne tiek jau mažai – net 13 tonų! Na jeigu kam įdomu, kiek jis kainavo, tą mes irgi „išmaklinėjome“ – 135 000 Eur.

Baltija bokštelis (La butte Baltia)

Kažkiek panašus į apžvalgos bokštą-laiptinę. Jis yra aukščiausioje Belgijos vietoje – Botranžo signalinėje, Aukštųjų Fenų (Hautes Fagnes/ Hoge Venen) draustinyje. Bokštas pastatytas 1923 m. ir tesiekia tik 6 m. Kodėl? Na viskas paprasta – aukščiausia vieta siekia 694 m., tad šis bokštelis „suapvalino“ aukštį iki 700 m. Tiesa, visai šalia pastatytas antenų bokštas siekia 718 m.

Karaliaus Baldvino bokštas (La Tour Roi Baudouin)

Pereikime prie “rimtesnių” bokštų. Belgijos karaliaus Baldvino bokštą tikrai verta aplankyti dėl keleto priežasčių. Visų pirma – aukštis! Įkopti 50 m aukštin ryžtąsi ne kiekvienas. Maklinėtojai gali tai patvirtinti. Lipdami sutikome taip ir neįveikusių aukščio baimės, įpusėjus lipimą. Antra, šis bokštas pastatytas trijų valstybių susikirtimo vietoje (Nyderlandų, Vokietijos, Belgijos). Nuo apžvalgos aikštelės galite pamatyti Vokietijos arimus, Nyderlandų pusėje esantį didžiausią augalų labirintą, o Belgijos pusėje – Gemmenicho apylinkių kaimelius.

Middelkerkės (Varandės) bokštas (Warandetoren)

Šis Belgijos pajūryje esantis bokštas tikrai nepaliks abejingų ir pakvies pamatyti jūrą iš 20 m aukščio. Nuo jo puikiai matyti Midelkerkės ir Vestendės miesteliai, jūra, kiti miestai. Beje, įdomu tai, kad apžvalgos bokštas yra tiesiog „įsitaisęs“ ant kito – vandens – bokšto, kuris iki šiol veikia ir tiekia vandenį. Lipdami juo jaučiatės, tarsi esate lizde, jaučiamas ir paties bokšto siūbavimas.

As‘o bokštas (Uitkijktoren As)

Šis bokštas yra Aso mieste, prie pat senosios traukinių stoties. Tai viena geriausių vietų iš viršaus pamatyti, kaip atrodo žymusis (UNESCO) Aukštojo Kempeno (Nationaal Park Hoge Kempen) nacionalinio parko kraštovaizdis. Nors bokštas iš toli neatrodo aukštas, tačiau jo apžvalgos aikštelė įrengta net 31 m aukštyje, tad pakilsite aukštai virš medžių. Aikštelėje rasite žemėlapius su regimų vietų aprašymais. Be to, išties įspūdingai nuo bokšto matomi piešiniais išmarginti nebenaudojami traukiniai ir jų vagonai.

As‘o bokštas

As‘o bokštas

Žilepo užtvankos apžvalgos bokštas

Galime Jus nudžiuginti – į šį bokštą kopti nereikės. Jus užkels keltuvas! Langais apgaubtoje aikštelėje 78 m. aukščio bokšte pasijusite lyg dangoraižyje: matysite įspūdingo dydžio užtvanką (Lac de La Gileppe ), Hercogo girą (Hertogenwald) bei didžiausią 13.50 m aukščio 16 m ilgio ir 5 m pločio liūtą Belgijos liūtą.

Lomelio Sacharos bokštas

Taip, pavadinimas Jūsų neapgauna – tai belgiška Sachara, netoli Lomelio (Lommel) miestelio. Pakilę į 30 m. aukštyje įrengtą aikštelę, pasigrožėsite įspūdingu kraštovaizdžiu – smėlio juostomis aplink ežerą su skurdžia augmenija, kažkiek išties primenančią Sacharą.

Ijzer’io bokštas

Ijzer’io bokštas

Ijzer’io bokštas

Paskutinis mūsų bokštas – ypatingasis Ijzerio bokštas-muziejus. Šis 84 m bokštas matomas iš tolimiausių apylinkių. Jame įrengta puiki I pasaulinio karo ekspozicija. Leisdamiesi laiptais, Jūs leidžiatės ir laiko juosta – viršuje 1914 m. karo pradžia – apačioje – 1918 m. ir karo pabaiga. Netgi teks praeiti pro apkasus (jeigu norite). Skirkite šiam bokštui bent 2 valandas. Visai šalia pat – gražus Diksmuide miestelio senamiestis (10-15 min. pėsčiomis).

Tigro ir Vėžlio stebuklingas kalnas (Tiger & Turtle Magic Mountain)

Jeigu jau pabuvojote visuose bokštuose Belgijoje, ką gi – štai Jums ir vienas įspūdingiausių visame pasaulyje – Duisburgo stebuklingasis kalnas! Tai tarsi amerikietiškieji kalneliai, kuriuos galima įveikti… pėsčiomis!!! Tiesa, kilpos įveikti negalėsite, kad ir kaip norėsite – praėjimas užtvertas. Tačiau galite laipioti išsiraizgiusiais kalneliais (220 m ilgio). Ir nors tepakilsite į 13 m. aukštį, tačiau atrodys, kad esate kur kas aukščiau, nes kalneliai įrengti ant stataus 50 m aukščio kalno. Kalneliai yra apšviečiami tamsiu paros metu-įrengta net 880 LED lempučių.

Maklinėtojai maklinėjo Belgijoje ir aplankė daugiau įdomių vietų Troliai šalia Briuselio, Zoologijos sodas „Pairi Daiza“ Belgijoje.

Kopijuoti ir naudoti be autorių ar „Kelionės su vaikais ®“ leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.