Zoologijos sodas „Pairi Daiza“ Belgijoje - Kelionės su vaikais
Zoologijos sodas „Pairi Daiza“ Belgijoje
Zoologijos sodas „Pairi Daiza“ Belgijoje

Zoologijos sodas „Pairi Daiza“ Belgijoje

Briuselyje gyvenančių lietuvių vaikų internetinis žurnaliukas Maklinėtojai dalijasi įspūdžiais iš zoologijos sodo ,,Pairi Daiza”.

Zoologijos sodas „Pairi Daiza“ Belgijoje gyvuoja jau 29 metus! Pirmasis jo pavadinimas buvo ,,Paradiso”, kuris 2006 m. buvo pakeistas į ,,Pairi Daiza”. ,,Pairi Daiza” reiškia užmūrytas sodas arba siena saugomas sodas. Zoologijos sodas yra įsikūręs buvusios Cisterciant Cambron vienuolyno teritorijoje.

Milžiniškas sodas su daugybe gyvūnų

Šis parkas iš kitų zoologijos sodų išsiskiria savo milžinišku dydžiu, gyvūnai čia išties turi daug erdvės, o parke rasite daugiau kaip 7000 rūšių gyvūnų! Jo plotas prilygsta 90 futbolo stadionų!
Norėdami spėti viską pamatyti, į zoologijos sodą atvykome labai anksti, dar net nespėjus jam atsidaryti. Pirmiausia, Maklinėtojų Lino ir Manto patarti, skubėjome prie pandų. Sužinojau, kad Kinija Belgijai 2014 m. paskolino dvi pandas, kurioms 2019 m. gimė dvi pandutės. Jos padarė tikrai didelį įspūdį! Pavyko pamatyti žaidžiančius du mažylius, kurie tikriausiai laukė pabundančios mamos ir tėčio. Jie atrodė lyg maži, mieli, pūkuoti, apvalūs, juokingi kamuoliukai. Stebėjome, kaip jie linksmai dūko ir laipiojo ant karstynių. Šių pandų aptvaras buvo kinų sode, kuris yra didžiausias kinų sodas visoje Europoje. Tie nuostabūs pastatai, įvairūs žydintys augalai tikrai labai sužavėjo! Negali atsigrožėti eidamas! Teko mušti tikrą milžinišką gongą, pririšti kaspinėlį ant norų medžio šakelės, pasitaškyti čiurlenančiu upeliu.

Toliau kulniavome į didelį šiltnamį, kuriame laisvai bėgiojo ir čirškė įvairūs paukščiai, jų tarpe ir rožiniai flamingai. Zoologijos sode yra įrengtas ilgas kabantis tiltas. Teko išbandyti jo tvirtumą bei apžiūrėti zoologijos sodą iš aukštai. Ant tilto buvo labai smagu, bet taip pat ir truputį baisu, nes kuo daugiau žmonių užsilipa ant tilto, tuo labiau jis juda. Kadangi tiltas kabėjo ir virš vandens, ne vieną kartą kilo noras apsigręžti ir eiti atgal, bet mes jį įveikėme visi !

Drambliai

Man labai patiko pamatyti dramblius. Nors atrodė labai pavargę, jie kažkaip linksmai lingavo ir tikrai atrodė lyg šoktų! Pasistiprinę ir pailsėję nukiūtinome prie beždžionėlių. Į beždžionėlių aptvarą buvo galima įeiti, bet prie įėjimo kabėjo užrašas: ,,Uždaryti kuprines ir nelaikyti rankose daiktų, nes beždžionėlės gali paimti”. Iš pradžių man šis užrašas pasirodė labai juokingas, nes beždžionėlės buvo ne didesnės kaip vaiko delno dydžio. Tačiau vėliau pamačiau, kad tos beždžionėlės labai drąsios ir eina arti žmonių, tad savo nuomonę greitai pakeičiau. Dar teko pamatyti ir Kalėdų senelio elnią Rudolfą, kuris buvo priėjęs labai arti, kad net pavyko jį paglostyti. O kaip buvo įdomu stebėti jūrų vėplius, plaukiojančius vandenyje! Atrodė, jog jie atlieka kokį nors pasirodymą, nes visaip gražiai suko ratus didžiuliame baseine.

Zoologijos sodo išskirtinumas

Šis zoologijos sodas skiriasi nuo kitų dar ir tuo, kad jame galima išsinuomoti namelį su langu tiesiai į gyvūnų (meškų, ruonių, pingvinų, tigrų, jūrų vėplių) aptvarą. Man didžiausią įspūdį paliko, žinoma pandos, kurios taip mielai žaidė… Joms tarp karstynių vis įstrigdavo galvytės ir jos visaip vartydavosi, kad tik pavyktų ištrūkti! Man dar patiko šiltnamis, kuriame auga įvairūs tropiniai augalai, tarp kurių čirškėjo papūgos, laipiojo vėžliukai.

Išties daug gyvūnų pamatėme, stebėjome juos iš arti, grožėjomės nematytomis rūšimis, visų net neišvardinsiu jums šiame pasakojime. Jeigu bus galimybė, kviečiu ir jus ten apsilankyti! Pažadu, nenusivilsite!

Maklinėtojų įspūdžius ir atradimus aprašė Eglė.

Maklinėtojai maklinėjo Belgijoje ir aplankė daugiau įdomių vietų Briuselio komiksų kelias, Belgiškos virtuvės paslaptys.

Kopijuoti ir naudoti be autorių ar „Kelionės su vaikais ®“ leidimo yra griežtai draudžiama.
Nepamirškite sekti mūsų socialiniuose tinkluose. Daugiau apie keliones Lietuvoje rasite mūsų Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais“.
Apie keliones po pasaulį – Facebook paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“ bei Instagram paskyroje „Kelionės su vaikais po pasaulį“.
Ieškote daugiau lankytinų vietų su vaikais, kelionių patarimų ir rekomendacijų?! – prisijunkite prie keliautojų su vaikais grupės. Čia taip pat kviečiame dalintis savo kelionių įspūdžiais.
Norite pasidalinti savo kelione ar keliavimo su vaikais patirtimi – parašykite mums el. paštu.
Atradame pasaulį, Belgija, Belgijos zoologijos sodas, gyvūnai, Keliaujančios šeimos, kelionės su vaikais, Maklinėtojai